Dzisiaj jest wtorek 19 listopada 2019, imieniny: Elżbiety, Seweryny, Salomei WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20308) SPORT FORUM FIRMY (5416) PRACA (40) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 6oC
Jutropogoda
9 / 10oC
Pojutrzepogoda
10 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
To była najsłabsza runda Sokoła Kleczew od czasu a ... (0)Aplikacja „Zgłoś rower” to informowanie o znalezie ... (2)

Śmierć na drodze. Pieszy bez odblasków potrącony przez auto

Dodano: 22.02.2016 08:37
Źródło: LM.pl

Kolska policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności śmiertelnego wypadku, do którego doszło w Grzegorzewie. 

Tragedia wydarzyła się w sobotę około godz. 19.30 na drodze krajowej nr 92. Na prostym odcinku drogi samochód marki Volkswagen Polo, którym jechała 44-letnia mieszkanka powiatu poznańskiego uderzył w przechodzącego przez jezdnię 34-letniego mieszkańca gm. Grzegorzew. Mężczyzna zginął na miejscu.

Jak informuje Krzysztof Jóźwiak, rzecznik kolskiej policji, kierująca autem była trzeźwa. Mundurowi ustalili natomiast, że pieszy nie posiadał przy sobie żadnego elementu odblaskowego. Wszystkie okoliczności będą wyjaśniane pod nadzorem prokuratury. 

fot. KPP Koło

  • Śmierć na drodze. Pieszy bez odblasków potrącony przez auto
  • Śmierć na drodze. Pieszy bez odblasków potrącony przez auto

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

ludzie nie noszą odblasków!! ścigać!! lepić mandaty!! Również w terenie zabudowanym. Bezpieczeństwo to podstawa.
Dodano: 22.02.2016 09:03    Przez: ~tomekk
odblaski są tak ważne dla kierowców ,piesi tego nie rozumieją
Dodano: 22.02.2016 09:08    Przez: ~kierowca i pieszy
Czy ktoś słyszał, aby Policja patrolowała po zmroku drogi poza miastem szukając nieoświetlonych pieszych czy rowerzystów? Ja nie, ale może miałem pecha. Słyszeliście o takich akcjach? Ja w sobotę wieczorem przejechałem się jedynie do Kramska i z powrotem i minąłem dwie grupki młodzieży bez odblasków, trzy pojedyncze osoby bez odblasków i o zgrozo rowerzystę na rowerze bez świateł i bez żadnych odblasków. Wydawałoby się czysta robota, kilkanaście mandatów w krótkim czasie, ale, po co się szarpać, młodzi pewnie agresywni, pod wpływem, najpewniej bez dokumentów, trzeba by ustalać tożsamość a przewaga liczebna po stronie młodzieży. Więc tak naprawdę kolejne martwe prawo z tymi odblaskami. Najlepszymi "klientami" Policji pozostaną kierowcy.
Dodano: 22.02.2016 10:42    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Też bym kiedyś puknął młodą laskę i to dużym busem, w ostatniej chwili ją zauważyłem, nie wytrzymałem i musiałem się zatrzymać i opieprzyć, przepraszała jak szalona!!!!
Dodano: 22.02.2016 08:57    Przez: Maniu1994
Zamiast ścigać ludzi bez odblasków to policja woli patrzeć i pilnować prostytutki w Dąbrowicach
Dodano: 22.02.2016 10:58    Przez: ~Atilagian

KOMENTARZE

Znowu kobieta za kółkiem i znowu wypadek.
Dodano: 22.02.2016 08:47    Przez: ~Kornel
W nocy, w deszczu, na nieoświetlonych drogach:1) Noś na/przy sobie odblaski/źródło światła.2) Nie ubieraj się w ciemne barwy.3) Idź lewą stroną drogi, przodem do nadjeżdżających aut.4) Jeśli masz zamiar przejść na drugą stronę drogi w nieoświetlonym miejscu bądź na nieoświetlonym przejściu, zrób to, kiedy w pobliżu nie ma pojazdów lub są w bezpiecznej odległości.5) Nigdy nie przebiegaj drogi przed nadjeżdżającym pojazdem z nadzieją, że zdążysz. 6) Jeśli widzisz zbliżający się pojazd, zejdź na pobocze/pole i obserwuj go, dopóki cię nie minie; nigdy nie zakładaj, że kierowca cię widzi, bo może być zmęczony, chwilowo oślepiony światłami innego pojazdu, rozkojarzony lub nietrzeźwy.7) Pamiętaj, że postawa roszczeniowa nic ci nie da w przypadku kolizji z obiektem ważącym przynajmniej kilkanaście razy więcej od ciebie. Pamiętaj również, że obecna technologia nie pozwala jeszcze samochodom zatrzymywać się w miejs ...
Dodano: 22.02.2016 12:52    Przez: ~Prof. dr hab. Kapitan Żbik
Też bym kiedyś puknął młodą laskę i to dużym busem, w ostatniej chwili ją zauważyłem, nie wytrzymałem i musiałem się zatrzymać i opieprzyć, przepraszała jak szalona!!!!
Dodano: 22.02.2016 08:57    Przez: Maniu1994
jak z dużym biustem, podobno jej nie widziałeś?
Dodano: 22.02.2016 10:22    Przez: ~red :)
umiesz czytać ,nie sądze jakim dużym biustem Maniu1994 napisał że dużym busem naprawdę nie pisz nic następnym razem
Dodano: 22.02.2016 11:40    Przez: ~meriwa
mlode laski to kaydz bz pukal
Dodano: 22.02.2016 11:59    Przez: ~ed
ludzie nie noszą odblasków!! ścigać!! lepić mandaty!! Również w terenie zabudowanym. Bezpieczeństwo to podstawa.
Dodano: 22.02.2016 09:03    Przez: ~tomekk
Czy ktoś słyszał, aby Policja patrolowała po zmroku drogi poza miastem szukając nieoświetlonych pieszych czy rowerzystów? Ja nie, ale może miałem pecha. Słyszeliście o takich akcjach? Ja w sobotę wieczorem przejechałem się jedynie do Kramska i z powrotem i minąłem dwie grupki młodzieży bez odblasków, trzy pojedyncze osoby bez odblasków i o zgrozo rowerzystę na rowerze bez świateł i bez żadnych odblasków. Wydawałoby się czysta robota, kilkanaście mandatów w krótkim czasie, ale, po co się szarpać, młodzi pewnie agresywni, pod wpływem, najpewniej bez dokumentów, trzeba by ustalać tożsamość a przewaga liczebna po stronie młodzieży. Więc tak naprawdę kolejne martwe prawo z tymi odblaskami. Najlepszymi "klientami" Policji pozostaną kierowcy.
Dodano: 22.02.2016 10:42    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Zamiast ścigać ludzi bez odblasków to policja woli patrzeć i pilnować prostytutki w Dąbrowicach
Dodano: 22.02.2016 10:58    Przez: ~Atilagian
Pieszy powinien być szczególnie chroniony na przejściach dla pieszych, a nie jest. Kierowcy w swoich 20-to letnich limuzynach czują się pewnie w konfrontacji z pieszym.
Dodano: 22.02.2016 12:09    Przez: ~Dorota
Jeśli łazisz po ciemku, bez odblasków lub źródła światła i, nie daj Boże, prawą stroną drogi, to najwyraźniej nie masz ani pomyślunku, ani instynktu samozachowawczego i oddajesz swoje życie w ręce nie tyle kierowców, co ślepego losu.
Dodano: 22.02.2016 13:01    Przez: ~Prof. dr hab. Kapitan Żbik
Babsko też powinno zwolnić na drodze jak jest deszcz lub ograniczona widoczność
Dodano: 22.02.2016 14:24    Przez: ~Atro
Jesteś pusty jak bęben może powinna pchać auto to by go dostrzegła Współczuję tej kobiecie na pewno było to dla niej traumatyczne przeżycie
Dodano: 23.02.2016 07:11    Przez: ~kierowca nocny
odblaski są tak ważne dla kierowców ,piesi tego nie rozumieją
Dodano: 22.02.2016 09:08    Przez: ~kierowca i pieszy
3 główne problemy: wieczór, czasem deszcz na szybie, czasem światła auta z naprzeciwka i trudno coś zauważyć. Pieszy bez odblasków. Nadmierna prędkość aut.
Dodano: 22.02.2016 09:13    Przez: ~gggg
JEŹDZIĆ WOLNIEJ NAWET W TEORETYCZNIE WOLNEJ OKOLICY !JA STARAM SIE JECHAĆ NORMALNIE , NIE SZARŻUJĘ I MIAŁEM JUŻ KILKA SYTUACJI , KIEDY DZIĘKI TAKIEJ JEŹDZIE UNIKNĄŁEM UDERZENIA W PIESZEGO !!!
Dodano: 22.02.2016 09:16    Przez: ~Janunge
Co to znaczy wolniej? Jak jest limit 90 to mam jechać 70? Bo według mnie to też za dużo na takie przypadki. To co, 50 km/h? Sugerujesz, że jak jadę w nocy np. 100km z Poznania to mam jechać dwa razy dłużej, bo jakiś niedorozwój będzie lazł drogą bez odblasków?
Dodano: 22.02.2016 09:33    Przez: ~aaa
Bardzo mądra z ciebie kobieta popieram w100%
Dodano: 23.02.2016 07:17    Przez: ~kierowca nocny
Badzmy obiektywni,bo obie strony winne.Odblaski,przejscie przez ulice,predkosc auta,bo na pewno nie jechala wolno skoro smierc na miejscu pieszego.Jezdze jako pasazer i naprawde czasem jest trudna widocznosc.Szanujmy jeden drugiego;kierowca pieszego i odwrotnie.
Dodano: 22.02.2016 09:29    Przez: ~Czytelnik
A myślisz, że ile trzeba jechać, aby zabić pieszego? 120 km/h? Spadnij może na głowę z drabiny i się przekonasz, czy to było na tyle wolno, aby nie zrobić sobie krzywdy.
Dodano: 22.02.2016 10:19    Przez: Paweł Sikorski
żeby zabić człowieka, można jechać nawet o polowe mniej tego co napisales. W gre wchodzi wtedy czas hamowania, takze nie unos sie bo wybuchniesz.
Dodano: 22.02.2016 13:22    Przez: ~........
Znowu kobieta. Czy nasi ojcowie kiedyś nosili kamizelki odblaskowe, Fakt,że było mniej samochodów. Kierowcy jeżdżą brawurowo nie zważając na pieszych, nawet na przejściach. Panowie Policjanci gdzie jesteście ?
Dodano: 22.02.2016 12:00    Przez: ~Pieszy
powiatu poznanskiego???????????????????????
Dodano: 22.02.2016 12:43    Przez: ~redaktor
A co nie ma powiatu poznańskiego?Doucz się może troszkę, niedouczony redaktorze...