Dzisiaj jest wtorek 17 września 2019, imieniny: Franciszka, Hildegardy, Roberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19182) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (0)

W Dziadowicach dobiega końca budowa ośrodka medytacyjnego  

Dodano: 25.08.2017 13:25

W Dziadowicach koło Malanowa (powiat turecki) dobiega końca budowa nowego obiektu. Jest to ośrodek „Dhamma Pallava”.

- Wybraliśmy ten piękny zakątek Polski ze względu na centralne położenie na mapie kraju oraz przyjazną społeczność lokalną – mówi Marcin Śmigiel, członek zarządu Polskiej Fundacji Medytacji Vipassana. - Jeszcze tej jesieni ośrodek zostanie oddany do użytku. Będzie miejscem nauki i praktyki medytacji, jednym z ponad 120 ośrodków tego rodzaju w skali całego świata. Praktyka tej konkretnej techniki medytacji jest treningiem umysłu. W ośrodku „Dhamma Pallava” będą odbywać się przede wszystkim kursy.

Mieszczący się na ponad 10ha ośrodek składa się z 10 budynków o łącznej powierzchni zabudowy 4 000 m2. Jest wśród nich 6 budynków mieszkalnych z indywidualnymi pokojami oraz sala medytacyjna, kuchnia z jadalniami, budynki dla nauczycieli i administracji. W budowie biorą udział przedsiębiorstwa m. in. z powiatu tureckiego. - Liczymy na to, że ośrodek przyczyni się również do rozwoju lokalnych firm w powiecie, poprzez regularne zamówienia na artykuły spożywcze, przemysłowe, budowlane, usługi transportowe i inne – mówi Dominika Ambroszczyk z zarządu fundacji.

Ośrodek medytacyjny budowany jest przez Polską Fundację Medytacji Vipassana. Nie jest ona związana z żadną religią czy wyznaniem. Fundacja posiada status organizacji pożytku publicznego.

  • Malanów. W Dziadowicach dobiega końca budowa ośrodka medytacji

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:ośrodek medytacji,   Dziadowice,   Vipassana,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Radze trzymać się od tego z daleka, są to indyjskie metody medytacyjne, czyli jednak nawiązują do religii hinduizmu, buddy. Grzebanie w umysłach to niebezpieczne zabawy :(
Dodano: 25.08.2017 15:22    Przez: ~A
Skąd wzięli pieniądze na tak olbrzymi obiekt? Kto to finansuje ?
Dodano: 25.08.2017 17:03    Przez: ~@
Żyjemy niestety w czasie zamętu, ludzie są zdezorientowani, która pójść drogą . Tylko Jezus jest drogą, prawdą, życiem .
Dodano: 25.08.2017 17:46    Przez: ~T
Wiara jest pewnością tego czego nie widzimy, czego się spodziewamy, skąd wiem, po prostu wierzę, zaufałem Bogu, który własnego Syna za mnie wydał. Jezus umarł abym ja nie musiał umierać, Jezus umarł abym ja mógł żyć, On wział moje grzechy na swój krzyż i w ten sposób pojednał mnie ze swoim Ojcem, z Bogiem Ojcem.
Dodano: 25.08.2017 18:42    Przez: ~Chrz...
To przyjdz cwaniaku do paku to ci na tych. Nockach co sie nic nie robi chetnie w dupie wymieszam a to ze zarabiasz 2000 to i tak dużo na goscia który nic nie potrafi robić
Dodano: 25.08.2017 19:35    Przez: ~Pisaki

KOMENTARZE

Po co to? Komu to potrzebne? ośrodek medytacji? Tak to się nazywa? zwyczajnie pranie mózgu,zeby co? Lepiej myśleć skupiać się na tym co w naszym umyśle siedzi? Dla mnie to bezsens że to powstaje,takie miejsca mają złe skojarzenia,nie jest to niby związane z inną religią czy wyznaniem a zagłębienie się przez kogoś obcego w nasz umysł przy nauczaniu medytacji to co to jest,przeciez to można komuś równie dobrze coś systematycznie wmówić i wywrzeć po malu na kogoś wpływ np.Jak ktoś chce medytować to niech w domu spróbuje a nie łazić gdzieś i niewiadomo co ci tam nakłada do tej głowy.A jeśli chodzi o naukę są inne techniki nauczania
Dodano: 25.08.2017 14:20    Przez: ~Ha
Tobie. Aż się prosisz.
Dodano: 25.08.2017 14:25    Przez: ~rety
rety to moja opinia o tego typu ośrodkach pozyjemy zobaczymy mi nie jest to potrzebne może Tobie bardziej skoro jesteś za czymś takim,masz prawo
Dodano: 25.08.2017 15:25    Przez: ~Ha
W hinduiżmie Budda jest bogiem, ten mały, brzuchaty ?
Dodano: 26.08.2017 17:13    Przez: ~Czy Kriszna ?
A święte krowy ?
Dodano: 26.08.2017 17:42    Przez: ~Pij mleko
Radze trzymać się od tego z daleka, są to indyjskie metody medytacyjne, czyli jednak nawiązują do religii hinduizmu, buddy. Grzebanie w umysłach to niebezpieczne zabawy :(
Dodano: 25.08.2017 15:22    Przez: ~A
Każda religia to pranie i grzebanie w umysłach .
Dodano: 25.08.2017 16:44    Przez: ~B
Wolisz jak ci proboszcz grzebie gdzie indziej prawda ? :D
Dodano: 25.08.2017 18:44    Przez: ~sławomir
Wiele osób na forach przestrzega przed tą sektą, osoby, które zadawały na kursie niewygodne pytania, miały wątpliwości, były usuwane z kursu. Osoby po kursie miały halucynacje, napady paniki, slyszaly głosy, miały zaburzenia psychiczne. Sekta ma 120 ośrodków na całym świecie. Pytanie, skąd mają pieniędze. Podobno od starszych uczniów czyli od kogo? Podejrzewam, że te organizację finansują bogaci zmanipulowani kursanci, którzy mają tak zniszczoną psychikę, że przepisują ogromne sumy. Brrr
Dodano: 26.08.2017 10:52    Przez: ~H
,,Osoby po kursie miały halucynacje, napady paniki, slyszaly głosy, miały zaburzenia psychiczne. Sekta ma 120 ośrodków na całym świecie. Pytanie, skąd mają pieniędze. ,, . W Kościele katolickim takie stany zwane są objawieniami ,potem zostaje się świętym, sekta katolicka ma kilkanaście tysięcy ośrodków...pytanie skąd mają pieniądze.
Dodano: 26.08.2017 11:32    Przez: ~B
Jungingen to miejsce wybudowane zostało z myślą o tobie .Wyciszysz się ,czytelnicy LM-u odpoczną od twoich sensacji.Potem wrócisz ,może z innym nickiem np. Ramzes z piramidką (herbaty oczywiście ha ha ) w tle i heja z nowymi bredniami.
Dodano: 25.08.2017 15:50    Przez: ~sierpień
Sierpień brawo ty! lepiej bym tego nie ujęła....dorzucę do tego wyciszenia worek torfu haha gdybyś zmarzł siedząc w pozycji kwiatu lotosu i szukając w sobie głębi, której nie ma............
Dodano: 27.08.2017 19:58    Przez: ~a.
Może ludzie z PAK tam znajdą zatrudnienie? Wyciszą się, odpoczną (choć w sumie i tak odpoczywają na nockach)
Dodano: 25.08.2017 16:10    Przez: ~2000 brutto bo nie mam wuja
To przyjdz cwaniaku do paku to ci na tych. Nockach co sie nic nie robi chetnie w dupie wymieszam a to ze zarabiasz 2000 to i tak dużo na goscia który nic nie potrafi robić
Dodano: 25.08.2017 19:35    Przez: ~Pisaki
Skąd wzięli pieniądze na tak olbrzymi obiekt? Kto to finansuje ?
Dodano: 25.08.2017 17:03    Przez: ~@
Też się dziwię jakim trzeba być głąbusem aby wywalić tyle kasy na tego złotego cielca w Licheniu :D
Dodano: 25.08.2017 18:43    Przez: ~michl
