Dzisiaj jest piątek 18 października 2019, imieniny: Juliana, Łukasza, Bratumiła WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17938) SPORT FORUM FIRMY (5383) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 14oC
Jutropogoda
16 / 13oC
Pojutrzepogoda
17 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Po miesiącu przerwy Medyk wraca do Konina, by podj ... (0)Konin. Dzieci z Przedszkola nr 11 uczyły się Kolej ... (0)

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

Dodano: 13.12.2017 13:24

W samo południe przy kamieniu Solidarności w centrum Konina spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

W 36 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, 13 grudnia, od samego rana, przy symbolicznym kamieniu składane są kwiaty przez różne delegacje. O godz. 8.00 pojawiła się tam delegacja samorządowa, o 9.00 byli przedstawiciele demokratycznej opozycji, czyli PO i KOD-u, a w samo południe przybyli działacze Solidarności z transparentami: „Weterani Solidarności z rządem RP” i „Weterani Solidarności żądają zaprzestania kłamstw przez lewaków i liberałów”.

- To nie jest święto – podkreślił Zdzisław Nowakowski, przewodniczący regionu Solidarności. - Nie wyobrażam sobie, aby spotykać się tutaj z ludźmi z SB, UB i wspominać te czasy. Oni powinni siedzieć w więzieniach. Te zbrodnie powinny być już dawno osądzone, a sprawcy mordów, takich jak zamordowanie księdza Jerzego, górników, robotników, osadzeni.

- Na pewno nie będziemy razem w byłymi funkcjonariuszami służb bezpieczeństwa, będziemy z ludźmi zwykłymi, z szarymi obywatelami, którzy ucierpieli w tamtych czasach. Wśród nas są osoby internowane w tamtych latach – dodał Remigiusz Ładowski, zastępca przewodniczącego regionu „S”. - Trzeba pokazywać młodym ludziom, którzy tamtych czasów nie pamiętają, żeby wiedzieli, że takie coś miało miejsce i żeby się nie powtórzyło.

 

 

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani
Slajd 1/24

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 1 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 2 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 3 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 4 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 5 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 6 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 7 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 8 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 9 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 10 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 11 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 12 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 13 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 14 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 15 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 16 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 17 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 18 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 19 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 20 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 21 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 22 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

To nie jest święto. Działacze Solidarności, PiS, Represjonowani

slajd 23 z 24

W samo południe przy kamieniu Solidarności  spotkali się przedstawiciele Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym, członkowie Solidarności oraz Prawa i Sprawiedliwości.

następny slajdpoprzedni slajd

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Co to za ordynus pisał te propagandowe hasła. Lewaków to mowa potoczna w żadnym wypadku oficjalna.. Jak już powinno być lewicowców czy lewicy. Mimo ze nie popieram lewicy to znam zasady pisowni będąc nauczycielką. Chociaż polemizowałabym kto powinien zaprzestać kłamać.. Solidarność też powinna ujawnić kto był ich głównym źródłem finansowania w latach 80, kto przyczynił się do embarg, ograniczeń i kryzysu lat 80, kto prosił o nakładanie sankcji a potem tak wielce walczyli bo w kraju źle. W partii nie byłam, w solidarności też nie, ale mając porównanie lat 80 gdzie szkoła była resortowa i była zlepkiem w zasadzie 10 różnych szkół, współpracując z KWB, dając internat, stołówkę, warsztaty na miejscu w Koninie a dzisiejsze czasy gdzie nia ma już nic uczeń to nikt, wtedy miał pełen socjal jak i my a dziś ani stołówki, ani internatu, ani płatnych praktyk, ani warsztatów, ani okolicznościowych upominków, ani konkretnej medycyny szkolnej ani zakładów do których absolwenci szli.Czy jest lepiej?
Dodano: 13.12.2017 13:48    Przez: ~Irena
towarzyszu R. Białkowski koncz wasc wstydu oszczedź
Dodano: 13.12.2017 13:49    Przez: ~bob budowniczy
Kończyłem Górniczą, Fugo przyjęło mnie z otwartymi ramionami. Mieliśmy przychodnie zakładowa , stołówka tez była, sklep, klub, ośrodek szkolenia zawodowego, orkiestrę zakładowa i ośrodek wypoczynkowy. Było dobrze, nikt nie udawał ze pracuje, przynajmniej na naszej brygadzie, ale w 1999 restrukturyzacja i Wszytsko się zepsuło - spółka na suwnice, odlewnię i wydział elektromontazu, sprzedaże likwidacje, zmiany, kombinowania, jeden na drugiego, zwolnienia, złośliwe wrzucania śrub do toreb żeby przetrzepali i zapisali żeby potem był pretekst do zwolenienia. Chociaż przepracowałem 15 lat i bardzo miło wspominam ten okres. A teraz z tego co słyszałem już nie Fugo SA tylko Spzoo i Odlewni nie ma. Kombinują kombinują żeby oni jak najwiecej zarobili i sie dziwota że do roboty nie chcą tam iśc. Ja tez mając porównanie zakładu z lat 80 a dziś.. nie przyjąłbym się.
Dodano: 13.12.2017 13:58    Przez: ~Spawacz
w 100% sie zgadzam XX pewnie moj sw. pamieci ojciec który byl represjonowany w grobie sie przewraca jak widzi z góry o jaką Polske walczył
Dodano: 13.12.2017 14:56    Przez: ~bob budowniczy
~bob budowniczy a Ty to kim jesteś ? Wielki znawca się znalazł, jakoś byliśmy sto lat za murzynami a jak to się działo ze prawie wszytsko szło na zachód ? Mój zakład był potentatem nie tylko w kraju ale i w całej zachodniej Europie, podobnie huta i inne ościenne zakaldy. Kiedyś jakoś się opłacało i wszystko działało. A dziś nic nie nie opłaca, niech przychodzą obcy na nasze ziemie i równają to co jedno pokolenie budowało po to żeby drugie mialo gdzie pracować a oni markety tam stawiają i banki. Czy tak sobie wyobrażaliśmy kapitalizm ? Diora ! Mój Boże co oni zrobili z diora , na początku lat 90 stała wyżej niż zachodnie marki była na szycie światowej myśli technologicznej w radiofonii ale wykupiono i zniszczono, to się robi z naszym krajem nieustannie od 89 roku.
Dodano: 13.12.2017 14:28    Przez: ~Spawacz

KOMENTARZE

Co to za ordynus pisał te propagandowe hasła. Lewaków to mowa potoczna w żadnym wypadku oficjalna.. Jak już powinno być lewicowców czy lewicy. Mimo ze nie popieram lewicy to znam zasady pisowni będąc nauczycielką. Chociaż polemizowałabym kto powinien zaprzestać kłamać.. Solidarność też powinna ujawnić kto był ich głównym źródłem finansowania w latach 80, kto przyczynił się do embarg, ograniczeń i kryzysu lat 80, kto prosił o nakładanie sankcji a potem tak wielce walczyli bo w kraju źle. W partii nie byłam, w solidarności też nie, ale mając porównanie lat 80 gdzie szkoła była resortowa i była zlepkiem w zasadzie 10 różnych szkół, współpracując z KWB, dając internat, stołówkę, warsztaty na miejscu w Koninie a dzisiejsze czasy gdzie nia ma już nic uczeń to nikt, wtedy miał pełen socjal jak i my a dziś ani stołówki, ani internatu, ani płatnych praktyk, ani warsztatów, ani okolicznościowych upominków, ani konkretnej medycyny szkolnej ani zakładów do których absolwenci szli.Czy jest lepiej?
Dodano: 13.12.2017 13:48    Przez: ~Irena
oj pusta baba z ciebie Irenko, na kube albo korea pł. tam to wszystko mają.
Dodano: 13.12.2017 13:53    Przez: ~bob budowniczy
Kończyłem Górniczą, Fugo przyjęło mnie z otwartymi ramionami. Mieliśmy przychodnie zakładowa , stołówka tez była, sklep, klub, ośrodek szkolenia zawodowego, orkiestrę zakładowa i ośrodek wypoczynkowy. Było dobrze, nikt nie udawał ze pracuje, przynajmniej na naszej brygadzie, ale w 1999 restrukturyzacja i Wszytsko się zepsuło - spółka na suwnice, odlewnię i wydział elektromontazu, sprzedaże likwidacje, zmiany, kombinowania, jeden na drugiego, zwolnienia, złośliwe wrzucania śrub do toreb żeby przetrzepali i zapisali żeby potem był pretekst do zwolenienia. Chociaż przepracowałem 15 lat i bardzo miło wspominam ten okres. A teraz z tego co słyszałem już nie Fugo SA tylko Spzoo i Odlewni nie ma. Kombinują kombinują żeby oni jak najwiecej zarobili i sie dziwota że do roboty nie chcą tam iśc. Ja tez mając porównanie zakładu z lat 80 a dziś.. nie przyjąłbym się.
Dodano: 13.12.2017 13:58    Przez: ~Spawacz
spawacz i Irena jakim trzeba być pustym by takie bzdury wypisywać, jeszcze nigdzie sie socjalizm nie sprawdził, byliśmy 100 lat za murzynami, szczyt technologiczny syrenka i maluch aha i polonez i tak bylo w każdej dziedzinie. wielka Polska lat 80 na glinianych nogach.
Dodano: 13.12.2017 14:06    Przez: ~bob budowniczy
Irena, masz rację i nie masz racji. ..w kwestii socjalnej opieki w szkołach, pełna zgoda, ja sam w 83 roku byłem na wycieczce w powidzu, wtedy zobaczyć samolot myśliwski to dla dzieciaka wielka frajda, 2 tygodnie wakacji w górach w 88 roku to dopiero teraz jak jest 500 plus to stać kogoś na taki luksus dla dziecka. ....ale nawet jeśli w sferze socjalnej było dobrze to nie wolno zapominać ze ten system od początku do końca budowany był na kłamstwie, a na kłamstwie nigdy nie da się zbudować normalnego, uczciwego państwa! !a czy jest lepiej? Przez 27 lat po 89 roku ci sami towarzysze budowali kapitalizm przy pomocy kumpli z żydowskiej frakcji solidarności, która przejęła władzę nad 10 milionowym związkiem! !i znowu oszukano Polaków.Wniosek jest taki że brak elity, która w swoim d n a ma wpisany interes narodowy skutkuje tym że nikomu nie zależy na dobru Polski (taki Kwaśniewski żartował sobie. .a kto to jest ten pan Dobropolski. ?)
Dodano: 13.12.2017 14:15    Przez: ~su_arez@wp.pl
Spawacz - zaczęli za rządów koalicji AWS-UW. Jednym z założycieli AWS był Jarosław Kaczyński. Teraz kończy.
Dodano: 13.12.2017 15:01    Przez: ~Koninianka
Nie ma nic za darmo. Ktoś daje ale ktoś płaci. Dlatego socjalizm upadł a państwo zbankrutowało. Teraz idziemy z powrotem. Zapłacisz, zrozumiesz. I zapłaczesz.
Dodano: 13.12.2017 15:55    Przez: ~Ja wiem.
avatar No cóż ,były wtedy zakłady pracy bo byli wtedy tylko czerwoni bandyci i zdrajcy ,nie było PO i złodziei ,po 89 roku bandyci przeszli do biznesu, a zdrajcy do których dołączyli złodzieje do POszamba.Kolejne zakłady niszczono od Polmosu przez ,Konwart, Brykietownię ,FUGO,Hutę , El.Konin,po Cukrownię zostały rozgrabione sprzedane i zrównane z ziemią.Ostatnią ofiarą takiego sqrwysństwa padły kopalnie i elektrownie.Kapuś ,,Aktor" wraz z Gradem oddali praktycznie za darmo energetykę kolejnemu kapusiów ,,Zegarkowi" a ten zaraz się odwdzięczył robiąc go przez jakiś czas prezesem.Tak to działało Lewandowski,Bielecki,Tusk itd.itd to większy kataklizm a niżeli cały stan wojenny i ofiar też więcej (stres ,zawały, depresja i samobójstwa) do tego emigracja większą a niżeli cała od wojny do 89 r.Po przywróceniu samorządności i wprowadzeniu rewizji nadzwyczajnej powróci się do tych wszystkich bezeceństw , różowo grabieżcy muszą odpowiedzieć ukradzio ...
Dodano: 13.12.2017 18:16    Przez: Tomasz Kobrzycki
Dominik Szopa uchachany i w adidasach !!!!!! Tragedia !!!!
Dodano: 13.12.2017 19:18    Przez: ~KOSZULINA
Bob budowniczy ,zapewne jesteś dumnym biorcą 500 i zapomogi w MOPS?Bo p***rolisz od rzeczy
Dodano: 14.12.2017 07:45    Przez: ~Gość
To powiedziałem, ja związkowiec - biurokrata, co to żadną pracą się nie zhańbiłem, przez kilkadziesiąt lat!
Dodano: 14.12.2017 10:06    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
oj gosc nigdy nie pobierałem 500 i nie wychwalam tu PiSu pokemonie, tylko jak można pisać bzdury jaka to komuna była wspaniała, dla jednostek była, ale tu akurat jakis robol z fugo sie wypowiadał jakie to wspaniałe zaklady pracy były, opieka socjalna itd. tak wspaniale bylo że przyjechał niemiec, francuz, anglik na urop i za jedna swoja dniowke wykupil pół sklepu szkoda ze tylko ocet mogł sobie kupic, a chyba że poszedłł do pewxu dla elity sklepy dla informacji gosciu . nie wiem czy powinno mi byc żal takich pustych łbów czy sie z nich smiać. p.s gosciu nawet czytac nie umiesz ze zrozumieniem a co dopiero samodzielnie pomyslec.
Dodano: 14.12.2017 14:45    Przez: ~bob budowniczy.
towarzyszu R. Białkowski koncz wasc wstydu oszczedź
Dodano: 13.12.2017 13:49    Przez: ~bob budowniczy
towarzysz sekretarz POP PZPR nie skończy,bo wstydu nie miał i nie ma,obecnie jest żołdakiem pobierającym judaszowe srebrniki w Wodociągach , a umieścił go tam dawny towarzysz po starej znajomości...on teraz lewy czy prawy..? pewnie sam już nie wie..
Dodano: 13.12.2017 15:29    Przez: ~zx
Nie koninianka założycielem był Marian Krzaklewski ,naipierw to się nazywalo AWs,potem,UW a teraz to się nazywa PO i odłam PO Nowoczesna ,ciągle zmieniali nazwę no bo jak coś kręcili ,np FSo zakłady jak sprzedali odrazu nazwę partii zmienili ,ale gdzie tam co złego to nie oni,wszystko robią w białych rękawiczkach PiS jak coś zrobi nie tak ,przynajmniej tego nie ukrywają a Po tyle popełniło błędów i udają że to nie oni.
Dodano: 13.12.2017 15:38    Przez: ~Ha
A ja myślałem, że dokonano zmiany ustrojowej w Polsce nie po to, by zapełniać więzienia a by przywrócić w Polsce zasady państwa prawa.
Dodano: 13.12.2017 13:57    Przez: ~am
W ich ukochanej gazecie polskiej juz od dawna nawoluja ze policja za slabo bije kod i ze cele powinny byc juz butem dopychane a but ten na twarzach KOD i innych. Przeciez caly ten PiS to taki postPZPR w koncu ustawy o sądach prowadzi towarzysz Piotrowicz prokurator PRL. A dlaczego dyrektor muzeum zamiast pilnowac eksponatow prowadzi jakas nawiedzona nagonke polityczna? Czy to etyczne?
Dodano: 13.12.2017 16:08    Przez: ~Etyk
A nie było proboszcza z jednej z parafii, ktory ostatnio na ogłoszeniach wzywał do modlitwy za "oszołomów", którzy przeszkadzają obecnym władzom?!?!?! Nie on pierwszy myli - zresztą nie pierwszy raz- ambonkę z mównicą sejmową...!!!! Ale skoro biskup jedzie po bandzie gdzie się da, to i podwładni muszą (albo chcą) takie działanie powielac...Obłuda....On i ten jego biskup mogą PIS na rękach nosic (demokracja, ich wola) ale swoje sympatie i antypatie polityczne należy zachowac dla siebie.
Dodano: 13.12.2017 14:13    Przez: ~lucjan
Po prostu trzeba odwrócić się na pięcie i wyjść z kościoła. Kościół to my a nie ksiądz.
Dodano: 13.12.2017 15:50    Przez: ~Amen
Bolszewikom kartoflarzom i knucicielom mowimy WON NA SYBIR
Dodano: 13.12.2017 14:22    Przez: ~Taka prawda
Fajnie, że Pan ujawnił z kim tak naprawdę gotowi jesteście trzymać. Na Sybir ? A to nie jest w Rosji ?
Dodano: 13.12.2017 14:39    Przez: ~am
~bob budowniczy a Ty to kim jesteś ? Wielki znawca się znalazł, jakoś byliśmy sto lat za murzynami a jak to się działo ze prawie wszytsko szło na zachód ? Mój zakład był potentatem nie tylko w kraju ale i w całej zachodniej Europie, podobnie huta i inne ościenne zakaldy. Kiedyś jakoś się opłacało i wszystko działało. A dziś nic nie nie opłaca, niech przychodzą obcy na nasze ziemie i równają to co jedno pokolenie budowało po to żeby drugie mialo gdzie pracować a oni markety tam stawiają i banki. Czy tak sobie wyobrażaliśmy kapitalizm ? Diora ! Mój Boże co oni zrobili z diora , na początku lat 90 stała wyżej niż zachodnie marki była na szycie światowej myśli technologicznej w radiofonii ale wykupiono i zniszczono, to się robi z naszym krajem nieustannie od 89 roku.
Dodano: 13.12.2017 14:28    Przez: ~Spawacz
A które z konińskich zakładów pracy trafiły w obce / zachodnie ręce ?
Dodano: 13.12.2017 14:37    Przez: ~am
oj spawacz jak ty malo wiesz, akurat w tym czasie kończyłem szkołe rtv co prawda nie w diorze ale praktyki miałem WZT( warszawskie zaklady telewizyjne) wiec nie pisz bzdur jaka to potegą bylismy , a daleko za odra był zgniły zachód. tylko kto mógł to tam uciekał, miedzy innymi ja z dobrobytu do biedy wszyscy jechali . wycieczki w jedną strone. proponuje jakies leki na amnezje
Dodano: 13.12.2017 14:38    Przez: ~bob budowniczy
Drogi Spawaczu widać że Twoja świadomość dotycząca produkcji i zarządzania została na poziomie z tamtych lat. Większość państwowych spółek upadło ponieważ były nieudolnie zarządzane. Huta w prywatnych rękach ma się dobrze, Fugo staje na nogi, zamówień jest dużo ale przez nieudolne zarządzanie płacili kary za niedotrzymanie terminów i pojawiły się kray stąd trudności finansowe. Nie szukaj przyczyn w kapitaliźmie tylko w ludziach.
Dodano: 13.12.2017 14:40    Przez: ~Jeżon
Np.Telekomunikacja Polska S,A poszła w łapy Francuzów,oprocz tego Biedronki ,Zabki też nie są nasze,jest tego sporo jeszcze by wymieniać.
Dodano: 13.12.2017 16:55    Przez: ~Ha
Jak można być PiSowcem i się tego nie wstydzić? Patriotyzm zmienili w fanatyzm, upolitycznili wszystko co się dało, skłócili nas z całą Europą i wspierają patologię poprzez 500 , nie wspominając o rekordowym deficycie i podzieleniu Polaków.
Dodano: 13.12.2017 14:33    Przez: ~Radosław
Jak można być PeOwcem i się tego nie wstydzić?fanatyzm to masz w islamie, Europa jest dla Europejczyków ?Po sra we własne gniazdo, jaka kłótnia w Europie? O nasze bezpieczeństwo? A co jest ważne? Te n który nie umie się dostosować do naszej kultury ,czy to żebyśmy spali spokojnie,500 plus nie jest patologia w takim razie większe patologie są np w Niemczech tam mają spore zasiłki i problemz ciapolami,nie ma dnia żeby czegoś złego nie zrobili! Tego dla Polski chcesz? By narzucania nam swoje widzi mi się.A porządna dziurę w budżecie Po zrobiło i celowo dzieli Polaków podzega do zlych czynow,no nie ma teraz już dnia nawet by nie wypłynela kolejna afera albo kolejne agresywne zachowanie biorąc pewnego Pana pod uwagę który bardzo wulgarnie zbesztal dziennikarkę.Takie mam zdanie Radoslawie.
Dodano: 13.12.2017 15:59    Przez: ~Ha
Te Weterani , a czy wiecie że wasz guru Jarosław 36 lat temu jak prawdziwych ludzi Solidarności zamykano i represjonowano to spał do południa . Nie przeszkadza wam że prokurator z pzpr , który oskarżał ludzi walczących o wolność teraz ma wpływ na ustawy o SN i KRS. Chichot historii trwa . Prawdziwi weterani nie obnoszą się w taki dzień jak dziś z poparciami politycznymi , tylko wspominają tamte mroczne czasy i ludzi walczących ramie w ramie z komuną . Lepiej byście poszli do szkół i przekazali wspomnienia jak było żeby nikt nie zapomniał.
Dodano: 13.12.2017 14:48    Przez: ~xx
w 100% sie zgadzam XX pewnie moj sw. pamieci ojciec który byl represjonowany w grobie sie przewraca jak widzi z góry o jaką Polske walczył
Dodano: 13.12.2017 14:56    Przez: ~bob budowniczy
tylko jaki weteren z R. Białkowski to jest dopiero chichot historii
Dodano: 13.12.2017 15:03    Przez: ~bob
Weterani "Solidarności" z rządem. , którzy żądają zaprzestania kłamstw przez liberałów i lewaków. Jesteście gorsi jak OPZZ. Jak wam nie wstyd ! Nazwę "Solidarność" świętą dla wielu należy związkowi odebrać bo znak ten obecny związek i jego przewodniczący hańbi . Zdecydujcie się czy jesteście z bolszewickim czyli lewackim rządem RP czy przeciw. A libero znaczy wolny. Znalezione obrazy dla zapytania liberalizmLiberalizm (łac. liberalis – wolnościowy, od łac. liber – wolny) – ideologia i kierunek polityczny, według którego wolność jest nadrzędną wartością, ma charakter indywidualistyczny i przeciwstawia się kolektywizmowi. Jestem liberałem. W przeciwieństwie do was, niewolnicy.
Dodano: 13.12.2017 15:29    Przez: ~Jan
Jak ludzie po zawodówkach mogą wiedzieć ,co oznacza słowo libero ,czy liberta. To są jednostki naiwne ,to co im powiesz ,obiecasz to przyjmą ,nie potrafią myśleć ,bo nie są po prostu inteligentni ...niestety inteligencja Polska zamordowana została w Katyniu. Byli to ludzie obyci i najważniejsze.... mieli honor. A ci panowie,to zwykli robole i takich na podobieństwo siebie wykreowali na polityków,co mamy w dzisiejszym obrazie rządów przez 25 lat. O języku i kulturze posłów ,to gorzej niż pod sklepem. Bo pod sklepem pijaczki chociaż się szanują.
Dodano: 13.12.2017 16:40    Przez: ~emigrant
ale tu sie zebralo madrali , co jeden to lepszy, pozjadali wszystkie rozumy i niech uwazaja zeby nie pekli bo bedzie kupa smrodu, jak nie masz sie gdzie jeden z drugim popisywac , to popisuj sie przed swoja ropucha a moze ci laskawie uchyli kawalek barchanow jak pojdzie do lozka..
Dodano: 14.12.2017 17:07    Przez: ~prawie Miodek
Sytuacja z osobami represjonowanymi i tymi, którzy walczyli z tzw. komuną jest taka, że im dalej od tamtych czasów tym kombatantów jak gdyby więcej. W czasach gdzie odwaga i honor nie są w cenie i pleść można same bzdury, łatwo jest innego opluć a z siebie zrobić bojownika o Polskę.
Dodano: 13.12.2017 15:41    Przez: ~Ando
1 z 3
123>>