Dzisiaj jest poniedziałek 21 września 2020, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17564) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
23 / 17oC
Pojutrzepogoda
23 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Idealnie nie było, ale wygrać się udało. MKS MOS p ... (0)Poznawali Radolinę. Młodzież i cykliści odkrywali ... (0)

Biuro będzie zamknięte w czasie manifestacji. Poseł tłumaczy

Dodano: 19.12.2016 14:23
Źródło: LM.pl

„To co wyprawiają posłowie opozycji to przestępstwo” - mówi Witold Czarnecki, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Parlamentarzysta odniósł się do piątkowych wydarzeń w Sejmie, nocnego uchwalania budżetu państwa, ograniczania wolności mediów i planowanej na dziś w Koninie manifestacji.

Poseł Witold Czarnecki podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej zaprzeczył doniesieniom jakoby uchwalenie budżetu państwa na 2017 rok było niezgodne z prawem.

- Sejm obradował legalnie w sali kolumnowej. Było zachowane kworum. Opozycja, która ma zawsze pełne usta demokracji próbowała przebieg obrad zakłócić. Udało im się zablokować obrady. Wtedy Marszałek zwołał Konwent Seniorów i prezydium Sejmu podjęło decyzję o przeniesieniu obrad do sali kolumnowej. Gwarantuję, że wszystkie procedury były zachowane i regulamin Sejmu nie został naruszony

– mówi Witold Czarnecki.

- Moim zdaniem działanie opozycji przez blokowanie mównicy i uniemożliwienie prowadzenia debaty wyczerpuje znamiona przestępstwa. To naruszenie art. 231 o nadużyciu uprawnień. Posłowie opozycji nadużyli uprawnień, bo nieuchwalenie budżetu prowadziłoby do absolutnego paraliżu instytucji państwowych.

Poseł PiS podkreślił, że rząd próbuje wywiązać się ze zobowiązań wyborczych. Jak mówi, na wydatki dla rodzin zarezerwowano w budżecie 40 mld zł, z tego ponad 23 mld zł na program „Rodzina 500+”. Ponadto w budżecie zwiększono wydatki na obronność państwa i kulturę, przewidziano podwyżki dla policjantów i nauczycieli oraz emerytów i rencistów.

- Ta sytuacja, która w Polsce ma miejsce musi znaleźć jakieś cywilizowane rozwiązanie. Życie w stałym napięciu niczemu nie służy. Jeśli ktoś chce wywołać zamieszki to ostrzegam, że to nie służy Polsce

– mówi Czarnecki.

Przed siedzibą PiS w Koninie ma się dziś odbyć manifestacja. Wiadomo już, że w biurze posła Witolda Czarneckiego nikogo nie będzie.

- O godz. 18 na pewno będę w Poznaniu. Nie uda mi się spotkać z tymi działaczami. Będą mieli możliwość zapoznania się z moim opisem tej sytuacji na mediach naszych lokalnych

– mówi poseł Czarnecki.

- To co wyprawiają posłowie to jest przestępstwo. Nie chciałbym, żeby (w biurze posła W. Czarneckiego – od red.) doszło do tego co wydarzyło się w Łodzi. Nie chcę wzywać policji, bo nie chcę eskalować sytuacji

– dodaje.

Wiadomo, że w siedzibie PiS nie będzie też Zofii Itman, która w tym czasie będzie brała udział w budżetowej sesji sejmiku wielkopolskiego.

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Dlaczego ze strony obrońców dyktatury jest taki skowyt i obrażanie. Czy az tak boli obniżenie emerytury do średniej krajowej?
Dodano: 19.12.2016 15:07    Przez: ~Konin
PiS jak zwykle obok rzeczywistości. Konstytucjonaliści uważają, że w sali kolumnowej to było spotkanie klubu PiS, nic więcej. Kworum ? Panie pośle, nawet nie wiadomo jak kto imiennie głosował, w zasadzie nic nie wiadomo, a posłowie dopisywali się do listy już po tym "głosowaniu", więc mówienie o kworum jest opowiadaniem bajek.Mógł Marszałek Sejmu nie odbierać głosu posłowi Szczerbie, co uruchomiło lawinę zdarzeń. Po co ustawa kneblująca media w Parlamencie ? I nie, nikomu nie chodziło o ustawę dezubekizacją, jakkolwiek jest to wadliwy dokument, krzywdzący niewinnych ludzi tylko dlatego, że wam się coś poprzestawiało. Jest bowiem różnica pomiędzy byciem esbekiem, a ukończeniem jakiegoś kursu czy wręcz Akademii Spraw Wewnętrznych. Jest też różnica pomiędzy BOR a SB... i można jeszcze wymieniać. Kto ma te mityczne 19 tys. emerytury ?? Proszę o wskazanie konkretnych osób. Przypomnę, że PO już obcięła solidnie esbeckie emerytury.
Dodano: 19.12.2016 14:50    Przez: ~QAZ
Człowiek się nie boi, ten gość jest ze strachu pos...ny. A cóż mądrego i samodzielnego mógł chłopina wykombinować? Bez zgody naczelnego gnoma nie odważyłby się nawet grzywki poprawić. Samodzielną decyzję to mógłby podjąć jedynie w zakresie spaceru do wychodka, a i to jest niepewne. Oni wszyscy już wiedzą i czują, że to jest początek ich końca.
Dodano: 19.12.2016 14:51    Przez: ~zdzich@
Co ze Skoczylasem? Dlaczego dziennikarze nie zapytali o mandat Pana Karola Skoczylasa?
Dodano: 19.12.2016 14:59    Przez: ~ABC
Podobno kodowcy położą sie na drodze tak jak ich bohater Diduszko .
Dodano: 19.12.2016 15:09    Przez: ~aras

KOMENTARZE

juz sie boi
Dodano: 19.12.2016 14:36    Przez: ~po
Człowiek się nie boi, ten gość jest ze strachu pos...ny. A cóż mądrego i samodzielnego mógł chłopina wykombinować? Bez zgody naczelnego gnoma nie odważyłby się nawet grzywki poprawić. Samodzielną decyzję to mógłby podjąć jedynie w zakresie spaceru do wychodka, a i to jest niepewne. Oni wszyscy już wiedzą i czują, że to jest początek ich końca.
Dodano: 19.12.2016 14:51    Przez: ~zdzich@
Podobno kodowcy położą sie na drodze tak jak ich bohater Diduszko .
Dodano: 19.12.2016 15:09    Przez: ~aras
Raz sierpem raz młotem ezbecko -kodowską chołotę.Niech żyje PiS.Rozliczcie do końca tych bandziorów i złodzieii
Dodano: 19.12.2016 15:15    Przez: ~ewa
Jak zwykle Czarnecki kłamie.
Dodano: 19.12.2016 15:18    Przez: ~PiS da
oddaj pincet błaźnie, komuszki srają bo emeryturki zaczynają topnieć. Brawo rząd ! Przejechać po nich walcem !!!!
Dodano: 19.12.2016 15:43    Przez: ~jkddddddddddddddddddd
Tchórze
Dodano: 19.12.2016 15:50    Przez: ~1
avatar Dzisiaj przewodniczący S Duda oświadczył iż jakiekolwiek ataki na demokrację i biura poselskie PiS nie pozostaną bez odzewu ,wiemy gdzie są biura POszamba i debili od głupiego Ryśka, w 1989 nie zawisną ani jeden komuch czy kapuś na latarni ale to nic straconego, katolicki naród potrafił nastawić drugi policzek, tym razem dupy do ciągłego ru.nia mu ż nie wystawi.Szegónie daję to pod rozwagę lokalnej mendzie kausiowi ,,Aktorowi"
Dodano: 19.12.2016 20:26    Przez: Tomasz Kobrzycki
Baryła znów ?
Dodano: 19.12.2016 21:06    Przez: ~Antykobrzycki
tomaszek zmienił obrazek. kurdupla zastąpi pudzian.
Dodano: 19.12.2016 21:33    Przez: ~rokita
NIE ZWALNIAJCIE!!!! UB-eki szczekaja karawana jedzie dalej !!!
Dodano: 19.12.2016 14:37    Przez: ~ANTYBOLEK
PO było jakie było, takie było, ale dziś rządzą kryptokomuniści z PIS, którym marzy się PRL-BIS. Wielu sierotom po komunie to odpowiada, ale zapamiętajcie sobie, to se ne vrati. Polacy nie pozwolą na ponowne niszczenie kraju przez komunistów.
Dodano: 19.12.2016 18:56    Przez: ~Zenobiusz
na maszynkę do golenia to ciebie nie stać ??? Wyglądasz okropnie tak zarośnięty.
Dodano: 19.12.2016 14:38    Przez: ~Agnieszka
oddaj 500
Dodano: 19.12.2016 15:21    Przez: ~v
za chuyja nie odda, pazerne hieny z kodu walczą o hajs o nic innego ....
Dodano: 19.12.2016 15:41    Przez: ~kodziarzeLodziarze
Środkowym palcem pozdrawiam wyborców PIUs...
Dodano: 19.12.2016 14:39    Przez: ~Normalny
oddaj 500
Dodano: 19.12.2016 15:22    Przez: ~ola
Ja mam 21 lat i nie mam dzieci, ale już w tym wieku wiem, ze każda partia to złodziej, a popiera ich stado baranów
Dodano: 19.12.2016 15:26    Przez: ~Normalny
jedyne co można stwierdzić po twojej wypowiedzi to taki sam z ciebie baran jak i z reszty ......
Dodano: 19.12.2016 15:42    Przez: ~kdkdkdkdkdkdkdk
Argumenty pisowców - oddaj 500 i na pewno jesteś sb...sry ale mam 25 lat i nie trafiają do mnie
Dodano: 19.12.2016 15:46    Przez: ~po=pis
PiS Kukiz 15 PATRIOCI !!! szKODniki PO i kropka n - SB-eckie WARCHOLY!!!
Dodano: 19.12.2016 14:40    Przez: ~P
Na pewno człowieku jesteś katolikiem i stąd w tobie takie słownictwo i nienawiść.
Dodano: 19.12.2016 15:33    Przez: ~maja
do maja: pokaż jaja
Dodano: 19.12.2016 15:42    Przez: ~23423423423
PiSory,sługusy żydów,jak PO.N i cała reszta.
Dodano: 19.12.2016 21:08    Przez: ~stos
Światowy Kongres Żydów występuje w obronie muzułmanów, przeciwko ''ksenofobicznym''Polakom ( zagrożenie jest żydowskie)
Dodano: 19.12.2016 21:32    Przez: ~prawy.pl
Antypolska kampania propagandowa wsród wsród Ukraińców przybiera na sile.
Dodano: 19.12.2016 21:34    Przez: ~prawy.pl
Profesjonalna konferencja chyba w WC zorganizowana bo lustro obok na ścianie.Ostatnio pani Itman uciekła przed protestującymi kobietami i całe zdarzenie obserwowała z naprzeciwka. Tak postępuję tylko tchórze i uciekają przed wyborcami.
Dodano: 19.12.2016 14:43    Przez: ~Złodziej Pięta (okradałem
oddaj 500zł
Dodano: 19.12.2016 15:22    Przez: ~ja
Argumenty pisowców - oddaj 500 i na pewno jesteś sb...sry ale mam 25 lat i nie trafiają do mnie
Dodano: 19.12.2016 15:46    Przez: ~po=pis
nie trafiają bo masz zryty mózg przez nieuctwo i teraz pozostaje ci tylko zarabianie w kodzie smrodzie
Dodano: 19.12.2016 15:54    Przez: ~ewka
Nie jestem też z kodu,a nieuctwo to widać, ale po twojej pisowni (brak przecinków). Także, pouczaj sobie własne dzieci,bo twoje wypowiedzi są na poziomie 5 latki.
Dodano: 19.12.2016 16:21    Przez: ~po=pis
Z twojego dialektu patologicznego i słownictwa dla typowego menela,zrozumiałem ,że jesteś zwolenniczką jedynie słusznej partii ,fanką i beneficjentem programu 500 dla drugiego dziecka,gdzie rodzice pracują,lub 500 dla pierwszego, gdzie rodzice nie pracują.
Dodano: 19.12.2016 16:28    Przez: ~po=pis
Czy będąc właścicielem takiej gęby oraz bycie członkiem PiS- bandy można być wiarygodnym? Oj chyba tak lecz jedynie w oczach niewyrośniętego wodza, niepokornych dziennikarzy oraz oczadziałych wyznawców rodem z miasteczek i zapomnianych przez Boga wsi i przysiółków. Zapomniał ten gość powiedzieć ludowi, że przekazem dnia zalecanym przez Biuro Polityczne KC PiS było zamknięcie biur poselskich oraz zwoływanie konferencji co skrzętnie zostało wdrożone.
Dodano: 19.12.2016 14:44    Przez: ~zdzich@
oddaj 500 i zapier dd aaa do 80 lat
Dodano: 19.12.2016 15:23    Przez: ~ewa
Ja będę pracować do 67r i dostanę ok.2 tyś euro emerytury. Ty o ile pracujesz,w co wątpię po wcześniejszych wpisach,to sobie odkładaj już z 500 plus,bo nawet jak byś jakimś cudem pracowała,to dostaniesz emeryturę w wieku 60 lat w wysokości 1000 zl. Chyba ,że pozap***ral....sz do 80 tki to dostaniesz 1500 zl , życzę miłego odpoczynku na emeryturze
Dodano: 19.12.2016 16:35    Przez: ~po=pis
Zauwazyliscie jaki skowyt SB-eki podniesli jak sie dowiedzieli ze ich emerytury beda obnizone. AUUUUUUUUUUUUU....!!!!!!!
Dodano: 19.12.2016 14:48    Przez: ~PL
PiS jak zwykle obok rzeczywistości. Konstytucjonaliści uważają, że w sali kolumnowej to było spotkanie klubu PiS, nic więcej. Kworum ? Panie pośle, nawet nie wiadomo jak kto imiennie głosował, w zasadzie nic nie wiadomo, a posłowie dopisywali się do listy już po tym "głosowaniu", więc mówienie o kworum jest opowiadaniem bajek.Mógł Marszałek Sejmu nie odbierać głosu posłowi Szczerbie, co uruchomiło lawinę zdarzeń. Po co ustawa kneblująca media w Parlamencie ? I nie, nikomu nie chodziło o ustawę dezubekizacją, jakkolwiek jest to wadliwy dokument, krzywdzący niewinnych ludzi tylko dlatego, że wam się coś poprzestawiało. Jest bowiem różnica pomiędzy byciem esbekiem, a ukończeniem jakiegoś kursu czy wręcz Akademii Spraw Wewnętrznych. Jest też różnica pomiędzy BOR a SB... i można jeszcze wymieniać. Kto ma te mityczne 19 tys. emerytury ?? Proszę o wskazanie konkretnych osób. Przypomnę, że PO już obcięła solidnie esbeckie emerytury.
Dodano: 19.12.2016 14:50    Przez: ~QAZ
ta na pewno sam jesteś esbek oddaj 500 i zapieprzaj do 80 jak dożyjesz
Dodano: 19.12.2016 15:24    Przez: ~józek
Argumenty pisowców - oddaj 500 i na pewno jesteś sb...sry ale mam 25 lat i nie trafiają do mnie
Dodano: 19.12.2016 15:46    Przez: ~po=pis
Cudnie, w oczach chorych zwolenników PiS jestem esbek i mam oddać 500 i zapieprzać do 80... dziękuję za życzenia tak długiego życia, jakkolwiek planuję dożyć 100, by zobaczyć, jak będziecie płakać, że po obniżeniu wieku emerytalnego dostaniecie emeryturę o 30% niższą niż do tej pory zakładaną... Zatem, będziecie pracować minimum do 67 i modlić się, by pracodawca was wcześniej nie wyprawił na tą szybszą emeryturę... Nie oddam 500, bo mi się należy, to z moich podatków jest wypłacane. Cóż, nie byłem esbekiem, w przedszkolu i szkole nie werbowali, więc argument do bani. Zdrowia życzę !
Dodano: 19.12.2016 16:38    Przez: ~QAZ
Widzisz, jak cie szybko rozpracowali ? Pis jest lepszy od SB,mają lepsze metody...tzw.ciemny lud co łyka wszystko
Dodano: 19.12.2016 19:58    Przez: ~po=pis
avatar No przecież nikt tym kur.m emerytur nie zabiera a szkoda bo powinien im Putin płacić bo pracowali dla ZSSR, dostają przeciętną emeryturę , czyli miliony emerytów porządnych ludzi dostaje mniej a niżeli SB-cy po zabrany przywilejów.I to mnie boli najbardziej iż PiS tych skur......li tak łagodnie potraktował.
Dodano: 19.12.2016 20:33    Przez: Tomasz Kobrzycki
Jak cię coś boli, to łyknij następną tabletkę,albo maść na ból tyłka...bo na głowę ,to już nie na lekarstwa dla ciebie
Dodano: 19.12.2016 21:12    Przez: ~po=pis
Chyba do Majdanu postkomuchy,wyznawcy TVNu i KOD chca doprowadzic a pozniej do koryta!!! Nawet Swiat zdrajcy nie uszanuja!
Dodano: 19.12.2016 14:58    Przez: ~ona
oni mają tylko jednego boga zwanego alimenciarzem a ich święto jest 22 lipca
Dodano: 19.12.2016 15:54    Przez: ~wer2rwerw
wer2rwerw - piszesz o Jarku ? Oczywiście Kurskim
Dodano: 19.12.2016 19:43    Przez: ~Kasik
emeryturę w rublach, to będzie odbierał macierewicz i piotrowicz.
Dodano: 19.12.2016 21:37    Przez: ~rokita
1 z 6
123456>>