Dzisiaj jest piątek 28 lutego 2020, imieniny: Romana, Makarego, Lutomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20652) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 1oC
Jutropogoda
5 / 6oC
Pojutrzepogoda
9 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:

Wilczyn. Planują przebudowę stadionu. Na razie powstaje projekt

Dodano: 22.09.2019 10:53
Źródło: LM.pl

Nowe trybuny, bieżnia lekkoatletyczna i przeniesiona płyta boiska - tak ma wyglądać nowy stadion w Wilczynie. Gmina ma w planach wykonanie projektu przebudowy obiektu.

Wilczyn w środowisku sportowym dał się poznać w ostatnich latach jako silny ośrodek siatkarski, dzięki II-ligowej drużynie Wilków. Drugi sezon z rzędu w górę pnie się jednak również zespół piłkarski. Po awansie do V ligi Wilki plasują się na pozycji lidera rozgrywek i niewykluczone, że już za rok mogą awansować do IV ligi. Wilczyn, w przypadku prawdopodobnego spadku Olimpii Koło, stałby się wtedy trzecią piłkarską siłą w regionie konińskim.

Za wynikami sportowymi idą inwestycję w infrastrukturę. Gmina przygotowuje się bowiem do przebudowy istniejącego obecnie boiska z trybunami. - Będziemy wykonywać projekt, jest zgoda Rady. Na komisjach był przedstawiony projekt w trójwymiarze - mówi wójt Wilczyna Grzegorz Skowroński.

Zmiany mają być naprawdę duże. Przede wszystkim samo boisko ma zostać przesunięte w nowe miejsce. Wokół niego ma powstać czterotorowa bieżnia lekkoatletyczna z atestowanym wyposażeniem. Stare trybuny zastąpione zostaną nowymi, na ok. 200 - 300 osób (plus 30 - 50 miejsc dla kibiców drużyny gości). Obok boiska mają stanąć sanitariaty, nowe szatnie, salka narad i magazynek na sprzęt. Całość ma zostać odwodniona, ma również powstać infrastruktura techniczna, którą w przyszłości będzie można poprowadzić przewody oświetlenia, kamer, czy elektronicznych zegarów.

Wbrew wcześniejszym pogłoskom, w Wilczynie nie powstanie pierwsze w regionie pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią. Choć wójt Grzegorz Skowroński przyznaje, że był taki pomysł. - Mieliśmy bardzo duży zapał, by zrobić takie boisko. Prowadziliśmy rozmowy, by przy obecnym boisku dokupić kolejny grunt, ale cena nas przerosła. Nie mamy takich środków, więc na razie zostało to w sferze marzeń. 

Koszt inwestycji na razie trudno oszacować. - To są drogie rzeczy. Patrząc na sąsiadów, którzy robili podobne boisko, to wyszło ok. dwóch milionów złotych, ale oni mieli już trybuny, a my nie, boisko u nich też nie było przesuwane. To są kolejne koszty - tłumaczy wójt Grzegorz Skowroński. - Po zrobieniu projektu będziemy starali się o dofinansowanie. W zależności od tego, ile dofinansowania dostaniemy, będziemy to wykonywać. 

W przyszłym roku gmina ma zamiar stworzyć gotowy do wykorzystania projekt ze wszystkimi uzgodnieniami, decyzjami i pozwoleniami na budowę oraz rozpocząć starania o środki zewnętrzne. W dalszej perspetywie, po przebudowie stadionu, są remont hali sportowej i budowa kortów tenisowych.

  • Wilczyn. Planują przebudowę stadionu. Na razie powstaje projekt

 autor: Bartosz Skonieczny

 e-mail: bs@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Wilczyn,   stadion,   przebudowa stadionu,   projekt,   Wilki Wilczyn,   Grzegorz Skowroński

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.