Dzisiaj jest środa 21 kwietnia 2021, imieniny: Anzelma, Bartosza, Konrada WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17581) SPORT FORUM FIRMY (5595) PRACA (56) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 6oC
Jutropogoda
7 / 3oC
Pojutrzepogoda
5 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zostało ostatnie miejsce. Matuszak jedzie na kwali ... (0)Konin. Trwa budowa ścieżki pieszo-rowerowej na ul. ... (2)

Konin. Parking przy parku nie dla rodziców z dziećmi

Dodano: 4.10.2016 11:19

Pod koniec sierpnia zakończył się remont ul. Kościuszki w starej części Konina. Niestety jak alarmuje nasza czytelniczka, nie pomyślano o przystosowaniu parkingu dla rodzin z dziećmi.

Remont ul. Kościuszki trwał od połowy czerwca do niemal końca sierpnia. Pochłonął 880 tys. zł. Zakres robót obejmował wykonanie nowej nawierzchni, budowę ciągów pieszo-rowerowych, chodników, oświetlenia i odwodnienia oraz parkingu.

- Jako rodzic, jakich wielu w naszym mieście, zirytowana jestem sytuacją parkingu przy Parku

- napisała do naszej redakcji zbulwersowana pani Anna.

 Parking przy Parku Chopina w Starym Koninie ostatnio doczekał się remontu. Jako mama ucieszył mnie fakt, że dojadę na miejsce po nowej ulicy bez dziur i będę mogła bezpiecznie dojść z dziećmi do parku. Chyba się przeliczyłam. Nie pomyślano o utworzeniu choćby wąskiego chodnika, którym dzieciaki doszłyby do parku. Nadal idziemy ulicą, inaczej się nie da. Uważając na przejeżdżające obok samochody. Mało tego, próbowaliście znaleźć miejsce parkingowe w godzinach pracy Konimpexu? To graniczy z cudem. Pracownicy firmy blokują nam rodzinom na wiele godzin miejsce parkingowe, abyśmy mogli korzystać z uroków parku. Oni z okien firmy wolą obserwować, czy auto jest bezpiecznie zaparkowane i czy nadal blokuje parking osobom chcącym wybrać się do parku. Gdzie mam zaparkować? Nie mam gdzie. Przy drugim wejściu, od strony ulicy Nadrzecznej jest znak zakazu zatrzymywania. A parkowanie w tym miejscu kończy się mandatem. Poza tym często patroluje ten odcinek policja. Irytuje mnie ten fakt. Może wzorując się na marketach władze powinny zaznaczyć, że dane miejsce parkingowe jest dla rodzin z dziećmi. To byłoby dobrym wyjściem z sytuacji. Chyba, że Konimpex sponsorował remont, to odznaczmy cały parking tabliczkami "dla prawników firmy" i z głowy, a Ty drogi rodzicu sobie radź.

  • Parking przy parku w starym Koninie nie dla rodziców z dziećmi

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:alert,   ul. Kościuszki,   parking przy parku,   park im. F. Chopina



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wszędzie to samo w Koninie. Parkingi bez pomyślenia. Jak jadę Kolejową na wysokości Legionów to mi się nóż w kieszeni otwiera. Jest parking wzdłuż ulicy. Brak chodnika by tam w ogóle dojść. Więc albo łamiesz prawo i przebiegasz przez ulicę (a krawężniki uwielbiają tam na koniec miesiąca sobie statystyki poprawiać) , albo idziesz wzdłuż ruchliwej ulicy (co niby jest bezpieczne :?) , albo znów łamiesz prawo i schodzisz z deptaka i PO TRAWNIKU drałujesz do samochodu. Sam model parkowania WZDŁUŻ ulicy zamiast w POPRZEK, to jakaś porażka. Na osiedlu gdzie po 20 ludzie wręcz BIJĄ się o miejsca parkingowe robi się takie świństwo mieszkańcom. Wystarczyłoby dojechać poboczem pod same drzewa i samochody parkowały by w poprzek ulicy a nie równolegle do niej. Zaoszczędzenie miejsca parkingowego!!! Ale lepiej buble budować, a potem przymykać oko na ludzi z bezsilności parkujących NA TRAWNIKACH!!!
Dodano: 4.10.2016 12:54    Przez: ~Komuna
Ludzie czego można oczekiwać po urzędnikach ? Myślicie że oni o czymkolwiek innym niż kasa myślą ? No może jeszcze o ciepłych posadkach.
Dodano: 4.10.2016 12:43    Przez: ~kdkdkdkdkdkdierjier
O ile z miejscami parkingowymi sprawa jasna - firma Konimpex przejęła, o tyle z chodnikiem inaczej... chodnik nadal jest, co nawet widać na załączonym obrazku. Swoją drogą Konimpex budując swoją siedzibę pominął kwestię parkowania auto swoich pracowników i liczy na miejskie miejsca postojowe... Parkomaty ? ;)
Dodano: 4.10.2016 12:40    Przez: ~qaz
avatar Niestety parking przy parku od dawna jest parkingiem pracowników Konimpexu. Przy parku, w tygodniu da sie zaparkować tylko po godz. 16.00 jak Konimpex kończy pracę.
Dodano: 4.10.2016 12:25    Przez: GalileuszKonin
Tylko wtedy (po 16:00) nie znajdziesz miejsca na swoim parkingu jak wrócisz :) Konin... i love this village...
Dodano: 4.10.2016 14:14    Przez: ~Dwp

KOMENTARZE

teraz się ktoś obudził ? od początku nie bylo chodnika... a to że względu na wąski parking... można by ustawić auta równolegle do ulicy. ale wtedy by ludzie mieli płacz że malo miejsc parkingowych... dodam od siebie że lepiej parkować od strony nadrzecznej. dużo miejsca jest tam dla aut i miejsca na przejście
Dodano: 04.10.2016 12:25    Przez: ~ojej
avatar Niestety parking przy parku od dawna jest parkingiem pracowników Konimpexu. Przy parku, w tygodniu da sie zaparkować tylko po godz. 16.00 jak Konimpex kończy pracę.
Dodano: 04.10.2016 12:25    Przez: GalileuszKonin
Tylko wtedy (po 16:00) nie znajdziesz miejsca na swoim parkingu jak wrócisz :) Konin... i love this village...
Dodano: 04.10.2016 14:14    Przez: ~Dwp
wystarczy dobra intencja prezydenta bo po drugiej stronie od ul nadrzecznej jest miejsce na parking a przy okazji pomnik ofiar 2 wojny światowej bez należytego dojazdu
Dodano: 04.10.2016 14:18    Przez: ~prosba do prezdydenta
To trzeba postawić stosowne tabliczki i już... A za czyje pieniądze był budowany/odnawiany parking? Za pieniadze nasze czy Konimpexu?
Dodano: 05.10.2016 05:45    Przez: ~ddd
O ile z miejscami parkingowymi sprawa jasna - firma Konimpex przejęła, o tyle z chodnikiem inaczej... chodnik nadal jest, co nawet widać na załączonym obrazku. Swoją drogą Konimpex budując swoją siedzibę pominął kwestię parkowania auto swoich pracowników i liczy na miejskie miejsca postojowe... Parkomaty ? ;)
Dodano: 04.10.2016 12:40    Przez: ~qaz
Konimpex nie budowal..to bylo stare WKU :)
Dodano: 04.10.2016 13:10    Przez: ~M...
Parkomaty? a nie parkometry?
Dodano: 04.10.2016 13:15    Przez: ~M..
Skoro bylo WKU to jest miasta a nie Konimpexu.
Dodano: 05.10.2016 07:28    Przez: ~sss
Budował czy rozbudowywal na jedno wychodzi. Nikt nie zmuszal Koninpexu to kupna akurat tego budynku i jego gruntownej rozbudowy pod nową siedzibę. Rzeczywiście zawlaszczanie publicznego parkingu codziennie na osiem godzin jest malo smaczne. Nie wiem czy akurat matki z dziećmi to jedyne osoby majace prawo do zaparkowania kolo parku ale można postawić na przyklad znaki "dla gości parku" choć na części parkingu.
Dodano: 05.10.2016 07:29    Przez: ~Starak
Ludzie czego można oczekiwać po urzędnikach ? Myślicie że oni o czymkolwiek innym niż kasa myślą ? No może jeszcze o ciepłych posadkach.
Dodano: 04.10.2016 12:43    Przez: ~kdkdkdkdkdkdierjier
No pewnie.. Bo urzędnicy nie mają czym się przejmować tylko wolnymi miejscami parkingowymi.. Żałosne te komentarze!
Dodano: 04.10.2016 19:56    Przez: ~Urzędnik z wyrobu ;)
Wszędzie to samo w Koninie. Parkingi bez pomyślenia. Jak jadę Kolejową na wysokości Legionów to mi się nóż w kieszeni otwiera. Jest parking wzdłuż ulicy. Brak chodnika by tam w ogóle dojść. Więc albo łamiesz prawo i przebiegasz przez ulicę (a krawężniki uwielbiają tam na koniec miesiąca sobie statystyki poprawiać) , albo idziesz wzdłuż ruchliwej ulicy (co niby jest bezpieczne :?) , albo znów łamiesz prawo i schodzisz z deptaka i PO TRAWNIKU drałujesz do samochodu. Sam model parkowania WZDŁUŻ ulicy zamiast w POPRZEK, to jakaś porażka. Na osiedlu gdzie po 20 ludzie wręcz BIJĄ się o miejsca parkingowe robi się takie świństwo mieszkańcom. Wystarczyłoby dojechać poboczem pod same drzewa i samochody parkowały by w poprzek ulicy a nie równolegle do niej. Zaoszczędzenie miejsca parkingowego!!! Ale lepiej buble budować, a potem przymykać oko na ludzi z bezsilności parkujących NA TRAWNIKACH!!!
Dodano: 04.10.2016 12:54    Przez: ~Komuna
Wystarczy przejsc na drugą strone i dotrzec po wielkim-nówka funkiel chodniku :)
Dodano: 04.10.2016 13:03    Przez: ~M...
Zeby to zrobic trzeba przejsc przez ulice a cala ulica nie jest wymalowana w przejścia dla pieszych
Dodano: 05.10.2016 13:06    Przez: ~Pola
Ciekawe kto ma czas, żeby w tygodniu do 16:00 chodzić do parku... Poza tym idzie się tam na spacer, więc przejść 100m nie można?
Dodano: 04.10.2016 13:15    Przez: ~Normalna.Pracująca.NieAnna.
NieAnna ma racje :)
Dodano: 04.10.2016 13:20    Przez: ~M...
są rodzice pracujący popołudniami i Ci również chcieliby pobawić sie z dziećmi w parku a jedyny czas no to godziny przed 16!!
Dodano: 04.10.2016 14:14    Przez: ~a
Ale w koło jest wesoło , człowiek w pracy , małpa w zoo.... Jak to , kto ma czas? ...Ludzie mają czas.
Dodano: 04.10.2016 14:49    Przez: ~ktoś
A co w tym takiego dziwnego? Przed 16tą też rodzic może zabrać dziecko do parku. Ja np pracuję na zmiany więc wiele razy zbierałem dziecko do parku od rana. No latem kuedy słońce nie było zbyt mocne... p.s. Myślenie nie boli.
Dodano: 05.10.2016 05:49    Przez: ~sf
Po co drugi chodnik. Przecież jest po drugiej stronie ulicy. Nie potraficie dziecka upolować? Czy może przejście jest za trudne i wymaga kwalifikacji.
Dodano: 04.10.2016 13:42    Przez: ~P
a po co polowac na dzieci? :D
Dodano: 04.10.2016 18:39    Przez: ~ups :D
A niby czemu pracownicy mają nie parkować? Maja takie same prawo jak inni. "Dziennikarze" LMu chyba nie mają sie czym zajmować.
Dodano: 04.10.2016 13:47    Przez: ~Pati
Pacia mądrze mowisz :)
Dodano: 04.10.2016 14:19    Przez: ~:)
Nie powinni zajmować miejsc parkingowych dla właścicieli samochodów i ich rodzin, którzy chcą skorzystać z parku. Niech pobudują podziemne miejsca postojowe dla swoich pracowników.
Dodano: 04.10.2016 14:58    Przez: ~ktoś
Ktoś—- a gdzie jest napisane , że to parking tylko dla odwiedzających park? Ratusz już zaciera ręce . Postawi parkomat i znowu będzie lament .....
Dodano: 04.10.2016 16:36    Przez: ~i tak w koło
w pełni popieram Panią Anne! Rzeczywiście chodnik jest po drugiej stronie ale trzeba tam z dzieckiem przejść- oczywiście nie po pasach bo do nich nie ma dojścia z parkingu innego niż ulicą, a jeśli dodać do tego wózek to już prawdziwa katastrofa! Trzeba jechać ulicą bo na drugą stronę przy takich krawężnikach to trudno podjechać! Mówię o sytucji gdy cudem uda się znaleźć wolne miejsce parkingowe.
Dodano: 04.10.2016 14:09    Przez: ~asia
1 z 2
12>>