Dzisiaj jest piątek 23 sierpnia 2019, imieniny: Apolinarego, Filipa, Róży WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19498) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 16oC
Jutropogoda
24 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 20oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Konińscy policjanci w gronie laureatów "Kryształowej Gwiazdy"

Dodano: 29.11.2017 10:18
Źródło: LM.pl

Konińscy policjanci wśród wyróżnionych „Kryształową Gwiazdą”, która wręczana jest za szczególną odwagę i determinację w niesieniu pomocy obywatelom.

Gala odbyła się już po raz trzynasty w Poznaniu. W tym roku wyróżnionych zostało 124 funkcjonariuszy z całej Wielkopolski. W gronie laureatów znaleźli się sierż. szt. Michał Kaczmarek i sierż. szt. Tomasz Kucal, którzy 21 lutego tego roku interweniowali podczas próby samobójczej. Mundurowi zauważyli mężczyznę, który siedział na torowisku. Kiedy zauważył podbiegających policjantów położył się na torach i chwycił za szyny. Funkcjonariuszom udało się ściągnąć desperata, gdy pociąg był około 50 metrów przed niedoszłym samobójcą.

Odznaczeni „Kryształową Gwiazdą” zostali też st. sierż. Piotr Wojcieszak i st. post. Andrzej Brud, którzy 13 stycznia tego roku pełniąc służbę w kolskiej komendzie, zauważyli częściowo palący się budynek mieszkalny. Funkcjonariusze ustalili, że wewnątrz budynku znajdują się osoby i nie bacząc na zagrożenie własnego życia, weszli do środka. Policjanci wyprowadzili z budynku cztery osoby.  

fot. KMP Konin

  • Konińscy policjanci w gronie laureatów "Kryształowej Gwiazdy"
  • Konińscy policjanci w gronie laureatów "Kryształowej Gwiazdy"

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Nie rozumiem za co. Przecież to jest ich praca. Skoro tyle godzin jeżdżą i siedza w radiowozach to wypadaloby cos zobaczyc i zrobic. Mnie nikt nie wręcza odznaczeń za to że pomagam innym . A robię to często.
Dodano: 29.11.2017 13:38    Przez: ~Obiektywny
Ach te nasze koninskie milicyjne gwiazdy
Dodano: 29.11.2017 13:43    Przez: ~Bolo
Przepracowałem w Elektrowni 'Pątnów" 35 lat w systemie zmianowym i nikt nigdy mnie nie odznaczył żadnym "medalikiem", dlatego że byłem pracownikiem fizycznym, zaś ci na stanowiskach, piastujący kierownicze funkcje naprzemiennie rok w rok byli odznaczani "za szczególne zasługi". Tak się traktuje ludzi w pracy, tzw elita obławia się do woli, a zwykłemu pracownikowi pozostają okruchy ze stołu pańskiego, a gdzie sprawiedliwość ?
Dodano: 29.11.2017 17:04    Przez: ~Emeryt ZE PAK

KOMENTARZE

Nie rozumiem za co. Przecież to jest ich praca. Skoro tyle godzin jeżdżą i siedza w radiowozach to wypadaloby cos zobaczyc i zrobic. Mnie nikt nie wręcza odznaczeń za to że pomagam innym . A robię to często.
Dodano: 29.11.2017 13:38    Przez: ~Obiektywny
Obiektywnie rzecz biorąc trzeba mieć pewną wrażliwość społeczną, empatię aby działać. Kto tego nie rozumie, nie wie czym jest społeczność, lokalna wspólnota. Nie będzie wyróżniony, odznaczony. Niekiedy jego istnienie może być dla bliskich obciążeniem.
Dodano: 29.11.2017 15:09    Przez: ~ono
Do: ~ono. Proszę Cię, nie rozśmieszaj mnie. Sam nie wierzysz w to co piszesz. Po prostu nie każdy może zostać odznaczony choćby był 1000 razy lepszy od tych policjantów. Wielu jest tzw. cichych bohaterów. A co do policjantów to jest ich zakichany obowiązek i za to otrzymują pieniądze. Jeżeli ta praca jest taka trudna i ciężka to niech zrezygnują i zatrudnią się gdziekolwiek indziej np. na budowie, w sklepie, czy gdziekolwiek. Wtedy oczy się otworzą jak będzie trzeba pracować zamiast przesiadywać w radiowozie. A przy okazji to nie widziałem jeszcze żadnego policjanta z wykształceniem po porządnej uczelni. Wszyscy tylko po prywatnych pseudo uczelniach.
Dodano: 29.11.2017 18:51    Przez: ~no napewno
Ach te nasze koninskie milicyjne gwiazdy
Dodano: 29.11.2017 13:43    Przez: ~Bolo
To za mandaty.jyz nie daja nagrod?
Dodano: 29.11.2017 13:47    Przez: ~Pn
Obiektywny.... za pisanie bzdur w necie nagród nie dają.....Aż tak zazdrościsz? Zawsze możesz wypróbować swoich sił i umiejętności w policji.
Dodano: 29.11.2017 13:55    Przez: ~a.
No i najlepiej złodzieja lub wandala przyprowadzić i to takiego który jeszcze się przyzna i robota z głowy a potem GWIAZDY! znam takich co to gwiazdy odbierali a teraz już nie pracują;-)
Dodano: 29.11.2017 14:14    Przez: ~taka jedna
Przepracowałem w Elektrowni 'Pątnów" 35 lat w systemie zmianowym i nikt nigdy mnie nie odznaczył żadnym "medalikiem", dlatego że byłem pracownikiem fizycznym, zaś ci na stanowiskach, piastujący kierownicze funkcje naprzemiennie rok w rok byli odznaczani "za szczególne zasługi". Tak się traktuje ludzi w pracy, tzw elita obławia się do woli, a zwykłemu pracownikowi pozostają okruchy ze stołu pańskiego, a gdzie sprawiedliwość ?
Dodano: 29.11.2017 17:04    Przez: ~Emeryt ZE PAK