Dzisiaj jest sobota 16 grudnia 2017, imieniny: Albiny, Zdzisławy, Adelajdy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23491) SPORT FORUM FIRMY (5109) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
1 / 0oC
Jutropogoda
1 / -2oC
Pojutrzepogoda
0 / -2oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:
Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Platforma Obywatelska chce swojego prezyden ...

Konin. Platforma Obywatelska chce swojego prezydenta miasta

Dodano: 21.11.2017 13:59

„Do trzech razy sztuka. Tym razem wygramy” - mówią przedstawiciele konińskiej Platformy Obywatelskiej. Partia szykuje się już do wyborów samorządowych.

Wczoraj odbyły się wewnętrzne wybory w konińskiej PO. Przewodniczącym zarządu powiatowego został po raz kolejny Tomasz Nowak. Jak mówi, nie miał kontrkandydatów, a co więcej poparło go 99 procent członków partii. Wiceprzewodniczących Platforma ma aż trzech. Henryk Drzewiecki odpowiada za marketing i kontakty z partiami oraz stowarzyszeniami, Wiesław Steinke jako wiceprzewodniczący odpowiedzialny jest za Konin oraz Marek Ejma za struktury w powiecie konińskim. Rzecznikiem dyscypliny został Piotr Korytkowski, skarbnikiem Janusz Zawilski, sekretarzem Małgorzata Cieśluk, a jej zastępcą – Rafał Duchniewski.

PO z nieco odświeżonym zarządem rozpoczęła już rozmowy dotyczące wyborczej współpracy z partiami i zaangażowanymi politycznie stowarzyszeniami.

- Jako PO walczyliśmy o to miasto kilka razy. Od prezydenta zależy wszystko i za wszystko ponosi się odpowiedzialność – mówi poseł Tomasz Nowak. - Wartościowe rzeczy, które pojawiły się w Koninie są z tej części koalicji, m.in. geotermia, czy też znakomicie przeprowadzona przez nasz samorząd reforma, a właściwie deforma oświaty. Ta część, za którą my odpowiadamy plus pomysły, które wnosimy są wartością dodaną i będziemy je pokazywali. Kluczem jest posiadanie własnego prezydenta, żeby zrealizowane w 100 procentach zostały nasze pomysły na przyspieszenie miasta i wyjście z tej pułapki, w której jesteśmy – dodaje.

Platforma z SLD, z ramienia której startował Józef Nowicki, przegrała dwa razy. Teraz partia liczy nie tylko na zwycięstwo, ale przede wszystkim na zdeklasowanie Prawa i Sprawiedliwości.

- Apeluję, wszystkie ręce na pokład! Nie możemy dać miasta i regionu ugrupowaniu, które szkodzi. Nie chciałbym, żeby szkodziło też mojemu miastu – mówi Piotr Korytkowski.

PO ma trzech kandydatów na prezydenta Konina, których zamierza „wprowadzić do rozmów”. Jak podkreśla Tomasz Nowak, ich kandydat pojawi się bez względu na to, kto jeszcze będzie startował. 

  • Konin. Platforma Obywatelska chce swojego prezydenta miasta

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:platforma obywatelska,   PO,   Tomasz Nowak,   wybory samorządowe,   wybory,   zarząd PO,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Partia szkalująca Polskę na arenie międzynarodowej nigdy nie otrzyma mojego poparcia.
Dodano: 21.11.2017 14:19    Przez: ~PlaTfussek
nigdy więcej platformy!
Dodano: 21.11.2017 14:32    Przez: ~edd
Nie. Piszę o sześciu europosłach Platformy Obywatelskiej (Michał Boni,Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein,Danuta Hübner,Danuta Jazłowiecka,Barbara Kudrycka,Julia Pitera) głosujących w Parlamencie Europejskim za sankcjami przeciwko Polsce , mogącymi skutkować ograniczeniem naszej suwerenności. Sankcjami, które bezpośrednio dotkną każdego obywatela.Wstrzymujący się od głosu tak naprawdę też poparli współczesną Targowicę.
Dodano: 21.11.2017 14:52    Przez: ~lista hańby
Ta lista jest wieksza Tusk Schetyna Kopacz Gronkiewicz .
Dodano: 21.11.2017 15:56    Przez: ~Za kraty z nimi
Na złodzieji z PeO zaglosuje zlodziej ich koles narkoman psychicznie chory lub jakiś zul.
Dodano: 21.11.2017 14:57    Przez: ~Kamil

KOMENTARZE

ha ha ha i koledzy prezydenta zostaną bez pracy (jak np zwykli ludzie)...biedactwa :)
Dodano: 21.11.2017 14:15    Przez: ~konininka
Na złodzieji z PeO zaglosuje zlodziej ich koles narkoman psychicznie chory lub jakiś zul.
Dodano: 21.11.2017 14:57    Przez: ~Kamil
PO pragnie dzikiej reprywatyzcji KONINA.
Dodano: 21.11.2017 15:48    Przez: ~ANTY_PO
PO ma juz prezydenta w STOLICY.HANBA
Dodano: 21.11.2017 15:48    Przez: ~Precz
PO kogo wy chcecie zdeklasowac? To my wyborcy was zdeklasujemy bo dobre gowno zrobiliście podczas swoich rządów i nic poza tym .A ugrupowanie które najbardziej szkodzi to właśnie tacy jak wy !właśnie?, wstyd !Sam sposób wypowiadania się źle o innych politykach,wasze poczynania odnośnie Polski w Europie i to jak się wypowiadacie na temat Polaków (chocby wziąć pod uwagę 11 listopada)już źle o was świadczy i ja mam na was głosować? Nigdy w życiu!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 21.11.2017 16:35    Przez: ~Ha
Ale Konin was nie chce
Dodano: 21.11.2017 16:42    Przez: ~Pñ
Na pewno będziecie głosować przeciwko naszemu miastu tak jak glosowaliscie przeciw Polsce. ZDRAJCY?!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 21.11.2017 16:54    Przez: ~Pn
Jeszcze nam tu Tuska sciagniecie
Dodano: 21.11.2017 16:54    Przez: ~Ojjjjj nieeeee
Nie możemy oddać miasta partii która sxkodzi powiedział o opozycji ten którego partia rządzi tym miastem od kilku lat i która doprowadziła to miasto do agonii. Dramatyczny krysys demograficzny, likwidacja dużego przemyu, wciąż duże bezrobocie, brak pomysłu na rozwój miasta, podział synekur wg klucza partyjnego, podniesienie mieszkañcom Konina wieku emerytalnego do 67 lat to główne ich osiągnięcia. Konin zgodnie z rankingiem miast średnich znalazł się w pierwszejj 20 miast zagrożonych gospodarczym i demograficznym kryzysem w Polsce. Większość tych ludzi jest przy korycie, na dobrych stanowiskach utrzymywanych z naszych podatków, ale nie zrobili dla nas nic, by było nam lepiej. Podziękujmy tym ludziom, ich czas już dawno się skoñczył.
Dodano: 21.11.2017 17:14    Przez: ~Wilk
To miasto dzięki tej władzy SLD-PO dogorywa, wszystko się wali, wszystko upada.
Dodano: 21.11.2017 17:28    Przez: ~Tylko nie PO !
Agent "Aktor" bu ha ha. PO tonie i to widać .
Dodano: 21.11.2017 18:59    Przez: ~qqq
avatar Qrwa! Kapuś ,,Aktor" ciągle pokazuje świńską mordę.Mieszańcy mają was dosyć wy..dolą was w następnych wyborach na śmietnik historii ,a na z wielu z was czeka już program cela plus.
Dodano: 21.11.2017 20:08    Przez: Tomasz Kobrzycki
Co Oni w życiu zrobili samodzielnie ??? Od lat to samo czyli słowa i krytyka a PO wyborach układanka, byle przy władzy.
Dodano: 21.11.2017 20:31    Przez: ~zdegustowany
ZDRAJCY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! POD SĄD?!!!!!!!!!
Dodano: 21.11.2017 23:23    Przez: ~Pn
ZDRAJCY!!!!! Nie obrażanie ludzi którzy ciężko pracują na to żeby coś mieć. A wy lekka ręką wszystko sprzedaliscie
Dodano: 22.11.2017 12:49    Przez: ~Hung
99% POparło Nowoka !!! To tylko 1% na sali było normalnych ????
Dodano: 22.11.2017 20:37    Przez: ~AKTor
Ja proponuje temu portalowi, żeby ludzie logowali się poprzez fb albo własne imiona i nazwiska. A tak macie tu niezły chlew, żeby nie obrazić świń. Może wtedy ludzie ogarną choć język jakim się posługują...
Dodano: 23.11.2017 15:14    Przez: ~.
Partia szkalująca Polskę na arenie międzynarodowej nigdy nie otrzyma mojego poparcia.
Dodano: 21.11.2017 14:19    Przez: ~PlaTfussek
Piszesz o pisie oczywiście? Grudzień 2010, styczeń 2011, marzec 2012 .... Pierwsi latali na skargę do brukselki!
Dodano: 21.11.2017 14:42    Przez: ~maciar
Nie. Piszę o sześciu europosłach Platformy Obywatelskiej (Michał Boni,Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein,Danuta Hübner,Danuta Jazłowiecka,Barbara Kudrycka,Julia Pitera) głosujących w Parlamencie Europejskim za sankcjami przeciwko Polsce , mogącymi skutkować ograniczeniem naszej suwerenności. Sankcjami, które bezpośrednio dotkną każdego obywatela.Wstrzymujący się od głosu tak naprawdę też poparli współczesną Targowicę.
Dodano: 21.11.2017 14:52    Przez: ~lista hańby
Ta lista jest wieksza Tusk Schetyna Kopacz Gronkiewicz .
Dodano: 21.11.2017 15:56    Przez: ~Za kraty z nimi
Prawdziwy Polak nigdy nie zagłosuje za sankcjami uderzającymi we własny kraj, czy ci europosłowie są Polakami ?
Dodano: 21.11.2017 17:34    Przez: ~Nie !
A jak wygracie to co jeszcze sprzedacie ????????
Dodano: 21.11.2017 19:26    Przez: ~ziom
Wszystko, nawet bloki z lokatorami, jak w Warszawie, a już czyściciele się wami zajmą, bo czynsze pójdą kilka razy w górę.
Dodano: 22.11.2017 18:08    Przez: ~PO co
znowu ten drzewiecki paranoja
Dodano: 21.11.2017 14:21    Przez: ~winciaszek
Na biurku maja umowy kupna sprzedaży. Ciekawe co szykują do sprzedazy
Dodano: 22.11.2017 15:43    Przez: ~Pn
A dla Jankowiaka nie ma funkcji.
Dodano: 21.11.2017 14:32    Przez: ~wyborca
To ten co wszędzie się pcha i strzela z ucha.
Dodano: 22.11.2017 07:03    Przez: ~UB
nigdy więcej platformy!
Dodano: 21.11.2017 14:32    Przez: ~edd
PO ściąga Polskę na DNO.
Dodano: 21.11.2017 17:38    Przez: ~Opozycja ?
I to jest gwóźdz to trumny...Drzewiecki ????Stenke ????Ejma ????Dramat!!!Porazka!!!!
Dodano: 21.11.2017 14:42    Przez: ~Zawiedziony
Nie macie jakiejś fajnej laski zeby na nią zagłosować??
Dodano: 21.11.2017 14:56    Przez: ~fajny koles
Była ,POpróbowała startu i zbyt póżno doszła do wniosku,że wdepła w gówno .
Dodano: 21.11.2017 18:43    Przez: ~ZĘBATKA geo-nieta
Drzewiecki czy Korytkowski?????Jeden gorszy od drugiego....
Dodano: 21.11.2017 15:02    Przez: ~Zawiedziony
A jakieś konkrety ? Czy tylko tak obrażasz ludzi, bo nie potrafisz nic innego?
Dodano: 23.11.2017 15:10    Przez: ~zawiedziona
Wygrajcie ale bez Nowaka Temu Panu Podziękujmy.
Dodano: 21.11.2017 15:06    Przez: ~PO musi wygrać
Musi wygrac zeby sprzedac KONIN.Po juz sprzedało WARSZAWE.CZAS NA WAS ROZLICZYC
Dodano: 21.11.2017 15:51    Przez: ~TYLKO PIS
Gdyby PO nadal rządziła wyprzedali by wszystko a my byśmy byli parobkami we własnym kraju, tak jak jesteśmy parobkami u właściciela Elektrowni i Kopalni.
Dodano: 21.11.2017 17:44    Przez: ~Energetyk
Energetyk trafnie to określiłes parobki i najgorsze jest to że Zygmunt niby jest Polakiem i gotuję rodakom taki los Hańba to tacy przedsiębiorcy hańba dla dla peło którą niemca chciała dostarczyć tanią siłę roboczą
Dodano: 22.11.2017 10:27    Przez: ~Gigli
Solorz jest Polakiem ?
Dodano: 22.11.2017 18:12    Przez: ~Żartowałeś ?
Świetnie. Nieważne kto, byle tylko dokopać kandydatowi z PIS. Expose perfekcyjne. Mnie na to nie złapiecie. To miasto potrzebuje odpartyjnienia, a co za tym idzie, kandydata, który jest menedżerem i kimś z wiedzą. Który policzy, przeanalizuje i wywali całą tą patologię, pucującą i zaklinającą rzeczywistość.
Dodano: 21.11.2017 16:05    Przez: ~mieszkaniecK
~mieszkaniecK "...To miasto potrzebuje odpartyjnienia...." - PiSlamiści na to nie pozwolą. Ustawa w toku.
Dodano: 21.11.2017 16:26    Przez: ~xXx
Cała patologia czyli PO PiS SLD i Peesel .... żadne z tych ugrupowań nie pozwoli na to. Powiadam Wam.
Dodano: 21.11.2017 16:30    Przez: ~emigrant
Buhaha tylko nie platforma tym dziadom dziękujemy
Dodano: 21.11.2017 16:36    Przez: ~xmen
Tylko nie Platforma, oni już dali próbkę 8 lat rządów kolesiów, nawet 500 zł. na dzieci nie dali, wiek emerytalny podnieśli do 67 roku życia.
Dodano: 21.11.2017 17:48    Przez: ~Popieram PiS
1 z 5
12345>>