Dzisiaj jest niedziela 12 lipca 2020, imieniny: Jana, Pameli, Weroniki WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17721) SPORT FORUM FIRMY (5509) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
17 / 12oC
Pojutrzepogoda
20 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry EXTRA. Szeptuchy i rośliny wokół ... (0)Są kolejne przypadki zakażenia z powiatu tureckieg ... (1)

Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

Dodano: 30.10.2017 21:23
Źródło: LM.pl

Wojewoda wielkopolski szuka możliwości sfinansowania przez administrację rządową usunięcia i utylizacji beczek wydobytych z nieczynnych żwirowisk w Przyjmie i Depauli.

Beczki z niebezpiecznymi chemikaliami zostały wydobyte ze żwirowisk w gminach Golina i Krzymów w maju oraz czerwcu. Od tego czasu w tej sprawie niewiele się zmieniło. A na pewno nie zmieniło się to, że beczki ciągle stoją w tych miejscach, w których zostały wyciągnięte. W sumie ponad 600 beczek jest pod nadzorem policyjnego monitoringu. Koszt ich usunięcia nie jest znany, choć jak przypuszcza starosta koniński – Stanisław Bielik, to wielomilionowe zadanie, na które nie stać samorządów.

- Wystąpiliśmy do wojewody wielkopolskiego z prośbą o pomoc dla gmin Golina i Krzymów w sprawie likwidacji zgromadzonych niebezpiecznych odpadów na żwirowiskach. Uzasadnialiśmy to tym, że gminy nie są w stanie sobie same poradzić finansowo z tym tematem. Nie wierzę też, żeby właściciel mógł to zrobić we własnym zakresie, bo nie wygląda na bogatego biznesmena, dlatego potrzebna jest pomoc zewnętrzna – mówi starosta Bielik. - Później można szukać winnego, żeby przynajmniej część tych kosztów pokrył - dodaje. 

Pismo do Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu wystosowano 11 października. Dziś przyszła odpowiedź.

- Wojewoda poinformował, że trwają prace nad znalezieniem formy finansowania i w najbliższym czasie odbędzie się spotkanie ze starostą i zaangażowanymi stronami. To spotkanie określi dalszy sposób postępowania – mówi Stanisław Bielik.

Jak podkreśla starosta Bielik, ciągle nie jest wiadomo, czy wykopano już wszystkie beczki z chemikaliami. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska dokonuje jeszcze specjalistycznych badań w głąb ziemi.

fot. archiwum

  • Beczki ciągle na żwirowiskach. Potrzeba pieniędzy na ich usunięcie

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

A dlaczego ja mam za to płacić z moich podatków wziąć do odpowiedzialności właścicieli zwirowisk jak nie mają pieniędzy to zabezpieczyć nieruchomości pojazdy i przedmioty wartościowe.
Dodano: 30.10.2017 22:07    Przez: ~Dan
O CO TU CHODZI?!?!?! Jakim cudem podatnicy mają za to płacić?! Przecież pieniądze na to już dawno powinny być ściągnięte z właściciela żwirowni, a on sam już dawno powinien ponieść konsekwencje. Mam czasami wrażenie, że region koniński to taka białoruska enklawa w Polsce, bo to, co tu się wyrabia, to idealnie pasuje do wschodniego zaścianka...
Dodano: 30.10.2017 22:30    Przez: ~john
A właściciel się śmieje HAHAHA
Dodano: 30.10.2017 22:02    Przez: ~Górnik ze żwirowni
Hehe Jaja sobie robią.To jest początek gory lodowej:)Sprawdzic wszystkie zwirownie w okolicy i zamkniete wysypiska smieci.Tam sie dopiero znajdzie radioaktywnych odpadow.
Dodano: 30.10.2017 21:47    Przez: ~Matka Natura
A może zwolnić połowę tych vice dyrektorów ,kierowników ,inspektorów...to pieniądze się znajdą. To jest śmiech na sali ,żeby takiej sprawy nie potrafili rozwiązać i nie ma pieniędzy...ale na wypłaty i premie to zawsze są pieniądze. Dziki kraj.
Dodano: 30.10.2017 21:55    Przez: ~emigrant

KOMENTARZE

Ale po co usuwac,zlac wszystko wlascicielowi do domu
Dodano: 31.10.2017 11:46    Przez: ~Parodia w bialy dzien
Tyle lat gminy dupe kryły właścicielowi to niech to teraz usuwają, a nie od ludzi próbują ściągnąć kase. Mogli reagować na zgłoszenia mieszkańców, teraz drogie władze wyszło zamiatanie pod dywan tylko kolega od żwirowni się na Was wypiął..... żenada!!!!!
Dodano: 31.10.2017 12:43    Przez: ~Aga
3 z 3
<<123

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.