Dzisiaj jest sobota 19 października 2019, imieniny: Piotra, Pawła, Ziemowita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18219) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 12oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
18 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
III liga. Górnik Konin - Bałtyk Koszalin [RELACJA ... (0)Wypadek w Brzeźnie. Pracownik utknął na wysokości ... (0)

Co radio Erewań mówi o inwestorach prezydenta Łukaszewskiego?

KONIN JEST NASZ

Dodano: 29.09.2017 20:36

Nowe jakoby przedsiębiorstwa na terenach inwestycyjnych Konina są niczym te samochody, które miały być rozdawane na Placu Czerwonym w Moskwie. Ale co ma wspólnego dowcip o Radiu Erewań z Koninem wyjaśnię za chwilę.

W poprzednim tekście („Konin pozyskał pięciu inwestorów, a prezydent się... nie chwali”) podałem za Biurem Prasowym prezydenta Konina, ze miasto ma pięciu inwestorów, którzy już wybudowali lub właśnie stawiają nowe zakłady na terenach inwestycyjnych, które miasto nasze z takich mozołem przez cztery lata uzbrajało.

Napisałem o tym z autentycznym zadowoleniem, ogłaszając przy okazji, że jednak można przyciągnąć tych wymarzonych inwestorów, jeśli się chce. Wyraziłem tylko zdziwienie, że do tej pory miasto owym sukcesem jeszcze się społeczeństwu nie pochwaliło, choć przy bardziej błahych okazjach prezydent zwoływał konferencje prasowe.

Mój entuzjazm szybko ostudzili czytelnicy, którzy ustalili, że aż cztery z wymienionych firm są z Konina, a tylko Arsanit przybył do nas z Siemianowic Śląskich, więc można mówić co najwyżej o pozyskaniu jednego inwestora spoza Konina. Dlaczego sam tego nie sprawdziłem? Bo nie przyszło mi do głowy, że odpowiedzialny za sprawy gospodarcze zastępca prezydenta Konina Sebastian Łukaszewski może publicznie opowiadać rzeczy, które wystawią jego samego i urząd, który reprezentuje, na pośmiewisko.

następna
strona 1/2

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Pan Łukaszewski już dawno wystawił się na pośmiewisko, kiedy parę lat temu zapytany przez portal lm o dokonania swoich 100 dni urzędowania, ze zdumioną miną odparł, że zdążył poznać współpracowników. Trzy miesiące w urzędzie i podał rękę kilku osobom - super. Tak haruje, że aż iskry lecą.
Dodano: 29.09.2017 21:05    Przez: ~naiwny cynik
Konin koło Lichenia. Tak się mówi jak się jedzie gdzieś dalej. Straciliśmy 30 lat i to bezpowrotnie. Prognoza dla roku 2030 nadal pokazuje, że obszary podmiejskie większych miast będą się zaludniały.Największy ubytek mieszkanców będzie w powiecie hajnowskim i mieście Konin – powyżej 40%.Brawo dla władz Konina !!!!!!!
Dodano: 29.09.2017 21:32    Przez: ~Jarek
Nie da się ukryć, że lokalne koterie dostarczają pracę w firmach i firemkach których właścicielem jest sektor samorządowy. Ot dla przykładu taka śmieciarnia - sami kolesie którzy już dawno powinni być na emeryturce - ale nie, chłopcy i dzieweczki z SLD i pochodnych układzików mają się tu świetnie, bo skoro ta robota nie polega na wykonaniu jakiś planów produkcyjnych, rzetelnej wiedzy i kompetencji, a jedynym wymogiem jest podpisanie listy obecności to czemu nie? Obowiązkowo przy tym trzeba perorować, okazując wyniosłą gębę w kontaktach z podwładnymi, a w towarzystwie starych towarzyszy pieprzyć farmazony na poziomie żulika. Najważniejsze bowiem jest trzymanie się starych układów gdyż tylko one dają szansę przetrwania oraz dostatniego życia.
Dodano: 29.09.2017 21:21    Przez: ~Zdzich@
Dopuki urzednik,poseł,senator w polsce nie bedzie odpowiadal karnie lub materialnie za to co mowi i czyni, niestety nic sie pewnie nie zmieni,mozna mydlic oczy innym, a i tak niema to rzadnych konsekwencji,jesli mozna spasc ze stolka,to tylko na inny,moze nieraz lepszy niz poprzedni
Dodano: 29.09.2017 21:07    Przez: ~Smutne ale prawdziwe
W urzędzie nie ma nawet rzecznika, a tym bardziej biura prasowego. To tylko fantazyjna informacja na internetowej stronie miasta i tak też działa, fantazyjnie i z przypadku.
Dodano: 29.09.2017 21:40    Przez: ~mieszkaniec Konina

KOMENTARZE

miejscowi służbiści to szczyt hipokryzji, beztalencia i lenistwa. nie oczekujmy by rodzinka, kolesie i znajomki barona cokolwiek tu zrobiły poza własnym obejściem. trzeba tylko zmażdżyć te 5000 poddanych w wyborach i pozamiatać bajzel
Dodano: 29.09.2017 20:52    Przez: ~taka prawda
Nie da się ukryć, że lokalne koterie dostarczają pracę w firmach i firemkach których właścicielem jest sektor samorządowy. Ot dla przykładu taka śmieciarnia - sami kolesie którzy już dawno powinni być na emeryturce - ale nie, chłopcy i dzieweczki z SLD i pochodnych układzików mają się tu świetnie, bo skoro ta robota nie polega na wykonaniu jakiś planów produkcyjnych, rzetelnej wiedzy i kompetencji, a jedynym wymogiem jest podpisanie listy obecności to czemu nie? Obowiązkowo przy tym trzeba perorować, okazując wyniosłą gębę w kontaktach z podwładnymi, a w towarzystwie starych towarzyszy pieprzyć farmazony na poziomie żulika. Najważniejsze bowiem jest trzymanie się starych układów gdyż tylko one dają szansę przetrwania oraz dostatniego życia.
Dodano: 29.09.2017 21:21    Przez: ~Zdzich@
O czym tu mowic? Ludzie rzadzacy w Koninie to specjalisci od walki z kapitalizmem,wyszkoleni do tego celu na specjalnych uczelniach,a wy oczekujecie przedsiebiorczosci i nowych zakladow pracy.
Dodano: 30.09.2017 07:58    Przez: ~xYz
Ale fajnie bo to są zakłady a nie markety. W końcu ci co tu lamentuja nie będą narzekać że tylko markety markety.
Dodano: 30.09.2017 09:02    Przez: ~Al
Pan Łukaszewski to może być największa pomyłka prezydenta Nowickiego. Już lepszy był Waszkowiak - przynajmniej czasami wiedział o czym mówi.
Dodano: 30.09.2017 11:18    Przez: ~Hmm
Tak tańczy jak mu p. Prezydent zagra.
Dodano: 30.09.2017 17:36    Przez: ~Taka jest prawda
Jest inwestycja w Koninie! Rozstawili namiot cyrkowy przy ul. Spółdzielców.
Dodano: 29.09.2017 20:56    Przez: ~Bliźniak Kobrzyckiego
Barona zamieni klaun w barana
Dodano: 29.09.2017 21:31    Przez: ~Kozaaaaa
i będą zatrudniać Konie !
Dodano: 30.09.2017 11:29    Przez: ~wow
Łukaszewski... i wszystko na temat.
Dodano: 29.09.2017 21:04    Przez: ~bankier
Tak jedno duże nieporozumienie może lepiej jakby nadal pracował w banku. Nie musiałby się męczyć z szukaniem inwestorów.
Dodano: 30.09.2017 22:14    Przez: ~Koninianka
Pan Łukaszewski już dawno wystawił się na pośmiewisko, kiedy parę lat temu zapytany przez portal lm o dokonania swoich 100 dni urzędowania, ze zdumioną miną odparł, że zdążył poznać współpracowników. Trzy miesiące w urzędzie i podał rękę kilku osobom - super. Tak haruje, że aż iskry lecą.
Dodano: 29.09.2017 21:05    Przez: ~naiwny cynik
Dopuki urzednik,poseł,senator w polsce nie bedzie odpowiadal karnie lub materialnie za to co mowi i czyni, niestety nic sie pewnie nie zmieni,mozna mydlic oczy innym, a i tak niema to rzadnych konsekwencji,jesli mozna spasc ze stolka,to tylko na inny,moze nieraz lepszy niz poprzedni
Dodano: 29.09.2017 21:07    Przez: ~Smutne ale prawdziwe
avatar Czyli autor sam się przyznał, że poprzedni artykuł napisał bez jakiegokolwiek zbadania sprawy a teraz zapędzony w kozi róg broni się rozpaczliwie i brzydko. Już na początku swojej serii "dziennikarstwa śledczego" przyznał przecież, że artykuły pisze, bo mu za to płacą. Może więc lepiej zmienić kierunek, ponieważ jak pisałem ostatnio w tak małym mieście afery nie będą pojawiać się jak króliki z kapelusza a i fantazja autora się kończy choć nigdy nie była górnych lotów.
