Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportPożyczka na dowód – dla kogo jest?

Pożyczka na dowód – dla kogo jest?

Materiał promocyjny

Dodano:
Pożyczka na dowód – dla kogo jest?
Materiał promocyjny

Pożyczki na dowód kojarzą się z minimum formalności. I dobrze, bo do otrzymania pieniędzy wystarczy tylko ważny dokument, jakim jest dowód osobisty. Jeśli wcześniej nie korzystałeś z takiego produktu, to dowiedz się, jak złożyć wniosek, kiedy najlepiej to zrobić i na co możesz wydać środki z pożyczki na dowód.

Dla kogo jest pożyczka na dowód?

Pożyczki na dowód to odpowiednie produkty dla osób, które pilnie potrzebują pożyczyć pieniądze. Proces wnioskowania jest naprawdę bardzo szybki, wygodny i wiąże się z minimum formalności. Wniosek można bowiem złożyć przez internet, a jednym dokumentem, który trzeba mieć, jest ważny dowód osobisty.

O pożyczkę na dowód można wnioskować w firmie pożyczkowej w dowolnym miejscu i czasie. Oprócz dokumentu tożsamości niezbędne będzie tylko posiadanie urządzenia (komputera, telefonu, tabletu) z dostępem do internetu, ponieważ o taki produkt aplikuje się online.

Jak mogę złożyć wniosek o pożyczkę?

Jak już wspomnieliśmy, pożyczki na dowód są udzielane przez internet. Dlatego wniosek musisz złożyć za pośrednictwem strony internetowej wybranego pożyczkodawcy. Aby go znaleźć, zacznij od wpisania w internetową wyszukiwarkę hasła „pożyczka na dowód”.

Wybierz firmę, która Cię zainteresuje i przejdź na jej witrynę. Na górze lub środku strony powinien znajdować się kalkulator pożyczkowy, na którym musisz zaznaczyć, jaka kwota pożyczki na dowód i okres spłaty Cię interesuje.

Od razu otrzymasz również szacunkowe informacje, dotyczące: raty, kosztu pożyczki, oprocentowania, innych opłat i RRSO (Rzeczywistej Rocznej Stopy Oprocentowania). Na tej postawie możesz również zdecydować, czy oferta jest dla Ciebie interesująca, koszty są do zaakceptowania i chcesz złożyć wniosek o finansowanie.

Jeżeli tak, to zaraz pod kalkulatorem, znajdziesz przycisk „Weź pożyczkę” albo „Złóż wniosek”. Kiedy go klikniesz, zostaniesz przeniesiony do wniosku o pożyczkę na dowód, który trzeba uzupełnić swoimi danymi osobowymi, teleadresowymi i dochodowymi.

Po wypełnieniu wszystkich pól trzeba kliknąć „Wyślij”, a Twoja aplikacja zostanie przekazana do analizy kredytowej. Później dostaniesz informację, czy pożyczka na dowód została Ci przyznana, czy nie.

Czy do wnioskowania o pożyczkę wystarczy mi dowód osobisty?

W większości przypadków ważny dowód osobisty to jedyny dokument, który jest wymagany przy składaniu wniosków o pożyczki na dowód.

Trzeba jednak przygotować się na to, że podczas analizy wniosku będzie konieczność dosłania dodatkowych dokumentów, potwierdzających dochody. Co to może być? Najczęściej wymagany jest wyciąg z konta bankowego, zaświadczenie o zatrudnieniu albo ostatni odcinek emerytury lub renty.

O konieczności uzupełnienia wniosku o pożyczkę na dowód zostaniesz poinformowany przez pożyczkodawcę. Nie ma się jednak czego obawiać. Jeśli wymagane dokumenty dostarczysz jak najszybciej, to przyspieszy to proces analizy Twojej aplikacji i szybciej otrzymasz pieniądze na swoje konto.

Czy mogę złożyć wniosek o pożyczkę, jeśli nie mam dowodu osobistego?

„Jak sama nazwa wskazuje, pożyczki na dowód są udzielane w oparciu o informacje, które znajdują się w dowodzie osobistym. Oznacza to, że tego dokumentu nie można zastąpić żadnym innym, który też teoretycznie służy do weryfikacji tożsamości (np. paszport czy prawo jazdy). Jednak w przypadku pożyczki na dowód się to nie sprawdzi, bo procedury są dostosowane do dowodu osobistego” – wyjaśnia ekspert z Aasa Polska.

Czy mogę dostać pożyczkę, jeśli mój dowód osobisty stracił ważność?

Jeżeli Twój dowód osobisty stracił ważność, to oznacza, że dany dokument nie jest już obowiązujący i nie możesz się nim legitymować. Dlatego nie zostanie zaakceptowany w procesie wnioskowania o pożyczkę na dowód.

Jeśli masz w planach skorzystać z tego typu finansowania, to jak najszybciej złóż wniosek o nowy dowód w swoim urzędzie miasta lub gminy. Na nowy dokument czeka się około miesiąca, więc do tego czasu musisz się wstrzymać z aplikowaniem o pożyczkę na dowód.

Jak szybko zostanie mi wypłacona pożyczka na dowód?

Pożyczka na dowód to nie tylko minimum formalności, ale również krótki czas oczekiwania na pieniądze. Zostaną one do Ciebie wysłane szybkim przelewem za 0 zł zaraz po podpisaniu umowy o pożyczkę. Wcześniej jednak musisz złożyć wniosek i poczekać na jego weryfikację.

Aby przyspieszyć cały proces, wniosek złóż rano w dzień roboczy, aby mógł on od razu trafić do analizy, a gdy zostaniesz poproszony o dołączenie dodatkowych dokumentów, to postaraj się, jak najszybciej je wysłać.

Kiedy najlepiej złożyć wniosek o pożyczkę na dowód?

Wnioski złożone wieczorem lub w weekendy trafią do weryfikacji dopiero kolejnego dnia roboczego, więc warto je składać podczas trwania pracującego tygodnia.

Jeśli jednak chodzi o, to kiedy jest w ogóle dobry czas na to, aby wnioskować o pożyczkę na dowód, to na pewno wtedy, gdy Twoje dochody są stabilne, czyli nie ma ryzyka, że w najbliższej przyszłości je utracisz. Dodatkowo przekalkuluj, czy zarabiasz na tyle, że dasz radę bez problemu spłacać miesięczną ratę pożyczki na dowód i masz na tyle wolnej gotówki, aby starczyło Ci jej na ten cel, nawet gdy pojawią się u Ciebie pilne, zwiększone wydatki (np. leczenie czy podwyżka rachunków za mieszkanie).

Na co mogę wydać pieniądze z pożyczki na dowód?

Jedną z zalet pożyczki na dowód jest to, że jest ona udzielana na dowolny cel. To niezwykle komfortowe, bo nie musisz nikomu tłumaczyć się, na co chcesz przeznaczyć środki albo dokumentować swoich wydatków. Możesz więc wydać pożyczone pieniądze na to, czego potrzebujesz albo po prostu chcesz kupić sobie lub bliskim.

Mogą to być odkładane z miesiąca na miesiąc badania, rodzinny wyjazd, remont mieszkania, naprawa auta, wymiana sprzętu domowego, a może spełnienie marzenia? Jeśli tylko Cię na to stać, to bez problemu pożyczysz pieniądze na markowe buty dla siebie, kurs, który rozwinie Twoje umiejętności, wymarzony prezent dla żony lub męża, obóz lub gadżet dla dziecka czy nowe meble dla rodziców albo cokolwiek innego, co sobie wymyślisz.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole