Dzisiaj jest poniedziałek 20 listopada 2017, imieniny: Anatola, Rafała, Edmunda WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (24115) SPORT FORUM FIRMY (5098) PRACA (69) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 1oC
Jutropogoda
3 / 0oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
II liga. Pierwsze zwycięstwo KKF AutomTorino Konin ... (13)Turek. Na Dzień Dziecka będzie wodny plac zabaw dl ... (7)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKoło. Pieniędzmi z drukarki próbowały płacić w skl ...

Koło. Pieniędzmi z drukarki próbowały płacić w sklepach

Dodano: 20.10.2017 11:38

Dwie kobiety zatrzymane za próbę wprowadzenia do obiegu fałszywych pieniędzy. Grozić im może nawet 10 lat więzienia.

Kilka dni temu sprzedawczyni jednego ze sklepów w Kole powiadomiła policję o próbie zapłacenia za towar fałszywymi pieniędzmi. Na podstawie zebranych informacji i rozpoznania, mundurowi zabezpieczyli trzy banknoty. Wszystkie były o tych samych numerach seryjnych. Podrabianiem pieniędzy miała się trudnić 32-letnia mieszkanka gminy Kościelec, a do obiegu próbowała je wprowadzić wspólnie z 39-letnią wspólniczką.

- Pieniądze były „produkowane” za pomocą urządzenia wielofunkcyjnego. Ich wytwarzanie polegało na skanowaniu oryginalnego banknotu, a następnie wydruku skanu obrazu. Awers i rewers dwustuzłotowy były drukowane osobno, a następnie ze sobą sklejane . Tak wykonane pieniądze nie posiadały znaku wodnego oraz żadnych innych widocznych zabezpieczeń – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik kolskiej policji.

Obie podejrzane usłyszały już zarzuty próby puszczenia w obieg fałszywych banknotów. Dodatkowo 32-latka odpowie za podrabianie pieniędzy. Wobec kobiet prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju, a wobec 32-latki dodatkowo poręczenia majątkowego.

Za wprowadzanie do obrotu fałszywych pieniędzy grozi do 10 lat więzienia, a za ich podrabianie – od 5 do 25 lat pozbawienia wolności.  

fot. KPP Koło

  • Koło. Drukowały banknoty na drukarce i chciały nimi płacić w sklepach
  • Koło. Drukowały banknoty na drukarce i chciały nimi płacić w sklepach

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

To byly chyba dwie blondyny :)
Dodano: 20.10.2017 11:54    Przez: ~:)
Totalny kretynizm... i na dodatek dwustuzłotówki, które zazwyczaj są sprawdzane. No cóż za finezja...
Dodano: 20.10.2017 12:35    Przez: ~xyz
Z tym sklejaniem awersu i rewersu to słabe. Drukarka wielofunkcyjna a nie miała funkcji druku dwustronnego ? :)
Dodano: 20.10.2017 12:14    Przez: ~mad
Grubo, takimi wyszukanymi metodami to ja 20 lat temu produkowałem pieniądze do Monopoly :D
Dodano: 20.10.2017 12:03    Przez: ~gdzie jest mój hajs
Wyczuły piniądz :-)
Dodano: 20.10.2017 12:10    Przez: ~Jutek

KOMENTARZE

To byly chyba dwie blondyny :)
Dodano: 20.10.2017 11:54    Przez: ~:)
Do kobiet które drukowaly pieniądze ale też was pogielo z tym drukowaniem kasy odrazu widać że niechce wam się pracować,to było naprawdę słabe.
Dodano: 20.10.2017 13:22    Przez: ~Ha
Masz głowę i h** to kombinuj. Komuna się skończyła trzeba o swoje walczyć. Precz nieudacznictwu
Dodano: 20.10.2017 14:14    Przez: ~Al
Nie kombinuj, a weż się za uczciwą pracę, lepiej mnie zarobić a w uczciwy sposób i mieć czyste sumienie.
Dodano: 20.10.2017 16:27    Przez: ~Pracujący
A tak na marginesie grozi im nawet do 25 lat wiezienia, cytujac powyzszy artykul . To wiecej niz za gwalt albo zabojstwo....
Dodano: 20.10.2017 18:08    Przez: ~lol
lol bo fałszowanie pieniędzy traktowane jest w kk jako zbrodnia:-)
Dodano: 20.10.2017 19:42    Przez: ~Zene
Niedługo w Koninie każdy będzie tak płacił jak te molochy górniczo energetyczne upadna
Dodano: 21.10.2017 06:28    Przez: ~ Cgvb
Grubo, takimi wyszukanymi metodami to ja 20 lat temu produkowałem pieniądze do Monopoly :D
Dodano: 20.10.2017 12:03    Przez: ~gdzie jest mój hajs
Wyczuły piniądz :-)
Dodano: 20.10.2017 12:10    Przez: ~Jutek
Z tym sklejaniem awersu i rewersu to słabe. Drukarka wielofunkcyjna a nie miała funkcji druku dwustronnego ? :)
Dodano: 20.10.2017 12:14    Przez: ~mad
To kobiety, nie wymagaj zbyt wiele.
Dodano: 20.10.2017 12:47    Przez: ~Instrukcja obsługi
do instrukcji obsługi - żebyś wiedział co mężczyźni "potrafią"... jesteś żałosny i krótkowzroczny
Dodano: 20.10.2017 13:56    Przez: ~hela
Miała tę funkcję. Niestety nie mogę ocenić umiejętności tych pań. Przypuszczam, że kariery w tej dziedzinie nie zrobią.
Dodano: 20.10.2017 18:48    Przez: ~Qń
Totalny kretynizm... i na dodatek dwustuzłotówki, które zazwyczaj są sprawdzane. No cóż za finezja...
Dodano: 20.10.2017 12:35    Przez: ~xyz
Jakie pustaki ;) Jeszcze pewnie na atramentowce drukowały. Śmiech na sali...
Dodano: 20.10.2017 12:47    Przez: ~Rr
Bez przesady 3 lata max wystarczą . Za rozboje dostają mniejszy wyrok.
Dodano: 20.10.2017 13:06    Przez: ~a.m
32-latka odpowie za podrabianie pieniędzy. a wobec 32-latki dodatkowo poręczenia majątkowego.A co z kobietą w wieku 39 lat? :)
Dodano: 20.10.2017 13:15    Przez: ~dffdx
Przecież piszą - Wobec kobiet prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego i zakazu opuszczania kraju. Ale mnie ciekawi co innego - czy poręczenie majątkowe złożono w postaci banknotów z tejże drukarki ? Mogła mieć w domu zapas, poprawiła technikę druku i gitara.
Dodano: 20.10.2017 13:42    Przez: ~taki żarcik
Za****li sie w akcji...ale jak na szybko pisany artykuł to wiesz...
Dodano: 20.10.2017 16:57    Przez: ~zzz
Czy ktoś coś wie o wczorajszym wypadku w Ruminie
Dodano: 20.10.2017 13:26    Przez: ~Ja
ja wiem,a co chcesz wiedzieć ?
Dodano: 20.10.2017 14:08    Przez: ~świadek
A to wczoraj znowu był wypadek w Ruminie?
Dodano: 20.10.2017 17:14    Przez: ~Był wypadek w Ruminie?
KOŁO i wszystko jasne
Dodano: 20.10.2017 14:46    Przez: ~oll
1 z 3
123>>