Dzisiaj jest niedziela 22 września 2019, imieniny: Maurycego, Tomasza, Joachima WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19326) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 13oC
Jutropogoda
15 / 10oC
Pojutrzepogoda
18 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Elektrownia Adamów wyłączona. Ciepło do Turku dostarcza Getec

Dodano: 2.01.2018 13:00
Źródło: LM.pl

Koniec elektrowni Adamów. Po ponad 50 latach zakład został wyłączony z użytkowania.

Położona 3 km od Turku elektrownia wchodziła w skład Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Została uruchomiona w 1964 roku, a w 1966 roku oddano ją do eksploatacji. Była konwencjonalną elektrownią cieplną o mocy zainstalowanej 600 MW, opalaną węglem brunatnym. Zasilała w energię cieplną miasto Turek i dostarczała parę do celów technologicznych do pobliskich zakładów pracy. Posiadała zamknięty obieg chłodzenia z pięcioma chłodniami kominowymi.

Zgodnie z zapowiedziami, pierwszego dnia 2018 roku wyłączono ostatni działający blok elektrowni Adamów. Tym samym zakończyła się produkcja, a ciepło dla mieszkańców Turku od teraz dostarcza wybudowana w minionym roku ciepłownia Getec Polska.  

fot. ZE PAK

  • Elektrownia Adamów wyłączona. Ciepło do Turku dostarcza Getec

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Energoblok padł,Brykietownia padła,Cukrownia padła,ZRG padło,Konwart padł,Elektroliza padła.Jakie to .... smutne
Dodano: 2.01.2018 13:13    Przez: ~Koniniak
to teraz poleci elektrownia Pątnów i elektrownia Konin
Dodano: 2.01.2018 13:23    Przez: ~ZEPAK się sypie
Wszystko upadło, bo miało upaść. Następnie zostało sprywatyzowane za czasów PO po cenie złomu jak elektrownia, albo sprzedane Niemcom- tak jak cukrownia.
Dodano: 2.01.2018 13:22    Przez: ~Obiektywny
No to PO i N. może świętować kolejny sukces, który osiągnęli za swoich czasów, a skutek widoczny jest dzisiaj. "Pani Merkel zadanie wykonane"
Dodano: 2.01.2018 13:17    Przez: ~Zdrajcy
Nie, to nie jest najsmutniejsze. Czy w USA płaczą, że powyłączali elektrownie węglowe i nie mielą już mąki młynami na wiatr? Najsmutniejsze jest to, że włodarze nie potrafili przestawić tego miasta na tory innowacji i nowoczesnych technologii, tak aby dobrze płatna praca była dalej w Koninie. Wszyscy liczyli, że węgiel będzie pod ziemią wiecznie, że wiecznie będą się kręcić turbiny gazowe, że wiecznie cały wschód będzie kupował ten brykiet, że wiecznie połowa polaków będzie chciała chodzić w koszulach z Konwartu...że wiecznie będzie tak samo. Prawda jest taka, że aby się zmierzyć ze zmieniającą się rzeczywistością to trzeba ją mocno chwycić za jaja a nie czekać aż wiatr przemian będzie nam sprzedawał liście w twarz.
Dodano: 2.01.2018 14:15    Przez: ~gib

