Dzisiaj jest czwartek 19 kwietnia 2018, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25944) SPORT FORUM FIRMY (5166) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
19 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kolizja na Trasie Bursztynowej. Zderzyły si ... (21)Konin również spotka się z żonkilami w rocznicę po ... (65)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKonin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu So ...

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

Dodano: 13.12.2017 09:37

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność. O różnych porach 13 grudnia, w 36. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, składano kwiaty przy kamieniu Solidarności.

- To tragiczna dla polskiej historii data. 13 grudnia 1981 roku generał Jaruzelski wprowadził stan wojenny. Na ulice wyjechały wozy opancerzone, wyszły służby mundurowe, zapukały do niektórych drzwi. W rocznicę tych wydarzeń zebraliśmy się tutaj jako przedstawiciele demokratycznej opozycji

– powiedział Henryk Drzewiecki z PO, który wraz z przedstawicielem KOD (mimo wcześniejszych zapowiedzi zabrakło delegata Nowoczesnej) złożył kwiaty przed kamieniem upamiętniającym tamte wydarzenia.

- Jest nam przykro , że musimy to robić o tak różnych porach, nie narażając się na jakieś szykany słowne. W zeszłym roku, kiedy składaliśmy kwiaty mieliśmy z tym do czynienia. Dlatego zmieniliśmy godzinę tegorocznych obchodów, aby uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Przykro nam, bo takie daty dla polskiej historii powinniśmy obchodzić wspólnie.

Delegacja z 9.00 udała się jeszcze na cmentarz komunalny, aby złożyć kwiaty na grobie konińskiego działacza Solidarności - Zbigniewa Ładosza, posła na Sejm I kadencji.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności
Slajd 1/13

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 1 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 2 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 3 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 4 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 5 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 6 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 7 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 8 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 9 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 10 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 11 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

Konin. Wymieniające się delegacje przy kamieniu Solidarności

slajd 12 z 13

O godz. 8.00 delegacja samorządu Konin, potem przedstawiciele PO i KOD, a o 12.00 konińska Solidarność.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:stan wojenny,   kamień Solidarności,   PO,   KOD,   36 rocznica,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

Tak czasami myśle ..różni "zacni "ludzie składają kwiaty pod różnymi pomnikami.Czy idą uszanowac osobe tak ze szczerego serca,czy najważniejszy jest lans,dobrze ułożone wlosy,wypastowane buty i jak najwiecej fotek,bo na plecach czuc oddech wyborow?to nie jest aluzja do zadnej konkretnej opcji ale do zachowań.
Dodano: 13.12.2017 10:01    Przez: ~Xxx
A PiS nie ma jakiegoś Piotrowicza, prokuratora Stanu Wojennego w Koninie ? Nadawałby się z kwiatami pod pomnik idealnie...Jakoś tak jest, że część internowanych 13 grudnia 1981 r. działaczy pierwszej Solidarności są dziś związani z PO. Ma więc ta partia pełne prawo świętować i oddawać cześć bohaterom tamtych wydarzeń.Agresja dzisiejszych związkowców czy działaczy bądź sympatyków PiS jest zwyczajnie nie na miejscu...
Dodano: 13.12.2017 10:29    Przez: ~qwerty
Kodziarze i patrioci z PO... A kto głosował przeciwko POLSCE w PE ostatnio? 6 POpaprańców patriotów,,, Nigdy wiecej PO w tym kraju!!!
Dodano: 13.12.2017 10:26    Przez: ~Pn
Precz ze zlodziejami aferzystami klamcami i zdrajcami NARODU POLSKIEGO.DLA zdrajcow hest tylko jedna KARA .
Dodano: 13.12.2017 10:04    Przez: ~pod sad
Ktoś kto wychodzi na ulice i w agresywny sposób przeciwstawia się wybranemu w demokratycznych wyborach rządowi, nie podałbym ręki, czy ci ludzie są Polakami ?
Dodano: 13.12.2017 17:42    Przez: ~Symp. PiS

KOMENTARZE

Kodziarze szykujcie się pod sąd! Nie wymagajcie od uczciwych ludzi żeby z wami świętowali wprowadzenie stanu wojennego, przez zdrajcę narodu a waszego bohatera towarzysza Jaruzelskiego!
Dodano: 13.12.2017 09:53    Przez: ~Precz z Kodarastami!
Wara ci od KOD-u! Jednym ze składających kwiaty był Marek, który w stanie wojennym był internowany w Mielęcinie. Od niego też wara!
Dodano: 13.12.2017 16:05    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Ktoś kto wychodzi na ulice i w agresywny sposób przeciwstawia się wybranemu w demokratycznych wyborach rządowi, nie podałbym ręki, czy ci ludzie są Polakami ?
Dodano: 13.12.2017 17:42    Przez: ~Symp. PiS
Jakbym był tobą, to też bym nie podawał łapy ubabranej w zniewolonej demokracji.
Dodano: 13.12.2017 18:40    Przez: ~xyz
Ej bliźniak kobrzckiego! Stalin był ministrantem a czy to oznacza, że nie mogę go teraz nazywać zbrodniarzem??? Nikogo nie obchodzi teraz gdzie kiedyś kodziarz był kiedyś, liczy się to co teraz odstawiają za szopki! Precz z wami durnie!
Dodano: 13.12.2017 19:03    Przez: ~Ech
Masz wschodnie zainteresowania (Ech) i mierne masz wiadomości, a wymądrzasz się jakbyś był pępkiem świata. NIe nadymaj się bo pękniesz i będzie nieładnie pachniało...!
Dodano: 13.12.2017 19:19    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Nie będę się pastwił nad toba bliźniaku kobrzyckiego, kodoraści za chwilę znikną jak palikociarnia. Leżącego się nie kopie, więc bądź zdrów.
Dodano: 13.12.2017 19:24    Przez: ~Ech
A gdzie TW "AKTOR" ? POdejrzewam,że "sumie nie go gryzie.-żartowałam !!!!!
Dodano: 14.12.2017 14:53    Przez: ~ZEMSTA CZEKA
Tak czasami myśle ..różni "zacni "ludzie składają kwiaty pod różnymi pomnikami.Czy idą uszanowac osobe tak ze szczerego serca,czy najważniejszy jest lans,dobrze ułożone wlosy,wypastowane buty i jak najwiecej fotek,bo na plecach czuc oddech wyborow?to nie jest aluzja do zadnej konkretnej opcji ale do zachowań.
Dodano: 13.12.2017 10:01    Przez: ~Xxx
Do Xxx. Co w tym złego, że ludzie starają się schludnie wyglądać? Czy to źle, że nie są potargani i mają wyczyszczone buty?? Mają wyglądać tak niechlujnie jak prezes Jarosław Kaczyński?
Dodano: 13.12.2017 12:25    Przez: ~3 pytania
Pan Prezes J. Kaczyński choć może i wyglądem nie powala, ale za to politykiem jest przednim i nikt obecnie nie jest w stanie mu dorównać i jako lider PiS-u kieruje tą partią dobrze.
Dodano: 13.12.2017 17:50    Przez: ~Symp. PiS
POpaprancy i KODziarze Mamy was juz dojsc
Dodano: 13.12.2017 10:01    Przez: ~szoruj
Bardziej mamy dość złodziejskiej paczki PiSiorów
Dodano: 13.12.2017 10:12    Przez: ~king
Chyba juz zapomniales jak POpaprani pól polski sprzedali . bardziej z ciebie. Pajac niż king
Dodano: 13.12.2017 10:23    Przez: ~Pisak
A ja mam dość kodowcow Po złodziejskiej paczki ,stan wojenny był ciężki dla każdego Polaka wtedy ,ale po coś został wprowadzony,gdyby nie to to ruski by wkroczyli do Polski wtedy,b ylo by tak jak zrobili to na Ukrainie parę lat temu,nie bronie tamtych przywódców ale proszę zwrócić uwagę na to co się działo wtedy w Rosji a w Polsce i jak Polska była zależna i jak długo Rosjanie u nas mieli swoje bazy wojska w Bornym Sulinowie,a kiedy przyszedł czas na opuszczenie Bonego Sulinowo to całe zostało ono zdewastowane przez nich
Dodano: 13.12.2017 11:08    Przez: ~Ha
Po co ruski mieliby wkroczyć do polski przecież oni juz tu byli od ladnych paru lat
Dodano: 13.12.2017 17:31    Przez: ~Ou
Precz ze zlodziejami aferzystami klamcami i zdrajcami NARODU POLSKIEGO.DLA zdrajcow hest tylko jedna KARA .
Dodano: 13.12.2017 10:04    Przez: ~pod sad
Tak jest! Pogonić tę PiSowską swołocz!
Dodano: 13.12.2017 10:15    Przez: ~persona
Dla Was ciemnogrodzianie wystarczającą karą będzie napisanie kartkówki ze znajomości ortografii języka polskiego.
Dodano: 13.12.2017 15:47    Przez: ~am
Ponieważ wtedy mieliśmy kryzys gospodarczy,wszystkiego brakowało ,nawet energetyczne bylo źle,ludzie buntowali się strajkowali,dochodzilo do zamieszek a państwa układu warszawskiego min.Rosja pod której to byliśmy wtedy butem że tak powiem nakazała to stłumić w Polsce tamtym rządzącym pod groźbą zbrojnej interwencji ZSRR dlatego wprowadzono stan wojenny,mysle że było by dużo więcej ofiar,oczywiscie komuniści bali się stracić władze to też powód jakby nie było,oni wiedzieli że to ma być zamach stanu z użyciem siły inaczej mielibyśmy najazd że tak powiem że str Rosji.Wszystko to ciężkie ale czasu nikt nie cofnie,zreszta podobna sytuacja była wcześniej w Czechosłowacji w 1968 roku
Dodano: 13.12.2017 19:41    Przez: ~Ha
Nie pokazujcie sie juz i nie robcie wstydu.
Dodano: 13.12.2017 10:09    Przez: ~pod sadwypad
Kodziarze, wypad stamtąd! Wasza obecność, tzn ubecność w tym miejscu to bezczelność! Wasze miejsce jest przy pomnikach ale bieruta, kiszczaka itp.
Dodano: 13.12.2017 10:22    Przez: ~su_arez@wp.pl
A prokurator stanu wojennego Piotrowicz to czasem nie jest posłem PiS? A TW Wolfgang nie został mianowany przez PIS - owskiego prezydenta ambasadorem RP w Berlinie? A TW Balbina? A sekretarz POP Białkowski? A 1 sekretarz KW PZPR w Płocku Wojciech Jasiński? Mam wymieniać dalej komunistyczną przeszłość działaczy PiS?
Dodano: 13.12.2017 21:27    Przez: ~Lewski
Pislamskim bolszewikom piotrowicz nie przeszkadza bo to swój komuch a pisie komuchów przechrzt najwięcej
Dodano: 13.12.2017 22:13    Przez: ~ebać pissssss
Kodziarze i patrioci z PO... A kto głosował przeciwko POLSCE w PE ostatnio? 6 POpaprańców patriotów,,, Nigdy wiecej PO w tym kraju!!!
Dodano: 13.12.2017 10:26    Przez: ~Pn
NIKT nie głosował przeciwko Polsce, tylko przeciwko PiSowsko - nacjonalistycznemu rządowi!
Dodano: 13.12.2017 21:27    Przez: ~Observer
Pierwsi zebrali się tam ci, którzy byli lub są komunistami, milicjantami, byłymi współpracownikami SB, ZORMO i ORMO.
Dodano: 13.12.2017 10:28    Przez: ~Heh
Pierwsi byli radni z zastępcą Prezydenta Miasta. Gdzie ich chcesz zaszeregować ? Choćby takiego Majewskiego z PiS ? Ochłoń.
Dodano: 13.12.2017 10:40    Przez: ~qwerty
Heh, jasne. Większość rządzących w Koninie, to SLD, dalej było PO i KOD. Powiedz zatem, gdzie tu przesada? Taka, że jeden z PiS się tam zapodział?
Dodano: 14.12.2017 09:03    Przez: ~Heh
A PiS nie ma jakiegoś Piotrowicza, prokuratora Stanu Wojennego w Koninie ? Nadawałby się z kwiatami pod pomnik idealnie...Jakoś tak jest, że część internowanych 13 grudnia 1981 r. działaczy pierwszej Solidarności są dziś związani z PO. Ma więc ta partia pełne prawo świętować i oddawać cześć bohaterom tamtych wydarzeń.Agresja dzisiejszych związkowców czy działaczy bądź sympatyków PiS jest zwyczajnie nie na miejscu...
Dodano: 13.12.2017 10:29    Przez: ~qwerty
Zdelegalizowac KOD
Dodano: 13.12.2017 10:46    Przez: ~anty
Możesz skoczyć...!
Dodano: 13.12.2017 16:08    Przez: ~xyz
1 z 2
12>>