Dzisiaj jest czwartek 28 maja 2020, imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18064) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (16) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
15 / 7oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

Dodano: 30.10.2017 21:23
Źródło: LM.pl

Wojewoda wielkopolski szuka możliwości sfinansowania przez administrację rządową usunięcia i utylizacji beczek wydobytych z nieczynnych żwirowisk w Przyjmie i Depauli.

Beczki z niebezpiecznymi chemikaliami zostały wydobyte ze żwirowisk w gminach Golina i Krzymów w maju oraz czerwcu. Od tego czasu w tej sprawie niewiele się zmieniło. A na pewno nie zmieniło się to, że beczki ciągle stoją w tych miejscach, w których zostały wyciągnięte. W sumie ponad 600 beczek jest pod nadzorem policyjnego monitoringu. Koszt ich usunięcia nie jest znany, choć jak przypuszcza starosta koniński – Stanisław Bielik, to wielomilionowe zadanie, na które nie stać samorządów.

- Wystąpiliśmy do wojewody wielkopolskiego z prośbą o pomoc dla gmin Golina i Krzymów w sprawie likwidacji zgromadzonych niebezpiecznych odpadów na żwirowiskach. Uzasadnialiśmy to tym, że gminy nie są w stanie sobie same poradzić finansowo z tym tematem. Nie wierzę też, żeby właściciel mógł to zrobić we własnym zakresie, bo nie wygląda na bogatego biznesmena, dlatego potrzebna jest pomoc zewnętrzna – mówi starosta Bielik. - Później można szukać winnego, żeby przynajmniej część tych kosztów pokrył - dodaje. 

Pismo do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wystosowano 11 października. Dziś przyszła odpowiedź.

- Wojewoda poinformował, że trwają prace nad znalezieniem formy finansowania i w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie ze starostą i zaangażowanymi stronami. To spotkanie określi dalszy sposób postępowania – mówi Stanisław Bielik.

Jak podkreśla starosta Bielik, ciągle nie jest wiadomo, czy wykopano już wszystkie beczki z chemikaliami. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dokonuje jeszcze specjalistycznych badań w głąb ziemi.

fot. archiwum

  • Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A dlaczego ja mam za to płacić z moich podatków wziąć do odpowiedzialności właścicieli zwirowisk jak nie mają pieniędzy to zabezpieczyć nieruchomości pojazdy i przedmioty wartościowe.
Dodano: 30.10.2017 22:07    Przez: ~Dan
O CO TU CHODZI?!?!?! Jakim cudem podatnicy mają za to płacić?! Przecież pieniądze na to już dawno powinny być ściągnięte z właściciela żwirowni, a on sam już dawno powinien ponieść konsekwencje. Mam czasami wrażenie, że region koniński to taka białoruska enklawa w Polsce, bo to, co tu się wyrabia, to idealnie pasuje do wschodniego zaścianka...
Dodano: 30.10.2017 22:30    Przez: ~john
A właściciel się śmieje HAHAHA
Dodano: 30.10.2017 22:02    Przez: ~Górnik ze żwirowni
Hehe Jaja sobie robią.To jest początek gory lodowej:)Sprawdzic wszystkie zwirownie w okolicy i zamkniete wysypiska smieci.Tam sie dopiero znajdzie radioaktywnych odpadow.
Dodano: 30.10.2017 21:47    Przez: ~Matka Natura
A może zwolnić połowę tych vice dyrektorów ,kierowników ,inspektorów...to pieniądze się znajdą. To jest śmiech na sali ,żeby takiej sprawy nie potrafili rozwiązać i nie ma pieniędzy...ale na wypłaty i premie to zawsze są pieniądze. Dziki kraj.
Dodano: 30.10.2017 21:55    Przez: ~emigrant

KOMENTARZE

Odpady same się sprowadziły, tak jak sama spaliła się Jolanta Brzeska. Kto tu kogo kryje!!!!??? To zwykłe sqrwysyństwo. Co do tego ma Bielik. Prokuratura, Policja i SĄD!!! Krótka piłka. Łobuzy grają na nosie wszystkim.
Dodano: 31.10.2017 00:37    Przez: ~PROTEST
Pełno takich starych wyspisk istnieje np. Kazimierz Bisk. pan G jezdzi audi a za nim kontenery smieci ale ogólnie wyspisko nie istnieje a teren zasmiecany i smrud straszny
Dodano: 31.10.2017 01:34    Przez: ~Yoka
PiS-wojewodo nie doczekasz się na pieniądze z budżetu państwa, Becia zapowiedziała że będzie sprowadzać krzyżyk z Francji, a to będzie dużo kosztować podatników.
Dodano: 31.10.2017 05:24    Przez: ~Q
Układ Zakopiański w Koninie???
Dodano: 31.10.2017 06:34    Przez: ~@
Do piachu je znowu
Dodano: 31.10.2017 07:14    Przez: ~Pn
Matka tego Właściciela na pewno się wstydzi że takiego GAMONIA urodziła , dla chęci zysku kilku złotówek narazi cały teren na skażenie . Jakim to trzeba być Idiotą żeby zgodzić się na składowanie odpadów chemicznych na własnym gruncie. Komornik powinien zająć całe mienie Właściciela żwirowni i na licytacje
Dodano: 31.10.2017 07:50    Przez: ~Komornik
...bo nie wygląda na bogatego biznesmena, dlatego potrzebna jest pomoc zewnętrzna – mówi starosta Bielik. A pan panie Bielik wygląda na nieroba i lenia.
Dodano: 31.10.2017 08:55    Przez: ~912
Nie bardzo rozumiem dlaczego starosta czy wojewoda mają szukać środki na wywóz czy utylizację?. Czyżby wcześniej maczali w tym paluszki?. Wiadomo czyja żwirownia. Powinno być wiadomo kto tam złożył odpady i powinno być wiadomo od kogo pochodzą. Obciąża się t5e podmioty i wywozi. To takie trudne?. Może w najbliższych wyborach pomyśleć o zmianie starosty czy innych włodarzy. Zawsze niemoc jest podyktowana jakimiś zdarzeniami.
Dodano: 31.10.2017 09:20    Przez: ~znafca
proponuję te beczki postawic na działce gdzie mieszka w jego ogródku...... niech ma tskie bagno jakie chciał.... a potem jezdxi samochodami po 500 ,tys. i się śmieje...
Dodano: 31.10.2017 09:22    Przez: ~aaaaaaa
Absurd znowu wychodzi że uczciwy człowiek ma najgorzej bo starosta broni przestępców a oni się woza samochodami po 500tys i w willi się z nas śmieją
Dodano: 31.10.2017 10:28    Przez: ~A
2 z 3
<<123>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.