Dzisiaj jest czwartek 22 czerwca 2017, imieniny: Pauliny, Flawiusza, Agenora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25206) SPORT FORUM FIRMY (5475) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
19 / 16oC
Pojutrzepogoda
19 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl
PILNE:

IMGW: Burze z porywistym wiatrem (do 100 km/h) i gradem od godz. 21.00 - 9.00

Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. III i II LO najlepsze w rankingu szkół. Spa ...

Konin. III i II LO najlepsze w rankingu szkół. Spadek "Kopernika"

Dodano: 10.01.2017 12:48

Jak co roku wszystkie szkoły ponadgimnazjalne w Polsce czekają na ten ranking. Magazyn „Perspektywy” opublikował listę najlepszych placówek. Która ze szkół w regionie może pochwalić się sukcesem?

Cieszące się największą popularnością w regionie III Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Koninie w 2017 roku uplasowało się 262 miejscu na 500 szkół. Szkoła spadła o 7 miejsc. Jednak wyróżnienie, którym może się pochwalić szkoła to 13 miejsce w Wielkopolsce oraz tytuł Srebrnej Szkoły 2017. Dumni ze swojego wyniku mogą być także dyrekcja i uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Koninie. Szkoła znalazła się na 330 pozycji. Awansowała aż o 53 miejsca w stosunku do 2016 roku. W Wielkopolsce dało jej to 21 miejsce oraz tytuł Brązowej Szkoły 2017. Po raz kolejny w rankingu zabrakło I LO w Koninie.

Niestety w tym roku żadna ze szkół technicznych z Konina nie znalazła się w rankingu ogólnopolskim wśród 300 najlepszych placówek. O największej porażce może mówić Zespół Szkół im. M. Kopernika w Koninie. W ubiegłym roku szkoła zajęła 233 miejsce w ogólnopolskim rankingu. W tym roku jej tam zabrakło. Tym bardziej, że Zespół Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego w Koninie uplasował się na 55 miejscu w Wielkopolsce, a na 65 pozycji - Zespół Szkół Górniczo - Energetycznych w Koninie zostawiając w tyle „Kopernika”, który wśród wielkopolskich techników znalazł się na 79 miejscu.

Na wyniki tego rankingu czekają dyrektorzy, nauczyciele i przyszli uczniowie, którzy stoją przed wyborem szkoły. Kluczową kwestią w przygotowaniu rankingu są wyniki maturalne, zarówno z przedmiotów obowiązkowych jak i dodatkowych. Oznacza to w praktyce, że czynnikiem dominującym w ocenie liceów jest matura. Natomiast w przypadku techników o pozycji szkoły w dużym stopniu decydują wyniki egzaminu zawodowego

fot. Michał Gałecki - FB III LO

  • Konin. III i II LO najlepsze w rankingu szkół. Spadek "Kopernika"

 autor: Tristan Tomczak

 e-mail: tt@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Budowlanka wyrasta na potęgę. Z najgorszej szkoły w regionie dotarła na szczyt-zostawiając za sobą wszystkie inne zawodowe. Gratulacje dla dyrektora i kadry pedagogicznej.
Dodano: 10.01.2017 14:27    Przez: ~obserwator
Brawo Budowlanka!!! Jestem dumna, że mój starszy syn jest absolwentem tej szkoły - obecnie studentem, a młodszy jest uczniem trzeciej klasy technikum w tej szkole. Gratulacje dla Dyrekcji i kadry tej szkoły!!!
Dodano: 10.01.2017 15:29    Przez: ~Kasia
wszystkie szkoły z żołnierzami i policjantami unrated. Naściągają do liceów i techników bezrobotnych......ze średnią 2,5 i nie znajdą się nawet w 500- setce....normalnie żal szydera na maksa
Dodano: 10.01.2017 13:33    Przez: ~lipa
Budowlanka to teraz jedna z najlepszych szkół w koninie, poziom w technikum jest tam bardzo wysoki, system oceniania jest identyczny jak w III Liceum, i frekwencja uczęszczania na lekcje jest bardzo duża z powodu iż można wykorzystać 5 kurteczek ze zwolnieniem bardzo polecam tą szkołę ludziom zaangażowanym pozdrawiam.
Dodano: 10.01.2017 15:03    Przez: ~Profesor
Uczęszczałem do budowlanki trzy lata temu,świetnie wspominam ten czas. Miła atmosfera,genialni nauczyciele,ogólnie bardzo polecam tą szkołę.
Dodano: 10.01.2017 16:12    Przez: ~Franek

KOMENTARZE

wszystkie szkoły z żołnierzami i policjantami unrated. Naściągają do liceów i techników bezrobotnych......ze średnią 2,5 i nie znajdą się nawet w 500- setce....normalnie żal szydera na maksa
Dodano: 10.01.2017 13:33    Przez: ~lipa
Budowlanka wyrasta na potęgę. Z najgorszej szkoły w regionie dotarła na szczyt-zostawiając za sobą wszystkie inne zawodowe. Gratulacje dla dyrektora i kadry pedagogicznej.
Dodano: 10.01.2017 14:27    Przez: ~obserwator
Dla I LO to brakło rankingu nawet w tak dennych zestawieniach :DŻAL
Dodano: 10.01.2017 14:34    Przez: ~Absolwent 3G 2016
nie rozumiem jak można z tak świetnej szkoły jaką ILO było kiedyś zrobić taką słabą .... coś tu jest nie tak .... obniżenie progów przyjęć pokazuje teraz swoją 2 stronę :) A Jeszcze kilka lat temu było naprawdę dobrze ! Wstyd. pozdr dla absolwentów
Dodano: 11.01.2017 10:55    Przez: ~fbvb
I Liceum wyuczyło wielu właścicieli firm i olimpijczyków ! niestety dobre czasy się skończyły
Dodano: 11.01.2017 10:58    Przez: ~jola24
wiadomo kto jest dyr w I LO
Dodano: 10.01.2017 14:48    Przez: ~uczen
Szanowny Uczniu! Na zmiany trzeba poczekać. Nowa dyrekcja ma dużo do naprawienia i na to potrzeba trochę czasu. A Twoje sugestie są trochę nie na miejscu...
Dodano: 11.01.2017 11:05    Przez: ~Absolwent
wsrod najlepszych szkol 262 m brawo ! ale tytul ! jaje se robicie
Dodano: 10.01.2017 14:53    Przez: ~ego
To jest świetne miejsce!Nie rozumiesz istoty rankingu, popatrz, ile szkół poznańskich, warszawskich jest za naszymi, a mają nieporównywalnie lepsze warunki rozwoju,np. dostęp do bibliotek uniwersyteckich, ćw. , wykłady otwarte na wyższych uczelniach itp.Spośród wszystkich liceów w Polsce wzięto pod uwagę 500 najlepszych i w tej liczbie są 2 nasze, a najmłodsze liceum z Konina- III LO plasuje się niemal w połowie czołówki, w Wielkopolsce jest 13( porównaj nikłe różnice punktowe między ww. a tymi z czołowych miejsc).Jeśli nie rozumiesz tego sukcesu, to to są dopiero jaja,panie (pani) ego(isto) załosny.
Dodano: 10.01.2017 17:45    Przez: ~Robert
Na szczęście wróci system w którym uczeń do matury będzie dobrze przygotowany bez korepetycji.
Dodano: 10.01.2017 19:01    Przez: ~ticza
Toczą,ty żartujesz czy zaczęłaś leczenie
Dodano: 10.01.2017 20:58    Przez: ~olo
Budowlanka to teraz jedna z najlepszych szkół w koninie, poziom w technikum jest tam bardzo wysoki, system oceniania jest identyczny jak w III Liceum, i frekwencja uczęszczania na lekcje jest bardzo duża z powodu iż można wykorzystać 5 kurteczek ze zwolnieniem bardzo polecam tą szkołę ludziom zaangażowanym pozdrawiam.
Dodano: 10.01.2017 15:03    Przez: ~Profesor
Opcja rządząca nie potrzebuje tego by naród był mądry:) Dlatego ci którzy są na końcu będą pierwszymi na listach partyjnych.
Dodano: 10.01.2017 15:07    Przez: ~une
Tytuł jak z najlepszych lat PRL-u. Tak naprawdę te wyniki to tragedia. W Koninie nie ma dobrych szkół bo nie ma dobrych nauczycieli. Jeszcze gorzej z dyrekcją. Córki kończyły drugie LO. Gdyby nie korepetycje studiowałyby w WSKM w Kramsku. Niestety większości nauczycieli nie chce się pracować / program nauczania danego przedmiotu, nawet tego wiodącego na danym profilu , realizują na zasadzie odwalania za przeproszeniem/. Praca w szkole powinna być pasją, służbą ale też powinna być bardzo dobrze wynagradzana. Nie powinno się premiować miernoty. Nie wspomnę o konieczności rozwijania wiedzy samych nauczycieli. O tym zapomnij. Szczególnie w tym zawodzie widzi się naszą bylejakość / bo jakoś to będzie/, cwaniactwo i nieudolność. P.S. Przepraszam tych nielicznych dobrych i bardzo.
Dodano: 10.01.2017 15:07    Przez: ~Andy
Naturalnie przeprowadziłeś rzetelne badania, analizy porównawcze, znasz wyniki pracy wszystkich nauczycieli we wszystkich konińskich szkołach i - przynajmniej - w Okręgu, i na tej podstawie stwierdzasz,że nie ma w Koninie ani dobrych szkół, ani dobrych nauczycieli...Z szacunkiem pochylam się nad efektami Twoich badań...
Dodano: 10.01.2017 15:36    Przez: ~Zofia j.
Niestety te analizy to tylko suche liczby. Na dobre uczelnie dostają się uczniowie, którzy chodzą na korki / lub naprawdę zdolni/. W liceach poznańskich , warszawskich, etc. całe klasy dostają się na medycynę , prawo czy SGH. Bez korków. I proszę tylko nie mówić , że korki to wygodnictwo rodziców. Szkoły nasze / konińskie/ nie zapewniają dobrego przygotowania do egzaminu maturalnego. Kiedyś prym wiodło pierwsze LO. Dlaczego? Do szkoły tej uczęszczali dzieci najzamożniejszych, dzieci konińskiej inteligencji. Rodzice płacili za korepetycje lub zajęcia dodatkowe. Wyniki szły w tabelki i było ok. Nawet tak dobry belfer jak Gmerek dorabiał dodatkowo. Ale w tym przypadku to chwała mu i szacunek. Większość nauczycieli z jedynki w tamtym okresie niestety poniżej oczekiwań . Analizy powinny być znacznie szersze. Przy niżu demograficznym uczelnie zaniżają kryteria przyjęć . Dzięki temu II i III tak" wysoko". Nie liczy się jakość tylko pieniądz ...
Dodano: 10.01.2017 17:58    Przez: ~Andy
Biorąc pod uwagę fakt,że w każdej szkole jest świetny nauczyciel w danej dziedzinie,szczęście maja nieliczni trafiając pod jego skrzydła.Jeśli jest 5 matematyków, z czego 1 to super edukator, to szczęście będą mieli nieliczni.Pozostali uczniowie trafią do średniaków.Jakby tak wybrać samych hiper nauczycieli z każdej szkoły to w rankingu taka szkoła byłaby top 10.
Dodano: 10.01.2017 19:09    Przez: ~ticza
Andy, bzdury piszesz. Uczniowie z poznańskich liceów również uczęszczają na korepetycje. Częściej i więcej niż koninskich. Mam w rodzinie absolwenta najlepszego poznańskiego liceum, absolwenta klasy o profilu bio-chem. REKORDEM!! był rok 2015, gdzie ma wydział lekarski dostało się tylko z jednej (najlepszej) klasy 16 osób. W III LO kilka lat temu z jedej klasy dostało się 12 osób, a 8-10 dostaje praktycznie każdego roku. Szkoda, ze III LO nie prowadzi na swojej stronie zakładki LOSY ABSOLWENTÓW. Cała klasa na wydziła lekarski moze dostac się z 2-3 najlepszych liceów w Polsce, np takiego Liceum Akademickiego w Toruniu, chociaz mam wątpliwosci. Jesli dobrze poszperasz i poczytasz, to w tym liceum są również absolwenci naszych konińskich gimnazjów. Są to zazwyczaj laureacji olimpiad. Dlaczego tam idą? Bo są tam warunki wielokrotnie lepsze niż w zwykłym liceum, dostęp do pomocy dydaktycznych, labolatoriów chemicznych z prawdziwego zdarzenia, biblio ...
Dodano: 11.01.2017 20:18    Przez: ~eeeehhhhhhhhhhnnn
Czemu do diabła I LO już tyle lat jest poza rankingiem?????Zmieniono tam dyrektora i dalej nic. Nie pojmuję. Wielka szkoda.
Dodano: 10.01.2017 15:13    Przez: ~radek
Daj czas tej dyrektorce, jest tam dopiero od września, cudu nie zrobi.
Dodano: 10.01.2017 17:48    Przez: ~zdzich
Proszę Cię, żaden czas, to stołek ze spadochronu był, opinii szukajcie w Kole
Dodano: 11.01.2017 07:47    Przez: ~uczen
W I LO trzeba zabrać się za kadrę. Wymagania duże ( co do korepetytorów). Klasówki trzymają niesprawdzone po 2 miesiące i co chwila na chorobowe. Kogo tam obchodzi czy klasa, którą uczy jest przygotowana do matury, albo że zagrożenie z przedmiotu ma 90% uczniów w klasie? Taka sytuacja świadczy o nauczycielu przedmiotu. Na poprawy też mają problem się umawiać.
Dodano: 11.01.2017 12:51    Przez: ~rodzic
Brawo Budowlanka!!! Jestem dumna, że mój starszy syn jest absolwentem tej szkoły - obecnie studentem, a młodszy jest uczniem trzeciej klasy technikum w tej szkole. Gratulacje dla Dyrekcji i kadry tej szkoły!!!
Dodano: 10.01.2017 15:29    Przez: ~Kasia
Ja równierz mam córke w tej szkole , ona sama jest bardzo zadowolona a ja z niej
Dodano: 10.01.2017 18:15    Przez: ~matka uczenicy z budulca
1 z 4
1234>>