Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plSportSKP przed rundą wiosenną. Ł. Kubzdyl: „Utrzymanie w IV lidze to wyzwanie”

SKP przed rundą wiosenną. Ł. Kubzdyl: „Utrzymanie w IV lidze to wyzwanie”

Dodano:
SKP przed rundą wiosenną. Ł. Kubzdyl: „Utrzymanie w IV lidze to wyzwanie”
IV liga

Bardzo trudne zadanie utrzymania SKP w IV lidze postawiono Łukaszowi Kubzdylowi, nowemu trenerowi drużyny z Gajowej. Zapraszamy na podsumowanie zimowych przygotowań w wykonaniu słupczan.

Gdy pojawiła się propozycja objęcia SKP Słupca wiedział pan, że klub znajduje się w strefie spadkowej. Dlaczego mimo to zdecydował się pan na tę pracę?

Po kontakcie ze strony SKP sprawdziłem w jakim miejscu w tabeli jest klub i jaka jest sytuacja, jeżeli chodzi o ilość zdobytych punktów. Oferta była dla mnie atrakcyjna ponieważ daje możliwość pracy w wyższej lidze niż wcześniej. Warta Śrem, którą prowadziłem dotychczas występuje szczebel niżej. Do tego dochodzi także spore wyzwanie jakim jest utrzymanie SKP w czwartej lidze. Kolejnym czynnikiem, który mnie skłonił do podjęcia tej pracy to logistyka. Od mniej więcej roku mieszkam we Wrześni i dojazd do Słupcy zajmuje mi zdecydowanie mniej czasu niż to było w przypadku Śremu. Kolejną kwestią jest chęć pokazania się w regionie, w którym do tej pory nie pracowałem. Na razie były to głównie okolice Poznania. We wschodniej części Wielkopolski jeszcze nie miałem przyjemności prowadzić żadnego zespołu.

Jak pan ocenia zimowe przygotowania?

Na to czas przyjdzie po kilku meczach ligowych. Jestem zadowolony z rozegranych sparingów, zagraliśmy również jedno spotkanie w wojewódzkim Pucharze Polski. To było o tyle istotne, że mecz toczony był na boisku z naturalną nawierzchnią. Trudno ocenić teraz to wszystko, co się wydarzyło, ponieważ dysponujemy praktycznie nowym zespołem. Nie zawsze mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników z których chciałem. No ale tak po prostu wygląda zawód trenera.

Nie mogę nie zapytać o Samira Galmamiego. Bo to prawdopodobnie najgłośniejsze nazwisko, jakie pojawiło się w kontekście transferów tej zimy w Wielkopolsce. Jak by go pan scharakteryzował?

Bardzo sympatyczna osoba z profesjonalnym podejściem do treningów. Waleczny, zaangażowany. Powinien być naszym dużym wzmocnieniem. Jest młody, więc jak w przypadku każdego sportowca w jego wieku musimy być cierpliwi. Swoją wartość, łącznie z pozostałymi piłkarzami SKP, musi udowodnić na boisku.

Jak będzie chciał pan grać? To będzie autorski styl? Czy może, przynajmniej przed meczem, będzie się pan dostosowywał do rywala?

Będziemy starać się grać tak, aby zdobywać punkty. To nasze podstawowe zadanie. Tym bardziej, że w tej chwili znajdujemy się w takim, a nie innym miejscu. Nie zawsze uda się przełożyć założenia taktycznie na mecz, to nie jest takie proste. Na pewno będę analizował przeciwników i na bieżąco reagował na to, co dzieje się na boisku. Niemniej w naszym przypadku liczy się przede wszystkim końcowy wynik. Czyli zwycięstwo, a w szerszej perspektywie – utrzymanie SKP w IV lidze.

Transfery:

Przybyli: Łukasz Kubzdyl (trener, Warta Śrem), Samir Galmami (Błękitni Stargard Szczeciński), Adam Koperski, Aleksander Rybarczyk (obaj Warta Śrem), Nikos Kucostatis (Szturm Junikowo Poznań), Mateusz Sołtysiak (Warta Poznań), Maciej Słomczewski (Nielba Wągrowiec), Krzysztof Schoen (Warta Międzychód), Dominik Nowak (Vitcovia Witkowo)

Ubyli: Maciej Rozmarynowski (trener, Górnik Konin), Maciej Adamczewski (Polonia Golina), Jakub Słowiński (Polonia Golina), Kacper Zaparty (Orły Zagórów), Michał Lorencki, Piotr Witowski, Maciej Przygoda (wszyscy wypożyczenia do Polanina Strzałkowo), Oskar Pietrzak (Polanin Strzałkowo)

Wyniki sparingów:

SKP Słupca – Noteć Gębice 1:1

SKP Słupca – Zjednoczeni Trzemeszno 2:1

SKP Słupca – SMS Ślesin 3:3

SKP Słupca – Pogoń Mogilno 1:8

SKP Słupca – Polonia Golina 1:4

SKP Słupca – Polonus Kazimierz Biskupi 2:3

Poza tym: I runda woj. PP SKP Słupca – Sokół Kleczew 0:5

Najbliższy mecz: niedziela, godz. 14.30, SKP Słupca – Mieszko Gniezno

Czytaj więcej na temat:SKP Słupca, Łukasz Kubzdyl, IV liga
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole