Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22228) SPORT FORUM FIRMY (5310) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 2oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
11 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (6)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Konin. Na ścianie ZS CKU powstaje historyczny mural Husarz 

Dodano: 4.08.2016 07:56
Źródło: LM.pl

Husarz – taki mural powstanie na jednym z budynków Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie.

Rozmowy na temat muralu dyrekcja ZS CKU od początku tego roku prowadziła z jedną z firm zajmujących się sprzedażą farb do elewacji. Efektem rozmów będzie ogromny obraz na ścianie jednego z budynków konińskiej szkoły. - Pojęcie sztuki oraz historii może być przekazane na różne sposoby - podkreśla Arleta Radomska, nauczyciel ZS CKU w Koninie. 

Projekt muralu „Husarz” przygotował Mateusz Skonieczka z Łodzi. Jego wykonaniem zajmą się artyści firmy Kabe. Prace rozpoczęły się w miniony wtorek. A powinny się zakończyć w ciągu kilku dni.  

fot. ZSCKU w Koninie

  • Konin. Na ścianie ZS CKU powstaje historyczny mural
  • Konin. Na ścianie ZS CKU powstaje historyczny mural

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Doskonały pomysł, świetna grafika. W końcu lepsze to niż zapyziałe mury.
Dodano: 4.08.2016 08:55    Przez: ~koleś
avatar Panie Benson. Cieszę się, że prócz mnie jest jeszcze ktoś w Koninie, kto interesuje się historią, ale niestety napisał pan zupełnie nie na temat, co mnie bardzo dziwi, ponieważ często pisze pan logicznie. Czy ja gdzieś podważałem historyczność Husarii i okres jej świetności? Wykład absolutnie zbędny. Ja poruszyłem zupełnie inny temat. Temat duszenia się naszego narodu martyrologiczno - narodowo - militarnej zupie. Wyciągamy z kapelusza jakiś bohaterów a potem ich tuningujemy, aby byli jeszcze bardziej bohaterscy, jeszcze bardziej cierpiący. Odgrzebujemy do czasów prehistorycznych, kto co nam zrobił i delektujemy się własnym jadem a w tym przypadku zamiast zamieścić malowidło nakłaniające do życia w pokoju i uczciwej pracy chełpimy się, że kiedyś dawno, dawno temu byliśmy militarną potęgą i laliśmy innych, ale jak nas lali to już be!
Dodano: 4.08.2016 16:25    Przez: Urlich von Jungingen

