Dzisiaj jest środa 21 sierpnia 2019, imieniny: Joanny, Kazimiery, Wiktorii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19036) SPORT FORUM FIRMY (5348) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 15oC
Jutropogoda
22 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Trzy piłkarki Medyka Konin powołane do reprezentac ... (0)Zaproszenie na obchody 80. rocznicy wybuchu II Woj ... (1)

Konin. Kontrola kontroli, czyli Gimnazjum nr 6 pod lupą władz

Dodano: 31.10.2016 18:53

Miasto Konin, czyli organ prowadzący Gimnazjum nr 6, przeprowadziło wewnętrzną kontrolę bezpieczeństwa w szkole po pobiciu jednego z uczniów. Swoją kontrolę przeprowadził także kurator oświaty. 

Po przykrym incydencie, kiedy to 14-latek został pobity przez 15-latka w szkolnej toalecie i trafił do szpitala, gdzie przeszedł operacje neurochirurgiczne, swoją kontrolę rozpoczął Wielkopolski Kuratora Oświaty w Poznaniu. Elżbieta Leszczyńska osobiście odwiedziła w miniony piątek ”najsłynniejsze” ostatnio gimnazjum w Wielkopolsce na specjalnie zwołanej radzie pedagogicznej. Chciała, jak mówi, sprawdzić „co tu szwankuje w zakresie programów wychowawczych, profilaktycznych, pomocy psychologiczno – pedagogicznej”. Na formułowanie wniosków pokontrolnych kuratorium ma jednak siedem dni i dało sobie czas do końca tego tygodnia.

Tymczasem opinia Wielkopolskiego Kuratora Oświaty jest, jak podkreśla Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina, jest niezwykle znacząca dla władz miasta. Dopiero po uzyskaniu opinii kuratora, prezydent Konina zadecyduje co dalej z Gimnazjum nr 6. Miasto skupiło się bowiem na kontroli stanu bezpieczeństwa w szkole.

- Od roku, dzięki uchwale rady pedagogicznej, w szkole jest monitoring, sprawdzaliśmy więc jego wykorzystanie, organizację dyżurów nauczycielskich na przerwach, korytarzach, w stołówce, wchodzenie i wychodzenie uczniów ze szkoły – mówi Sławomir Lorek, zastępca prezydenta Konina. 

Wyniki miejskiej kontroli miały być przedstawione dyrektorce Gimnazjum nr 6 podczas dzisiejszego spotkania z prezydentem Konina. Jakie będą dalsze decyzje organu prowadzącego? Dowiemy się dopiero po wszystkich kontrolach. 

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Człowieczku,czy ty wiesz o czym piszesz?Czytasz czasami to co napiszesz?Jak w każdym zawodzie są nauczyciele lepsi i gorsi.Tak samo jest wśród lekarzy,górników,murarzy.ZNP to skostniały twór poprzedniego ustroju,ale będę bronił nauczycieli,bo nie tu jest problem.Problemem jest fakt,że liberalne podejście do wychowania i edukowania nie przynosi pozytywnych efektów.Rodzice nie panują nad swoimi dziećmi,a wymagają tego od nauczycieli.Rodzice przyprowadzają do szkoły zepsutą zabawkę,a nauczyciel ma ją naprawić nie mając narzędzi.
Dodano: 31.10.2016 20:36    Przez: ~Wtf
dyrektor wyrzucić z pracy za rażace błędy i lekceważenie ludzi
Dodano: 31.10.2016 19:16    Przez: ~Rodzic
Paranoja. Zaślepieni rodzice bandytów, chcąc bronić swych dzieci za wszelką cenę, zrzucają winę na szkołę i Panią dyr . Nie znacie faktów, to nie komentujcie! a chora propaganda nienawiści wobec gim 6 nie powinna w ogóle zaistnieć, najważniejsze jest przecież zdrowie chłopaka!
Dodano: 31.10.2016 22:19    Przez: ~Xbd
Dlaczego nie widzicie, że młodzież nie ma autorytetów. Piękne "Orliki" pozamykane, bo ??? Dzieci, a następnie młodzież wzorują się na dorosłych. A co dzieje się wśród nas??? Kontrola, kontrola kontroli i znów ci co nie do końca są potrzebni udowodnią, że oni mają rację. Kogoś zwolnią, kogoś przeniosą i za jakiś czas zapomnimy. Tylko ten chłopak będzie musiał od tego feralnego dnia inaczej żyć....
Dodano: 31.10.2016 20:27    Przez: ~obserwatot
dyrektorka do wywalenia na zbity pysk
Dodano: 31.10.2016 20:21    Przez: ~ona

KOMENTARZE

dyrektor wyrzucić z pracy za rażace błędy i lekceważenie ludzi
Dodano: 31.10.2016 19:16    Przez: ~Rodzic
Dajcie spokoj juz tej Pani dyrektor.Musiala sie trzymacvprocedur tez tak zrobila.Wiecie tyle co nic.
Dodano: 31.10.2016 19:53    Przez: ~t
Lorek musi odejść !!!
Dodano: 31.10.2016 21:30    Przez: ~PLATFORMERS
Paranoja. Zaślepieni rodzice bandytów, chcąc bronić swych dzieci za wszelką cenę, zrzucają winę na szkołę i Panią dyr . Nie znacie faktów, to nie komentujcie! a chora propaganda nienawiści wobec gim 6 nie powinna w ogóle zaistnieć, najważniejsze jest przecież zdrowie chłopaka!
Dodano: 31.10.2016 22:19    Przez: ~Xbd
Pewnie jesteś rodzicem tego co trzymał - wielkie oburzenie,że moje dziecko przecież nic nie zrobiło... poziom tragiczny
Dodano: 31.10.2016 22:23    Przez: ~bzdury
Rudy aferał zrobi wiecej zła w Polsce niz Hitler i Stalin razem wzieci tu to widac jak na dłoni.
Dodano: 01.11.2016 09:08    Przez: ~Jagoda
rudy, a i owszem. zapomniałeś jednak o kurduplu i jego świcie.
Dodano: 01.11.2016 17:02    Przez: ~rokita
prosze przygotowac bileciki do kontroli
Dodano: 31.10.2016 19:24    Przez: ~kanar
Racja
Dodano: 31.10.2016 19:44    Przez: ~Karol
wice prezydent do dymisji ... nie palić durnia tydzień po tragedii
Dodano: 31.10.2016 20:03    Przez: ~stara Kobszydzka
Przestańmy na wszystkich psy wieszać! rany...... co za polaczki buraczki
Dodano: 02.11.2016 07:46    Przez: ~żal.pl
czyli Polacy nic sie nie stało................
Dodano: 31.10.2016 20:20    Przez: ~as
dyrektorka do wywalenia na zbity pysk
Dodano: 31.10.2016 20:21    Przez: ~ona
avatar Lewackie wychowanie ,przez lata rządów w meście czerwonych z różowymi a co a co za tym idzie doboru nauczycieli w szkołach rzynosi takie efekty.Nie a Boga czyli nie ma kary ani winy.Do tego jeszcze tzw.czarne protesty a w istocie domaganie się zabijania najsabszych ,niepełnosprawnych dzieci.Wielu nauczycieli tę ideologię śmierci poparło deradując całkowicie nauczycielski etos.Pytanie gdzie byli wtady gdy bito chopaka?Na sabacie u Broniarza?Czy na manifie u sióstr abortanek od antychrysta Lucyfera?A może już o korkach myśleli.Gimnazja nie mają prawa istnienia.Nie z taką kadrą nuczycielską ,która tylko i wyłącznie ma postawy roszczeniowe.Nauczyciele ll RP mieli tylko kredę i tablicę a wpspaniale wykształcili i wychowali młodych międzywojnia.Gimnazjalista posiadał wiedzę ogólną na poziomie dzisiejszego doktora.Nauczycieli 3rp jest setki tyś,mają kompuery, tablety,internet,nowoczesne pomoce dydaktyczne a mimo to kształcą na poziomie 10% niż w ll RP.P ...
Dodano: 31.10.2016 20:21    Przez: Tomasz Kobrzycki
Człowieczku,czy ty wiesz o czym piszesz?Czytasz czasami to co napiszesz?Jak w każdym zawodzie są nauczyciele lepsi i gorsi.Tak samo jest wśród lekarzy,górników,murarzy.ZNP to skostniały twór poprzedniego ustroju,ale będę bronił nauczycieli,bo nie tu jest problem.Problemem jest fakt,że liberalne podejście do wychowania i edukowania nie przynosi pozytywnych efektów.Rodzice nie panują nad swoimi dziećmi,a wymagają tego od nauczycieli.Rodzice przyprowadzają do szkoły zepsutą zabawkę,a nauczyciel ma ją naprawić nie mając narzędzi.
Dodano: 31.10.2016 20:36    Przez: ~Wtf
avatar Problem polega na tym iż nauczyciele zostali zatrudnieni z pewngo klucza, skoro ponad 20 lat rządzą miastem komuniści i POzłodzieje , a to samorząd zatrudnia nauczycieli to wiadomo z góry jakie poglądy i idee oni wyznawają. Z pariotyzmem a co za tym idzie ze sumiennością ,pracowitością,empatią itd,itd nie ma nic wspólnego.
Dodano: 31.10.2016 20:46    Przez: Tomasz Kobrzycki
Z klucza?Nie koniecznie.Po znajomości?Duża szansa.Problem jest taki,że to czego mają nauczać nauczyciele to treści z podstawy programowej,ktore piszą "mądre" głowy w ministerstwie.W jakim ty świecie żyjesz?Ty naprawdę uważasz,że prezydent miasta,wójt czy burmistrz decyduje o tym czego uczy sie w szkole?No bez jaj.
Dodano: 31.10.2016 21:01    Przez: ~Wtf
samorząd powołuje dyrektorów - nauczycieli zatrudniają oni... ale co tam i tak na pewno wiesz lepiej jak większość PIS-owych betonów - piszesz takie bzdury, że masz szanse na etat u Antoniego, razem powstrzymacie Rosję przed napaścią na świat
Dodano: 31.10.2016 22:19    Przez: ~doczytaj
avatar A to wrowdza do szkół tęczowe piątki, homoedukatorów do szkoły jak nie sami nauczyciele razem z dyrektorami i rząrzącymi samorządowcami, to wszystko jest ideowa jedność jak palce jednej ręki, lewej ręki.Powołaniem prwdziwego nauczyciela jest kszałcenie i wychowyanie a nie trzymanie się ogłupiających programów i hodowli sadystów.Gdybym miał takich nauczycieli jak teraz nigdy niedowiedział bym się o Katyniu,Wojnie polsko-bolszewickej, Żołnieżach Wyklętych itd.itd.
Dodano: 31.10.2016 22:46    Przez: Tomasz Kobrzycki
Spokojnie wyznawcy "róbta co chceta",trochę realizmu i obiektywizmu,a nie bełkotu PedałeNu24 Fuckty.
Dodano: 01.11.2016 09:20    Przez: ~etam
Ziejesz tak wielką nienawiścią... Jak dzieci wychowywać jeśli ty jesteś obok?
Dodano: 01.11.2016 09:51    Przez: ~n
I tacy nauczyciele wykształcili nam kobrzyckiego, ani kreda ani tablica nie pomogły, pewne przypadki są niereformomalne.
Dodano: 01.11.2016 10:42    Przez: ~racjo
brak słów na to co piszesz...... zastanów się człowieczku marny czasami
Dodano: 01.11.2016 16:56    Przez: ~ola
Mam nadzieję,że władze zdążą się zmienić zanim podjęte zostaną jakiekolwiek zmiany dotyczące oświaty w Koninie.Jedyne miasto w Polsce, w którym wygrali czerwoni.Dogadali się z platfusami i teraz mamy buraczaną koalicję.Do tego dochodzi pisiorka,która składa zawiadomienie do prokuratury nie znając sytuacji w szkole.No i weź tu człowieku mądrze wybierz władze rodzinnego miasta.
Dodano: 31.10.2016 20:23    Przez: ~Tuitu
avatar Możesz zawsze wybrać handlarzy roszczeniami np.
Dodano: 01.11.2016 05:25    Przez: Tomasz Kobrzycki
Chciałbym w końcu wybrać ludzi z czystych przekonań,a nie wybierać znowu mniejsze zło.
Dodano: 01.11.2016 21:59    Przez: ~Tuitu
Dlaczego nie widzicie, że młodzież nie ma autorytetów. Piękne "Orliki" pozamykane, bo ??? Dzieci, a następnie młodzież wzorują się na dorosłych. A co dzieje się wśród nas??? Kontrola, kontrola kontroli i znów ci co nie do końca są potrzebni udowodnią, że oni mają rację. Kogoś zwolnią, kogoś przeniosą i za jakiś czas zapomnimy. Tylko ten chłopak będzie musiał od tego feralnego dnia inaczej żyć....
Dodano: 31.10.2016 20:27    Przez: ~obserwatot
Na Orlikach to grają ci,którzy pamiętają czasy szkół na poziomie czy ośmioklasowych.
Dodano: 31.10.2016 20:38    Przez: ~Yeah
Święta racja Panie Tomaszu Kobrzycki, zgadzam się w 100% z wypowiedzią zawartą w komentarzu.
Dodano: 31.10.2016 20:44    Przez: ~koninianka
Na 2 lo orlk od roku nieczynny....dyrektorka kilezanka prezydenta nie do ruszenia