Skocz do zawartości
LM.plWiadomościRuch, aluminium, węgiel i ludzie. Cały Konin na scenie. Nie przegapcie!

Ruch, aluminium, węgiel i ludzie. Cały Konin na scenie. Nie przegapcie!

Dodano:
Ruch, aluminium, węgiel i ludzie. Cały Konin na scenie. Nie przegapcie!

Jeśli nie widzieliście jeszcze Konińskiego Teatru Tańca to jest właśnie ten moment, aby nadrobić zaległości. Przekonajcie się wszystkimi zmysłami, jak uniwersalnym językiem jest taniec. 

W sobotę, 7 maja o 17.00 w Oskardzie „dowód bardzo osobisty” Konińskiego Teatru Tańca. To nietypowa opowieść o Koninie, czyli ruch, aluminium, węgiel i ludzie. Taneczny spektakl pierwszy raz w całości zostanie zaprezentowany na scenie nowoczesnego Oskardu. To doskonała okazja, żeby przyjść i obejrzeć, właśnie teraz w maju bo już w czerwcu premiera stypendialnego spektaklu „Sztetl”, który też będzie opowiadał o rodzinnym mieście. Koniński Teatr Tańca to ciekawe zjawisko na kulturalnej mapie miasta, regionu, Polski. Nie można przegapić spektaklu, od którego się wszystko zaczęło.

„dowód bardzo osobisty” to próba zdefiniowania tego, co łączy mieszkańców Konina: ruch, aluminium, węgiel i ludzie. Jaki stosunek do miasta mają młodzi ludzie? Czy planują tu przyszłość? Czy lubią tu wracać? Co by zmienili? Jak rozwijał by się Konin, gdyby nie znaleziono węgla? Jaki wpływ na region, społeczność czy jednostkę miał rozwijający się przemysł? Ten spektakl ma wymiar socjologiczny. Zrobiony został przez młodych, którzy tutaj wyrastali, wyjechali i wrócili. Jak widzą swoje miejsce do życia? Nie daje gotowych odpowiedzi, raczej składnia do refleksji nad rzeczywistością, środowiskiem. Spektakl, który dotyczy każdego koninianina, młodego człowieka, wkraczającego w czas wyborów. A przyszłości, która choć dziś jest niepewna, zawsze przecież daje nadzieję i budzi oczekiwanie, że to, co nadejdzie będzie dobre i trwałe. 

Choreografia i reżyseria: Katarzyna Łapaj

Muzyka: Kajetan Pilarski, Piotr Winiarski

Tańczą i współtworzą: Agnieszka Łapaj-Lewandowska, Kinga Furmaniak, Weronika Skórzewska, Nina Jóźwiak, Natalia Poprawska, Bianka Tokłowicz, Hanna Jaskot, Maria Chrysostomou

Reżyseria światła: Rafał Piotrowski

Realizacja dźwięku: Mateusz Górski

Grafika: Kinga Furmaniak

Produkcja: Koniński Teatr Tańca, Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie, Centrum Kultury i Sztuki w Koninie

Bilety 20 zł można kupić w kasie CKiS DK Oskard i na stronie https://bit.ly/3K7Xx1l

 

 

Ruch, aluminium, węgiel i ludzie. Cały Konin na scenie. Nie przegapcie!
Czytaj więcej na temat:Koniński teatr tańca
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole