Skocz do zawartości
Polska

Wybory samorządowe 2024 na LM.pl

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportKamena Rally Team wystartuje w Rajdzie Dakar

Kamena Rally Team wystartuje w Rajdzie Dakar

Dodano:
Kamena Rally Team wystartuje w Rajdzie Dakar
Sporty motorowe

Zespół Kamena Rally Team nieraz udowadniał, że podnosi sobie poprzeczkę bardzo wysoko. Tym razem cel jest jeden – udział w legendarnym Rajdzie Dakar.

Od blisko dziesięciu lat konsekwentnie staramy się budować swoją pozycję w motorsporcie, chcąc osiągać jak najlepsze wyniki. Nie bylibyśmy jednak sobą, gdybyśmy nie stawiali sobie nowych, coraz bardziej ambitnych celów. Po udanych startach w rundach Pucharu Europy, a także podjętej w tym roku rywalizacji w Pucharze Świata, przyszedł czas na nowe wyzwania – oznajmia Tomasz Białkowski w prasowym oświadczeniu. I dodaje: – Wiele razy podkreślaliśmy, że naszym marzeniem jest udział w Rajdzie Dakar. Dziś to marzenie stało się naszym celem, do którego przez najbliższe półtora roku będziemy konsekwentnie dążyć.
Przygotowania do projektu #NASInaDAKAR rozpoczęły się na dobre już kilka tygodni temu. Marzenia to duże cele, na myśl których przyspiesza oddech i mocniej bije serce. Oczywiście pojawia się też pytanie: czy podołamy w ich realizacji? Na szczęście mamy wokół siebie wielu fantastycznych ludzi, którzy wierzą w nas i bardzo nam kibicują – przyznaje Dariusz Baśkiewicz.

Jakie są najbliższe plany rajdowej ekipy? Zespół Kamena Rally Team planuje udział w Dubai International Baja, który odbędzie się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będzie to ostatnia runda zmagań w cyklu Pucharu Świata w rajdach cross-country Baja w sezonie 2022. Wcześniej, bo pod koniec października, pojawią się również na starcie Baja Portoalegre w Portugalii. Natomiast w miniony weekend słupczanie startowali w Baja Troia w Turcji. Tego wyzwania nie będą jednak dobrze wspominać.

Tekst przygotowany na podstawie materiału prasowego Kamena Rally Team, foto Kamena Rally Team

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole