Dzisiaj jest czwartek 27 czerwca 2019, imieniny: Władysława, Maryli, Władysławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20333) SPORT FORUM FIRMY (5342) PRACA (53) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
22 / 13oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Konina do Madrytu. Tancerka "Rytmixu" na scenie ... (0)Golina. Umowa na rewitalizację osiedla Starówka po ... (0)

Nowicki o sporcie: Przebudowa stadionu to nie jest palący problem

Dodano: 13.10.2018 11:36
Źródło: LM.pl

- Dopiero kiedy inwestycje na Pociejewie będą w kolizji z istniejącym stadionem, wtedy powstanie konieczność przebudowy stadionu - mówi Józef Nowicki, aktualny prezydent Konina i kandydat KKW SLD Lewica Razem.

Józef Nowicki jako jedyny spośród kandydatów miał możliwość już w poprzednich latach wdrażać swoją wizję sportu w Koninie. W jego programie wyborczym sport pojawia się jako trzypunktowy dział, ale wielu konkretów kandydat SLD Lewica Razem w nim nie podaje. Więcej z jego planów na najbliższe pięć lat przedstawił w rozmowie po ostatnim odcinku ,,Dwie na Jednego".

,,Założenia odnośnie stadionu są cały czas aktualne"

Blisko rok temu Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta w Koninie przedstawił wizję przebudowy stadionu przy ul. Dmowskiego. Jak mówi prezydent Józef Nowicki, te założenia są cały czas aktualne. - Myślę, że to pięciolecie to czas, w którym powinno być zakończone to przedsięwzięcie. Ale dziś uważam, że nie jest to aż tak palący problem. Dopiero kiedy inwestycje na Pociejewie będą w kolizji z istniejącym stadionem, wtedy powstanie taka konieczność. Nie widzę potrzeby gorączkowego mówienia o budowie, bo te obiekty nam na razie wystarczają. Trzeba zachować cierpliwość. Jest koncepcja, będziemy przygotowywać dokumentację. 

Jak deklaruje Józef Nowicki, wejście inwestora w budowę na Pociejewie może być połączone z pozyskaniem środków na przebudowę obiektu przy ul. Dmowskiego. - Spodziewam się także, że ktoś, kto będzie wchodził kapitałowo w zagospodarowanie Pociejewa, będzie musiał wyasygnować pieniądze, które będzie można na to przeznaczyć. Dzisiaj budowa stadionu to rząd piętnastu, dwudziestu milionów złotych. To jest moim zdaniem optymalny stadion. 

Kandydat SLD Lewica Razem widzi również potrzebę remontów w konińskich halach sportowych. Przede wszystkim - dachów na hali Rondo, hali przy ul. Dworcowej, a także oprzyrządowania dwóch konińskich basenów. - Te przykłady pokazują, jakie wyzwania stoją przed miastem, jeśli chodzi o całą sportową infrastrukturę - mówi Józef Nowicki.

,,Nie chciałbym, by majstrować teraz przy regulaminie"

Z dyskusją o regulaminie przyznawania dotacji dla klubów sportowych Józef Nowicki mierzy się praktycznie co roku. I jak zawsze powtarza, że obecne zasady są dobre. - Ten regulamin nie jest doskonały, ale on też nie jest skończony. Nie chciałbym, żeby przy nim teraz majstrować. Przy zmianach w regulaminie były pełna współpraca i wymiana poglądów z klubami. Oczywiście wszystkich nie zaspokoimy. Te kluby, które utrzymują poziom sportowy, które mają zdobyte medale, mistrzostwa, one w tym regulaminie mają swoje odzwierciedlenie. 

- Ale mam pełną świadomość, że tych środków jest za mało - dodaje Józef Nowicki. - Uważam, że trzeba dążyć, by z każdym rokiem budżetowym te nakłady zwiększać. To zwiększenie nie może przesłonić tego, że podział środków powinien odbywać się w takim samym modelu, jak dzisiaj. 

 



  • Nowicki o sporcie: Przebudowa stadionu to nie jest palący problem

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Po co stadion,na Medyka prawie nikt nie chodzi,Gornik 200 ludzi,a tu nigdy nie bedzie lepiej tu max 3 liga,albo gorzej ! To pewne !
Dodano: 13.10.2018 12:12    Przez: ~X
Ratować powinni Ci którzy pobili Policjantów Wstyd pseudo kibice
Dodano: 13.10.2018 13:04    Przez: ~Adam
po co nam stadion jak nie mamy drużyny?
Dodano: 13.10.2018 11:48    Przez: ~ręczny
Może już by skończyć z milionami na rodzine Pigułów?
Dodano: 13.10.2018 12:00    Przez: ~tubylec miejscowy
Przeciez tu nie ma nawet w 3 lidze kosza i siatki !
Dodano: 13.10.2018 12:53    Przez: ~A

