Dzisiaj jest poniedziałek 19 sierpnia 2019, imieniny: Bolesława, Juliana, Jana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18909) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
22 / 16oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Rozczarowujący remis Górnika. Punkt, który nie daj ... (0)III liga. Górnik Konin - Nielba Wagrowiec [RELACJA ... (0)

Będzie dojazd do terenów inwestycyjnych? Szukają wykonawcy

Dodano: 6.11.2015 10:02
Źródło: LM.pl

Wraca temat łącznika ul. Przemysłowej z Kleczewską. Miasto ogłosiło przetarg na budowę jednego odcinka drogi. Ma on prowadzić do terenów inwestycyjnych. 

W biuletynie informacji publicznej konińskiego magistratu przetarg na budowę łącznika pojawił się po raz pierwszy pod koniec 2014 roku. Jak informuje Joanna Szydłowska z biura prezydenta Konina, inwestycja została rozpoczęta w marcu tego roku i przerwana w lipcu ze względu na odstąpienie przez miasto od umowy.

Teraz realizowany ma być odcinek łącznika od ul. Przemysłowej ( przy FUGO) do terenów inwestycyjnych. Zakres robót obejmuje m.in. budowę drogi, placu manewrowego, chodników, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżki rowerowej, zjazdów i oświetlenia ulicznego.

Póki co wybudowana droga będzie służyła jedynie jako dojazd do terenów inwestycyjnych, ale docelowo ma być połączeniem ulicy Kleczewskiej z Przemysłową.

Wyłoniony w drodze przetargu wykonawca na realizację inwestycji będzie miał czas do 31 października przyszłego roku. Oferty w magistracie przyjmowane są do 20 listopada.

fot. tereny inwestycyjne - archiwum

  • Będzie dojazd do terenów inwestycyjnych? Miasto czeka na wykonawcę
  • Będzie dojazd do terenów inwestycyjnych? Miasto czeka na wykonawcę

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Prezydncie co z DK 25??? Obiecał Pan to 5 lat temu! Druga Pana kadencja i nic?! Dalej będzie Pan kłamał? A tranzyt dalej idzie Przemysłową. Wiemy że ma Pan syna i będziemy o tym pamiętać jak Pana rządy się skończą. Nie daleko Pada jabłko od jabłoni, zaufalem Panu - głosowałem i Pan mnie w konia zrobił.
Dodano: 6.11.2015 10:51    Przez: ~rozczarowany
Nic z tej mapki nie rozumiem. Tylko ja tak mam...?
Dodano: 6.11.2015 10:45    Przez: ~jl
Prezydent nie ma pojecia o jakie drogi chodzi, nie potrafi się odnieś, wypowiedzieć, jest skupiony na płatnych parkingach i podniesieniu podatku od nieruchomości. Szuka kasy na inwestycje dla wybranych ( prywatnych). Wiatraki na 200 hektarach, Prywatna droga do Kosztera - Poznańska, Na tej budowie obiecał dach połozyc z pieniędzy NASZYCH, a w zamian Koszter udostepni TARAS WIDOKOWY. No i uchwalenie wszystkiego czego żada i zyczy sobie radny Lipiński -( cała starówka bulwary, termy) - Chdzi, żeby przyklasnąć ( uchwalić plan zagospodarowania inne) zanim odejdzie Nowicki od koryta.
Dodano: 6.11.2015 12:58    Przez: ~wiem dużo
Lm.pl Żałosny, bezwartościowy, bezpłciowy portal pseudo informacyjny.... Zamiast pisać o głupotach może napisalibyście o czymś istotnym?? Na przykład o tym, że w dniu wczorajszych 240 osób dostało wypowiedzenie w PAK SERWISIE?
Dodano: 6.11.2015 13:15    Przez: ~były już czytelnik portalu
na 100% dziennikarze z LM też nie rozumieją
Dodano: 6.11.2015 10:53    Przez: ~łysy

KOMENTARZE

Nic z tej mapki nie rozumiem. Tylko ja tak mam...?
Dodano: 06.11.2015 10:45    Przez: ~jl
na 100% dziennikarze z LM też nie rozumieją
Dodano: 06.11.2015 10:53    Przez: ~łysy
Nie tylko ty. Prezydent i radni chyba też. Mało punktów odniesienia.
Dodano: 06.11.2015 12:06    Przez: ~PS
teraz PiSowska partia wybuduje to w kilka dni - dodatkowo da po tysiaczku każdemu kto "udźwignie" kasę i będzie OK. Dostanie też kler swoją dolę - ale oni nie po tysiaczku jak hołota a po sto tysiączków - końcu Polak to przede wszystkim chrześcijanin - czy chce tego czy nie chce - jeżeli się tak nie czuje to won z kraju. Zmierza to wszystko do samozagłady.
Dodano: 06.11.2015 12:35    Przez: ~mówić serio tylko ferio
Nie widzisz Ronda na Kleczewskiej - nie - bo to dopiero w planie jest - ale ma byc Rondo Kleczewska - Spółdzielców -Aleje :) i od tego miejsca w stronę Zatorza i Międzylesia . Ta odnoga na dół to łącznik w Międzylesiu ul. Kleczewskiej z Gosławicami ... w razie pytań służę pomocą :)
Dodano: 06.11.2015 12:40    Przez: ~Znawca
To taki sam łącznik Kleczewskiej z Gosławicami jak Kleczewskiej z Inowrocławiem.
Dodano: 06.11.2015 14:35    Przez: ~Heeehe
Widzę rondo i kierunek N. Interesują mnie punkty D, B, A nie wiem gdzie się znajdują. Gdyby jeszcze jakaś skala, podziałka lub inne punkty terenowe. Pomóż Znawco skoro chcesz służyć pomocą.
Dodano: 07.11.2015 08:39    Przez: ~PS
Wystarczy spojrzeć na obecny przebieg ul. Brunatnej w Koninie, po części jest on odwzorowany w tym projekcie (odcinek M-B-D). Rondo jest na wysokości wjazdu do Posady (przy stadninie koni), skrzyżowanie (punkt B) jest niedaleko od jeziora Czarna Woda, punkt A to wjazd do Fugo od ul. Przemysłowej, a punkt B to wjazd do Arsanitu. Pozdrawiam :)
Dodano: 07.11.2015 15:03    Przez: ~Wtajemniczona
Wejdź na mapę Googla, odszukaj w Koninie Jezioro Czarna Woda (na północ od jeziorka na Zatorzu). Punkt B jest bezpośrednio nad czubkiem jeziora.
Dodano: 09.11.2015 12:41    Przez: ~abcdefghijkl
Panie Prezydncie co z DK 25??? Obiecał Pan to 5 lat temu! Druga Pana kadencja i nic?! Dalej będzie Pan kłamał? A tranzyt dalej idzie Przemysłową. Wiemy że ma Pan syna i będziemy o tym pamiętać jak Pana rządy się skończą. Nie daleko Pada jabłko od jabłoni, zaufalem Panu - głosowałem i Pan mnie w konia zrobił.
Dodano: 06.11.2015 10:51    Przez: ~rozczarowany
Ten stary komuch dostał sie do koryta tylko dlatego że ludzie nie chcieli złodzieii z PeŁo,czas na śmietnik tam miejsce komuchów won!
Dodano: 06.11.2015 11:06    Przez: ~Marek
Prezydent nie ma pojecia o jakie drogi chodzi, nie potrafi się odnieś, wypowiedzieć, jest skupiony na płatnych parkingach i podniesieniu podatku od nieruchomości. Szuka kasy na inwestycje dla wybranych ( prywatnych). Wiatraki na 200 hektarach, Prywatna droga do Kosztera - Poznańska, Na tej budowie obiecał dach połozyc z pieniędzy NASZYCH, a w zamian Koszter udostepni TARAS WIDOKOWY. No i uchwalenie wszystkiego czego żada i zyczy sobie radny Lipiński -( cała starówka bulwary, termy) - Chdzi, żeby przyklasnąć ( uchwalić plan zagospodarowania inne) zanim odejdzie Nowicki od koryta.
Dodano: 06.11.2015 12:58    Przez: ~wiem dużo
