LM.plWiadomościAwans do ćwierćfinału na koniec jesieni. Medyk - Mitech 2:0

Awans do ćwierćfinału na koniec jesieni. Medyk - Mitech 2:0

2:0 zwyciężył Medyk Konin w ostatnim meczu w tym roku. W 1/8 finału zespół Romana Jaszczaka pokonał Mitech Żywiec.

Medyczki były faworytkami sobotniego spotkania, ale jak się okazało, Mitech Żywiec wyciągnął wnioski z pierwszego meczu obu drużyn w tym sezonie przegranego przez zespół z Żywca aż 0:12. W sobotę Mitech był już o wiele ostrożniejszy w swojej grze i skupiał się przede wszystkim na defensywie. Przez długi czas piłkarki z południa Polski były bezbłędne.

Medyk co prawda dominował na boisku, tworzył sobie sytuacje, ale brakowało strzałów na bramkę. Dopiero w 45. minucie rzut karny wywalczyła Natalia Pakulska, a do siatki z jedenastu metrów trafiła Natalia Chudzik. Chwilę później sędzia Joanna Pondo odgwizdała koniec pierwszej połowy.

Jeszcze w pierwszej części spotkania żółtą kartką ukarany został trener Roman Jaszczak. W drugiej połowie szkoleniowiec Medyka usiadł już na trybunach. Jak się okazało, w przerwie obejrzał bowiem drugą żółtą kartkę. - W pomieszczeniu, nazwijmy to, kawowym, opowiadałem sytuację z pierwszej połowy. Powiedziałem, że sędzie popełniają błędy, a potem przykrywają je żółtymi kartkami. Po minucie wchodzi pani sędzia i mówi, że za to, co tu powiedziałem przydziela mi drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną. Nie wolno mi wyjść na boisko - relacjonował tę sytuację trener Roman Jaszczak.

Pomimo wykluczenia konińskiego szkoleniowca, Medyk świetnie rozpoczął drugą odsłonę starcia. Już w 54. minucie z rzutu rożnego dośrodkowała piłkę Natalia Chudzik. W szesnastce Mitechu znów się zakotłowało, uderzać próbowała Karolina Majda, ale ostatecznie skutecznie piłkę w siatce umieściła zaledwie szesnastoletnia Aleksandra Dudziak.

W kolejnych minutach Medyk wciąż dominował i miał kolejne okazje bramkowe. Najpierw w słupek trafiła Anna Gawrońska, a następnie dwie świetne interwencje zanotowała Katarzyna Siejka. Najpierw bramkarka Mitechu intuicyjnie na linii bramkowej zatrzymała strzał medyczek, a następnie sparowała piłkę po strzale z rzutu wolnego Natalii Chudzik.

Ostatecznie Medyk Konin wygrał 2:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski. Niespodzianek nie było również w innych meczach 1/8 finału. GKS Katowice wygrał 5:0 z Bielawianką Bielawa, Górnik Łęczna pokonał 4:0 UKS SMS II Łódź, a Czarni Sosnowiec wygrali 4:0 z Resovią. Spotkania ćwierćfinałowe rozegrane zostaną dopiero wiosną przyszłego roku.

Medyk Konin - Mitech Żywiec 2:0 (45' Natalia Chudzik, 54' Aleksandra Dudziak)

Medyk Konin: Natalia Dominiczak - Aleksandra Dudziak, Gabija Gedgaudaite, Sandra Sałata, Nicole Zając, Stanislava Liąková, Karolina Majda (71' Alicja Piechocka), Natalia Chudzik, Natalia Pakulska, Gabriela Grzywińska (80' Daria Nowak), Anna Gawrońska.