Dzisiaj jest środa 27 stycznia 2021, imieniny: Angeliki, Przybysława, Ilony WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17062) SPORT FORUM FIRMY (5577) PRACA (55) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -1oC
Jutropogoda
1 / -3oC
Pojutrzepogoda
-1 / -3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Poszukiwany i podejrzewany o usiłowanie napadu rab ... (6)Biblioteka będzie miała patronkę. Radni za Zofią U ... (1)

Koniec schroniska młodzieżowego w Żychlinie. Radni zdecydowali

Dodano: 31.10.2017 08:13
Źródło: LM.pl

Radni powiatu konińskiego jednogłośnie przyjęli uchwałę o likwidacji szkolnego schroniska młodzieżowego w Żychlinie. Placówka istniała 14 lat.

W 2003 roku brakowało uczniów Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie, którzy korzystaliby z internatu. Wtedy postanowiono uruchomić schronisko młodzieżowe. Przez lata cieszyło się ono zainteresowaniem, ale jeszcze większym zainteresowaniem zaczęła cieszyć się sama szkoła.

- Cały internat mamy w stu procentach wypełniony przez uczniów. Wszystkie miejsca są zajęte. Nie możemy spełnić wymogów formalnych szkolnego schroniska młodzieżowego, które powinno być udostępnione przez cały tydzień – mówi Anna Matczak-Gaj, dyrektor ZSEU w Żychlinie.

W internacie mieszka obecnie 92 uczniów. Zajmują oni 40 miejsc, które przeznaczone były na schronisko. Radni powiatowi nie mieli wątpliwości. Jednogłośnie zdecydowali o zamiarze likwidacji. Cała procedura powinna się zakończyć jeszcze przed końcem roku. Anna Matczak-Gaj podkreśla, że zamierza złożyć do zarządu jeszcze jeden wniosek. Chodzi o to, by chętni do przenocowania w szkolnym internacie, mogli to zrobić w wakacje i ferie.  

  • Koniec schroniska młodzieżowego w Żychlinie. Radni zdecydowali

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawo kadro ZSEU! Szkoła, która nie tylko uczy, ale również wychowuje! Gratulacje!
Dodano: 31.10.2017 14:10    Przez: ~mieszkanka
Super szkoła i internat
Dodano: 31.10.2017 14:17    Przez: ~Mieszkanka
POgięło cię nieżle !!!!
Dodano: 31.10.2017 15:47    Przez: ~v

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.