Dzisiaj jest środa 17 stycznia 2018, imieniny: Antoniego, Jana, Sabiniana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23724) SPORT FORUM FIRMY (5130) PRACA (54) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / 0oC
Jutropogoda
1 / 2oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wyłudzali dane osobowe. Czujny 73-latek prz ... (5)Kanadyjka i Amerykanka w Medyku, cztery piłkarki n ... (16)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Przedszkolaki z "Piętnastki" uczą się skład ...

Konin. Przedszkolaki z "Piętnastki" uczą się składać origami

Dodano: 20.10.2017 07:23
Źródło: LM.pl

Origami w przedszkolu? Czemu nie! Jedną z niewielu placówek proponującą takie zajęcia podopiecznym jest Przedszkole nr 15 w Koninie.

Nauczyciele „Piętnastki” co roku starają się, by w przedszkolu działało przynajmniej kilka kół zainteresowań. Od października poza kołem plastycznym, tanecznym czy wokalno – instrumentalnym ruszyły zajęcia origami.

– W dotychczasowej pracy z dziećmi wykorzystywałam elementy tej wschodniej sztuki składania papieru i pomyślałam, że można byłoby pójść o krok do przodu. Tak powstało koło origami, którego do tej pory nigdy u siebie nie mieliśmy – wyjaśnia Anna Chojnacka, nauczycielka z Przedszkola nr 15 „Mali Przyrodnicy” w Koninie. – Zaczynamy od podstawowych elementów i w zależności od tego jak dzieci się w tej dziedzinie rozwiną, będziemy tworzyć bardziej skomplikowane prace. Na razie, nasze dzieła powstają z kół, kwadratów i trójkątów na papierze. Wycinamy i układamy wszystko w taki sposób, by uzyskać efekt przestrzenny. Może uda nam się przejść do form bardziej trójwymiarowych, ale to wymaga czasu i dużo umiejętności. Poza tym są różne odmiany tej sztuki – dodaje.

Koło origami ma formę zajęć dodatkowych, w których uczestniczy najstarsza grupa przedszkolaków. Zajęcia mają pobudzić dzieci do kreatywnego myślenia, rozwinąć manualnie, nauczyć podstaw konstrukcji i współdziałania w zespole. Czy ta zabawa jest trudna?

– To bardzo przyjemne i łatwe dla nas, ale po jakimś czasie bolą nas palce od składania figur – zgodnie odpowiadają sześciolatki – Nie myśleliśmy, że można stworzyć tyle rzeczy tylko składając papierowe kółka.

Tego rodzaju koła w konińskich placówkach to rzadkość.  

fot. Przedszkole nr 15 w Koninie

  • Konin. Przedszkolaki z "Piętnastki" uczą się składać origami
  • Konin. Przedszkolaki z "Piętnastki" uczą się składać origami
  • Konin. Przedszkolaki z "Piętnastki" uczą się składać origami
  • Konin. Przedszkolaki z "Piętnastki" uczą się składać origami
  • Konin. Przedszkolaki z "Piętnastki" uczą się składać origami

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

KOMENTARZE

Super przedszkole, widać tutaj na każdym kroku kreatywność ..., etc
Dodano: 20.10.2017 08:00    Przez: ~Ania
W innych przedszkolach już dawno robią prace z origami.. i się nie chwala tak..
Dodano: 20.10.2017 19:18    Przez: ~😜

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.