Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCzym zajmą się nasi posłowie w Sejmie? Znamy składy komisji

Czym zajmą się nasi posłowie w Sejmie? Znamy składy komisji

Dodano: , Żródło: LM.pl
Czym zajmą się nasi posłowie w Sejmie? Znamy składy komisji
Polityka

Energia, klimat, finanse, czy rolnictwo – m.in. takimi sprawami chcą zająć się posłowie z okręgu konińskiego w nowej kadencji Sejmu. Dziś podjęte zostały decyzje ws. składów sejmowych komisji.

Trwa pierwsze posiedzenie Sejmu nowej kadencji. We wtorek posłowie głosowali nad składami osobowymi komisji sejmowych. To organy, które rozpatrują projekty ustaw stanowiące przedmiot prac Sejmu, a także wyrażają opinie w sprawach przekazanych pod ich obrady przez Sejm, Marszałka Sejmu lub Prezydium Sejmu. Posłowie mogą zasiadać w maksymalnie dwóch komisjach stałych, na trzecią zgodę wyrazić musi Prezydium Sejmu.

Gdzie trafili posłowie z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego? Politycy PiS zajmą się przede wszystkim oświatą. W Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży zasiądą zarówno Witold Czarnecki i Zbigniew Dolata. Ten pierwszy trafił ponadto do Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii, a drugi – do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W trzech komisjach zasiądzie sejmowy debiutant z PSL – Trzeciej Drogi Michał Pyrzyk. Już tydzień temu wybrany został do Komisji Regulaminowej, Spraw Poselskich i Immunitetowych, a we wtorek ponadto do Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej (gdzie został wiceprzewodniczącym) oraz do Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka. W dwóch komisjach, ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych oraz Finansów Publicznych, zasiądzie Paulina Hennig-Kloska. Polityczka Polski 2050 – Trzeciej Drogi wybrana została na wiceprzewodniczącą tej komisji 

Razem z Pauliną Hennig-Kloską w Komisji ds. Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych pracować będzie Tomasz Nowak i podobnie jak ona powołany został na jej wiceprzewodniczącego. Poseł Koalicji Obywatelskiej zasiądzie również w Komisji ds. Unii Europejskiej. Członkiem dwóch komisji będzie również drugi debiutant z okręgu konińsko-gnieźnieńskiego – Michał Kołodziejczak. Lider Agrounii i poseł Koalicji Obywatelskiej zasiądzie w Komisji Gospodarki i Rozwoju oraz w Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki będzie pracował natomiast poseł Lewicy Tadeusz Tomaszewski, który został wybrany na jej przewodniczącego.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole