Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19350) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

Dodano: 30.10.2017 21:23
Źródło: LM.pl

Wojewoda wielkopolski szuka możliwości sfinansowania przez administrację rządową usunięcia i utylizacji beczek wydobytych z nieczynnych żwirowisk w Przyjmie i Depauli.

Beczki z niebezpiecznymi chemikaliami zostały wydobyte ze żwirowisk w gminach Golina i Krzymów w maju oraz czerwcu. Od tego czasu w tej sprawie niewiele się zmieniło. A na pewno nie zmieniło się to, że beczki ciągle stoją w tych miejscach, w których zostały wyciągnięte. W sumie ponad 600 beczek jest pod nadzorem policyjnego monitoringu. Koszt ich usunięcia nie jest znany, choć jak przypuszcza starosta koniński – Stanisław Bielik, to wielomilionowe zadanie, na które nie stać samorządów.

- Wystąpiliśmy do wojewody wielkopolskiego z prośbą o pomoc dla gmin Golina i Krzymów w sprawie likwidacji zgromadzonych niebezpiecznych odpadów na żwirowiskach. Uzasadnialiśmy to tym, że gminy nie są w stanie sobie same poradzić finansowo z tym tematem. Nie wierzę też, żeby właściciel mógł to zrobić we własnym zakresie, bo nie wygląda na bogatego biznesmena, dlatego potrzebna jest pomoc zewnętrzna – mówi starosta Bielik. - Później można szukać winnego, żeby przynajmniej część tych kosztów pokrył - dodaje. 

Pismo do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wystosowano 11 października. Dziś przyszła odpowiedź.

- Wojewoda poinformował, że trwają prace nad znalezieniem formy finansowania i w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie ze starostą i zaangażowanymi stronami. To spotkanie określi dalszy sposób postępowania – mówi Stanisław Bielik.

Jak podkreśla starosta Bielik, ciągle nie jest wiadomo, czy wykopano już wszystkie beczki z chemikaliami. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dokonuje jeszcze specjalistycznych badań w głąb ziemi.

fot. archiwum

  • Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A dlaczego ja mam za to płacić z moich podatków wziąć do odpowiedzialności właścicieli zwirowisk jak nie mają pieniędzy to zabezpieczyć nieruchomości pojazdy i przedmioty wartościowe.
Dodano: 30.10.2017 22:07    Przez: ~Dan
O CO TU CHODZI?!?!?! Jakim cudem podatnicy mają za to płacić?! Przecież pieniądze na to już dawno powinny być ściągnięte z właściciela żwirowni, a on sam już dawno powinien ponieść konsekwencje. Mam czasami wrażenie, że region koniński to taka białoruska enklawa w Polsce, bo to, co tu się wyrabia, to idealnie pasuje do wschodniego zaścianka...
Dodano: 30.10.2017 22:30    Przez: ~john
A właściciel się śmieje HAHAHA
Dodano: 30.10.2017 22:02    Przez: ~Górnik ze żwirowni
Hehe Jaja sobie robią.To jest początek gory lodowej:)Sprawdzic wszystkie zwirownie w okolicy i zamkniete wysypiska smieci.Tam sie dopiero znajdzie radioaktywnych odpadow.
Dodano: 30.10.2017 21:47    Przez: ~Matka Natura
A może zwolnić połowę tych vice dyrektorów ,kierowników ,inspektorów...to pieniądze się znajdą. To jest śmiech na sali ,żeby takiej sprawy nie potrafili rozwiązać i nie ma pieniędzy...ale na wypłaty i premie to zawsze są pieniądze. Dziki kraj.
Dodano: 30.10.2017 21:55    Przez: ~emigrant

KOMENTARZE

Ale po co usuwac,zlac wszystko wlascicielowi do domu
Dodano: 31.10.2017 11:46    Przez: ~Parodia w bialy dzien
Tyle lat gminy dupe kryły właścicielowi to niech to teraz usuwają, a nie od ludzi próbują ściągnąć kase. Mogli reagować na zgłoszenia mieszkańców, teraz drogie władze wyszło zamiatanie pod dywan tylko kolega od żwirowni się na Was wypiął..... żenada!!!!!
Dodano: 31.10.2017 12:43    Przez: ~Aga
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.