Dzisiaj jest sobota 26 września 2020, imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18246) SPORT FORUM FIRMY (5536) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 14oC
Jutropogoda
14 / 10oC
Pojutrzepogoda
15 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koronawirus w Wielkopolsce. Rekordowa liczba zakaż ... (5)Amerykańscy żołnierze z Powidza odwiedzili licheńs ... (4)

Następuje niszczenie przemysłu w regionie - uważa poseł PO 

Dodano: 29.05.2017 14:48

- Następuje niszczenie przemysłu w naszym regionie – uważa poseł Tomasz Nowak z PO. - Żeby była pozytywna decyzja środowiskowa dla odkrywki, musi być zgoda na zatłaczanie wody do jeziora Wilczyńskiego

- To, co się dzieje teraz w wyniku braku decyzji rządowych powoduje , że następuje niszczenie przemysłu w naszym regionie, począwszy od paraliżu decyzyjnego związanego z zatłaczaniem wody do jeziora Wilczyńskiego - mówił podczas konferencji prasowej poseł T. Nowak. - Wszystko jest gotowe, pozwolenie pod budowę, wszystko wykupione pod ten rurociąg, jest tylko sprawa decyzji NFOŚ na przyznanie finansowania w wysokości 10.584.000 złotych po to, żeby można było zatłaczać wodę do jeziora Wilczyńskiego. Tak samo jak nie było decyzji o odrolnieniu, tak samo nie ma decyzji o zatłaczaniu.

Poseł opozycji jest zbulwersowany takimi opóźnieniami w podejmowaniu kluczowych do środowiska decyzji. Apeluje do parlamentarzystów opcji rządzącej aby zainteresowali się sprawą przyszłości przemysłu energetycznego w regionie. Bark decyzji o ratowaniu jeziora Wilczyńskiego będzie bowiem skutkowało brakiem decyzji środowiskowych dla odkrywki Ościsłowo.

- Wniosek został złożony 29 listopada 2016 roku i nie ma odpowiedzi – narzeka poseł Tomasz Nowak. - Były po drodze zapytania dodatkowe ze strony funduszu. Zostały udzielone odpowiedzi, a fundusz milczy. Objechałem to jezioro, ono umiera. To, co widzę jest niebezpieczne. Jeżeli to jezioro nie będzie uratowane, wszystkie organizacje uznają, że jest to wina kopalni i będzie paraliż Ościsłowa. Brak decyzji jest żonglowaniem regionem konińskim, przeciąganiem gier negocjacyjnych, które będą niszczyć nasz region. Żeby była podjęta pozytywna decyzja środowiskowa, musi być zgoda na zatłaczanie wody do jeziora Wilczyńskiego. To wszystko jest skorelowane. Przytrzymanie w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska decyzji służy temu, żeby generalny dyrektor nie wydał decyzji środowiskowej. Od posłów PiS żądam więc zajęcia jednoznacznego stanowiska, żeby uzmysłowić, jak ważna dla ochrony środowiska jest ta inwestycja. Jeszcze dzisiaj wystosuję do nich odpowiednie pismo. 

  • Następuje niszczenie przemysłu w naszym regionie-uważa poseł PO

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A gdzie Ty byłeś Panie pośle jak PO była u władzy ? Co załatwiłeś dla tego regionu ? Krytykować jest łatwo , zrobić jest trudno . Aktualnie TOTALNEJ OPOZYCJI z PO na czele nie zależy na dobru narodu tylko za wszelką siłą dostać się do koryta. Widać to i słychać .
Dodano: 29.05.2017 15:13    Przez: ~realista
Patrzta kto sie ocknal z letargu.poseł z regionu. No trzeba tvn ściągnąć do tego wydarzenia. Przespal prawie 10 lat. Prawie jak mumia z piramidy. Idź spac dalej, juz pozamiatane.
Dodano: 29.05.2017 15:45    Przez: ~Osioł z parku
Co Ty znowu bredzisz. Za waszych czasów rury którymi miała być tłoczona woda do jeziora leźały niedaleko mojego domu i jakoś w dziwny sposób zostało to wszystko posprzątane. Ta inwestycja wiązała się z kosztami dla Solorza i zrobiliście wszystko żeby wasz koleś zaoszczędził te kasę łącznie z wysłaniem zielonych oszołomów żeby protestowali że niby ta Woda nie jest odpowiednia aby toczyć ją do jeziora. Nowaczek ? i co teraz ta Woda jest już dobra ? Ogarnij się chłopie.
Dodano: 29.05.2017 16:07    Przez: ~A.k.
buahaha co za ignorant. No właśnie popatrz na te spółki skarbu państwa. Odkad Pis wymienił w nich prezesów nagle zaczęły zarabiać. I to o ile KGHM 20% więcej, Energetyka 30%, PZu, LOT itd. itp. Nagle wszystkie spółki zaczęły zarabiać. A przemysł rozwaliło PO. PRzeciez ta decyzja została podjeta za czasów po
Dodano: 29.05.2017 17:52    Przez: ~sasas
Przeciąganie struny z odkrywka to zagrywka polityczna, konflikt interesów i machloiki właściciela
Dodano: 29.05.2017 15:24    Przez: ~Bartosz

KOMENTARZE

A gdzie Ty byłeś Panie pośle jak PO była u władzy ? Co załatwiłeś dla tego regionu ? Krytykować jest łatwo , zrobić jest trudno . Aktualnie TOTALNEJ OPOZYCJI z PO na czele nie zależy na dobru narodu tylko za wszelką siłą dostać się do koryta. Widać to i słychać .
Dodano: 29.05.2017 15:13    Przez: ~realista
No właśnie gdzie był? Poza tym Wielkopolska stepowieje i o tym się nie mówi i wszystkie jeziora wysychają nie tylko to jedno przecież..
Dodano: 29.05.2017 16:30    Przez: ~Daf
a gdzie jest wódz naczelny kraju co z drabinki obiecywał złote góry dla konińskiej energetyki? PiS niszczy przemysł, poczytaj co robią ze spółkami skarbu państwa, tam dopiero jest zniszczenie. Bo jak to mówią "po nas choćby potop..." szkoda Polski
Dodano: 29.05.2017 16:53    Przez: ~szkodapolski
buahaha co za ignorant. No właśnie popatrz na te spółki skarbu państwa. Odkad Pis wymienił w nich prezesów nagle zaczęły zarabiać. I to o ile KGHM 20% więcej, Energetyka 30%, PZu, LOT itd. itp. Nagle wszystkie spółki zaczęły zarabiać. A przemysł rozwaliło PO. PRzeciez ta decyzja została podjeta za czasów po
Dodano: 29.05.2017 17:52    Przez: ~sasas
POsieł jaki jest widac ale kim jest elektorat ktory głosuje na ta kloake to ciemny zabobonny niespotykanie zacofany i uposledzony elektorat bo wszyscy przeciez nie sa złodziejami
Dodano: 29.05.2017 18:34    Przez: ~Adam
no dalej pisowskie bojówki - do pałek / piór / kalwiatur - hejtować !!!
Dodano: 29.05.2017 19:22    Przez: ~ki
Opozycja totalna Hehe, ktoś tu wierzy w bajki Prezesa i jego wiernych propagandzistów. Tak serio to spróbuj dyskutować z PiSem, zapytaj np rodziców dzieci szkolnych jak to idzie, oni też są opozycją totalną? A co do nagłych zysków spółek państwowych - to też nie zasługa PiSowskich pociotków tylko koniunktury w surowcach. PiS (podobnie jak wcześniej) dostał gospodarkę na rozpędzie. Gospodarka reaguje z 2-letnim opóźnieniem więc cała hossa teraz to jeszcze nie zasługa PiSu, dopiero za rok zobaczymy jaki będzie wzrost - czy będzie 4-5% z planu Morawieckiego czy marne 3%??? zgadnij
Dodano: 29.05.2017 20:06    Przez: ~www
POgonić miernotę z Brzeżna !!!!
Dodano: 29.05.2017 21:47    Przez: ~TW sb
Przeciąganie struny z odkrywka to zagrywka polityczna, konflikt interesów i machloiki właściciela
Dodano: 29.05.2017 15:24    Przez: ~Bartosz
Agent SB aktor zabrał głos ha ha ha
Dodano: 30.05.2017 23:20    Przez: ~qqq
O przemyśle w Koninie pamiętają już tylko wychowankowie PRL. Solidarnościowcy skutecznie przemysł zniszczyli. Czas by władze miasta i powiatu wzięły się uczciwie do pracy i zachęciły Chiny lub inne dowolne państwo do zainwestowania w Koninie. Uważam że najważniejsza jest gospodarka więc być może na przekór polityce Rosja chciałaby zainwestować w Koninie?
Dodano: 29.05.2017 15:36    Przez: ~Koninianin
Chiny to ciekawy kierunek ale trzeba mieć kompetentnych polityków. No i nie ta kategoria wagowa - może w koalicji z Łodzią? aaa Rosja inwestować? hehe do tego trzeba mieć kapitał, a oni nie mają nawet na inwestycje w nowe odwierty i gazociągi (a bez ropnej kroplówki upadnie im państwo).
Dodano: 29.05.2017 20:10    Przez: ~www
Patrzta kto sie ocknal z letargu.poseł z regionu. No trzeba tvn ściągnąć do tego wydarzenia. Przespal prawie 10 lat. Prawie jak mumia z piramidy. Idź spac dalej, juz pozamiatane.
Dodano: 29.05.2017 15:45    Przez: ~Osioł z parku
Obywatelu Nowak ................................... !!!
Dodano: 29.05.2017 16:07    Przez: ~daniel
Co Ty znowu bredzisz. Za waszych czasów rury którymi miała być tłoczona woda do jeziora leźały niedaleko mojego domu i jakoś w dziwny sposób zostało to wszystko posprzątane. Ta inwestycja wiązała się z kosztami dla Solorza i zrobiliście wszystko żeby wasz koleś zaoszczędził te kasę łącznie z wysłaniem zielonych oszołomów żeby protestowali że niby ta Woda nie jest odpowiednia aby toczyć ją do jeziora. Nowaczek ? i co teraz ta Woda jest już dobra ? Ogarnij się chłopie.
Dodano: 29.05.2017 16:07    Przez: ~A.k.
PO wpadła w ręce naszego wodza a teraz nagle gdy kadencja dobiega końca oczka otwierają a raczej mydlą... Spodobało się jak Józefina latwiła pracę po znajomości synowej w urzędzie stanu cywilnego a synowi w wodociągach i innych pociotków 😉 dobrze bylo ale sie skonczylo do roboty a nie mądre tezy głosić
Dodano: 29.05.2017 16:31    Przez: ~Klaudia
PiS opóźnia budowę odkrywki Ościsłowo i co do tego nie ma wątpliwości... Jak robotę stracą górnicy i inni z przemysłu to dopiero będziecie płakać...
Dodano: 29.05.2017 16:47    Przez: ~górnik
A gdzie jest poseł PiS z Zielonej Góry? Może zapomniał drogę do Konina. Co PiS zrobił dla konińskiej energetyki??!!
Dodano: 29.05.2017 16:48    Przez: ~nmp
A co zrobiło PO i SLD dla konińskiej energetyki ciekawe za czyich rzadów obalono cukrownię.
Dodano: 30.05.2017 18:31    Przez: ~tymon
Ja pamiętam jak naczelnik przyjechał pod elektrownie ze swoją drabinką i krzyczał, że za PiS to będą złote czasy dla przemysłu! I co? Oszukali nas! PiS zamknie kopalnie i elektrownie i postawi kościoły, może wymodlimy manne z nieba!
Dodano: 29.05.2017 16:51    Przez: ~precz_pis
Masz rząd od 16msc. Kupił elektrownie Połaniec i ciepłownie - wszystko od Francuzów. Grubo ponad 5 mld zł wydał. Pokaż mi co kupiło PO? Takie KWB poszło za 170mln zł i obietnice niespełnione inwestycji. 170 mln. Niech teraz odsprzeda Solorz nawet 2x drożej. Nie chce. Były gadki w 2016, ale za udziały w innej spółce energetycznej. Minister energetyki potwierdził już w 2016 że PAK chętnie odkupi. Jak ktoś wykończy Ci energetykę to Niemcy co sami budują wielkie elektrownie na węgiel kamienny a innym by zabronili budowy z udziałem kapitału państwowego. Im łatwo mówić bo mają mld euro a My bez udziału skarbu państwa nic nie wybudujemy. Uczciwie pisząc to Niemcy chcą zablokować wszystkie nowe inwestycje u nas, ale węgiel brunatny to nawet u siebie zamykają.
Dodano: 29.05.2017 22:36    Przez: ~lo
1 z 4
1234>>