LM.plWiadomościMedyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się namęczył

Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się namęczył

To był chyba najtrudniejszy do tej pory mecz Medyka Konin w tym sezonie. Zespół Romana Jaszczaka pokonał AZS Wrocław 2:0 i pozostał liderem Ekstraligi przed przerwą na reprezentację.

Mecz z Wrocławiem zamykał serię spotkań z drużynami z dolnych rejonów tabeli i pierwszy etap sezonu, przed przerwą na reprezentację. AZS przyjechał do Konina bardzo zmotywowany i dobrze ustawiony. Choć wrocławianki to bardzo młody zespół, latem utrzymały kadrę i to zgranie widać było w sobotę na stadionie w Koninie.

Przez pół godziny medyczki nieźle męczyły się z AZS. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy powinny za to strzelić rywalkom co najmniej cztery gole.  Najlepszą okazję w 36. miała Natalia Chudzik. Rzut karny wywalczyła Anna Gawrońska, ale z jedenastu metrów tym razem pomyliła się skrzydłowa Medyka. Jej strzał obroniła bardzo dobrze spisująca się w sobotę Anna Bocian.

W następnych minutach medyczki dalej dominowały na murawie, okazje miały jeszcze Anna Gawrońska i Dominika Kopińska, ale brakowało wykończenia. Do przerwy Medyk więc niespodziewanie bezbramkowo remisował z AZS Wrocław.

Po zmianie stron koninianki kontynuowały dobrą grę z ostatniego kwadransa pierwszej połowy i w końcu w 56. minucie wyszły na prowadzenie. Akcję lewą stroną przeprowadziła Dominika Kopińska, nogę przed bramką dołożyła Anna Gawrońska i zaskoczona Anna Bocian była bezradna. Jeszcze chwilę wcześniej dobrze z rzutu wolnego przymierzyła Grzywińska, a w 62. minucie po dośrodkowaniu Natalii Chudzik uderzała Kopińska, ale Bocian zatrzymała piłkę na linii bramkowej.

Prowadzenie 1:0 utrzymywało się do samego końca meczu. Aż w doliczonym czasie gry Natalia Chudzik zrehabilitowała się za niestrzelonego karnego i podwyższyła prowadzenie koninianek. Asystę zanotowała Anna Gawrońska, a Medyk Konin zwyciężył 2:0.

Dzięki tej wygranej zespół Romana Jaszczaka pozostał liderem Ekstraligi z dorobkiem dwunastu punktów. Tyle samo mają na koncie piłkarki AZS UJ Kraków. Teraz Ekstraligę czeka przerwa na reprezentację, a kolejny mecz Medyk zagra na wyjeździe z AZS UJ Kraków.

Medyk Konin - AZS Wrocław 2:0 (56' Anna Gawrońska, 90'+ Natalia Chudzik)

Medyk Konin: Stephanie Busch - Nicole Zając, Sandra Sałata, Gabija Gedgaudaite, Gabriela Grzywińska, Natalia Chudzik, Natalia Pakulska (87' Karolina Majda), Stanislava Líąková, Nikol Kaletka, Anna Gawrońska, Dominika Kopińska.

AZS Wrocław: Anna Bocian - Małgorzata Korda, Maja Jurczenko, Marcelina Buś (46' Julia Mularczyk), Natalia Kulig, Martyna Buś (85' Aleksandra Przelicka), Klaudia Nowacka, Amanda Turowska (61' Patrycja Kufel), Klaudia Homa, Kamila Czudecka (85' Aleksandra Przelicka), Aleksandra Parka.