Dzisiaj jest niedziela 19 stycznia 2020, imieniny: Henryka, Mariusza, Erwina WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19888) SPORT FORUM FIRMY (5458) PRACA (39) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 0oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
4 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Z Gołuchowem też na remis. Bramka testowanego zawo ... (0)To się po prostu opłaca! Porozumienie w sprawie zi ... (4)

Poseł T. Nowak PO zwołuje komisję w sprawie odkrywki Ościsłowo

Dodano: 25.11.2016 11:52

Wokół budowy odkrywki Ościsłowo robi się coraz bardziej gorąco. Nie wiadomo czy powstanie. Dlatego w najbliższą środę, 30 listopada br. o godz. 18.00, w Sejmie odbędzie się nadzwyczajne posiedzenie Komisji Energii i Skarbu Państwa, zwołane z inicjatywy posła Tomasza Nowaka z PO.

Wnosimy o niezwłoczne zwołanie Komisji Energii i Skarbu Państwa w celu uzyskania informacji od premiera, ministra energii oraz ministra rolnictwa w związku z brakiem decyzji rządu odrolnienia 225 hektarów ziemi celem budowy odkrywki Ościsłowo skutkującej zagrożeniem bezpieczeństwa energetycznego państwa oraz utrata tysięcy miejsca pracy w zagłębiu konińskim.

Na liście osób zaproszonych na to specjalne posiedzenie Komisji Energi i Skarbu znaleźli się przewodniczący kilku związków zawodowych PAK KWB: Andrzej Mazur, Alicja Messerszmidt, Grzegorz Matuszak, Dariusz Zbierski, Maciej Kaźmierczak oraz samorządowcy: wójt Skulska - Andrzej Operacz, burmistrz Ślesina Mariusz Zaborowski, wójt Wilczyna – Grzegorz Skowroński, a więc gmin, których dotyczy górnictwo odkrywkowe. Na liście gości jest także były już prezes PAK KWB Sławomir Sykucki, który podał się do dymisji i Anna Horsecka również była członkini zarządu PAK KWB. Pozostał natomiast Tomasz Stojecki, specjalista do spraw rozwoju PAK KWB i Jarosław Czyż, który pozostał w zarządzie kopalni.

Tematem posiedzenia będzie informacja obejmująca: powody braku decyzji ministra rolnictwa odrolnienia 225 hektarów ziemi w celu budowy odkrywki węgla brunatnego Ościsłowo, działania ministra energii na rzecz zabezpieczenia produkcji 7 procent energii elektrycznej pochodzącej z ZE PAK zagrożonej brakiem odkrywki Ościsłowo oraz przyszłość konińskiego zagłębia energetycznego w przypadku decyzji rządu o zaprzestaniu budowy odkrywki.

Sprawa jest bardzo poważna – pisze poseł Tomasz Nowak we wniosku o zwołanie nadzwyczajnej komisji – gdyż odkrywka Ościsłowo ma zabezpieczyć paliwo do elektrowni ZE PAK produkujących ponad 10 TWH energii i zatrudniającej ponad 7 tysięcy pracowników. W powyższej sprawie padło wiele zapytań w interpelacjach i wystąpieniach na forum Sejmu. Sytuacja wymaga natychmiastowych decyzji ze względu na czas budowy odkrywki i wyczerpania się paliwa z obecnych złóż. Dlatego wnosimy o niezwłoczne zwołanie komisji na najbliższym posiedzeniu sejmu i zaproszenie do udziału w niej zarządu i związków zawodowych. 

  • Poseł Tomasz Nowak zwołuje komisję w sprawie odkrywki Ościsłowo

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co pan robił panie Nowak przez te 8 latek jako słynny POseł Energetyczny?Teraz pan krzyczy ,,łapaj złodzieja"?
Dodano: 25.11.2016 13:11    Przez: ~torfokop
To masz normalny komentarz...najpierw partia PO sprzedaje za śmieszne pieniądze PAK Solorzowi, poseł Nowak nie interweniuje nie powołuje komisji,jest pewny ,że wygrają wybory...po klęsce wyborczej ,nagle zwrot o 180% i zaczyna się interesować kopalnią....bo przecież wybory za 3 lata ,a chłop chciałby przecież do emerytury pociągnąć z koryta kasę , bo kto go zatrudni za 12tyś zl na miesiąc
Dodano: 25.11.2016 13:25    Przez: ~benson
Od kiedy tym złodziejom z Po chodzi o pracowników ,okradli i zniszczyli prawie wszystkie zakłady w Polsce zwolnili tysiące pracowników Kundle z Po i Peslu
Dodano: 25.11.2016 12:18    Przez: ~SK
NIECH ODKRYWKA IDZIE JAK NAJPRĘDZEJ. NIE SŁUCHAĆ "PSEUDO EKOLOGÓW". CHODZI O MIEJSCA PRACY KILKU TYSIĘCY OSÓB.
Dodano: 25.11.2016 12:23    Przez: ~MIESZKANIEC OŚCISŁOWA
A PO nie pokazało środkowego palca ? Jedna banda warta drugiej....kiedy to zrozumiecie
Dodano: 25.11.2016 14:29    Przez: ~benson

KOMENTARZE

Od kiedy tym złodziejom z Po chodzi o pracowników ,okradli i zniszczyli prawie wszystkie zakłady w Polsce zwolnili tysiące pracowników Kundle z Po i Peslu
Dodano: 25.11.2016 12:18    Przez: ~SK
Coś się Tobie chłopie pomyliło z miejscem erupcji i rejestracji swej jakże ewidentnej ciemnoty, uprzedzeń i fobii. Do zaspokajania perwersyjnych odjazdów masz właściwe ku temu fora prowadzone przez patriotów, niepokornych oraz innych podobnych im osobników. Tutaj z zasady komentują ludzie normalni, nawet z minimalnym zasobem wiedzy i stabilnością emocjonalną, chociaż i tutaj zdarzają się publikować bęcwały czego jesteś ewidentnym przykładem. Daj więc człeku sobie sianka z myśleniem i kombinowaniem, gdyż to co spłodziłeś nie rokuje dobrze na przyszłość. Zanim, następnym razem, cokolwiek napiszesz poproś kogoś bardziej rozgarniętego by ów płód Twego intelektu zweryfikował pod względem poprawności logicznej i merytorycznej, gdyż tak nieobrobiony redakcyjnie materiał obraża nawet pozytywne uczucia królika nie wspominając wrodzonej empatii orangutana.
Dodano: 25.11.2016 13:03    Przez: ~jaś
Co pan robił panie Nowak przez te 8 latek jako słynny POseł Energetyczny?Teraz pan krzyczy ,,łapaj złodzieja"?
Dodano: 25.11.2016 13:11    Przez: ~torfokop
Nasza Polska ziemia ma żywić nas,nasze dzieci i wnuki a ie napychać kabze Zegarkowi i POzostawiać nam bezproduktywną dziurę na wieki wieków.
Dodano: 25.11.2016 13:17    Przez: ~oj Nowak ,Nowak
To masz normalny komentarz...najpierw partia PO sprzedaje za śmieszne pieniądze PAK Solorzowi, poseł Nowak nie interweniuje nie powołuje komisji,jest pewny ,że wygrają wybory...po klęsce wyborczej ,nagle zwrot o 180% i zaczyna się interesować kopalnią....bo przecież wybory za 3 lata ,a chłop chciałby przecież do emerytury pociągnąć z koryta kasę , bo kto go zatrudni za 12tyś zl na miesiąc
Dodano: 25.11.2016 13:25    Przez: ~benson
Ci, jak to ich nazywasz " złodzieje" przynajmniej chcą ratować region a teoja Zosia czy inne pismatoly pokazują Koninowi i okolicy środkowy palec.
Dodano: 25.11.2016 13:42    Przez: ~kop
A PO nie pokazało środkowego palca ? Jedna banda warta drugiej....kiedy to zrozumiecie
Dodano: 25.11.2016 14:29    Przez: ~benson
Tak PeŁO partiia złodzieji narkomanów żuli
Dodano: 25.11.2016 19:36    Przez: ~Jagoda
A gdzie dopisek MATERIAL PROMOCYJNY?
Dodano: 25.11.2016 12:19    Przez: ~observer
NIECH ODKRYWKA IDZIE JAK NAJPRĘDZEJ. NIE SŁUCHAĆ "PSEUDO EKOLOGÓW". CHODZI O MIEJSCA PRACY KILKU TYSIĘCY OSÓB.
Dodano: 25.11.2016 12:23    Przez: ~MIESZKANIEC OŚCISŁOWA
Tyn sie obudził!! A co z bezpieczeństwem energetycznym kraju którego nie zdążyliście wprowadzić będąc u władzy przez całe 8 lat !! Czy to nie Pan Poseł na konferencji prasowej po wygranych wyborach Parlamentarnych przez PiS, stwierdził że brakło wam chyba 3 dni do uchwalenia bezpieczeństwa energetycznego kraju? PO ośmiu latach jeszcze brakło czasu?
Dodano: 25.11.2016 12:26    Przez: ~A we!
Panie Pośle, a nie prościej było zadać pytanie na ten temat bezpośrednio Premierowi w trybie art, 61 i uzyskać wszystkie nie zbędne informacje i dokumenty?
Dodano: 25.11.2016 12:37    Przez: ~Co nie Walduś?
Pytanie można zadać lecz czy owa gwiazda cokolwiek odpowie bez pozwolenia Naczelnego Gnoma?
Dodano: 25.11.2016 13:10    Przez: ~on
Otóż to. My nie mamy premiera. Znaczy się teoretycznie niby jest ale jakoby go nie było. Zresztą znaczy tyle, co zeszłoroczny śnieg a jego zdanie nie ma najmniejszej mocy. Szkoda czasu na premiera.
Dodano: 25.11.2016 13:46    Przez: ~kop
Za rządów PO mieli czas 8 lat i nic nie zrobili nie słuchajcie tego posła jemu chodzi o jego stołek i głosy naiwnych co głosują na te partie wstyd oi żenada
Dodano: 25.11.2016 12:44    Przez: ~xmen
Głupi jesteś. Bardzo głupi.
Dodano: 26.11.2016 07:45    Przez: ~Next
osiem lat udawania,teraz won!
Dodano: 26.11.2016 08:00    Przez: ~POLAK
Komisje zwołuje nie Poseł Nowak a przewodniczący Poseł Suski. Widzę,że Poseł nie wiadomo skąd jest przewodniczącym . Cóż myśli ,że jest w poprzednim rządzie. Może by Poseł spojrzał i zainteresował się i drugą stroną i skutkami planowanej kopalni. W pełni popieramy działania rządu i ministrów przeciwnym tej inwestycji. Nareszcie przy władzy są ludzie co wiedzą co jest większą wartością, nie sprzedawczyków którzy myśleli ,że zawsze będą przy władzy. Pan Poseł Nowak nawet do gabinetu cieni się nie załapał a tak się zachowuje .
Dodano: 25.11.2016 13:06    Przez: ~obserwator
Michał, ładnie to tak pisać w czasie pracy? Prezes wodociągów wie że się obijasz?
Dodano: 25.11.2016 13:47    Przez: ~ciekawski
Ktoś tu się podszywa pod mieszkańca Ościsłowa i napisał, że czekamy za odkrywką. NIEPRAWDA. Mieszkańcy Ościsłowa nie chcą tu odkrywki. TO SĄ NASZE DOMY < ŁĄKI < POLA. Jesteśmy przeciwni odkrywce. Szukać pracy można wszędzie. Zostawcie w spokoju Oscisłowo.
Dodano: 25.11.2016 13:26    Przez: ~Mieszkańcy , prawdziwi z O
TO SPYTAJ SIĘ MIESZKAŃCÓW I SIĘ OKAŻE ŻE 2 CZY 3 OSOBY NIE CHCĄ ODKRYWKI. ODCZEPIĆ I NIE PODSZYWAĆ SIĘ POD MIESZKAŃCÓW OŚCISŁOWA, ŻE SĄ PRZECIWKO KOPALNI - MY CHCEMY ODKRYWKI!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 25.11.2016 15:28    Przez: ~MIESZKANIEC
Brawo. Niech PiSiory wreszcie powiedzą wprost, czy zniszczą nasz rejon czy nie bo zaczyna się to robić już śmieszne. Przed wyborami potrafił Król Polski - Jarosław zawsze dziewica przyjechać po głosy naszych zakładów pracy a teraz już zapomniał o swoim suwerenie. Niech się określą!
Dodano: 25.11.2016 13:40    Przez: ~kop
To w końcu walczą z kopalnią o jeziora czy ją popierają?
Dodano: 25.11.2016 14:12    Przez: ~Jasio
1 z 3
123>>