Dzisiaj jest wtorek 25 kwietnia 2017, imieniny: Jarosława, Marka, Elwiry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (31008) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin nie chce być jak Detroit. Na kongresie o przyszło ... (29)Janusz Wawrowski z Konina zdobył statuetkę "Fryderyka 2 ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościDo Powidza przyleciała pierwsza grupa amerykańskic ...

Do Powidza przyleciała pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy

Dodano: 10.01.2017 12:38

Ponad 40 amerykańskich żołnierzy przyleciało do Powidza. To pierwsza grupa, która stacjonować będzie w 33. Bazie Lotnictwa Transportowego.

Amerykańscy żołnierze przyjeżdżają do Polski w związku z ustaleniami ostatniego szczytu NATO w Warszawie. Ich obecność ma służyć obronie sojuszników i partnerów w Europie. Pierwsze grupy przyleciały już kilka dni temu do Wrocławia i na poligon koło Żagania. Ponad 40 żołnierzy pochodzących z 18th Combat Sustainment Support Battalion i Combat Aviation Brigade w ciągu minionego tygodnia pojawiło się również w Powidzu. Będą oni rozmieszczeni na terenie 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

- Do końca marca mamy być gotowi do przyjęcia 450 żołnierzy, natomiast docelowo ( do końca roku - od red. ) w Powidzu będzie stacjonowało ponad 1000 żołnierzy oraz kilkaset jednostek sprzętowych – informuje Grzegorz Kołodziejczyk z 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego w Powidzu.

Zadaniem amerykańskich żołnierzy będzie zorganizowanie i przygotowanie zabezpieczenia logistycznego dla reszty sił. Wojskowi będą stacjonować w Powidzu rotacyjnie.  

fot. 3 Skrzydło Lotnictwa Transportowego w Powidzu

  • Do Powidza przyleciała pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy
  • Do Powidza przyleciała pierwsza grupa amerykańskich żołnierzy

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Za niespełna rok przyrost demograficzny pójdzie w górę. Pewnie dlatego narodził się pomysł władców na stworzenie listy dzieci z nieprawego łoża.😃
Dodano: 10.01.2017 12:56    Przez: ~une
Bo to takie ładne amerykańskie:)
Dodano: 10.01.2017 13:04    Przez: ~une
po co lm usówa komentarze
Dodano: 10.01.2017 13:08    Przez: ~aa
RUSKIE to weszli 17 wrzesnia1939, jako najezcy a nie sojusznicy.Zajeli polowe kraju nie oddali do dzis.Wymordowali tysiace naszych rodakow,i nie wyszli az do 1990,a wspadku zostawili mase agentow,ktorzy sieja ferment do dzis...to tak ku pamieci dla niektorych.
Dodano: 10.01.2017 18:03    Przez: ~kto jest kto?
Napisz ilu żołnierzy i jakie koszty. Fakty są takie, że będzie to ok 4000 żołnierzy ze swoim sprzętem, pensjami, miska do jedzenia. Koszar mamy dużo po ponad 300 tys armii a remonty i media aż tak drogie nie są. Poza tym te remonty i tak zostaną w naszych bazach. Zysk polityczny do kosztów ekonomicznych jest olbrzymi dla Polski. Poza tym jak się martwisz o nasze wojsko i ich pieniądze to raczej pomyśl o kosztach wojskowych emerytur. Pensje żołnierzy to ponad 7mld zł a emerytury prawie tyle samo ponad 6 mld. Niemal 1:1. W sumie ok 13mld w 36mld budżecie. Do tego są to bazy rotacyjne więc nie budujemy przedszkoli, szkół dla ich dzieci itp. To nie te same koszty co w Niemczech.
Dodano: 10.01.2017 16:01    Przez: ~lo

KOMENTARZE

Za niespełna rok przyrost demograficzny pójdzie w górę. Pewnie dlatego narodził się pomysł władców na stworzenie listy dzieci z nieprawego łoża.😃
Dodano: 10.01.2017 12:56    Przez: ~une
Bo to takie ładne amerykańskie:)
Dodano: 10.01.2017 13:04    Przez: ~une
Mówię ci, tak się porąbało… Z jednych rakiet mam się cieszyć, przeciw drugim protestować. A to wszystko jedno, z której strony spadnie, z tej, czy z tamtej. Tak samo boli. Bomba jest bomba.
Dodano: 10.01.2017 13:37    Przez: ~Bohdan Smoleń
A ilu księży im przydzielą do opieki ? Głódź już tam zaprawionych w piciu kapitano/księży im podstawi. Potem jak wątroby im wytrzymają awansuje na generałów.
Dodano: 10.01.2017 14:19    Przez: ~Bodzio z fatimy
avatar Finally!Welcome!You are at home.A tym wszystkim Putinowskim trollom KOD,podziemna i innego zaprzańskiego bagna 3rp pokazuje środkowy palec.
Dodano: 11.01.2017 08:49    Przez: Tomasz Kobrzycki
Pojechał nasz minister do ameryki w strachu,że nowa administracja zacznie być przyjazna ruskim,a my,śmieci-zostaniemy wydymani,jak zwykle.
Dodano: 12.01.2017 08:38    Przez: ~szkarlatyna
po co lm usówa komentarze
Dodano: 10.01.2017 13:08    Przez: ~aa
bo są merytoryczne zamiast obrażających? Co tu komentować: przyjechali chłopaki do siebie, czyli Polski straszyć Rosję aby potem mogli wrócić do USA za ustępstwa Rosji wobec USA a USA odpuści w Polsce. Na dziś i tak nie mamy lepszego sojusznika niż USA tzn. lepsza jest tylko własna armia a to po prywatyzacji PO oraz budowie armii ekspedycyjnej do robienia loda USA trzeba budować latami jak nie z 2 dekady. Baza jest rotacyjna zatem jak szybko się pojawili tak samo szybko mogą zniknąć choć jest tańsza od stałej bo rotacyjne bazy USA maja inny wymagania niż stałe co odpowiada podatnikowi USA. Brygada i tak na Odrze stanie do obrony Niemiec. W końcu to tam USA już ma 50 tys żołnierzy co od 20 lat Nas w Nato jest jasnym sygnałem kogo zamierzają bronić tzn. gdzie USA ma swój interes.
Dodano: 10.01.2017 14:59    Przez: ~ech
Bo sa z bledami XD
Dodano: 10.01.2017 17:26    Przez: ~Llll
portal lm powinien nazywać się KOD owski PO -ski
Dodano: 10.01.2017 13:24    Przez: ~zdzira
trafny nick - pewnie tak na ciebie mówi zapijaczny mąż jak rano widzi uciekających klientów z twojego śmierdzącego łoża.
Dodano: 10.01.2017 14:17    Przez: ~Jarek K.
był tam menel uliczny któremu dałem na wino i opisał mi sytuację.
Dodano: 10.01.2017 20:05    Przez: ~Jarek K.
Zwykły wstyd i hańba-najpierw sie wk.urwia sąsiada na życzenie Pana,a potem trzęsie sie portkami i woła na pomoc-bo my takie malutkie.A wielcy,jak zwykle mają na gdzieś.
Dodano: 12.01.2017 08:41    Przez: ~zmarźnięty szogun
a gdzie oni będą mieszkać? Powidz, Witkowo?, Gniezno?
Dodano: 10.01.2017 14:47    Przez: ~pytanie
słyszałem że w Licheniu
Dodano: 10.01.2017 15:35    Przez: ~cura
Czy Polskę stać na utrzymanie tylu żołnierzy isprzętu? Potrzebni tu jak drzazga w dupie.
Dodano: 10.01.2017 15:23    Przez: ~Józef Chlipała
Napisz ilu żołnierzy i jakie koszty. Fakty są takie, że będzie to ok 4000 żołnierzy ze swoim sprzętem, pensjami, miska do jedzenia. Koszar mamy dużo po ponad 300 tys armii a remonty i media aż tak drogie nie są. Poza tym te remonty i tak zostaną w naszych bazach. Zysk polityczny do kosztów ekonomicznych jest olbrzymi dla Polski. Poza tym jak się martwisz o nasze wojsko i ich pieniądze to raczej pomyśl o kosztach wojskowych emerytur. Pensje żołnierzy to ponad 7mld zł a emerytury prawie tyle samo ponad 6 mld. Niemal 1:1. W sumie ok 13mld w 36mld budżecie. Do tego są to bazy rotacyjne więc nie budujemy przedszkoli, szkół dla ich dzieci itp. To nie te same koszty co w Niemczech.
Dodano: 10.01.2017 16:01    Przez: ~lo
avatar Tak Ciebie to martwi? Wiesz za komuny był świetny sposób na koszty utrzymania wojska (z resztą w wielu krajach z nadwątloną demokracją i wolnością nadal jest stosowana) To jest obowiązkowa służba BEZ ODSZKODOWANIA ZA BRAK MOŻLIWOŚCI ZAROBKOWANIA (w krajach zachodnich też obowiązkowa służba była lub jest, ale tam płaciło się poborowym godne pieniądze). Zapewne Antoni wcześniej czy później odwiesi służbę, aby mieć darmowych szlabanowych, placowych, sprzątaczy czy obieraczy ziemniaków (bo Ci co byli w wojsku z poboru nic innego nie robili). Będziesz więc miał okazję na przyczynienie się do obniżenia kosztów utrzymania armii.
Dodano: 10.01.2017 17:00    Przez: Urlich von Jungingen
No i straciliśmy niepodległość,jakkolwiek by to uzasadniać.jankesi wyjęci spod prawa polskiego,teren baz-eksterytorialny. Tylko dziwki,różnego autoramentu mogą się z nimi komunikować. Bandyci,do domu!
Dodano: 12.01.2017 08:45    Przez: ~grego
Znajoma sala wykladowa jesion 98
Dodano: 10.01.2017 15:43    Przez: ~ddd
Po co oni tutaj? Będą robić porządki, jak na bliskim wschodzie? Tam gdzie amerykanie, tam kłopoty. Polska zawsze pod okupacją, nawet teraz w czasach pokoju.
Dodano: 10.01.2017 16:54    Przez: ~qwerty
Do tej pory naszych jednostek wojskowych bronily sluzby ochroniarskie..Zywil catering.Kto jest ich wlascicielami????nie czasem emerytowani mundurowi,ktorym placimy olbrzymie emerytury??? A generalow u nas rekord swiata!Na takie to wojsko placilismy podatki.Takie to nasze wojsko nas mialo bronic.Komu to bylo na reke.???
Dodano: 10.01.2017 17:46    Przez: ~PL
avatar Naprawdę tak Ciebie boli, że żołnierz zamiast uczyć się walki uczył się podnosić szlaban w koszarach (podczas wojny i tak wojsko nie siedzi w koszarach) lub gotował żur i obierał ziemniaki?
Dodano: 10.01.2017 17:56    Przez: Urlich von Jungingen
Tak! mnie właśnie Urlichu to boli każdego co się na armii zna. MON cały zatrudnia ok 150 tys. Z tego ok 2 tys w MON. 48 tys to obsługa cywilna wojska w wojsku! Zostaje 100 tys żołnierzy. 1 patologia: 2 żołnierzy obsługuje administracyjnie 1 osoba. Z tych 100 tys żołnierzy na pole walki możesz posłać 50 tys w tydzień, 70 tys w miesiąc, 85 tys w pół roku. 2 patologia: 15 tys żołnierzy to kadra co nigdy poligonu nie widziała. To wszystko są dane bez uwzględnienia zakupów usług jak catering, sprzątanie, ochrona!!! Zatem patologia 3: na wojsko pracują kolejni ludzie poza statystyką etatów gdyż liczeni są jako usługa. Oznacza to że na 1 żołnierza przypada 1 z obsługi. Dlatego tak potrzebne jest WOT by szybko uzupełnić szeregi wojska.
Dodano: 11.01.2017 08:44    Przez: ~to boli
to boli, skończ p***rolić kocopoły, twoja wiedza na temat armii jest mizerna jak ty sam, urlich przestań p***rolić bo nie można cię czytać, armię to chyba na obrazku widziałeś, a podnoszenie szlabanu i obieranie pyr to twoja życiowa misja, nie masz bladego pojęcia ale ryj musisz wszędzie wsadzić i p***rolić głupoty, rzygać mi się chce jak widzę te twoje wypociny, twój mężczyzna chyba ma nie po kolei w głowie że chce ci jeszcze obciągać, a feeee
Dodano: 11.01.2017 11:53    Przez: ~do to boli i urlicha
młodzi nie pamietają, ale jak ruskie sie wynosili na początku lat 90, to mówili, że w Polsce juz obce wojskka nigdy nie będą stacjonowały
Dodano: 10.01.2017 17:50    Przez: ~tak mówili
Czy mamy jakis wybor ???? Lepszego sojusznika ???
Dodano: 10.01.2017 17:52    Przez: ~kss
A po Co nam jakiś sojusznik-okupant ? Umiesz liczyć licz na siebie !
Dodano: 11.01.2017 10:26    Przez: ~kuzia
1 z 3
123>>