Ten kto zaufał i głosował na SLD nie ma oleju w głowie ! Ogarnijcie się ludzie !
Dodano: 06.11.2015 15:37    Przez: ~Paweł
co to za kutwa mapka?!!!
Dodano: 06.11.2015 11:06    Przez: ~panek
Napisano, że to będzie dojazd do terenów inwestycyjnych, ale to nie będzie dojazd, a przejazd obok terenów inwestycyjnych. Droga ta będzie biegła po starej drodze, obok dawnych warsztatów kopalnianych, świniarni (za czasów PRL hodowano tam świnie), dawnej rozdzielni elektrycznej i dalej do budowanej elektrowni biogazowej oraz wytwórni etanolu, które usytuowane są przy ul. Brunatnej. To nie jest ta słynna ulica Brunatna, która nie wiadomo kiedy powstanie! Te dwa zakłady są na ukończeniu i to im tak naprawdę potrzebna jest droga. Droga w swoim końcowym odcinku pobiegnie z południa na północ, czyli prawie równolegle do ul. Przemysłowej. Tereny inwestycyjne nadal będą fatamorganą, jak niegdyś szumiące łany kukurydzy.
Dodano: 06.11.2015 20:33    Przez: ~koluś
266[MORZYSŁAW-LASKÓWIEC] -BRAK CHODNIKA [ISTNIEJĄCY , PŁYTY PODVKĄTAMI,INWALIDA ,WÓZEK Z ŚILNYM POMOCNIKIEM ,A RESZTA PIACH? . ...,
Dodano: 06.11.2015 11:27    Przez: ~K
Głosowalesna niego to teraz placz, nastepnym razem może bedziesz mądrzejszy!
Dodano: 06.11.2015 11:49    Przez: ~Do rozczarowanego
fajne terminy podają, ciekawe kiedy firma która będzie kosiła trawę wygra przetarg
Dodano: 06.11.2015 12:00    Przez: ~kolba
W Koninie tak zawsze - zima się zbliża, przymrozki, śnieg, to ogłaszają przetarg na budowę drogi. Niby kto i w jakiej technologii to wybuduje? Ten Nowicki to chyba myśli, że tu Egipt jest i plus 20 stopni w grudniu czy styczniu.
Dodano: 06.11.2015 19:34    Przez: ~qrka
Dziś ogłoszą przetarg, koniec listopada - początek grudnia będzie rozstrzygnięcie, potem dodaj miesiąc na odwołania, w styczniu podpiszą umowę, firma 2 miesiące będzie opracowywać plany i kompletować dokumentację, w marcu-kwietniu wejdą na plac budowy. Nie muszą asfaltu lać w styczniu. Myśl trochę. Po co mają czas na budowę do października 2016? Przecież asfalt leje się na samym końcu.
Dodano: 09.11.2015 12:45    Przez: ~abcdefghijkl
Jasne. A może PiS - DK 25 wybuduje w tydzień...? Ma teraz szansę, bo to droga krajowa i kasa z ministerstwa. Litości. Nowicki konsekwentnie realizuje plan, a nie rzuca dla ogłupienia 500 złotych na dziecko.
Dodano: 06.11.2015 12:02    Przez: ~deka
Ciekawe, że w kometarzach jest tyle wytykania PISowi. Przecież to nasz naród tak gromnie wykrzyczał w ostatnich wyborach "chcemy was !". Ciekawy jest też sondaż na temat tego czy nowy rząd zrealizuje obietnice - otóż podany wynik to blisko 77%NIE. Zastanawiam się o co chodzi. Ciekawe co będzie dalej .... hihihihihiiii !!!! : ))))))
Dodano: 06.11.2015 12:56    Przez: ~konin
ciekawe ile zarabiają dziennikarze z lm
Dodano: 06.11.2015 13:12    Przez: ~podatnik
Lm.pl Żałosny, bezwartościowy, bezpłciowy portal pseudo informacyjny.... Zamiast pisać o głupotach może napisalibyście o czymś istotnym?? Na przykład o tym, że w dniu wczorajszych 240 osób dostało wypowiedzenie w PAK SERWISIE?
Dodano: 06.11.2015 13:15    Przez: ~były już czytelnik portalu
240? czy 40?
Dodano: 06.11.2015 13:22    Przez: ~koninianka
1 z 2
12>>