Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19500) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 16oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Koninianie solidarni z sędziami. Będą manifestować ze świecami

Dodano: 16.07.2017 15:24
Źródło: LM.pl

Mieszkańcy Konina będą manifestować w obronie sędziów. Protest pod hasłem „Łańcuch światła” odbędzie się dziś wieczorem.

W minionym tygodniu Sejm przyjął ustawę o Ustroju Sądów Powszechnych i ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa.

- Te ustawy dają Zbigniewowi Ziobrze władzę absolutną nad polskim wymiarem sprawiedliwości i dobrowolnym powoływaniem wybranych przez siebie sędziów – podnoszą organizatorzy manifestacji. - Jeśli Sąd Najwyższy będzie zależny od polityków to możemy się liczyć z tym, że kolejne wybory nie będą wolne, lecz zależne od partii aktualnie panującej – dodaje.

W geście solidarności koninianie zamierzają spotkać się dziś (16 lipca) o godz. 21 przed Sądem Rejonowym przy ul. Chopina w Konina. Każdy manifestujący powinien zabrać ze sobą świece, żeby stworzyć „Łańcuch światła”. Organizatorzy proszą o nieużywanie politycznych znaków, symboli i logo.  

  • Koninianie solidarni z sędziami. Będą manifestować ze świecami

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A WIĘC DRODZY INTERNAUCI KRÓTKA PIŁKA... KTO ZA PIS ŁAPKA ZIELONA, A KTO ZA PO CZERWONA...
Dodano: 16.07.2017 16:21    Przez: ~Klaudia
Normalny człowiek nie pójdzie bronić uprzywilejowanej "kasty", której sędziowie za 10 tys. nie byliby w stanie wyżyć, a normalny człowiek za 2 tys musi.
Dodano: 16.07.2017 16:31    Przez: ~Obywatel
Gdzieście byli wielcy obrońcy demokracji jak Donald dokonywał zaboru pieniędzy z OFE ,jak podnosił wiek emerytalny, jak ABW wkraczała do "Wprost" itdgdzieście byli ? Siedzieliście w restauracji Sowa
Dodano: 16.07.2017 16:57    Przez: ~młody gniewny
świeczkę to niech sobie zapali platforma bo jej koniec jest naprawdę bliski.
Dodano: 16.07.2017 17:06    Przez: ~maniek
jak wam nie pasuje to zmieńcie zawód -jest kurs na wózki widłowe
Dodano: 16.07.2017 16:59    Przez: ~pl

KOMENTARZE

O 21.00 to jest Apel Jasnogórski i porządni ludzie modlą się o pomyślność swojej Ojczyzny - a nie żeby się szlajać po mieście z otwartym ogniem i stwarzać zagrożenie p.poż. :)
Dodano: 16.07.2017 15:49    Przez: ~Strażak Sam
Race są bezpieczne, świeczki nie! Jak bym słyszał Jarosława bezzębnego.
Dodano: 16.07.2017 16:03    Przez: ~Alik
POgonić platfusów i bezpiekę !!!!! Niesiołowski-cyt. " z hołotą się nie rozmawia"
Dodano: 16.07.2017 17:18    Przez: ~STEFEK PROWADZĄCY aktora
Apel jasnogórski to możesz chłopie celebrować w gronie współwyznawców. Takie typu bzdety nie obronią nas przed bolszewickimi zakusami ciemniactwa pisowskiego. Ale po co takim jak Ty tłumaczyć rzeczy oczywiste dla ludzi wolnych skoro apel jasnogórski jest ważniejszy.
Dodano: 16.07.2017 17:28    Przez: ~jaś
jaś Bóg jest ważniejszy, niż Twoje lewactwo, które propagujesz, a reforma sadownictwa jest niezbędna.
Dodano: 16.07.2017 18:38    Przez: ~Katolik
Na ulicach Konina szykuje się kolejna groteska – ministrant z Kolbego w ramię w ramię z funkcjonariuszem ORMO chcą bronić demokracji:) Normalny zwykły człowiek, który zarabia 2 tys. zł i ma do utrzymania rodzinę, nawet nie pomyśli, by wyjść na ulicę, by bronić tłuste towarzycho z sądów. Każdy, kto miał do czynienia z nimi, wie jak zepsute i zdemoralizowane jest to środowisko. Teraz pytanie do kasty sędziowskiej – gdzie byliście, gdy zwalniano pracowników z konińskich firm? Czy solidaryzowaliście się z nimi? Broniliście ich praw? Nie, bo byliście po drugiej stronie. Więc teraz zdychajcie, nikt po was płakać nie będzie.
Dodano: 16.07.2017 19:24    Przez: ~Wilk
O Denis .. Patrol strażacki się odezwał haha
Dodano: 16.07.2017 19:56    Przez: ~Mieszkaniec
Gdyby nie było powodu to za sędziów by się nie brali
Dodano: 16.07.2017 20:32    Przez: ~X
Ministerstwo sprawiedliwości proponuje zmiany w sposobie powoływaniu sędziów. – Reforma KRS wprowadzi europejskie standardy. Obecnie o powołaniu i awansowaniu sędziów decyduje Krajowa Rada Sądownictwa. Projekt ustawy zakłada, że sędziów wchodzących w skład Rady miałby wybierać parlament, a nie jak do tej pory przedstawiciele zgromadzeń sędziowskich. Podobne rozwiązanie jest w wielu krajach Europy Zachodniej. W Danii sędziowie powoływani są przez monarchę .W Holandii sędziowie powoływani są na mocy rozporządzenia królewskiego na wniosek ministra sprawiedliwości. W Niemczech, sędziów mianuje i odwołuje prezydent federalny.W Szwecji sędziowie sądów powszechnych powoływani są przez ministra sprawiedliwości na wniosek Rady ds. Nominacji Sędziów. W całej Europie jest już tak, jak będzie teraz w Polsce, ale tylko w Polsce oznacza to zamach na demokrację. Gdzie my żyjemy?
Dodano: 16.07.2017 20:33    Przez: ~Lok
Górnicy z KWB Pracownicy Elektrowni dziękujemy pis za likwidowanie naszych miejsc pracy !!!! Poseł pis ma w nosie Kopalnie i Elektrownie ale mięso sprzedaje .W pzu można zarobić ale sadurska tak a czy GÓRNICY z KWB !!!
Dodano: 16.07.2017 21:55    Przez: ~Górnik
Czytam TVN24 online, czytam Bussines Insider, czytam Wyborczą a tam płacz bo sędziów dadzą w stan spoczynku! O stołki się boją matoły a najlepsze jest, że sami stwierdzili kilka lat temu, że stan spoczynku sędziego jest konstytucyjny!
Dodano: 16.07.2017 22:27    Przez: ~lo2
Kto jest solidarny z sędziami?To często oszuści decydujący o ludzkich losach bez powodów.Wielu powinno gnić w więzieniach.Nie jestem za Pisem,ale z porządkami w sądach popieram.
Dodano: 16.07.2017 22:45    Przez: ~Zyzior
A WIĘC DRODZY INTERNAUCI KRÓTKA PIŁKA... KTO ZA PIS ŁAPKA ZIELONA, A KTO ZA PO CZERWONA...
Dodano: 16.07.2017 16:21    Przez: ~Klaudia
Uwaga na pusbojówki. Towarzysz 1.5metra knuje swoje
Dodano: 16.07.2017 16:27    Przez: ~Lolomido.
Normalny człowiek nie pójdzie bronić uprzywilejowanej "kasty", której sędziowie za 10 tys. nie byliby w stanie wyżyć, a normalny człowiek za 2 tys musi.
Dodano: 16.07.2017 16:31    Przez: ~Obywatel
avatar Głupcze, tu nie chodzi o żadną obronę sędziów. Prawda, że często cynicznych, bezdusznych, zdeprawowanych. Chodzi o to, że do tej pory wymiar sprawiedliwości był marionetką w rękach branżowej kasty a teraz będzie marionetką w rękach jedynie słusznej, skrajnej, populistycznej, nacjonalistycznej partii, która nie uznaje dialogu ani kompromisu. Partii wszechwiedzącej i wszechnienawidzącej. Z dwojga złego wybieram to pierwsze choć szkoda, że nasz wymiar sprawiedliwości miał 25 lat, aby samemu się uzdrowić i nie zrobił nic w tej sprawie. Co nie zmienia faktu, że zdrowy wymiar sprawiedliwości byłby jeszcze bardziej niewygodny PiSowi niż obecny- ułomny więc i tak zostałby zniszczony.
Dodano: 16.07.2017 17:07    Przez: Urlich von Jungingen
RACJA-NORMALNY nie pójdzie ale TW ps. "AKTOR" pójdzie jako pierwszy !!!!!
Dodano: 16.07.2017 17:15    Przez: ~ZĘBATY
Krzyżak cechowałeś się zazwyczaj kulturą, a tu zwracasz się do mnie "Głupcze", myślałem, że człowiek po studiach posiada odrobinę kultury. Ja prosty, acz cechujący się odrobiną kultury nie nazwał bym nikogo w ten sposób
Dodano: 16.07.2017 17:31    Przez: ~Absolwent ZSZ
Jungingen śmieciu obić ci ryj tego chcesz dożyć ,że Polak będzie bił drugiego?
Dodano: 16.07.2017 17:34    Przez: ~Paweł Nowakowski
avatar Paweł Nowakowski- na razie to PiS wyprowadził przeciwko społeczeństwu związkowców, policję i BOR.
Dodano: 16.07.2017 17:36    Przez: Urlich von Jungingen
Jungingen a kto się na to zgodził ? Paru debili namieszało w głowach ćwierćgłówkom ,że ''dostaniecie pieniądze czyli tzw.pincet plus ale my mamy wolną rękę"Za słowo "śmieciu" przepraszam ,poniosło Mnie ale jeżeli w tym kraju dojdzie do rozlewu krwi to będzie wina kurdupla z PiS .Mam nadzieję że nie . .
Dodano: 16.07.2017 17:52    Przez: ~Paweł Nowakowski
avatar Pawle, ale dlaczego uważasz, że ja należę do tych „co im w głowach namieszano" skoro ja brzydzę się PIS-em. Ludzie w Polsce myślą w kategoriach swój/obcy- uważają, że skoro krytykuję Olejnika za lanie wody to jestem za PO. A tak naprawdę jest jeszcze wiele pomiędzy PIS a PO.
Dodano: 16.07.2017 17:59    Przez: Urlich von Jungingen
To mogłeś iść na 5letnie studia, potem na 3letnią aplikację, następnie mogłeś zdać egzamin zawodowy, i jeszcze musiałbyś przepracować tak z 7 lat żeby te 10tys mieć. A najlepiej siedzieć przed tv z browarem z maturą w papierach i narzekać
Dodano: 16.07.2017 19:38    Przez: ~Karolina
Mianowani przez PIS dostaną jeszcze więcej kasy niż te 10 tysięcy, bo będą dyspozycyjni, a wymagania w wykształceniu nie będą potrzebne. Ty "Obywatel" napisz że dostaną po 2 tysiące na rękę :)
Dodano: 16.07.2017 19:59    Przez: ~Jaro mały gej
Jakbym mógł, to bym im nogę podał, a nie świeczkę zapalił. Tak wysoko cenię kwalifikacje zawodowe i moralne tego środowiska.
Dodano: 16.07.2017 16:33    Przez: ~TL
Dobra zmiana to w PZU zarabia 60 tys miesiecznie a Górnik z KWB na bruk nikt nie che obronić odkrywki !!!
Dodano: 16.07.2017 22:35    Przez: ~Górnik
Organizatorzy proszą o nieużywanie politycznych znaków, symboli i logo. A kim są organizatorzy : peło,nowocześna.kodziarze,obywate rp. Szanowni Państwo;komuna nie wróci ,jedyne co możycie zrobić to zbiórkę na alimenty kijka i na jego nowy smartfon !
Dodano: 16.07.2017 16:36    Przez: ~zwykły obywatel
jak było 15 % bezrobocia to nikogo to nie obchodziło a teraz problem bo za 10 tys nie da się żyć. HAŃBA
Dodano: 16.07.2017 16:40    Przez: ~SBK
Za 10 tys. to można żyć, ale na prowincji, tak stwierdziła sędzia M. Gersdorf, za kogo oni nas uważają, za motłoch, za idiotów ?
Dodano: 16.07.2017 17:41    Przez: ~Podsądny
To teraz pis zamyka KWB GÓRNICY bronią swoich miejsc pracy a co pis i poseł sprzedaje mięso Górnikom a ODKRYWKA NIGDY !!! i GÓRNICY I PRACOWNICY ZE PAK musicie sami walczyć o SWOJE RODZINY bo pis i poseł to dla sadurskiej znalezli prace w pzu !!!!
Dodano: 16.07.2017 22:02    Przez: ~Górnik
Gdzieście byli wielcy obrońcy demokracji jak Donald dokonywał zaboru pieniędzy z OFE ,jak podnosił wiek emerytalny, jak ABW wkraczała do "Wprost" itdgdzieście byli ? Siedzieliście w restauracji Sowa
Dodano: 16.07.2017 16:57    Przez: ~młody gniewny
Gdzie są obrońcy miejsc pracy w naszej KOPALNI I ELEKTROWNI KONIN TONIE ale pis o swoich dba i w pzu za 60 tys praca jakas jest do tego słuzbowy samochód z kierowcą to jest DOBRA ZMIANA
Dodano: 16.07.2017 22:10    Przez: ~emeryt
I jeszcze dodam ,ze ukradl Polakom zasolek pogrzebowy, a pozniej uciekl do Brukseli i teraz zaslania sie Immunitetem. To wszystko pamietamy i nie darujemy Przestepczej Organizacji zalozonej przez szefa polskiej Al-Kaidy.
Dodano: 18.07.2017 08:06    Przez: ~AntyPO
Dłodzy Koninianie zapławde powiadam wam,ja właz z mym zakonem POsypanych ludzi i zaKODowanych chorych jestem z wami mimo tego ze idziemy na dno....;-) ja polazlam i PO właz ze mna.....niech moc(z) bedzie z wami łodacy.
Dodano: 16.07.2017 16:58    Przez: ~Gronkowiec-walc
jak wam nie pasuje to zmieńcie zawód -jest kurs na wózki widłowe