KOMENTARZE

avatar Znowu patetyczne symbole. Będzie kolejne miejsce do zebrań "patriotów" z racami.
Dodano: 04.08.2016 08:52    Przez: Urlich von Jungingen
Precz zarazo komusza,folksdojczu obmierzły.
Dodano: 04.08.2016 08:55    Przez: ~tfffuuu
Pana Prezydenta niech namalują i jego osiągnięcia dla Konina. Praktycznie na osiągnięcia wystarczy kartka wielkości opakowania po zapałkami.
Dodano: 04.08.2016 10:08    Przez: ~um
Nie jestem żadnym kibolem,małolatem.....ani pisowcem,ale powiem ci jedno niemiec....jakbyś znał historię Polski,to byś wiedział,że za czasów husarii,Polska była potęgą w europie.Najdłuższy okres kiedy husaria nie przegrała żadnej bitwy wynosi 125 lat (od 1500 do 1625r.). A dodać tu trzeba, że walczyła w tym czasie wielokrotnie z o wiele liczniejszym przeciwnikiem . Ten mural jest bardzo ładny ,dodaje ducha...pozdrawiam niemiec
Dodano: 04.08.2016 11:46    Przez: ~benson
zacznij szprechac po niemiecku folksdojczu zeby nikt inny nie musial czytac twoich zalosnych wypocin :)
Dodano: 04.08.2016 12:21    Przez: ~huehue
Urliś,a co byś wolał sierp i młot czy swastykę?Śmiało,nie krępuj się.
Dodano: 04.08.2016 13:23    Przez: ~ZawiszaCzarny
Ty to jesteś naprawdę żałosny błazen...
Dodano: 04.08.2016 13:26    Przez: ~123
Tłukliśmy wtedy wszystkich sprawiedliwie i niesprawiedliwie.Chodziliśmy we własnym samouwielbieniu,zamiast pracować nad gospodarką i wykształceniem.Po nieustannych kłótniach zasłużyliśmy na rozbiory,a husaria została pogrzebowym wojskiem.
Dodano: 04.08.2016 13:36    Przez: ~zappa
"Trzeba z żywymi naprzód iść,po życie sięgać nowe,a nie w uwiędłych laurów liść,z uporem stroić głowę".Asnyk,czy jakoś.
Dodano: 04.08.2016 13:41    Przez: ~życzliwa
avatar Panie Benson. Cieszę się, że prócz mnie jest jeszcze ktoś w Koninie, kto interesuje się historią, ale niestety napisał pan zupełnie nie na temat, co mnie bardzo dziwi, ponieważ często pisze pan logicznie. Czy ja gdzieś podważałem historyczność Husarii i okres jej świetności? Wykład absolutnie zbędny. Ja poruszyłem zupełnie inny temat. Temat duszenia się naszego narodu martyrologiczno - narodowo - militarnej zupie. Wyciągamy z kapelusza jakiś bohaterów a potem ich tuningujemy, aby byli jeszcze bardziej bohaterscy, jeszcze bardziej cierpiący. Odgrzebujemy do czasów prehistorycznych, kto co nam zrobił i delektujemy się własnym jadem a w tym przypadku zamiast zamieścić malowidło nakłaniające do życia w pokoju i uczciwej pracy chełpimy się, że kiedyś dawno, dawno temu byliśmy militarną potęgą i laliśmy innych, ale jak nas lali to już be!
Dodano: 04.08.2016 16:25    Przez: Urlich von Jungingen
Panie Urlich,staram się pisać logicznie i rzeczowo.Zresztą ty też.Mi ten projekt naprawdę się podoba,super grafika....ma to coś w sobie...tak napisałem o tej husarii ,bo zazdrościli jej nam wrogowie i była skuteczna,wiesz ,że w naszej historii państwa niewiele mamy sukcesów...przeważnie same tragedie były.....nie jestem za tym aby żyć tymi tragediami,tak jak to obecna władza by chciała...aaa i nie zapomnij ,ja wiem ,że ci patrioci z racami ,to często młodzież z ulicy,ale jestem pewiem ,że w stanie zagrożenia kraju ,to pierwsi pójdą na front ...pozdrawiam
Dodano: 04.08.2016 18:26    Przez: ~benson
Tak ad vocem tylko-w stanie zagrożenia uruchamia się kanały dyplomatyczne i robi wszystko,żeby nie narazić życia obywateli.
Dodano: 04.08.2016 18:38    Przez: ~as
Doskonały pomysł, świetna grafika. W końcu lepsze to niż zapyziałe mury.
Dodano: 04.08.2016 08:55    Przez: ~koleś
A ja uważam, że tak jak samochód najlepiej wygląda w formie fabrycznej bez jakiś płetw czy spojlerów tak budynek najlepiej wygląda kiedy jest zadbany i pomalowany w sposób klasyczny i gustowny a obrazy to powinno się na płótnie malować.
Dodano: 04.08.2016 09:30    Przez: ~Architekt
A Jak to kolesiu wygląda finansowo. Ile dostanie za projekt pan Skonieczka, ile za malowanie firma Kabe, ile firma zajmująca się sprzedażą farb do elewacji, kto zapłaci i ile przeznaczy miasto na finansowanie pomysłu CKU.
Dodano: 04.08.2016 10:00    Przez: ~PS
Obrazek zerżnięty z gry komputerowej.
Dodano: 04.08.2016 13:49    Przez: ~joker
Panie PS - z tego co wiem szkoła i miasto nie poniosły żadnych kosztów :)
Dodano: 04.08.2016 10:31    Przez: ~husarz
Jeśli to chorąży,to nie musi mieć skrzydeł.Flaga jakby zajumana komuś z balkonu.jeśli to jest kopia,to kopia wygląda inaczej.Jesli to jest szarża,to musi być cwał i nie wyrywamy się do przodu.Ale to chyba defilada,bo każdy na swój strój,jak to w Polsce.
Dodano: 04.08.2016 13:57    Przez: ~grego
...Mimo wszystko lepsze to,niż logo spółki stacji paliw Huzar,gdzie widnieje rysunek husarza.Huzar,a husarz,to kompletnie inne formacje wojskowe,panowie od etyliny,czy może od etanolu.
Dodano: 04.08.2016 14:14    Przez: ~grego
Jeśli w tym kraju mamy być z kogoś dumni,to tylko z Marii Skłodowskiej i Niemena.
Dodano: 04.08.2016 14:01    Przez: ~sikórka
nie lepiej krzyz postawić? Krzyży nam trzeba a nie murali
Dodano: 04.08.2016 14:30    Przez: ~wielebny
Nie denerwuj się,wkrótce będziesz miał meczet,zostaniesz ubogacony razem z rodziną.
Dodano: 04.08.2016 18:05    Przez: ~abdulciapaty
Murale to teraz moda i to dobra ,podoba mi się ten pomysł.Projekt też.Do dzieła!
Dodano: 04.08.2016 18:09    Przez: ~zzk
Prawicowy Konin ? Nie do uwierzenia . Widocznie włodarze miasta zorientowali się , że ich czas się kończy i zaczynają szukać elektoratu.
Dodano: 04.08.2016 20:17    Przez: ~Mario
Kończy się czas prawicowego Konina.
Dodano: 04.08.2016 21:44    Przez: ~che
Pewności nie mam ale podbijam, że chodzi tu o grę komputerową Mount