Dzisiaj jest wtorek 23 kwietnia 2019, imieniny: Jerzego, Wojciecha, Adalberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19400) SPORT FORUM FIRMY (5328) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
16 / 14oC
Pojutrzepogoda
22 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Strzałkowo. Wypadł z drogi i zatrzymał się w przyd ... (19)Podsumowanie konsultacji w sprawie nowego rozkładu ... (27)

Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

Dodano: 30.10.2017 21:23
Źródło: LM.pl

Wojewoda wielkopolski szuka możliwości sfinansowania przez administrację rządową usunięcia i utylizacji beczek wydobytych z nieczynnych żwirowisk w Przyjmie i Depauli.

Beczki z niebezpiecznymi chemikaliami zostały wydobyte ze żwirowisk w gminach Golina i Krzymów w maju oraz czerwcu. Od tego czasu w tej sprawie niewiele się zmieniło. A na pewno nie zmieniło się to, że beczki ciągle stoją w tych miejscach, w których zostały wyciągnięte. W sumie ponad 600 beczek jest pod nadzorem policyjnego monitoringu. Koszt ich usunięcia nie jest znany, choć jak przypuszcza starosta koniński – Stanisław Bielik, to wielomilionowe zadanie, na które nie stać samorządów.

- Wystąpiliśmy do wojewody wielkopolskiego z prośbą o pomoc dla gmin Golina i Krzymów w sprawie likwidacji zgromadzonych niebezpiecznych odpadów na żwirowiskach. Uzasadnialiśmy to tym, że gminy nie są w stanie sobie same poradzić finansowo z tym tematem. Nie wierzę też, żeby właściciel mógł to zrobić we własnym zakresie, bo nie wygląda na bogatego biznesmena, dlatego potrzebna jest pomoc zewnętrzna – mówi starosta Bielik. - Później można szukać winnego, żeby przynajmniej część tych kosztów pokrył - dodaje. 

Pismo do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wystosowano 11 października. Dziś przyszła odpowiedź.

- Wojewoda poinformował, że trwają prace nad znalezieniem formy finansowania i w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie ze starostą i zaangażowanymi stronami. To spotkanie określi dalszy sposób postępowania – mówi Stanisław Bielik.

Jak podkreśla starosta Bielik, ciągle nie jest wiadomo, czy wykopano już wszystkie beczki z chemikaliami. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dokonuje jeszcze specjalistycznych badań w głąb ziemi.

fot. archiwum

  • Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A dlaczego ja mam za to płacić z moich podatków wziąć do odpowiedzialności właścicieli zwirowisk jak nie mają pieniędzy to zabezpieczyć nieruchomości pojazdy i przedmioty wartościowe.
Dodano: 30.10.2017 22:07    Przez: ~Dan
O CO TU CHODZI?!?!?! Jakim cudem podatnicy mają za to płacić?! Przecież pieniądze na to już dawno powinny być ściągnięte z właściciela żwirowni, a on sam już dawno powinien ponieść konsekwencje. Mam czasami wrażenie, że region koniński to taka białoruska enklawa w Polsce, bo to, co tu się wyrabia, to idealnie pasuje do wschodniego zaścianka...
Dodano: 30.10.2017 22:30    Przez: ~john
A właściciel się śmieje HAHAHA
Dodano: 30.10.2017 22:02    Przez: ~Górnik ze żwirowni
Hehe Jaja sobie robią.To jest początek gory lodowej:)Sprawdzic wszystkie zwirownie w okolicy i zamkniete wysypiska smieci.Tam sie dopiero znajdzie radioaktywnych odpadow.
Dodano: 30.10.2017 21:47    Przez: ~Matka Natura
A może zwolnić połowę tych vice dyrektorów ,kierowników ,inspektorów...to pieniądze się znajdą. To jest śmiech na sali ,żeby takiej sprawy nie potrafili rozwiązać i nie ma pieniędzy...ale na wypłaty i premie to zawsze są pieniądze. Dziki kraj.
Dodano: 30.10.2017 21:55    Przez: ~emigrant

KOMENTARZE

Hehe Jaja sobie robią.To jest początek gory lodowej:)Sprawdzic wszystkie zwirownie w okolicy i zamkniete wysypiska smieci.Tam sie dopiero znajdzie radioaktywnych odpadow.
Dodano: 30.10.2017 21:47    Przez: ~Matka Natura
pieprzone gadanie i chowanie glowy w piasek jest sprawca posiada majatek to go licytowac i pieniezki beda chyba ze kaske sie bralo to odkrycie prawdy bedzie bolalo
Dodano: 30.10.2017 22:33    Przez: ~anty
A czy tyn staaary starosta Bielikim zwany nie ma czym się zająć tylko piepszy i piepszy o tych beczkach ? NIEROBY poprostu,poprostu,poprostu .....
Dodano: 30.10.2017 23:53    Przez: ~GULIniANKA
Jeszcze nie ustalono skąd beczki przywiezli???
Dodano: 31.10.2017 07:49    Przez: ~ciekawy
Pan Wojewoda jaja sobie robi z pogrzebu. Gdyby tak chodziło o budowę kolejnego pomnika jakiegoś kartofla, organizację apelu smoleńskiego czy też organizację defilady antkwych partyzantów kasa by się natychmiast znalazła i jeszcze by zostało na nagrody dla pisowskich aktywistów. Na usunięcie zagrożeń ekologicznych forsy nie będzie bo wojewoda nie jest do sprzątania beczek i gałęzi.
Dodano: 31.10.2017 09:30    Przez: ~Zdzich@
A przecież co robili ci co powinni to nadzorować, brali łapówy to też majątki do konfiskaty.
Dodano: 01.11.2017 09:43    Przez: samek
Żenada.....
Dodano: 30.10.2017 21:50    Przez: ~Jaaaa
A może zwolnić połowę tych vice dyrektorów ,kierowników ,inspektorów...to pieniądze się znajdą. To jest śmiech na sali ,żeby takiej sprawy nie potrafili rozwiązać i nie ma pieniędzy...ale na wypłaty i premie to zawsze są pieniądze. Dziki kraj.
Dodano: 30.10.2017 21:55    Przez: ~emigrant
I zlikwidować powiaty !!!!
Dodano: 30.10.2017 23:58    Przez: ~JESTEM ZA
A właściciel się śmieje HAHAHA
Dodano: 30.10.2017 22:02    Przez: ~Górnik ze żwirowni
A dlaczego ja mam za to płacić z moich podatków wziąć do odpowiedzialności właścicieli zwirowisk jak nie mają pieniędzy to zabezpieczyć nieruchomości pojazdy i przedmioty wartościowe.
Dodano: 30.10.2017 22:07    Przez: ~Dan
O CO TU CHODZI?!?!?! Jakim cudem podatnicy mają za to płacić?! Przecież pieniądze na to już dawno powinny być ściągnięte z właściciela żwirowni, a on sam już dawno powinien ponieść konsekwencje. Mam czasami wrażenie, że region koniński to taka białoruska enklawa w Polsce, bo to, co tu się wyrabia, to idealnie pasuje do wschodniego zaścianka...
Dodano: 30.10.2017 22:30    Przez: ~john
zakopcie spowrotem
Dodano: 30.10.2017 22:31    Przez: ~pomyslowy
za to powinien zapłacić właściciel.....żwrowni bo za to wziął pieniądze...a jeśli my za to zapłacimy podatnicy to on zrobi to jeszcze raz...... duze kary i na ich koszt utylizacjia....zarobił 100 tys to niech go teraz kosztuje 300 tys wtedy sie zastanowi zaczym zrobi....albo niech mieszka ko beczek
Dodano: 30.10.2017 22:37    Przez: ~właściciel sie śmieje ! ! !
Widać ile wiary w łapy pobrało, że tak wszyscy wszystkich kryją. A przecież jest właściciel więc co za problem by podał kto mu te beczki tam zakopał, no i niech właściciel beczek oraz żwirowiska się martwi. Nie rozumiem tego podejścia... Rączka rączkę...
Dodano: 30.10.2017 23:07    Przez: ~Basia Rączkowska
...nie wygląda na bogatego...za takie wyznanie, proponuję sprawdzić wyznającego, czy aby nie..itd
Dodano: 30.10.2017 23:53    Przez: ~jarkopis
Orzeł tyż nie wyglądo na bogatygo ale za to jaki mundry !!!!
Dodano: 30.10.2017 23:56    Przez: ~PEESEL WON
1 z 3
123>>