Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDecyzja NSA. Gmina Krzymów pozbawiona własności pałacu w Brzeźnie

Decyzja NSA. Gmina Krzymów pozbawiona własności pałacu w Brzeźnie

Dodano:
Decyzja NSA. Gmina Krzymów pozbawiona własności pałacu w Brzeźnie
Brzeźno

Gmina Krzymów pozbawiona praw do pałacu w Brzeźnie.

W lipcu, decyzją Naczelnego Sądu Administracyjnego, gmina Krzymów została pozbawiona własności pałacu w Brzeźnie oraz przyległego do niego terenu. Od 2015 roku starali się o to Andrzej i Wojciech Lissowscy, spadkobiercy przedwojennego właściciela majątku w Brzeźnie, Józefa Lissowskiego.

Mimo tej decyzji, Urząd Gminy nie otrzymał jeszcze oficjalnych roszczeń od Lissowskich. - Gdy takowe wpłyną, będziemy rozważali możliwość wyjścia z tej sytuacji. Obecnie możemy tylko potwierdzić, że gmina nie jest prawnym właścicielem majątku w Brzeźnie - informuje wójt Danuta Mazur.

Aktualnie pałac w Brzeźnie przechodzi remont. W obiekcie od lat mieściła się część szkoły oraz przedszkole, do których uczęszcza ponad czterystu uczniów. - Były sygnały od rodziców i dyrekcji szkoły o zaniedbaniach w budynku, takich jak spadające dachówki. Musieliśmy podjąć działania w kwestii bezpieczeństwa. Dzięki wsparciu w wysokości 95%, postanowiliśmy zainwestować w remont pałacu -  wyjaśnia Danuta Mazur.

Ostateczny los pałacu i przyległego terenu pozostaje niewiadomą. Będziemy śledzić sytuację i informować o kolejnych wydarzeniach w tej sprawie.

Źródło: Gmina Krzymów

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole