Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19416) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (5)

Konin. Koniec wydziału promocji. Jego zadania zostały podzielone

Dodano: 14.07.2017 16:24
Źródło: LM.pl

Zmiany w konińskim magistracie! Od 1 sierpnia przestanie istnieć wydział promocji i współpracy z zagranicą. Powstanie też nowy wydział i nowe stanowiska.

To najprawdopodobniej pokłosie afery korupcyjnej w Urzędzie Miejskim w Koninie. Pod koniec czerwca wyszło na jaw, że kierowniczka wydziału promocji i współpracy z zagranicą oraz jej zastępczyni były przesłuchane w prokuraturze w Rypinie. Urzędniczki w zamian za prezenty na ponad 14 tys. zł miały pomóc przedsiębiorcy z województwa kujawsko-pomorskiego w wygraniu przetargu na miejskie gadżety na ok. 100 tys. zł.

Prezydent Józef Nowicki zawiesił urzędniczki w możliwości podejmowania decyzji. Na początku lipca zapowiedział też, że rozważy zmiany w strukturze. Dziś opublikowano nowy schemat organizacyjny Urzędu Miejskiego, który zacznie obowiązywać od 1 sierpnia.

Zgodnie z nim przestaje istnieć wydział promocji i współpracy z zagranicą. Jego zadania zostały podzielone na trzy wydziały. Wydział inwestycji zajmie się „planowaniem i koordynacją działalności promocyjnej miasta w kraju i za granicą”. Natomiast Biuro Prezydenta Miasta dostało nowe dwa zadania: „koordynowanie współpracy z miastami partnerskimi w dziedzinie kultury, oświaty, sportu i wypoczynku oraz spraw związanych z wizytami delegacji zagranicznych” oraz „utrzymywanie kontaktów oraz wymiana informacji z przedstawicielstwami zagranicznymi w Polsce”.

Wydział kultury, sportu i turystyki został podzielony. W związku z tym nowy wydział kultury przejmie część zadań wydziału promocji i zajmie się „opracowywaniem koncepcji materiałów promocyjnych i informacyjnych miasta oraz zlecanie ich wykonania, zakupu i dystrybucji” oraz „organizowaniem imprez kulturalnych, a w szczególności: Zaczarowanego Dnia Dziecka, Festiwalu Kultur Miast Partnerskich, Dni Konina, Konińskiego Pikniku Patriotycznego, Inauguracji Roku Kulturalnego, cyklu „Dobre filmy na Bulwarze Nadwarciańskim”.

W nowym schemacie organizacyjnym pojawiły się również trzy nowe stanowiska: zastępca skarbnika miasta, główny księgowy (do tej pory funkcjonował tylko wydział księgowości) i oficer dostępności.  

  • Konin. Koniec wydziału promocji. Jego zadania zostały podzielone

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kto mnie oświeci i napisze czym zajmuje się oficer dostępności?
Dodano: 14.07.2017 17:23    Przez: ~Gość+
Oj! Żeby się nie przepracowali!!
Dodano: 14.07.2017 16:56    Przez: ~Lipka
Nie rozumiem co tu się dzieje. Dookoła zwolnienia, a w urzędzie tworzy się nowe stanowiska. Ciekawe dla kogo i za ile.
Dodano: 14.07.2017 18:26    Przez: ~Nowa
Z jakiej racji rozwiązuje się cały wydział?! Przecież skoro to te kobiety są oskarżone o korupcję, to chyba wystarczy tylko je zwolnić? Usunięcie całego wydziału śmierdzi chęcią zamaskowania większego bałaganu w myśl "nie będzie wydziału, to nie będzie żadnych śladów".Nie znajduję innego wytłumaczenia dla takiej decyzji. To ten wydział powstał specjalnie dla tych oskarżonych kobiet, że ich odejście wymusza rozwiązanie tej komórki organizacyjnej?!?!
Dodano: 14.07.2017 21:08    Przez: ~alibu
Znowu ta krzątanina organizacyjna. Jak widać likwidacja tego wydziału była świetną przykrywką do stworzenia kolejnych dobrze płatnych stołków. Jeśli pą prezidą był tak święcie przekonany o niewinności urzędniczek, że nawet w zaparte twierdził, że nic o całej aferze nie wie, to dlaczego nagle likwiduje ten wydział? Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Ktoś powinien zdrowo beknąć za brak nadzoru nad tym wydziałem. Jak kot śpi, to myszy harcują.
Dodano: 14.07.2017 19:05    Przez: ~Sylwester

KOMENTARZE

W Polsce istnieje przerost biurokracji, szczególnie za rządów Tuska zatrudniono dodatkowo 100 tys. urzędników, ludzi na których my musimy pracować. A jak to wygląda w urzędach konińskich ?
Dodano: 14.07.2017 16:49    Przez: ~Mieszkaniec
A może z jedno zdanie o Pisiewiczach, którzy są jak stonki na liściach ziemniaków? Tak dla równowagi i czystego serca.
Dodano: 14.07.2017 17:53    Przez: ~Pn
No widzisz Pn musiałeś swoje "trzy grosze" wtrącić, inaczej byś na kopalnianej nocce nie zasnął ? Przejrzyj na oczy człowieku, tylko rządy PiS-u dają nadzieję na Dobrą Zmianę w Polsce, czy Ty przypadkiem nie zapisałeś się do "Obywateli RP" ?
Dodano: 14.07.2017 18:18    Przez: ~M-c
M-c, rządy twojego chorego PiSu to wlasnie niszcza sady - ostatnia bariere, ktora chronila ciebie, mnie i kazdego obyeatela przed państwem (za chwilę przd dyktatura). Jeszcze tevpissuarskie rzady bokiem ci wyjda. Myslusz, ze jak ciebie oglupili 500 zl to, ze wszystkich tez?
Dodano: 14.07.2017 19:40    Przez: ~Pn
PIS nie zmniejszy zatrudnienia, a jedynie wymieni na swoich. Będą też ośmiorniczki, drogie fury i nowe przekręty, a wszystko w ramach dobrej zmiany.
Dodano: 14.07.2017 21:28    Przez: ~Jaro
PIS, nadzieją na dobrą zmianę? Dobre żarty! To rząd dobry dla tych co "za mordę" lubią być trzymani. Do tego jeden program w TV, bo TV PIS wystarczy. Heja i do przodu durni, niedouczeni polacy (tak pisani niestety małą literą ze względu na brak mózgu), polacy 500 , liche mieszkanie komunalne mieszkanie i jeszcze inne dla tępoty. A "mały" śmieje się z was do rozpuku.
Dodano: 16.07.2017 13:16    Przez: ~oburzona
Oj! Żeby się nie przepracowali!!
Dodano: 14.07.2017 16:56    Przez: ~Lipka
Kto mnie oświeci i napisze czym zajmuje się oficer dostępności?
Dodano: 14.07.2017 17:23    Przez: ~Gość+
Obrona dostępu do UM?
Dodano: 14.07.2017 17:33    Przez: ~priv
Nie rozumiem co tu się dzieje. Dookoła zwolnienia, a w urzędzie tworzy się nowe stanowiska. Ciekawe dla kogo i za ile.
Dodano: 14.07.2017 18:26    Przez: ~Nowa
Nowa, dla pociotkow i rodzin 3pokoleniowych, dla kumpli etc.
Dodano: 14.07.2017 19:42    Przez: ~Pn
Zajmuje się większą dostępnością inwestycji dla osób niepełnosprawnych
Dodano: 14.07.2017 19:42    Przez: ~Strudzony Koninian
niczym-to pewno jakiś esbek stary
Dodano: 14.07.2017 21:10    Przez: ~EDWARD-HUTA
To zagadka 😁
Dodano: 05.07.2018 12:33    Przez: ~Nula
A co z rowerami i ciastem z pro😁 moc😉 ji
Dodano: 14.07.2017 18:23    Przez: ~dildo
Nowicki już sam nie wie co robić. Tyle naobiecywał a zajmuje się p***rołami. Zaraz będą widoczne jeszcze lepsze dokonania Pana Prezydenta.
Dodano: 14.07.2017 18:40    Przez: ~wod
Moeilem, ze jegovwybor to porażka i stracony czas dla miasta. I sie nie pomylilem.
Dodano: 14.07.2017 19:43    Przez: ~Pn
Znowu ta krzątanina organizacyjna. Jak widać likwidacja tego wydziału była świetną przykrywką do stworzenia kolejnych dobrze płatnych stołków. Jeśli pą prezidą był tak święcie przekonany o niewinności urzędniczek, że nawet w zaparte twierdził, że nic o całej aferze nie wie, to dlaczego nagle likwiduje ten wydział? Uderz w stół, a nożyce się odezwą. Ktoś powinien zdrowo beknąć za brak nadzoru nad tym wydziałem. Jak kot śpi, to myszy harcują.
Dodano: 14.07.2017 19:05    Przez: ~Sylwester
A jak udowodnia panie swoja niewinność ,to ,co wtedy.Przecież to jest możliwe,kto wynagrodzi im ,to co przezyly.zniszczyc czlowieka jest bardzo łatwo.pamietajmy,ze w zyciu moze każdego z nas spotkac cos złego,nie przwidzianego. I tak TO jest NIC w skali innych dobrodziejow,specjalistow od spraw,gdzie sa duze pieniądze.Czekajmy na wyrok,
Dodano: 14.07.2017 19:18    Przez: ~Nikuš
Jakos Wałęsę PiSuary niszcza i jakos nie krzyczysz?
Dodano: 14.07.2017 19:44    Przez: ~Pn
"Bolek" donosił na kolegów w latach 70-tych i za to dostawał pieniądze, nawet na siłę dali mu mieszkanie, bo chciał podnieść hotel z 1000 chłopa.
Dodano: 15.07.2017 16:50    Przez: ~Noblista
Noblista. Może i donosił, ale potem odrobił to z nawiązką. Komuniści z PIS nie mogą mu darować, że pomógł obalić PRL i stąd taki atak na niego.
Dodano: 16.07.2017 08:16    Przez: ~axe
A co z kierowniczką i zastępcą?
Dodano: 14.07.2017 20:50    Przez: ~Miro
Każdy niekarany może startować w konkursie na nowe stanowiska
Dodano: 16.07.2017 06:15    Przez: ~radca
Z jakiej racji rozwiązuje się cały wydział?! Przecież skoro to te kobiety są oskarżone o korupcję, to chyba wystarczy tylko je zwolnić? Usunięcie całego wydziału śmierdzi chęcią zamaskowania większego bałaganu w myśl "nie będzie wydziału, to nie będzie żadnych śladów".Nie znajduję innego wytłumaczenia dla takiej decyzji. To ten wydział powstał specjalnie dla tych oskarżonych kobiet, że ich odejście wymusza rozwiązanie tej komórki organizacyjnej?!?!
Dodano: 14.07.2017 21:08    Przez: ~alibu
Czerwony dziadek nie wie co czyni !!!!!
Dodano: 14.07.2017 22:16    Przez: ~CCCP
,,PROSZĘ NAPISAĆ O PRACY RADNEGO ,PIENIĄDZE BAJKOWE ,A KWALIFIKACJE SPORTOWCA''. ...
Dodano: 15.07.2017 01:25    Przez: ~L
nastepne miejsca pracy dla pociotkow towarzysza Nowickiego rzygam tym miastem i ta wladza, dziadek do baiwenia dzieci a nie na prezydenta
Dodano: 15.07.2017 11:37    Przez: ~wojtek
Tak tylko znajomi, znajomi znajomych i wszystko dla znajomych. Byle jaka szkoła ukończona a stołek już przygotowany.
Dodano: 18.07.2017 14:51    Przez: ~Nowa
1 z 2
12>>