Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościFirany i zasłony - modnie i funkcjonalnie

Firany i zasłony - modnie i funkcjonalnie

Materiał promocyjny

Dodano:
Firany i zasłony - modnie i funkcjonalnie
materiał promocyjny

Dekoracje domowe to nie tylko obrazy, wazony czy kwiaty. To również różnorodna gama tekstyliów domowych, które ozdobią kanapę, łóżko, stół czy okno. W przypadku tego ostatniego tekstylia pełnią funkcje nie tylko dekoracyjne, ale również funkcjonalne. Firany i zasłony to elementy wyposażenia, które zapewniają ochronę przed słońcem lub też spojrzeniami ciekawskich sąsiadów. Z tego między innymi powodu warto zainwestować w odpowiednią oprawę okien w swoim domu.

Czy w każdym pomieszczeniu można zawiesić firanę?

To pytanie może spędzać sen z powiek niektórym osobom urządzającym swój dom czy mieszkanie. O ile w kontekście sypialni czy salonu odpowiedź jest raczej oczywista, o tyle komplikacje pojawiają się w przypadku kuchni czy łazienki. Mieszkańcy budynków wielorodzinnych (bloki, kamienice itp.) problem z dekoracją tych okien mają z głowy - najczęściej bowiem łazienki czy toalety to pomieszczenia "ślepe", dlatego też firany czy zasłony nie są potrzebne. Natomiast posiadacze domów wolnostojących często decydują się na małe okna, które z pewnością można przystroić delikatną firanką, roletą lub panelem ozdobnym.

Podobnie jest z kuchnią - większość kuchni ma dostęp do okna, a co za tym idzie - można je wyposażyć w dekoracyjne tekstylia. Warto jednak wziąć pod uwagę charakter pomieszczenia - kuchnia czy łazienka nierzadko narażone są na wilgoć, zachlapania i różnorodne plamy. Dlatego też dobrym pomysłem jest zakup firan lub zasłon, które są chociaż częściowo odporne na zawilgocenie i zabrudzenia oraz są wykonane z materiałów łatwych w utrzymaniu czystości.

Rodzaje firan do kuchni

Obecnie rynek tekstyliów oferuje ogromną paletę wzorów firan, zasłon i innych ozdób do kuchni. Praktycznym rozwiązaniem dla okien kuchennych, które znajdują się tuż nad blatem roboczym, są krótkie i delikatne zazdrostki. Subtelnie ozdabiają pomieszczenie, dodają uroku i charakteru. Nie zasłaniają całej powierzchni okna, przez co można obserwować otoczenie podczas wykonywania kuchennych czynności. Są łatwe w montażu oraz demontażu, co sprawia, że bardzo łatwo je ściągnąć i wyprać. Mogą być bogato zdobione koronkami czy wstążkami.

Klasycznym rozwiązaniem są firany zakrywające całą długość okna - mogą być proste, zakończone falbaną, gładkie lub ozdobione wzorami. To, jaki model wybierzesz, zależy wyłącznie od Twojej wyobraźni! Na rynku dostępne są również nowoczesne, eleganckie panele okienne, które pełnią jednocześnie funkcje firan, zasłon i rolet. Prezentują się rewelacyjnie, zwłaszcza w akompaniamencie wiszących ozdób z cyrkonii. Wykończone są często pięknym ażurowym wzorem.

Najlepszych firan do kuchni poszukaj w sklepach online - to w nich znajdziesz różnorodne modne wzory i kolory oraz zaczerpniesz inspiracji, które pomogą Ci w urządzeniu Twojego domu.

Czytaj więcej na temat:dom, mieszkanie, dekoracje, firany, zasłony
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole