Dzisiaj jest wtorek 19 marca 2019, imieniny: Józefa, Bogdana, Laili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (22225) SPORT FORUM FIRMY (5310) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
6 / 2oC
Jutropogoda
8 / 7oC
Pojutrzepogoda
11 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Koninie startują Mistrzostwa Polski Juniorów w B ... (6)Festiwal Kultur Miast Partnerskich w pierwszą nied ... (6)

Elektrownia Adamów wyłączona. Ciepło do Turku dostarcza Getec

Dodano: 2.01.2018 13:00
Źródło: LM.pl

Koniec elektrowni Adamów. Po ponad 50 latach zakład został wyłączony z użytkowania.

Położona 3 km od Turku elektrownia wchodziła w skład Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Została uruchomiona w 1964 roku, a w 1966 roku oddano ją do eksploatacji. Była konwencjonalną elektrownią cieplną o mocy zainstalowanej 600 MW, opalaną węglem brunatnym. Zasilała w energię cieplną miasto Turek i dostarczała parę do celów technologicznych do pobliskich zakładów pracy. Posiadała zamknięty obieg chłodzenia z pięcioma chłodniami kominowymi.

Zgodnie z zapowiedziami, pierwszego dnia 2018 roku wyłączono ostatni działający blok elektrowni Adamów. Tym samym zakończyła się produkcja, a ciepło dla mieszkańców Turku od teraz dostarcza wybudowana w minionym roku ciepłownia Getec Polska.  

fot. ZE PAK

  • Elektrownia Adamów wyłączona. Ciepło do Turku dostarcza Getec

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Energoblok padł,Brykietownia padła,Cukrownia padła,ZRG padło,Konwart padł,Elektroliza padła.Jakie to .... smutne
Dodano: 2.01.2018 13:13    Przez: ~Koniniak
to teraz poleci elektrownia Pątnów i elektrownia Konin
Dodano: 2.01.2018 13:23    Przez: ~ZEPAK się sypie
Wszystko upadło, bo miało upaść. Następnie zostało sprywatyzowane za czasów PO po cenie złomu jak elektrownia, albo sprzedane Niemcom- tak jak cukrownia.
Dodano: 2.01.2018 13:22    Przez: ~Obiektywny
No to PO i N. może świętować kolejny sukces, który osiągnęli za swoich czasów, a skutek widoczny jest dzisiaj. "Pani Merkel zadanie wykonane"
Dodano: 2.01.2018 13:17    Przez: ~Zdrajcy
Nie, to nie jest najsmutniejsze. Czy w USA płaczą, że powyłączali elektrownie węglowe i nie mielą już mąki młynami na wiatr? Najsmutniejsze jest to, że włodarze nie potrafili przestawić tego miasta na tory innowacji i nowoczesnych technologii, tak aby dobrze płatna praca była dalej w Koninie. Wszyscy liczyli, że węgiel będzie pod ziemią wiecznie, że wiecznie będą się kręcić turbiny gazowe, że wiecznie cały wschód będzie kupował ten brykiet, że wiecznie połowa polaków będzie chciała chodzić w koszulach z Konwartu...że wiecznie będzie tak samo. Prawda jest taka, że aby się zmierzyć ze zmieniającą się rzeczywistością to trzeba ją mocno chwycić za jaja a nie czekać aż wiatr przemian będzie nam sprzedawał liście w twarz.
Dodano: 2.01.2018 14:15    Przez: ~gib

KOMENTARZE

Energoblok padł,Brykietownia padła,Cukrownia padła,ZRG padło,Konwart padł,Elektroliza padła.Jakie to .... smutne
Dodano: 02.01.2018 13:13    Przez: ~Koniniak
Wszystko upadło, bo miało upaść. Następnie zostało sprywatyzowane za czasów PO po cenie złomu jak elektrownia, albo sprzedane Niemcom- tak jak cukrownia.
Dodano: 02.01.2018 13:22    Przez: ~Obiektywny
Skutki zaboru ciąg dalszy. Celem zaborów była grabież i kolonizacja Polski. Teraz te same cele Niemcy i nie tylko wypełniają w ramach UE i krajowych sprzedawczyków - Targowicy.
Dodano: 02.01.2018 13:27    Przez: ~Artysta
Teraz, dzieki PiDowi, padnie nasza konińska Kopalnia a za nia inne zaklady pracy...
Dodano: 02.01.2018 13:35    Przez: ~Pn
P.S. Mialobbyc dzieki PiSowi
Dodano: 02.01.2018 13:35    Przez: ~Pn
Nie, to nie jest najsmutniejsze. Czy w USA płaczą, że powyłączali elektrownie węglowe i nie mielą już mąki młynami na wiatr? Najsmutniejsze jest to, że włodarze nie potrafili przestawić tego miasta na tory innowacji i nowoczesnych technologii, tak aby dobrze płatna praca była dalej w Koninie. Wszyscy liczyli, że węgiel będzie pod ziemią wiecznie, że wiecznie będą się kręcić turbiny gazowe, że wiecznie cały wschód będzie kupował ten brykiet, że wiecznie połowa polaków będzie chciała chodzić w koszulach z Konwartu...że wiecznie będzie tak samo. Prawda jest taka, że aby się zmierzyć ze zmieniającą się rzeczywistością to trzeba ją mocno chwycić za jaja a nie czekać aż wiatr przemian będzie nam sprzedawał liście w twarz.
Dodano: 02.01.2018 14:15    Przez: ~gib
komuna wybudowala trzy elektrownie, hutekopalnie,fugo,polanex mirande,energoblok,zatorze,nowy konin,a co buduje dobra zmiana pomniki kaczynskich
Dodano: 02.01.2018 14:39    Przez: ~anty
Do anty. A właśnie, że budują w całej Polsce i nie pomniki tylko firmy i gospodarkę. Tylko w Koninie i Słupcy nic się nie buduje bo rządzi stary układ SLD i PSL. Popatrz na Stare Miasto które już dawno przyciąga firmy i inwestorów, lub na Wrześnię gdzie już kilka przed VW firmy powstawały jak grzyby po deszczu. Tylko, że ludziom którzy tam rządzą zależało żeby się rozwijać.
Dodano: 02.01.2018 15:19    Przez: ~Paweł
do pawla w starym miescie rzadzi od paru kadencji wojt nawrocki z sld nie przypisuj tego pis- owi
Dodano: 02.01.2018 15:28    Przez: ~anty
Pisowaci rydzykowcy w mundurach nam wszystko wybudują i obiecają - tylko ciemna masa wyznawców ma na nich głosować ! Jak w PRLu
Dodano: 02.01.2018 15:33    Przez: ~parysz
do pawla obecny rzad chwali sie ze w tym roku bedzie wzrost plac o dziewiec procent ale w ciagu trzech lat ceny wzrosly srednio o 29 procent to jest te trzy lata dobrobytu 500 plus za ktore kupili glosy a to nasze pieniadze a nie wypracowane przez rzad krytykowali rzady po za premie ktore dawala po swojm ministra ja tez krytykowalem ale pis robi to samopamietaj ze w polskim parlamecie zmienia sie tylko szyld partyiny a bagno i swinie zostaja te same
Dodano: 02.01.2018 15:39    Przez: ~anty
Dobry gospodarz stwarza warunki do inwestycji i tym samym tworzy miejsca pracy, zły zaś kładzie wszystko na łopatki i niszczy to co kiedyś było kołem zamachowym danej miejscowości, a przynależność partyjna nie powinna mieć większego znaczenia, ale dobry sposób zarządzania. W przypadku Konina rzeczywiście nieudolność władz wiąże się z lewicą, no cóż społeczeństwo tak wybiera.
Dodano: 02.01.2018 15:45    Przez: ~Symp. PiS
DLACZEGO BRAK TABLICZKI - "PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ"???
Dodano: 02.01.2018 17:56    Przez: ~X
. W Turku będzie gorzej niż w Kole i Sieradzu. Koniec elektrowni, kopalni i z Profim też ponoć kiepsko.Turek kiedyś był wysoko a teraz będzie jak w kraju trzeciego świata. Ale w Koninie za parę lat może być podobnie.
Dodano: 02.01.2018 23:26    Przez: ~Max
Twarde fakty są takie że 2 powiaty konińskii słupecki sa najgorszymi powiatami do życia w centralnej Polsce największe bezrobocie największe wyludnienie najmniejsze średnie płace zobaczycie w raporcie na stronie wojewody wielkopolskiego czarna dziura się robi
Dodano: 03.01.2018 21:57    Przez: ~Jjvgh
Czy płakali oni za pracownikami PKS, brykietowni cukrownii którzy nie dostawali wypłat na czas, a potem zostali pożegnani? Czy ktoś płakał za pracownikami, często fizycznymi, innych dużych zakładów zamykanych kiedyś w Turku? Czy ktoś płacze nad losem pracowników zakładów produkcyjnych, którzy co dzień wracają styrani? Tydzień temu się dowiedziałeś, że elektrownię zamykają? Można było odkładać, inwestować w siebie, zakładać własne przedsiębiorstwo, przebranżowić się, znaleźć pracę w innej elektrowni, a ostatecznie wyemigrować. Witaj w pokomunistycznej Polsce! Bronek Ci powie: "znajdź pracę, weź kredyt" Jeszcze do niedawna były całe rodziny z pracującymi rodzicami, które nie miały co do garnka włożyć. Pewnie nadal takie są pomimo 500 . I nikt z nich się nie podpalał.
Dodano: 03.01.2018 23:40    Przez: ~Tureczek
Przemysłowy Konin ma przecież działające kopalnie i elektrownie, to skąd takie bezrobocie się pytam. Przecież to ponoć taki raj przemysłowy.
Dodano: 05.01.2018 12:17    Przez: ~koniec ery wegla palonego!!!
No to PO i N. może świętować kolejny sukces, który osiągnęli za swoich czasów, a skutek widoczny jest dzisiaj. "Pani Merkel zadanie wykonane"
Dodano: 02.01.2018 13:17    Przez: ~Zdrajcy
Nie. Narzekajcie przecież wybudowano tramwaj wodny
Dodano: 02.01.2018 13:21    Przez: ~Pałka
PiS mogl sie pistawic UE i odkrecic. Mial na to 2 lata.
Dodano: 02.01.2018 13:36    Przez: ~Pn
Do PN. Takie decyzje nie zapadają a ostatnią chwilę. To są umowy podpisane kilka lat temu na ogromne sumy i kary. Nie wszystko da się załatwić, zwłaszcza z takimi pseudo patriotami jak PO i N. które głosują za sankcjami dla Polski. Albo zdrajcy twierdzą, że są za ekologią a Niemcy budują przy naszej zachodniej granicy nowe elektrownie na węgiel nic o tym się nie mówi. Jak coś da się uratować to jeszcze ratują. Takie przykłady można przytaczać bez końca.
Dodano: 02.01.2018 13:45    Przez: ~Zdrajcy
A pył węglowy będzie sprowadzany z Niemiec. W sezonie grzewczym do 5 cystern na dobę. Bo w niemieckiej kotłowni należy palić dobrym niemieckim węglem, proekologicznym i proeuropejskim :)
Dodano: 02.01.2018 14:13    Przez: ~Y.A.C.
Wydaje się, że pomyliłeś witrynę, a to nie tutaj odbywa się festiwal najgłupszych komentarzy. Mam dobrą radę - wskocz na stronę Radyja lub podobnych jej patriotycznych klimatów i ogłoś ten swój komentarz jeszcze raz. Gwarantuję, że zdobędziesz aplauz publiki a może i któryś z guru "dobrej zmiany" wręczy Tobie order z buraka.
Dodano: 02.01.2018 15:03    Przez: ~Zdzich@
Do totalnej opozycji, nie podkładajcie nóg rządzącym, a efekty będą widoczne, pozwólcie im rządzić nie unikając rzeczowej krytyki i nie donoście na Polskę, bo uderzacie w nas Polaków, a ewentualne sankcje finansowe, które UE nałoży uderzą w każdego Polaka.
Dodano: 02.01.2018 15:56    Przez: ~Symp. PiS
Do Symp Pis - pissuary na razie obsadzili spolki panstwowe miernymi ale wiernymi Pisiewiczami, ktorzy znaja sie na obecnej robocie jak swinia ma gwiazdach. Chcesz przykladow?? Np pielegniarka w zarzadzie spolki energetycznej czy nauczyciel na stolku prezesa kopalni... żenada.
Dodano: 03.01.2018 07:27    Przez: ~Pn
to teraz poleci elektrownia Pątnów i elektrownia Konin
Dodano: 02.01.2018 13:23    Przez: ~ZEPAK się sypie
ciekawe jak się teraz Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin bedzie nazywać jak Adamowa nie ma ????
Dodano: 02.01.2018 13:30    Przez: ~ZEPAK się sypie
Proste ZEPK.
Dodano: 02.01.2018 13:36    Przez: ~Pn
No się sypie jak PIS zablokował budowę nowej odkrywki. Bez węgla nie ma elektrowni.
Dodano: 02.01.2018 14:09    Przez: ~TT
W 2019 planowane wyłączenie 1 bloku w Pątnowie.Odkrywka Ościsłowo ma szansę bo ZEPAK zgodził sie pokryć koszty rekompensaty strat biologicznych.
Dodano: 02.01.2018 15:24    Przez: ~Lipka
lipka skad masz takie informacje skoro nawet zarzad nic oficjalnie nie oglosil ?
Dodano: 02.01.2018 19:58    Przez: ~pic na wode
:-(
Dodano: 02.01.2018 13:28    Przez: ~:-(
Pn ty weź idź do lekarza i naprawdę zacznij się leczyć.
Dodano: 02.01.2018 13:47    Przez: ~sowa i przyjaciele
Już za póżno, co najgorsze choroba jest w zaawansowanym stadium i drąży umysł, a na głupotę nie ma lekarstwa.
Dodano: 02.01.2018 16:09    Przez: ~Psychiatra
Prawda boli... wiem...
Dodano: 03.01.2018 07:28    Przez: ~Pn
upadek regionu...coraz gorzej...tylko markety się utrzymują i budują nowe...
Dodano: 02.01.2018 14:10    Przez: ~...
taaa markety sie utrzymuja ??? jak nie zmiany nazw to likwidacje marketow....
Dodano: 02.01.2018 19:59    Przez: ~szary koniec
No ile tych marketów zlikwidowano? Tesco - o niczym więcej nie słyszałem. Tyle że Tesco źle ciągło nie tylko w Koninie. W całej Polsce zamknięto 9 sklepów Tesco. A Tesco w Wielkiej Brytanii też słabo stoi. Poza tym, zamknęli Tesco w Koninie, a na Zatorzu budują Lidla, a słyszałem też plotki o Aldi. Co do zmiany nazw, to Konin nie ma tutaj nic do rzeczy, bo to wina sprzedaży całej sieci.
Dodano: 02.01.2018 22:18    Przez: ~aaa
Nie będą ludzie mieć kasy to wszystko upadnie
Dodano: 03.01.2018 22:00    Przez: ~Jjvg
elektrownie kupie,byle tanio...
Dodano: 02.01.2018 14:17    Przez: ~ala
na całym świecie zamykają te elektrownie anglia usa chiny
Dodano: 02.01.2018 14:30    Przez: ~tutu
a w niemczech buduja... i utrzynuja... zobaczcie ile gigawat pradu produkują na zachodzie, usa czy anglii z węgla a potem sie wypowiadajci
Dodano: 02.01.2018 20:00    Przez: ~krs
A gdzie związki zawodowe totalna cisza, a tyle ich było w,, Adamowie'' tak walczyli i nic nie wywalczyli,zakład zamknęli i wszystko,czas płynie dalej...
Dodano: 02.01.2018 14:38    Przez: ~Turkowianin
ano prezydent konina jes temu winien ze teraz tyle ludzi bez pracy zostaje... bo jak VW chcial sie budowac w koninie to za mało kasy było zeby sie nachapać na lewo...
Dodano: 02.01.2018 15:16    Przez: ~s
Wg pissuarow mamy bardzo niskie bezrobocie a ty o braku pracy piszesz... ?
Dodano: 03.01.2018 07:55    Przez: ~Pn
1 z 4
1234>>