Dzisiaj jest niedziela 18 kwietnia 2021, imieniny: Apoloniusza, Bogusławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17884) SPORT FORUM FIRMY (5593) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 9oC
Jutropogoda
15 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
MZK Konin i pierwsze w Polsce zamówienie na autobu ... (7)Konin. Zbiórka pieniędzy na środki ochrony osobist ... (5)

Biegają duzi i mali. Ruszyły zapisy na XIX Bieg Milowego Słupa

Dodano: 27.03.2017 08:56

Ruszyły zapisy na XIX edycję Ogólnopolskiego Biegu Milowego Słupa, który odbędzie się 19 i 20 maja br. Bieg główny (10 km) ulicami konińskiej starówki poprzedzą biegi dziecięco – młodzieżowe na stadionie przy ul Dmowskiego w Koninie.

Bieg Milowego Słupa na stałe wpisał się już do kalendarza imprez nie tylko miasta Konina, ale w ogólnopolski kalendarz biegowy i promowany jest przez popularne portale biegowe jak: Polska Biega, Polskie Stowarzyszenie Biegów czy Maratony Polskie. Dlatego jego zasięg znacznie się rozszerzył. Biegi dziecięce znane są już w całej Wielkopolsce, a bieg główny przyciąga zawodników z całej Polski, a nawet spoza niej. I tak 19 maja 2017 na stadionie przy ul. Dmowskiego odbędą się biegi dziecięco - młodzieżowe, zgłoszenia przyjmowane w dniu imprezy. Następnego dnia, 20 maja 2017 - bieg główny na dystansie 10 km. Ruszyły zapisy elektroniczne i potrwają do 17 maja 2017. Szczegóły na stronie: http://mosirkonin.pl/sport-szkolny/ogolnopolski-bieg-milowego-slupa

Tytułowy słup to najstarszy, w naszej części Europy, znak drogowy. Jego fundatorem, jak głosi inskrypcja, był komes Piotr Włostowic, a miało to miejsce w roku 1151. Słup wskazywał połowę drogi z Kalisza do Kruszwicy. Do roku 1828 stał na konińskim Placu Zamkowym, który dawniej nazywano Rynkiem Garncarskim. Dzisiaj słup stoi przy kościele św. Bartłomieja na konińskiej starówce.

Historia biegu sięga 1999 roku. Już w pierwszej edycji wzięło udział prawie 2500 dzieci i młodzieży, oraz niemal 40-osobowa grupa parlamentarzystów i samorządowców i 46 uczestników biegu głównego. Dystanse, które mieli do pokonania zawodnicy to od 100 do 2000 m dla dzieci i młodzieży, 3,5 km dla kobiet i 7,5 km dla mężczyzn w Biegu Głównym oraz 1609,344 m, czyli 1 mila dla parlamentarzystów i samorządowców.

Od tego czasu impreza ewoluowała organizacyjnie i regulaminowo i imprezy dwudniowej, przy udziale dzieci i młodzieży, a bieg główny gromadzi już niemal 300 zawodników. XIX edycja biegu zaplanowana jest na piątek 19. maja 2017, kiedy to rywalizować będą dzieci i młodzież. Będzie to 20 biegów w kategoriach od przedszkolaka do maturzysty na dystansach od 150 m do 2000 m. A bieg główny odbędzie się w sobotę 20 maja 2017 na dystansie 10 km w kat. wiekowych od 20 do 60+. Przewidziano też klasyfikację samorządowców i mieszkańców Konina.

Biegi dziecięco - młodzieżowe odbywają się na terenie i wokół stadionu piłkarskiego MOSiR im. M. Paska przy ul. Dmowskiego 4 Koninie. Przylegają do niego piękne zalesione tereny oraz park im. F. Chopina, które stają się bardzo wdzięczną trasą biegów. Finisz widowiskowo odbywa się przed trybunami piłkarskimi. Frekwencja biegów od początku nie spada poniżej 2000 uczestników. W biegach startują już nawet 4-letnie dzieci! A najstarsi i najlepsi zawodnicy próbują tez swych sił następnego dnia w biegu głównym. Tak było w zeszłym roku 2016, gdzie maturzysta z Zespołu Szkół Budowlanych w Koninie wygrał bieg na najdłuższym młodzieżowym dystansie 2 km, a następnego dnia jako pierwszy finiszował w biegu głównym na dystansie 10 km. Po raz pierwszy też koninianin zdobył to najwyższe trofeum.

Honorowy patronat nad imprezą objął prezydent Konina Józef Nowicki. Adres biura zawodów: Hala MOSiR ul. Dworcowa 2a, tel. 63 249 13 60 moskonin@onet.eu Dyrektor biegu: Tomasz Sękowski, tel. 63 243 - 00 - 62

 

 

  • Biegają duzi i mali. Ruszyły zapisy na XIX Bieg Milowego Słupa

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:bieg milowego słupca,   XIX bieg Konin,   zapisy na bieg,   bieg po starówce,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Ciekawe czy będzie można zapisać się w dniu biegu?
Dodano: 27.03.2017 17:59    Przez: ~Karol

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.