Dzisiaj jest czwartek 24 października 2019, imieniny: Marcina, Rafała, Arety WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18284) SPORT FORUM FIRMY (5393) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Niesamowity powrót Polonusa, w fina ... (0)Nowoczesna Paulina Hennig-Kloska o parlamentarnych ... (2)

Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

Dodano: 30.10.2017 21:23
Źródło: LM.pl

Wojewoda wielkopolski szuka możliwości sfinansowania przez administrację rządową usunięcia i utylizacji beczek wydobytych z nieczynnych żwirowisk w Przyjmie i Depauli.

Beczki z niebezpiecznymi chemikaliami zostały wydobyte ze żwirowisk w gminach Golina i Krzymów w maju oraz czerwcu. Od tego czasu w tej sprawie niewiele się zmieniło. A na pewno nie zmieniło się to, że beczki ciągle stoją w tych miejscach, w których zostały wyciągnięte. W sumie ponad 600 beczek jest pod nadzorem policyjnego monitoringu. Koszt ich usunięcia nie jest znany, choć jak przypuszcza starosta koniński – Stanisław Bielik, to wielomilionowe zadanie, na które nie stać samorządów.

- Wystąpiliśmy do wojewody wielkopolskiego z prośbą o pomoc dla gmin Golina i Krzymów w sprawie likwidacji zgromadzonych niebezpiecznych odpadów na żwirowiskach. Uzasadnialiśmy to tym, że gminy nie są w stanie sobie same poradzić finansowo z tym tematem. Nie wierzę też, żeby właściciel mógł to zrobić we własnym zakresie, bo nie wygląda na bogatego biznesmena, dlatego potrzebna jest pomoc zewnętrzna – mówi starosta Bielik. - Później można szukać winnego, żeby przynajmniej część tych kosztów pokrył - dodaje. 

Pismo do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wystosowano 11 października. Dziś przyszła odpowiedź.

- Wojewoda poinformował, że trwają prace nad znalezieniem formy finansowania i w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie ze starostą i zaangażowanymi stronami. To spotkanie określi dalszy sposób postępowania – mówi Stanisław Bielik.

Jak podkreśla starosta Bielik, ciągle nie jest wiadomo, czy wykopano już wszystkie beczki z chemikaliami. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dokonuje jeszcze specjalistycznych badań w głąb ziemi.

fot. archiwum

  • Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A dlaczego ja mam za to płacić z moich podatków wziąć do odpowiedzialności właścicieli zwirowisk jak nie mają pieniędzy to zabezpieczyć nieruchomości pojazdy i przedmioty wartościowe.
Dodano: 30.10.2017 22:07    Przez: ~Dan
O CO TU CHODZI?!?!?! Jakim cudem podatnicy mają za to płacić?! Przecież pieniądze na to już dawno powinny być ściągnięte z właściciela żwirowni, a on sam już dawno powinien ponieść konsekwencje. Mam czasami wrażenie, że region koniński to taka białoruska enklawa w Polsce, bo to, co tu się wyrabia, to idealnie pasuje do wschodniego zaścianka...
Dodano: 30.10.2017 22:30    Przez: ~john
A właściciel się śmieje HAHAHA
Dodano: 30.10.2017 22:02    Przez: ~Górnik ze żwirowni
Hehe Jaja sobie robią.To jest początek gory lodowej:)Sprawdzic wszystkie zwirownie w okolicy i zamkniete wysypiska smieci.Tam sie dopiero znajdzie radioaktywnych odpadow.
Dodano: 30.10.2017 21:47    Przez: ~Matka Natura
A może zwolnić połowę tych vice dyrektorów ,kierowników ,inspektorów...to pieniądze się znajdą. To jest śmiech na sali ,żeby takiej sprawy nie potrafili rozwiązać i nie ma pieniędzy...ale na wypłaty i premie to zawsze są pieniądze. Dziki kraj.
Dodano: 30.10.2017 21:55    Przez: ~emigrant

KOMENTARZE

Hehe Jaja sobie robią.To jest początek gory lodowej:)Sprawdzic wszystkie zwirownie w okolicy i zamkniete wysypiska smieci.Tam sie dopiero znajdzie radioaktywnych odpadow.
Dodano: 30.10.2017 21:47    Przez: ~Matka Natura
pieprzone gadanie i chowanie glowy w piasek jest sprawca posiada majatek to go licytowac i pieniezki beda chyba ze kaske sie bralo to odkrycie prawdy bedzie bolalo
Dodano: 30.10.2017 22:33    Przez: ~anty
A czy tyn staaary starosta Bielikim zwany nie ma czym się zająć tylko piepszy i piepszy o tych beczkach ? NIEROBY poprostu,poprostu,poprostu .....
Dodano: 30.10.2017 23:53    Przez: ~GULIniANKA
Jeszcze nie ustalono skąd beczki przywiezli???
Dodano: 31.10.2017 07:49    Przez: ~ciekawy
Pan Wojewoda jaja sobie robi z pogrzebu. Gdyby tak chodziło o budowę kolejnego pomnika jakiegoś kartofla, organizację apelu smoleńskiego czy też organizację defilady antkwych partyzantów kasa by się natychmiast znalazła i jeszcze by zostało na nagrody dla pisowskich aktywistów. Na usunięcie zagrożeń ekologicznych forsy nie będzie bo wojewoda nie jest do sprzątania beczek i gałęzi.
Dodano: 31.10.2017 09:30    Przez: ~Zdzich@
A przecież co robili ci co powinni to nadzorować, brali łapówy to też majątki do konfiskaty.
Dodano: 01.11.2017 09:43    Przez: samek
Żenada.....
Dodano: 30.10.2017 21:50    Przez: ~Jaaaa
A może zwolnić połowę tych vice dyrektorów ,kierowników ,inspektorów...to pieniądze się znajdą. To jest śmiech na sali ,żeby takiej sprawy nie potrafili rozwiązać i nie ma pieniędzy...ale na wypłaty i premie to zawsze są pieniądze. Dziki kraj.
Dodano: 30.10.2017 21:55    Przez: ~emigrant
I zlikwidować powiaty !!!!
Dodano: 30.10.2017 23:58    Przez: ~JESTEM ZA
A właściciel się śmieje HAHAHA
Dodano: 30.10.2017 22:02    Przez: ~Górnik ze żwirowni
A dlaczego ja mam za to płacić z moich podatków wziąć do odpowiedzialności właścicieli zwirowisk jak nie mają pieniędzy to zabezpieczyć nieruchomości pojazdy i przedmioty wartościowe.
Dodano: 30.10.2017 22:07    Przez: ~Dan
O CO TU CHODZI?!?!?! Jakim cudem podatnicy mają za to płacić?! Przecież pieniądze na to już dawno powinny być ściągnięte z właściciela żwirowni, a on sam już dawno powinien ponieść konsekwencje. Mam czasami wrażenie, że region koniński to taka białoruska enklawa w Polsce, bo to, co tu się wyrabia, to idealnie pasuje do wschodniego zaścianka...
Dodano: 30.10.2017 22:30    Przez: ~john
zakopcie spowrotem
Dodano: 30.10.2017 22:31    Przez: ~pomyslowy
za to powinien zapłacić właściciel.....żwrowni bo za to wziął pieniądze...a jeśli my za to zapłacimy podatnicy to on zrobi to jeszcze raz...... duze kary i na ich koszt utylizacjia....zarobił 100 tys to niech go teraz kosztuje 300 tys wtedy sie zastanowi zaczym zrobi....albo niech mieszka ko beczek
Dodano: 30.10.2017 22:37    Przez: ~właściciel sie śmieje ! ! !
Widać ile wiary w łapy pobrało, że tak wszyscy wszystkich kryją. A przecież jest właściciel więc co za problem by podał kto mu te beczki tam zakopał, no i niech właściciel beczek oraz żwirowiska się martwi. Nie rozumiem tego podejścia... Rączka rączkę...
Dodano: 30.10.2017 23:07    Przez: ~Basia Rączkowska
...nie wygląda na bogatego...za takie wyznanie, proponuję sprawdzić wyznającego, czy aby nie..itd
Dodano: 30.10.2017 23:53    Przez: ~jarkopis
Orzeł tyż nie wyglądo na bogatygo ale za to jaki mundry !!!!
Dodano: 30.10.2017 23:56    Przez: ~PEESEL WON
1 z 3
123>>