Skocz do zawartości
LM.plWiadomościFilmy o świętach - co warto zobaczyć?

Filmy o świętach - co warto zobaczyć?

Materiał promocyjny

Dodano:
Filmy o świętach - co warto zobaczyć?
materiał promocyjny

Filmy o świętach oglądane w ten szczególny czas, tylko dodają im magii i rodzinnej atmosfery. Wielu Polaków nie wyobraża sobie Bożego Narodzenia Bez popularnego Kevina, który zostaje sam w domu. Jednak jest wiele innych filmów, które mogą rozbawić, wzruszyć, czy nawet zasmucić. Jakie filmy świąteczne są dostępne na Netflix? Które polskie filmy świąteczne są warte uwagi? Jakie filmy świąteczne dla dzieci będą dla nich kształcące?

Filmy świąteczne na Netflixie - top 3

Przeczytaj też: https://filmi.pl/filmy-o-swietach

Netflix to obecnie najbardziej popularny dystrybutor filmów. Polacy chętnie opłacają stosunkowo niewysoki abonament, ponieważ na platformie każdy może znaleźć coś dla siebie. Jeśli chodzi o filmy świąteczne na Netflixie, to dystrybutorzy ponownie nie zawiedli i można obejrzeć kilka naprawdę interesujących produkcji. O to trzy z nich.

Zobacz: https://filmi.pl/filmy-swiateczne-netflix

  1. „Święta nie na bogato (Holiday Rush)” premierę miał w 2019 roku. Od tego czasu nadal przyciąga widzów przed ekrany. Dopóki żona Rusha żyła, to ona sprawowała pieczę nad całym domem, a przede wszystkim dziećmi. Kiedy umiera to właśnie Rush, didżej radiowy musi połączyć karierę zawodową z opieką nad czwórką swoich pociech. Nie jest mu jednak łatwo, więc zaniedbanie swoich ojcowskich obowiązków rekompensuje im pieniędzmi. Kiedy zbliża się okres świąt, dzieciaki postanawiają wykorzystać hojność ojca i spisują listę prezentów (bardzo drogich), które chcą od niego otrzymać. Los jednak sprawia, że Rush w tym czasie traci pracę. Jedyną możliwością, aby długo nie pozostawał bez zatrudnienia, jest nowa stacja radiowa. Jednak ona kosztuje, więc trzeba zacząć oszczędzać. Te święta będą inne niż poprzednie, ale może lepsze?
  2. „Miłosna Pułapka (Love Hard)” to film z 2021 roku. Z zawodu dziennikarka, a z natury romantyczka nie ma szczęścia w miłości. Podążając z duchem czasu, postanawia znaleźć wymarzonego mężczyznę z pomocą aplikacji randkowej. Kiedy poznaje Josha, który nie tylko jest przystojny, ale też błyskotliwy, postanawia się spędzić z nim święta. Jednak na miejscu okazuje się, że pisała zupełnie z kimś innym niż osoba, którą właśnie spotkała. Kierowana złością postanawia zemścić się na płci przeciwnej.
  3. „Zamiana z księżniczką (The Princess Switch)” W 2021 roku film miał premierę trzeciej części. W pierwszej (2018) los sprawia, że dwie dziewczyny, które wyglądają tak samo, postanawiają się zamienić miejscami. Jedna z nich jest księżniczką, natomiast druga jest cukiernikiem. W drugiej księżniczkę czeka ważny czas w okresie świąt, ponieważ już niedługo nastąpi jej koronacja. Niestety nie jest dane jej się tym cieszyć, ma problemy w związku. Niestety księżniczka i mistrzyni tortów to nie jedyne podobne do siebie dziewczęta. W kolejnej części 3 kobiety muszą połączyć siły i przeciwstawić się złodziejowi świątecznej relikwii.

Polskie filmy świąteczne też mogą się podobać

Wielu naszych rodaków niechętnie sięga po polskie produkcje (https://filmi.pl/polskie-filmy-swiateczne). Często twierdzą, że są one bez żadnej konkretnej fabuły i jedyne, co można zobaczyć, to kiepskiej jakości komedię. Choć niektóre polskie filmy świąteczne rzeczywiście takie są, to można też znaleźć pewne perełki.

  1. „Dawid i Elfy” to produkcja z 2021. Dawid to jedenastoletni chłopiec, którego czeka przeprowadzka do dużego miasta. Niestety nie wie, jak wiele zmian go czeka. Kiedy obawia się, jak potoczy się jego przyszłość w nowym miejscu, na jego drodze staje Albert - prawdziwy elf, który na co dzień pracuje dla Świętego Mikołaja. Elf przybył do Polski, by poczuć, czym jest magia świąt i skąd tak naprawdę się bierze. Razem z Dawidem wyrusza do jego dziadków, którzy mieszkają w Tatrach. Po drodze spotyka ich wiele przygód.
  2. „Hania” (2007). Hania i Wojtek to młode małżeństwo, które mimo krótkiego stażu nie ma dla siebie zbyt wiele czasu. Głównie z powodu pracy mężczyzny będącego grafikiem komputerowym. Kiedy nadchodzą święta, para decyduje się wziąć pod swoją opieką małego chłopca - mieszkańca domu dziecka. Kacper sprawia, że życie małżeństwa zmienia się diametralnie.

Filmy świąteczne dla dzieci - rozrywka dla całej rodziny

Przeczytaj: https://filmi.pl/filmy-swiateczne-dla-dzieci

Święta to rodzinny czas, więc trzeba spędzać je w gronie najbliższych. Skoro najmłodsi nie mogą oglądać produkcji dla dorosłych, to co należy zrobić? Znaleźć filmy świąteczne dla dzieci i oglądać je razem. Często jest tak, że filmy animowane są znacznie bardziej zabawne i wzruszające niż te dla starszych odbiorców.

  1. „Kosmiczne święta (Alien Xmas)” z 2020 roku to dość nieprawdopodobna historia. Elf pracujący w fabryce prezentów nie zdaje sobie sprawy, że bardzo mocno się myli. Kiedy na jego drodze pojawia się kosmita, elf myśli, że jest on kolejnym prezentem. Niestety przybysz z kosmosu wykorzystuje jego naiwność i brak doświadczenia. Postanawia się z nim zaprzyjaźnić, mimo że jego zamiary nie są czyste. Chce on bowiem ukraść prezenty i zniszczyć życie na ziemi.
  2. „Klaus” z 2019 roku to dość nietypowy film świąteczny. Historia opowiada o Jasperze, który postanowił zostać listonoszem. Niestety okazuje się jednym z najgorszych uczniów, więc zostaje wysłany w miejsce, które odpowiada jego kwalifikacjom. Zostaje zesłany na małą, mroźną wyspę, gdzie mieszkańcy nie rozmawiają ze sobą od niepamiętnych czasów. Kiedy Jasper chce się już poddać i zrezygnować z roznoszenia poczty w tym dziwnym miejscu, poznaje tytułowego Klausa, który zajmuje się tworzeniem zabawek. Czy między mieszkańcami zapanuje w końcu zgoda? Mimo że jest to film świąteczny dla dzieci, to warto zastanowić się nad przekazem.
Czytaj więcej na temat:święta, film, kino
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole