Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Popkowski, a następnie Korytkowski. Kandydaci odpowiedzą na wasze pytania

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportNa Baja Poland bez medalu. Kolejna runda Pucharu Świata za Kamena Rally Team

Na Baja Poland bez medalu. Kolejna runda Pucharu Świata za Kamena Rally Team

Dodano: , Żródło: LM.pl
Na Baja Poland bez medalu. Kolejna runda Pucharu Świata za Kamena Rally Team
Sporty motorowe

Piąte miejsce w grupie T4 i dziewiąte w klasyfikacji generalnej zajął słupecki Kamena Rally Team podczas Baja Poland. Zawody wchodziły w skład Pucharu Świata FIA.

Zmagania w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim składały się z pięciu odcinków specjalnych o łącznej długi niemal 490 km. Zawody były kolejną odsłoną Pucharu Świata FIA, w której uczestniczyli rajdowcy Kamena Rally Team.

Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz zmagania rozpoczęli od odcinka kwalifikacyjnego. Nieco ponad pięciokilometrową trasę pokonali w czasie 5 minut i 29 sekund, co dało im piąte miejsce w grupie T4 i jedenaste w klasyfikacji generalnej.

Kolejne dni to ciężka walka o poprawę swojej pozycji. Dwa kolejne odcinki – po ponad 210 km każdy – pozwoliły słupczanom wspiąć się na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Rajdowcy z naszego regionu nie ustrzegli się błędów i musieli zaakceptować siedmiominutową karę. Mimo tego Kamena Rally Team utrzymał swoją pozycję, plasując się na piątym miejscu w grupie T4 i dziewiątym miejscu w klasyfikacji generalnej.

Kolejna runda Pucharu Świata w przyszłym miesiącu. Od 28 do 30 października Kamena Rally Team rywalizować będzie w Portugalii.

fot. archiwum

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole