Dzisiaj jest środa 18 lipca 2018, imieniny: Erwina, Kamila, Wespazjana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25420) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (94) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 19oC
Jutropogoda
25 / 18oC
Pojutrzepogoda
24 / 17oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Turyści spotkali się na XXII Ogólnopolskim Rajdzie ... (5)Dzierawy. Strażacy z mieszkańcami uratowali ranneg ... (18)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościTo już drugie warsztaty pisania ikon w licheńskim ...

To już drugie warsztaty pisania ikon w licheńskim sanktuarium

Dodano: 11.08.2017 09:06

Warsztaty pisania ikon w licheńskim sanktuarium. W drugich tegorocznym warsztatach pisania ikon wzięło udział 11 osób z całej Polski.

Spotkanie było połączone z rekolekcjami. Uczestnicy wprowadzani byli w wybrane zagadnienia z teologii ikon, poznając ich historię i ucząc się je czytać. Praktyczne wykorzystanie otrzymanych informacji rozpoczęło się wraz z wybraniem przez początkujących ikonopisarzy konkretnej ikony, bądź detalu. Większość uczestników zdecydowała się na przedstawienia maryjne, część na przygotowanie tzw. Mandylionu - „ikony ikon” przedstawiającej oblicze Chrystusa wpisane w nimb krzyżowy, ukazane na białej chuście.

- Trzeba panować nad ręką, nad kreską. Ważne jest, aby w trakcie pracy z pędzlem ręka nie drżała. W przeciwnym razie efekt będzie inny od oczekiwanego. Potrzebne jest skupienie, koncentracja i cierpliwość – powiedziała prowadząca warsztaty ikonopisarka, Janina Krauze z Bieszczad. - Napisanie ikony jest trudne, pracochłonne i wymagające, jednak uzyskany efekt jest wart zaangażowania włożonego w pracę twórczą.

Ikona jest obrazem sakralnym powstałym w kręgu kultury bizantyńskiej, wyobrażającym przede wszystkim postać Chrystusa i Maryi. Może także przedstawiać apostołów, świętych, sceny biblijne lub też liturgiczno - symboliczne.

Następna edycja warsztatów, w których mogą wziąć udział osoby nie mające doświadczenia w malarstwie, planowana jest w sanktuarium na 19-22 października br. 

  • To już drugie warsztaty pisania ikon w licheńskim sanktuarium
  • To już drugie warsztaty pisania ikon w licheńskim sanktuarium
  • To już drugie warsztaty pisania ikon w licheńskim sanktuarium
  • To już drugie warsztaty pisania ikon w licheńskim sanktuarium

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Licheń,   sanktuarium warsztaty pisania ikon,   ikona,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Najważniejsze, że agencja informacyjna "Ciekawostki licheńskie" sprawnie funkcjonuje. A może by tak redakcja LM miast zajmować się trzeciorzędnymi bzdetami poprosiłaby jakiegoś fachowca o skomentowania problemu degradacji cywilizacyjnej Konina czy też pragmatycznej nieudolności, nepotyzmu i koniunkturalizmu władz Konina w sprawach lokalnego życia społecznego i gospodarczego. Smutne jest także to, że redaktorzy miast zajmować się sprawami dramatycznymi dla regionu z żarliwością korespondenta-stażysty relacjonują wypadek drogowy, pożar stodoły czy wyłowienie pijanego topielca.
Dodano: 11.08.2017 09:40    Przez: ~Zdzich@
No co ty zdzisiu ...ale jest progres ,dziś zaczęły się sianokosy na zatorzu w Koninie. Tzn obudzili się w sierpniu ,że trawę przy ulicach trzeba wykosić ,bo urosła po kolana,a jakie ładne białe kwiatki już były.A co do tych ikon,to myślę ,że hit eksportowy to by był.Moglibyśmy być potęgą w tworzeniu i sprzedaży ikon ,obrazków,świec...to jest potencjał .Zysk murowany .Świat tylko czeka na taki produkt.....
Dodano: 11.08.2017 13:36    Przez: ~benson
Piszą co chcą,a ty Zdzisiu załóż własny portal i umieszczaj tam co ci leży na sercu.
Dodano: 13.08.2017 10:56    Przez: ~życzliwy
Nie zapominaj o JEŻU,który leżał przy drodze...... Tak, tak to są tematy....
Dodano: 11.08.2017 10:53    Przez: ~brak słów
Kretynie odwal się od Jeża
Dodano: 11.08.2017 15:58    Przez: ~emi
Jeż ważniejszy od człowieka, a bałwochwalcze ikony są wizytówką kościołów Katolickiego i Prawosławnego.
Dodano: 12.08.2017 12:58    Przez: ~Ewa
Może nie wybieraj innym co dla kogo jest ważne.
Dodano: 13.08.2017 10:58    Przez: ~awe
Dlaczego ludzie modlą się do obrazów i figur, przecież to bałwochwalstwo, grzech przeciwko Bogu.
Dodano: 13.08.2017 09:48    Przez: ~Chrzescijanin

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.