Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18715) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
13 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turni ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Konin. Na parkingu przy targowisku płacić trzeba też w sobotę

Dodano: 5.06.2017 14:51
Źródło: LM.pl

Parking przy ul. 11 Listopada w Koninie nie leży w Strefie Płatnego Parkowania. Trzeba tam jednak również wnosić opłatę i to nie tylko w dni robocze.

Mieszkaniec Konina zaparkował przy targowisku na piątym osiedlu w sobotę. Nie uiścił opłaty, bo w płatnej strefie obowiązują one od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 17. Jakież było jego zdziwienie, kiedy za wycieraczką znalazł kartkę.

- To było wezwanie do zapłaty za nieopłacony postój w Strefie Płatnego Parkowania. Odwołałem się. Dostałem odpowiedź, że to Miejski Parking Płatny i w sobotę obowiązują tam opłaty

– mówi zbulwersowany koninianin.

- Wjeżdżając tutaj widzę znak, ale nie widzę linii. Żeby znak obowiązywał spełnione muszą być oba warunki. Tam nie ma informacji, że to Miejski Płatny Parking

– dodaje.

Jak więc odróżnić miejski parking od płatnej strefy? W Koninie funkcjonują dwa miejskie płatne postoje. Jeden przy ul. Chopina (skwer przy pubach - opłaty w dni robocze) i przy targowisku na ul. 11 Listopada ( opłaty w dni robocze i soboty od godz. 8 do 14).

- Różnica między MPP, a SPP polega na tym, że SPP jest wyznaczona w pasach drogowych dróg publicznych. Przy ul. 11 Listopada mamy do czynienia z miejskim terenem, gdzie zarządca może zorganizować parking, opisać regulamin i sprawować porządek

– mówi Grzegorz Pająk, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Koninie.

- Można tam postawić stróża, który będzie pobierać opłaty. Ale mamy XXI wiek, gdzie płatności elektroniczne są wskazane. Opłaty są w tej samej wysokości, z tym że na ul. 11 Listopada wprowadzono dodatkowo płatną sobotę. A to z tego względu, że w sobotę jest duży ruch i takie były wnioski osób prowadzących działalność gospodarczą na bazarze

– dodaje.

Grzegorz Pająk podkreśla, że wjeżdżając na parking przy ul. 11 Listopada widać znak informujący o płatnym postoju i dniach, w których powinno się wnosić stosowną opłatę. Na parkometrze natomiast jest odniesienie do regulaminu MPP.

- Być może w niedalekiej przyszłości uzupełnimy oznakowanie poziome, żeby nie dawać mylnej informacji. Pewnie zrobimy to jeszcze w tym roku

– mówi Pająk.

  • Konin. Na parkingu przy targowisku płacić trzeba też w sobotę
  • Konin. Na parkingu przy targowisku płacić trzeba też w sobotę
  • Konin. Na parkingu przy targowisku płacić trzeba też w sobotę
  • Konin. Na parkingu przy targowisku płacić trzeba też w sobotę

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Ul. Przemysłowa pozdrawia dyr.Pająka.No i ul. Błaszaka najpiękniejsza ulica w Koninie,również śle gorące życzenia od kilku lat. Ktoś jeszcze chce pozdrowić Dyrektora Pająka ?
Dodano: 5.06.2017 15:46    Przez: ~benson
Szukają frajerów urzędasy pieprz..e. Za nasze pieniądze do roboty niech się wezmą i zrobią coś dla mieszkańców a nie tylko doić potrafią ...
Dodano: 5.06.2017 15:24    Przez: ~PreczZkorytem
banda miejskich darmozjadow z tych urzedasow tylko nagrody by brali i nic wiecej!!!!!!!!!polowe by wyj......c z tych urzedow to moze by zaczeli byc uprzejmi do petentow i zaczeli by pracowac.
Dodano: 5.06.2017 16:19    Przez: ~tarantula
W 100% popieram. Pozdrawiają również debilnie działające światła w mieście. Weekendy, noc pusto na drogach a sygnalizacja włączona. Głównie ul. Przemysłowa w Niesłuszu, Spółdzielców-Hurtowa (tutaj to już parodia, czasami stoisz sam jak idiota aby cały cykl przeszedł - jakby fotokomórek nie było)....
Dodano: 5.06.2017 19:17    Przez: ~xsd
Byłem też w sobotę. Miejsca płatne zajęte. Musiałem jechać na Zatorze to i tam zrobiłem zakupy koło sądu. Tam przynajmniej jest miejsce zawsze. Wydałem 110zł na warzywa i owoce (głownie truskawki). Było tego z 10 kilo. Chętnie bym dojechał czymś innym niż samochód, ale PKS w jedną stronę kosztuje tyle co benzyna. PKS jedzie w sobotę co 2h i głupio tak jechać na zakupy w Koninie na 5h dwa razy PKS i po mieście MZK jak można taniej i szybciej samochodem (2h). Teraz w głowę zachodzę jak dojadę do PKP po wybudowaniu centrum handlowego i gdzie zaparkuje, albo za ile. Zaraz się okaże, że najdroższa A2 do Poznania będzie konkurencyjna cenowo do biletu PKP i parkingu płatnego przy PKP.
Dodano: 5.06.2017 16:02    Przez: ~może być gorzej

KOMENTARZE

Szukają frajerów urzędasy pieprz..e. Za nasze pieniądze do roboty niech się wezmą i zrobią coś dla mieszkańców a nie tylko doić potrafią ...
Dodano: 05.06.2017 15:24    Przez: ~PreczZkorytem
Spróbuj znaleźć w SOBOTĘ. Miejsce i osobę, której można zapłacić mandat. Dodzwonić się tam w sobotę spróbuj.
Dodano: 06.06.2017 07:40    Przez: ~Dhi
Ul. Przemysłowa pozdrawia dyr.Pająka.No i ul. Błaszaka najpiękniejsza ulica w Koninie,również śle gorące życzenia od kilku lat. Ktoś jeszcze chce pozdrowić Dyrektora Pająka ?
Dodano: 05.06.2017 15:46    Przez: ~benson
W 100% popieram. Pozdrawiają również debilnie działające światła w mieście. Weekendy, noc pusto na drogach a sygnalizacja włączona. Głównie ul. Przemysłowa w Niesłuszu, Spółdzielców-Hurtowa (tutaj to już parodia, czasami stoisz sam jak idiota aby cały cykl przeszedł - jakby fotokomórek nie było)....
Dodano: 05.06.2017 19:17    Przez: ~xsd
Nie maja czasu sie tym zajac bo teraz dumaja jak postawic zegar z rurek za 200 000 pln w centrum. Drogi sie zrobi przed wyborami.
Dodano: 05.06.2017 20:31    Przez: ~Pijak
Co do pozdrowień to pozdrawia również wspomniana Hurtowa, dziurawa jak sito od czasu budowy autostrady w stronę Łodzi i dostaw kruszywa na nią z pociągów poprzez samochody ciężarowe, jadące wtedy właśnie tą nieszczęsna Hurtową. A co do zegara to dziwne, że na lm tego nie opisali, ale zegara nie będzie, gdyż bodajże radni się nie zgodzili na tak ogromny wydatek na tak, niewielka w sumie, rzecz.
Dodano: 06.06.2017 07:34    Przez: ~Koninijczyk :p
Nie gadaj przed szkołą na Błaszaka dołożyli tych cementowych kocich heksagonów. Trzeba było je pewnie z jakiegoś muzeum wykupić ale miasto dało radę.
Dodano: 06.06.2017 07:36    Przez: ~Hfg
Ja mam dużo pozdrowień: po 1. migające światła przy przejściach dla pieszych, które zapalają się gdy nikogo nie ma, a jak idą 3 osoby to się nie świecą. Po 2.: skrzyżowanie Torowa-Paderewskiego i "inteligentny" system, który nie wykrywa aut wyjeżdżających z Torowej - kiedyś stałem 3 cykle, aż w końcu pojechałem na czerwonym. Tan sam system daje zieloną strzałkę o godzinie 16, gdy Paderewskiego jest zapchana, ale o 7 rano, gdy jest pusto, to stoisz na czerwonym. Zresztą całe skrzyżowanie jest do zaorania, bo w godzinach szczytu auta jadące od galerii blokują wyjazd samochodom z Torowej, które mają zielone. Najgorsze, że przy budowie wiaduktu na V os. nie planują nic z tym zrobić, a przecież ruch na Paderewskiego wzrośnie. Po 3. wiele skrzyżowań powinni przerobić na ronda (tak jak zrobili Wyzwolenia/Listopada). Usprawniło by to wyjazd z Błaszaka w Kolejową, z Przyjaźni w Listopada oraz na zjazdach/wjazdach z ślimaka przy Przemysłowej.
Dodano: 06.06.2017 23:02    Przez: ~kierowca
Ja nie jestem urzedasem ale jak mam jeździć pol godziny i szukać miejsca to wole zapikowac za 50 gr. Ale afera
Dodano: 05.06.2017 15:48    Przez: ~0,50 gr
Durny jesteś jak kupa gwoździ
Dodano: 06.06.2017 07:31    Przez: ~Jtfhyfhuhjhfrgj
afera jest taka, że jak masz płatny koło supersamu na alejach to wieśniaki nie dadzą 0.50 gr tylko walą miedzy bloki bo tam za darmo o mieszkancy gdzie mają parkować ?
Dodano: 06.06.2017 09:04    Przez: ~****ć ***
KAZDY wiesniak ma swoj parking na podworku.A ty se mieszkasz w golebniku
Dodano: 07.06.2017 11:21    Przez: ~to po co parking
Byłem też w sobotę. Miejsca płatne zajęte. Musiałem jechać na Zatorze to i tam zrobiłem zakupy koło sądu. Tam przynajmniej jest miejsce zawsze. Wydałem 110zł na warzywa i owoce (głownie truskawki). Było tego z 10 kilo. Chętnie bym dojechał czymś innym niż samochód, ale PKS w jedną stronę kosztuje tyle co benzyna. PKS jedzie w sobotę co 2h i głupio tak jechać na zakupy w Koninie na 5h dwa razy PKS i po mieście MZK jak można taniej i szybciej samochodem (2h). Teraz w głowę zachodzę jak dojadę do PKP po wybudowaniu centrum handlowego i gdzie zaparkuje, albo za ile. Zaraz się okaże, że najdroższa A2 do Poznania będzie konkurencyjna cenowo do biletu PKP i parkingu płatnego przy PKP.
Dodano: 05.06.2017 16:02    Przez: ~może być gorzej
na wsi mieszkasz i nie masz swoich truskawek rolasie ?
Dodano: 06.06.2017 09:25    Przez: ~hehehehehehehehe
banda miejskich darmozjadow z tych urzedasow tylko nagrody by brali i nic wiecej!!!!!!!!!polowe by wyj......c z tych urzedow to moze by zaczeli byc uprzejmi do petentow i zaczeli by pracowac.
Dodano: 05.06.2017 16:19    Przez: ~tarantula
Kupują drogie ładne samochody, a 1-2 zł szkoda na parking, szczyt hipokryzji.
Dodano: 05.06.2017 16:47    Przez: ~Rowerzysta
Tak, podnieść opłaty za parkowanie, stać cię na samochód to i powinno cię stać na płatny parking.
Dodano: 05.06.2017 18:31    Przez: ~Paniska
Napewno sprzedawcy chcieli dobre żeby ogranicyć obroty pewno mają za dłuży utarg
Dodano: 05.06.2017 17:06    Przez: ~acze
Art. 13b. 1. Opłatę, o której mowa w art. 13 ust. 1 pkt 1, pobiera się za postójpojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania, w wyznaczonym miejscu, w określone dni (robocze), w określonych godzinach lub całodobowo.
Dodano: 05.06.2017 17:25    Przez: ~M
Ciągle biorą a może jeszcze w niedzielę będziecie opłaty brać?W niedalekiej przyszłości uzupelnicie oznakowanie by nie było mylące,a to ciekawe?A kiedy dokładnie to nastąpi ? kiedy to wy przestaniecie sie mylić i brać oplaty.Uwazam że sobota powinna być bez opłat.
Dodano: 05.06.2017 18:08    Przez: ~Ledik
Ja też zapłaciłam mandat w sobotę, nie dlatego za żałowałam 50 gr,tylko ze tablica wprowadza w błąd. Napisz głosi PARKING PŁATNY W DNI ROBOCZE- a drobnym drukiem ze w soboty również. Jadąc samochodem ,kierowca nie ma czasu na czytanie całych tablic. Tylko hasło PŁATNE W DNI ROBOCZE. Wystarczyłoby aby napis był że PŁATNY OD PONIEDZIAŁKU DO SOBOTY.
Dodano: 05.06.2017 18:24    Przez: ~kierowca
Czasu to mozna nie miec czytać na ulicy, tym bardziej jak cos jest małym drukiem to warto czytac
Dodano: 05.06.2017 19:03    Przez: ~Szok
Znak ze zdjęcia pierwszego D-44 oznacza Strefę Płatnego Parkowania. Powinny tam też być znaki poziome białego koloru np. P-18. Bez tych namalowanych białych znaków poziomych wyznaczających miejsce nie można pobierać opłat za parkowanie. O jakiej mylnej informacji mówi pan Pająk? Czy jeden znak D-44 może mieć dwa różne znaczenia raz SPP raz MPP ?
Dodano: 05.06.2017 18:36    Przez: ~Piotr
1 z 3
123>>