Dodano: 29.09.2017 21:09    Przez: Urlich von Jungingen
I nic nie zrozumiałeś ani teraz ani poprzednio. Już Olejnik wiedział co pisał :-)
Dodano: 29.09.2017 21:37    Przez: ~wyborca
Czy przypadkiem ten autorytet z .Nowej Soli nie ma zarzutów prokuratorskich? Też powinien Pan redaktor to sprawdzić, a nie dawać nam takich przykładów!
Dodano: 29.09.2017 21:26    Przez: ~Ninka
Ninka - jak już piszesz to sprawdź za co ma te zarzuty, a nie wypisujesz głupoty.
Dodano: 30.09.2017 22:16    Przez: ~Koninianka
Sprawdziłam, Panie redaktorze
Dodano: 01.10.2017 23:33    Przez: ~Ninka
Konin koło Lichenia. Tak się mówi jak się jedzie gdzieś dalej. Straciliśmy 30 lat i to bezpowrotnie. Prognoza dla roku 2030 nadal pokazuje, że obszary podmiejskie większych miast będą się zaludniały.Największy ubytek mieszkanców będzie w powiecie hajnowskim i mieście Konin – powyżej 40%.Brawo dla władz Konina !!!!!!!
Dodano: 29.09.2017 21:32    Przez: ~Jarek
Tak sie mowi juz od dobrych 20 lat ! Konin k. LICHENIA ,
Dodano: 29.09.2017 23:15    Przez: ~Dario
W 2030 konin ma liczyc 63.000 ja podejrzewam ze to bedzie max 60.000 najwiekszy % spadek w porownaniu do liczby mieszkancow,gdzies to pisali
Dodano: 29.09.2017 23:19    Przez: ~Ez
W urzędzie nie ma nawet rzecznika, a tym bardziej biura prasowego. To tylko fantazyjna informacja na internetowej stronie miasta i tak też działa, fantazyjnie i z przypadku.
Dodano: 29.09.2017 21:40    Przez: ~mieszkaniec Konina
Ale z to jest za to chyba 3 fotografów, którzy nic nie robią, tylko krawacik, imprezka i strzelone foto siedzących, pływających na dłubance, wręczających torebeczki z suwenirami, uśmiechających się do widowni, żrących jajeczko i opłatek w namiociku... już... urzędników. Na fotopstykacz ma dobrą kasę za to fotopstykanie i do tego jest swój! A co, wszystko można dopóki ludowi i obcy radni, pozwalają napełniać wór wydatków!
Dodano: 30.09.2017 10:05    Przez: ~Bliźniak Kobrzyckiego
To chyba dobrze, że nasze firmy z Konina też inwestują na terenach inwestycyjnych. Nasze rodzime firmy są gorsze czy co? Nie powinni być wspierani przez Miasto? Czy LM jest za dyskryminacją naszych rodzimych firm? Nie powinny otrzymywać takiego samego wsparcie jak inwestorzy spoza Konina? Co za bzdury wypusujecie ...
Dodano: 29.09.2017 21:41    Przez: ~Przedsiębiorca
Przeciez ten redaktor sam nie wie co pisze ! Juz dosyc tego ! Nikogo to pisanie nie interesuje !!!!!
Dodano: 29.09.2017 21:54    Przez: ~!!!!
No nie bzdury. Tereny przygotowuje się pod nowe miejsca pracy, a nie przerzuty z huty i inne, które zwietrzyły okazję na zmianę siedziby na lepszą. Tu potrzeba nowych, z zewnątrz, miejsc pracy, którzy rozbiją układy polityczno-biznesowe, zatrudnianie znajomych i pensje 1700 zł na rękę!!! Wygląda na to, że władze Konina celowo NIE CHCĄ NOWYCH INWESTORÓW!
Dodano: 29.09.2017 22:42    Przez: ~normalny
To żaden redaktor.To resortowe dziecko,które dalej płynie z prądem na czyichś plecach/?/,no i zwykły plotkarz.
Dodano: 30.09.2017 08:38    Przez: ~tyle
1 z 3
123>>