Wg strony tej fundacji utrzymywana jest ona ze składek tzw Starszych Uczniów, czyli osób, które ukończyły przynajmniej 1 kurs. Część informacji na stronie jest dostępna tylko po zalogowaniu dla Starszych Uczniów. Utrzymują, że składki te są dobrowolne.
Dodano: 25.08.2017 20:19    Przez: ~Paweł
licheń powstawał wiele wiele lat - do tego co mamy teraz i miliony ludzi się na to składało.- a tu ośrodek medytacyjny?? - ziemia budowa czas??? nie dajcie się oszukać - nikomu, pilnujcie swoich dzieci oni są najbardziej narażeni.
Dodano: 26.08.2017 19:26    Przez: ~matertyuhg
Jak nie Muzułmanie to Hindusi próbują nas Polaków odwieść od Boga, każdy sposób jest dobry, żeby Chrześcijanina omotać i zbałamucić poprzez pogańskie medytacje. Czy nie dość w Kościele katolickim mamy pogaństwa, jeszcze nam trzeba medytacji do obcych pogańskich bogów ?
Dodano: 25.08.2017 17:39    Przez: ~Chrzescijanin
Żyjemy niestety w czasie zamętu, ludzie są zdezorientowani, która pójść drogą . Tylko Jezus jest drogą, prawdą, życiem .
Dodano: 25.08.2017 17:46    Przez: ~T
Urodziłeś się mądry a umrzesz głupi. Co to za chrześcijanin co go może medytacja od Boga odwrócić ? Chyba tylko taki co to święte obrazki przedkłada nad kontakt z Bogiem.
Dodano: 25.08.2017 17:49    Przez: ~Agnostyk
Jedynym prawdziwym Bogiem jest Bóg i Ojciec naszego Pana i Zbawiciela Jezusa Chrystusa i tylko Jego powinniśmy słuchać i Jego przykazań przestrzegać.
Dodano: 25.08.2017 17:53    Przez: ~Chrz...
Chrz... a skąd to wiesz?
Dodano: 25.08.2017 17:59    Przez: ~Bóg spagetti
Wiara jest pewnością tego czego nie widzimy, czego się spodziewamy, skąd wiem, po prostu wierzę, zaufałem Bogu, który własnego Syna za mnie wydał. Jezus umarł abym ja nie musiał umierać, Jezus umarł abym ja mógł żyć, On wział moje grzechy na swój krzyż i w ten sposób pojednał mnie ze swoim Ojcem, z Bogiem Ojcem.
Dodano: 25.08.2017 18:42    Przez: ~Chrz...
Jakie to proste, wystarczy uwierzyć i iść za Jezusem, stać się Jego uczniem.
Dodano: 26.08.2017 17:26    Przez: ~Jak Piotr i Paweł
zapewne finansuje to jakiś;; Soroż;; pociotek nadludzi z Argentyny co chcą rządzić światem
Dodano: 25.08.2017 17:42    Przez: ~jurek
George Soros jest węgierskim Żydem mieszkającym w Stanach Zjednoczonych, bardzo bogatym miliarderem.
Dodano: 26.08.2017 17:32    Przez: ~Wikipedia
To nie jest zależne od żadnej religii, a po kasę z wypracowanego zysku będzie przyjeżdżał biskup. Ot takie cuda.
Dodano: 25.08.2017 21:04    Przez: ~Leon
Leon zjedz Snickersa .....
Dodano: 25.08.2017 22:15    Przez: ~Sprite234
Leona brzuch boli, a głowa jeszcze bardziej.
Dodano: 26.08.2017 18:47    Przez: ~Felczer
Budowa, sposób finansowania jak i praktyki "medytacyjne" wkrótce znajdą się w obszarze zainteresowania organów ścigania. Tak czuję pod skórą.
Dodano: 26.08.2017 07:57    Przez: ~gib
W sektach zdarza się, że omotani ludzie pod wpływem "Góru" popełniają zbiorowe samobójstwa.
Dodano: 26.08.2017 17:36    Przez: ~Sekta Boko Haram
z ciekawości wszedłem na ich stronę i facebook'a (którym osobiście się brzydzę ) faktycznie jest info, że finansowane ze składek starszych uczniów! Według mnie to normalnie SEKTA !
Dodano: 26.08.2017 08:38    Przez: ~domowy budda
"link/indie-protesty-przeci
Dodano: 26.08.2017 08:51    Przez: ~x
Patrząc w sensie biznesowym widać sporą stronę kosztów (budynki, ziemia, media) to wszystko kosztuje, sądzę, że budowa to około 4-9 mln PLN, miesięczne koszty utrzymania jakieś 50-70k PLN. Po stronie dochodowej widać...no właśnie co? Jak to zostanie sfinansowane ? Ze składek dobrowolnych ?
Dodano: 26.08.2017 09:48    Przez: ~gib
1 z 2
12>>