KOMENTARZE

po co nam stadion jak nie mamy drużyny?
Dodano: 13.10.2018 11:48    Przez: ~ręczny
W recznej tez nie ma ! Nie ma też kosza ani siatki tu nic nie ma !
Dodano: 13.10.2018 12:25    Przez: ~A
WIĘCEJ RUIN NIŻ STADIONÓW, WIĘCEJ SZKÓŁEK PRYWATNYCH, WIĘCEJ UPADŁYCH KLUBÓW NIŻ TYCH SPRAWNIE DZIAŁAJĄCYCH, WIĘCEJ KASY NA SZERMIERKĘ I LASENCJE.
Dodano: 13.10.2018 12:29    Przez: ~WIĘCEJ WIĘCEJ WIĘCEJ
Nowy stadion za 30 mln? Po co??? Modernizacja tak, budowa nie! I za to cenię Nowickiego, że mowi prawdę .
Dodano: 13.10.2018 12:44    Przez: ~Racja
Przeciez tu nie ma nawet w 3 lidze kosza i siatki !
Dodano: 13.10.2018 12:53    Przez: ~A
Masło maślane,jesli system finansowania klubow jest sprawiedliwy,to jakas farsa,spytam inaczej z ilu osob składa sie komórka ktora kontroluje wydane srodki na sport ile razy ktos był z urzedu np.na hali gdzie sa zajecia organizowane przez klub i zobaczyl ile jest rzeczywiscie osob trenujacych?prosze powiedziec gdxie latwiej zdobyc medal,w pilce noznej meskiej gdzie w kraju trenuje np.milion osob czy w innej dyscyplinie(celowo nie podam przykladu) ktora w Polsce trenuje 500os.-wiec jak to jest sprawiedliwy podzial to gratuluje.
Dodano: 13.10.2018 11:50    Przez: ~Rado
Regulamin jest eweidentnie pod dwie niszowe dyscypliny. KOLESIOSTWO 100%. Dziękuję, NIE POPRĘ TEGO PANA.
Dodano: 13.10.2018 12:04    Przez: ~Zenek
Ja i moi znajomi widzac te banery "wiecej" to juz napewno nie popra,W sp3 wybudowano basen,wczoraj jestem na basenie na zatorzu a pani mowi ze nie wpuszcza na bilet bo sp3 ma zarezerwowany basen,wiec pytam wlodarzy miasta,jak to jest bo czego nie rozumie?
Dodano: 13.10.2018 15:46    Przez: ~Olo
Czyli stadionu nie będzie... Bo jak Józef wygra wybory to o czym kolwiek na Pociejewie możemy zapomnieć.
Dodano: 13.10.2018 11:52    Przez: ~Zbyniu
Ratuj GÓRNIKA, a nie lansik z Pigsonem I jaszczurek w Tutti Srutti na Bulwarach. A potem wiadomo które dwa kluby dostają najwięcej sianka.
Dodano: 13.10.2018 11:53    Przez: ~żal i wstyd
Ratuj,bo co ?
Dodano: 13.10.2018 12:26    Przez: ~Wal
Ratować powinni Ci którzy pobili Policjantów Wstyd pseudo kibice
Dodano: 13.10.2018 13:04    Przez: ~Adam
Może już by skończyć z milionami na rodzine Pigułów?
Dodano: 13.10.2018 12:00    Przez: ~tubylec miejscowy
Dobry chłop-startuje z listy SLD,ale w razie czego potrafi powiedzieć: "Tak mi dopomóż Bóg"...
Dodano: 13.10.2018 12:38    Przez: ~zefirek
hala szermiercza z hotelikiem, siłownią i odnową biologiczną za darmo dotacje na organizacje imprez dotacja z miasta i etaty nauczycieli wf w konińskich szkołach, dokarmianie uczniów i co jeszcze ZA MAŁO?
Dodano: 13.10.2018 13:07    Przez: ~Jacek B
Zamiast na szermierkę dajcie na szpital.
Dodano: 13.10.2018 13:31    Przez: ~kontuzjowany
Po co stadion,na Medyka prawie nikt nie chodzi,Gornik 200 ludzi,a tu nigdy nie bedzie lepiej tu max 3 liga,albo gorzej ! To pewne !
Dodano: 13.10.2018 12:12    Przez: ~X
JESZCZE WIĘCEJ SIANA NA SZABELKARZY I DZIEUCHY -> TAKIEGO BANERU MI BRAKUJE DO POKAZANIA PEŁNI TYCH OSTATNICH LAT.
Dodano: 13.10.2018 12:25    Przez: ~BANER
Byłam ostatnio na spacerze na Miejskim Ośrodku i jestem mile zaskoczona Środkowy pomost żeglarski jest remontowany To jest bardzo dobra decyzja ! Miałam nie iść na wybory ale teraz zmieniam decyzję i pójdziemy zagłosować na Nowickiego Liczymy na dalsze inwestycje w rekreację
Dodano: 13.10.2018 13:57    Przez: ~Sebastian P
Mobilizacja urzędnicza na forum zdumiewająca! Pali wam sie koło d**y 😈
Dodano: 13.10.2018 14:44    Przez: ~Aq
Dziecinny ten komentarz,aż się chce płakać.
Dodano: 13.10.2018 15:01    Przez: ~babcia
Ale on bzdury wygaduje nic nie zrobił ale udaje najmądrzejszego buhaha
Dodano: 13.10.2018 15:38    Przez: ~xmen
niestety sami widzicie że beton jest twardy i nie do ruszenia , zero refleksji, "regulamin jest dobry i nie będziemy zmieniać" - Panie Prezydencie skoro jest tak dobry to czemu jest tak źle w Konińskim sporcie - sport dzieci i młodzieży , no fajnie ale my kibice chcemy chodzić na mecze pierwszej , drugiej może ekstraklasy w Koninie choćby w jednej dyscyplinie. Skoro ta wspaniała podbudowa sportu dzieci i młodzieży nie przynosi rezultatu, to może jest coś nie tak z tym programem , systemem. W klubach stare zasiedziałe dziady też beton , jest wygodnie ,fajnie, bez wielkich ambicji bo im wyższa liga tym większy problem, po co się starać i awansować.Siedzimy spijamy to co Józef przeleje i tak to się buja kilkadziesiąt lat w tym mieście smutnym jak............................... .
Dodano: 14.10.2018 11:40    Przez: ~kibic
1 z 2
12>>