Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościDonald Tusk odwiedzi Konin? „Zobowiązuję się, że przyjedzie”

Donald Tusk odwiedzi Konin? „Zobowiązuję się, że przyjedzie”

Dodano: , Żródło: LM.pl
Donald Tusk odwiedzi Konin? „Zobowiązuję się, że przyjedzie”
dwie na jedynkę

Brak konsultacji społecznych i kontrowersyjny przebieg trasy planowanej budowy kolei na odcinku Konin – Turek. W tej sprawie w Koninie ma się pojawić przewodniczący Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk. – Zorganizujemy wspólny wiec – powiedział w programie „Dwie na Jedynkę” Michał Kołodziejczak, lider listy Koalicji Obywatelskiej w okręgu konińsko-gnieźnieńskim.

Michał Kołodziejczak był pierwszym gościem wyborczego cyklu „Dwie na Jedynkę”, w którym odpytujemy kandydatów do parlamentu, startujących z pierwszych miejsc zarejestrowanych w okręgu nr 37 komitetów wyborczych. Lider Agrounii podkreślał, że rolnicy będą mieli dzięki niemu godną reprezentację w Sejmie. Pytany o sprawy regionu mówił m.in. o Trasie Warszawskiej, elektrowni jądrowej i konkretach dla górników oraz energetyków. Nie mogło zabraknąć również odniesienia się do planów budowy kolei Konin – Turek.

- Połamane zostały wszelkie zasady konsultacji społecznych. Dużą wątpliwość budzi przebieg tej trasy. Dlaczego akurat wariant W9? – zastanawiał się Michał Kołodziejczak. - Zobowiązuję się, że przyjedzie do Konina przed wyborami Donald Tusk i zorganizujemy wspólny wiec. Nie dopuszczę, żeby cokolwiek w tym okręgu wyborczym było robione z połamaniem podstawowego prawa, prawa konsultacji społecznych i ustalania tego z ludźmi. Osobiście sprawą się zajmę. Poruszę niebo i ziemię, żeby ta sprawa została załatwiona odpowiednio – dodał.

Kandydat Koalicji Obywatelskiej odpowiadał również na pytania internautów. Jeden z nich zapytał o to, czy gdyby został Ministrem Rolnictwa zabiegałby o obniżenie cen środków ochrony roślin i nawozów sztucznych, paliw oraz podwyżkę cen płodów rolnych skupowanych od rolników.

- Mój projekt przewiduje, po pierwsze stworzenie rezerw materiałowych. Nawozy, środki ochrony roślin, które muszą być magazynowane i cena musi być przewidywalna. Nie może być tak, że jesteśmy uzależnieni od ceny dnia kupując nawozy, bo potem jest to co działo się rok temu. Jeżeli chodzi o ceny skupu to jasno mówimy: trzeba bardzo mocno uderzyć w marżę supermarketów, które teraz dyktują ceny. Trzeba uderzyć w to, ile produktów w sklepach jest naszych, polskich. Nie może być tak, że dany supermarket przez dwa miesiące nie kupuje polskich produktów i zaniża ceny skupów w Polsce. Mogę zapewnić, że jeżeli będę miał jakikolwiek wpływ w Sejmie to zrobię wszystko, żeby ceny były uczciwe dla producentów i konsumentów. Chciałbym też wprowadzić ustawę, która spowoduje, że nie będzie można kupować produktów rolnych poniżej kosztów produkcji – odpowiedział Michał Kołodziejczak.

Kolejny odcinek programu „Dwie na Jedynkę” już w najbliższy czwartek o godz. 20:00. Naszym gościem będzie liderka listy Trzeciej Drogi – Paulina Hennig-Kloska.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole