Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18710) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
13 / 8oC
Pojutrzepogoda
13 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Europy Kadetów. Ukraińska dominacja w turni ... (0)Krzymów pretenduje do miana gminy przyjaznej pszcz ... (0)

Konin. Co dalej z VII LO? Szkoła chce włączenia jej do SP9

Dodano: 14.07.2017 15:04
Źródło: LM.pl

Siódmego Liceum Ogólnokształcącego w Koninie nie będzie. To już pewne. Co dalej z tą szkołą? O to zapytaliśmy dyrektora jeszcze Gimnazjum nr 3 – Alicję Frankowską.

Rekrutacja do nowej szkoły ponadgimnazjalnej nie powiodła się. W pierwszej symulacji do dwóch oddziałów zgłosiło się zaledwie 10 osób. W drugiej tylko pięć. To spowodowało wyzerowanie klas i zakończenie naboru, a tym samym marzeń o liceum na Chorzniu. Urszula Miłosz – Michalkiewicz, kierownik wydziału oświaty w konińskim magistracie podkreśla, że ustawodawca daje możliwość przeprowadzenia rekrutacji przez dwa następne lata. Czy tak się stanie? Tego jeszcze nie wiadomo. Dyrektor Alicja Frankowska złożyła dziś w Urzędzie Miejskim pismo z prośbą o włączenie Gimnazjum nr 3 do Szkoły Podstawowej nr 9. Dzięki temu jest szansa na zachowanie miejsc pracy dla około 50 nauczycieli. Jeśli się nie uda, połowa z nich najprawdopodobniej pracę straci. Decyzja w sprawie przyszłości placówki powinna zapaść w przyszłym tygodniu.

Wiadomo już, że uczniowie startujący do VII Liceum Ogólnokształcącego znaleźli miejsce w innych szkołach.  

  • Konin. Co dalej z VII LO? Szkoła chce włączenia jej do SP9

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Do szkoły chodzi się uczyć i nauczyć jak najwięcej.Gnębili nauką....hm....Gdybyś uzasadnił,że kiepsko uczyli to ok.A tak sam sobie wystawiasz świadectwo nieuka.
Dodano: 14.07.2017 15:58    Przez: ~kdakka
Gimnazja "produkowały"uczniów dla liceów, G-3 było najlepsze, zatem nauczyciele tam uczący muszą być wybitni.Szkoda, że spotkała ich taka przykrość.Wielkie dzięki kadrze G-3 za setki wspaniałych uczniów,z którymi w liceum pracowało się z przyjemnością.
Dodano: 14.07.2017 18:05    Przez: ~J.K.
Szkoda,bo to bardzo dobre gimnazjum.
Dodano: 14.07.2017 15:56    Przez: ~kulka
Uczyli Cię, uczyli i nie nauczyli. Taki to z Ciebie ciężki przypadek. Na takich, jak Ty nie ma środków, cóż ...z pustego i Salomon nie naleje., ale czy ty rozumiesz co mam na myśli? Wątpię !!!
Dodano: 14.07.2017 17:08    Przez: ~Salomon
Dlaczego Pani Dyrektor tak łatwo się poddaje??? Mając taką kadrę i potencjał o którym mówi można wiele zdziałać.
Dodano: 14.07.2017 17:22    Przez: ~Rodzic

KOMENTARZE

Szkołę przejmą kieckowi i będą uczyć czary mary.
Dodano: 14.07.2017 15:32    Przez: ~Q
Nauczyciele sa najlepiej z oplacanych i najbardziej uprzywilejowanych grup pracujacych.wakacje ferie urlopy i inne rozne dziwne wydarzenia 100%platne.Zaraz sie odezwia ze trzeba bylo sie uczyc a czego wy sie uczyliscie ze tacy uczeni jestescie???Ciagle powtarzacie ten sam material jak kalkomania nic u nich sie nie zmiania dzialaja niczym stempel na poczcie.Czy pracownik na tasmie
Dodano: 14.07.2017 18:28    Przez: ~xxx
Do xxx. Masz rację, to skandal. Przecież powinni co roku uczyć innej geografii, chemii, fizyki itp. Ciągle to samo. No przynajmniej historia się ma zmienić. Na lepsze oczywiście ;)
Dodano: 15.07.2017 10:53    Przez: ~yyy
Do: xxx - "Nauczyciele sa najlepiej z oplacanych i najbardziej uprzywilejowanych grup pracujacych" - w jakim to języku? Przypomina polski, ale tak jakoś bełkotliwie. Cała reszta tych wypocin również: brak polskich liter, interpunkcji, umiejętności formułowania logicznych wypowiedzi. Do jakiej szkoły chodziłeś? A chodziłeś w ogóle? ;))) PS. Wyrażenie "sie odezwia" powaliło mnie jak grypa :DDD
Dodano: 19.07.2017 01:48    Przez: ~nick
I, II, III LO wiem gdzie jest. A gdzie LO IV-VII?
Dodano: 14.07.2017 15:34    Przez: ~pytanko
Górnicza, Koperas
Dodano: 14.07.2017 15:37    Przez: ~xyz
I jeszcze energetyk
Dodano: 14.07.2017 17:48    Przez: ~xusnjs
hihhihi a tak cwaniakowali....
Dodano: 14.07.2017 15:46    Przez: ~tylko 3
Durny pomysł od początku i wyszło...
Dodano: 14.07.2017 15:49    Przez: ~potem
Nauczyciele są sobie sami winni że nikt nie chce iść teraz tam do liceum nr VII, trzeba było bardziej gnębić tam uczniów z nauką. Chodziłem tam do gimnazjum i wiem co mówię. Nie życzę nikomu źle, ale dobrze im tak. Zwolnić nauczycieli i do pośredniak od poniedziałku. Może nabiorą w końcu trochę pokory nauczyciele Gim 3.
Dodano: 14.07.2017 15:53    Przez: ~jaaa
Do szkoły chodzi się uczyć i nauczyć jak najwięcej.Gnębili nauką....hm....Gdybyś uzasadnił,że kiepsko uczyli to ok.A tak sam sobie wystawiasz świadectwo nieuka.
Dodano: 14.07.2017 15:58    Przez: ~kdakka
Przedstaw się gamoniu,a nie bzdury wypisujesz...
Dodano: 14.07.2017 16:50    Przez: ~tępić tępe myslenie
Uczyli Cię, uczyli i nie nauczyli. Taki to z Ciebie ciężki przypadek. Na takich, jak Ty nie ma środków, cóż ...z pustego i Salomon nie naleje., ale czy ty rozumiesz co mam na myśli? Wątpię !!!
Dodano: 14.07.2017 17:08    Przez: ~Salomon
Wiesz sama chodzę do tego gimnazjum chociaż to już nie gimnazjum, i jestem bardzo zadowolona pomimo tego że mam mnóstwo nauki ;)
Dodano: 19.07.2017 18:48    Przez: ~Łośsuperktoś
Szkoda,bo to bardzo dobre gimnazjum.
Dodano: 14.07.2017 15:56    Przez: ~kulka
Jak włączenie do SP9 a tam rozrośnie się ilość uczniów?
Dodano: 14.07.2017 16:35    Przez: ~rodzic
Tak, bo w tym roku powstaną klasy siódme , a w przyszłym ósme, których wcześniej nie było
Dodano: 15.07.2017 14:46    Przez: ~m
Dlaczego Pani Dyrektor tak łatwo się poddaje??? Mając taką kadrę i potencjał o którym mówi można wiele zdziałać.
Dodano: 14.07.2017 17:22    Przez: ~Rodzic
Jak połowa pójdzie na bruk to Pani Dyrektor nic nie poradzi.
Dodano: 14.07.2017 17:57    Przez: ~Pn
50 nauczycieli znajdzie pracę, a co z pozostałymi pracownikami?
Dodano: 14.07.2017 17:26    Przez: ~Mieszkaniec
Pan Prezydent zapewniał, że nikt nie straci pracy w Konińskich szkołach. Wszyscy słyszeli w Dniu Edukacji. Trzymamy za słowo!
Dodano: 14.07.2017 17:29    Przez: ~Obecny na uroczystości
Pisowska ministra też zapewniała szczerząć zęby w TV PiS i co?
Dodano: 14.07.2017 17:58    Przez: ~Pn
Gimnazjum nr.3 wypuściło w tym roku 13 laureatów.Dla porównania gim nr.5-3laureatów,gim nr.1-1laureat.Kto nie wie niech się nie wypowiada.Wspaniali i bezinteresowni nauczyciele.Wielka szkoda.
Dodano: 14.07.2017 17:42    Przez: ~ala
Na listach przyjęć w III LO jest 17 laureatów, z czego 13 w dwu klasach medycznych.Prawdopodobnie większość tych wybitnych uczniów wybrało właśnie to liceum. I bardzo dobrze, w tej chwili to już liceum elitarne...
Dodano: 14.07.2017 17:56    Przez: ~G.C.
G.C. elitarne to mogą być Oxford, MIT czy Sorbona.
Dodano: 14.07.2017 17:59    Przez: ~Pn
Gimnazja "produkowały"uczniów dla liceów, G-3 było najlepsze, zatem nauczyciele tam uczący muszą być wybitni.Szkoda, że spotkała ich taka przykrość.Wielkie dzięki kadrze G-3 za setki wspaniałych uczniów,z którymi w liceum pracowało się z przyjemnością.
Dodano: 14.07.2017 18:05    Przez: ~J.K.
Pn. sprawdż w słowniku znaczenie pojęcia "elitarny", to może zrozumiesz, co mam na myśli.
Dodano: 14.07.2017 18:10    Przez: ~G.C.
G.C. skoro uzywasz określenia "liceum elitarne" to w czym masz problem?
Dodano: 14.07.2017 19:36    Przez: ~Pn
Czy to oznacza,że tych 13 uczniów nie zostałoby laureatami chodząc do innej szkoły? Jakaś bzdura. Bardzo dobremu uczniowi nauczyciel potrzebny jest do wskazania materiału, słabemu uczniowi do nauki. By gimnazjum miało laureata potrzebny jest uczeń nastawiony na systematyczną pracę ze średnią ze SP powyżej 4,9 oraz dom rodzinny w którym ceni się wartość nauki.
Dodano: 15.07.2017 14:57    Przez: ~nauczyciel emeryt
Do nauczyciela emeryta: słyszałeś może o powiedzeniu "nauczony nauczyciel uczone ucznie poczyni, a prosty proste"? Żaden człowiek bez mądrego nauczyciela nie będzie mądry.
Dodano: 15.07.2017 16:02    Przez: ~Pn
1 z 3
123>>