KOMENTARZE

Energoblok padł,Brykietownia padła,Cukrownia padła,ZRG padło,Konwart padł,Elektroliza padła.Jakie to .... smutne
Dodano: 02.01.2018 13:13    Przez: ~Koniniak
Wszystko upadło, bo miało upaść. Następnie zostało sprywatyzowane za czasów PO po cenie złomu jak elektrownia, albo sprzedane Niemcom- tak jak cukrownia.
Dodano: 02.01.2018 13:22    Przez: ~Obiektywny
Skutki zaboru ciąg dalszy. Celem zaborów była grabież i kolonizacja Polski. Teraz te same cele Niemcy i nie tylko wypełniają w ramach UE i krajowych sprzedawczyków - Targowicy.
Dodano: 02.01.2018 13:27    Przez: ~Artysta
Teraz, dzieki PiDowi, padnie nasza konińska Kopalnia a za nia inne zaklady pracy...
Dodano: 02.01.2018 13:35    Przez: ~Pn
P.S. Mialobbyc dzieki PiSowi
Dodano: 02.01.2018 13:35    Przez: ~Pn
Nie, to nie jest najsmutniejsze. Czy w USA płaczą, że powyłączali elektrownie węglowe i nie mielą już mąki młynami na wiatr? Najsmutniejsze jest to, że włodarze nie potrafili przestawić tego miasta na tory innowacji i nowoczesnych technologii, tak aby dobrze płatna praca była dalej w Koninie. Wszyscy liczyli, że węgiel będzie pod ziemią wiecznie, że wiecznie będą się kręcić turbiny gazowe, że wiecznie cały wschód będzie kupował ten brykiet, że wiecznie połowa polaków będzie chciała chodzić w koszulach z Konwartu...że wiecznie będzie tak samo. Prawda jest taka, że aby się zmierzyć ze zmieniającą się rzeczywistością to trzeba ją mocno chwycić za jaja a nie czekać aż wiatr przemian będzie nam sprzedawał liście w twarz.
Dodano: 02.01.2018 14:15    Przez: ~gib
komuna wybudowala trzy elektrownie, hutekopalnie,fugo,polanex mirande,energoblok,zatorze,nowy konin,a co buduje dobra zmiana pomniki kaczynskich
Dodano: 02.01.2018 14:39    Przez: ~anty
Do anty. A właśnie, że budują w całej Polsce i nie pomniki tylko firmy i gospodarkę. Tylko w Koninie i Słupcy nic się nie buduje bo rządzi stary układ SLD i PSL. Popatrz na Stare Miasto które już dawno przyciąga firmy i inwestorów, lub na Wrześnię gdzie już kilka przed VW firmy powstawały jak grzyby po deszczu. Tylko, że ludziom którzy tam rządzą zależało żeby się rozwijać.
Dodano: 02.01.2018 15:19    Przez: ~Paweł
do pawla w starym miescie rzadzi od paru kadencji wojt nawrocki z sld nie przypisuj tego pis- owi
Dodano: 02.01.2018 15:28    Przez: ~anty
Pisowaci rydzykowcy w mundurach nam wszystko wybudują i obiecają - tylko ciemna masa wyznawców ma na nich głosować ! Jak w PRLu
Dodano: 02.01.2018 15:33    Przez: ~parysz
do pawla obecny rzad chwali sie ze w tym roku bedzie wzrost plac o dziewiec procent ale w ciagu trzech lat ceny wzrosly srednio o 29 procent to jest te trzy lata dobrobytu 500 plus za ktore kupili glosy a to nasze pieniadze a nie wypracowane przez rzad krytykowali rzady po za premie ktore dawala po swojm ministra ja tez krytykowalem ale pis robi to samopamietaj ze w polskim parlamecie zmienia sie tylko szyld partyiny a bagno i swinie zostaja te same
Dodano: 02.01.2018 15:39    Przez: ~anty
Dobry gospodarz stwarza warunki do inwestycji i tym samym tworzy miejsca pracy, zły zaś kładzie wszystko na łopatki i niszczy to co kiedyś było kołem zamachowym danej miejscowości, a przynależność partyjna nie powinna mieć większego znaczenia, ale dobry sposób zarządzania. W przypadku Konina rzeczywiście nieudolność władz wiąże się z lewicą, no cóż społeczeństwo tak wybiera.
Dodano: 02.01.2018 15:45    Przez: ~Symp. PiS
DLACZEGO BRAK TABLICZKI - "PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ"???
Dodano: 02.01.2018 17:56    Przez: ~X
. W Turku będzie gorzej niż w Kole i Sieradzu. Koniec elektrowni, kopalni i z Profim też ponoć kiepsko.Turek kiedyś był wysoko a teraz będzie jak w kraju trzeciego świata. Ale w Koninie za parę lat może być podobnie.
Dodano: 02.01.2018 23:26    Przez: ~Max
Twarde fakty są takie że 2 powiaty konińskii słupecki sa najgorszymi powiatami do życia w centralnej Polsce największe bezrobocie największe wyludnienie najmniejsze średnie płace zobaczycie w raporcie na stronie wojewody wielkopolskiego czarna dziura się robi
Dodano: 03.01.2018 21:57    Przez: ~Jjvgh
Czy płakali oni za pracownikami PKS, brykietowni cukrownii którzy nie dostawali wypłat na czas, a potem zostali pożegnani? Czy ktoś płakał za pracownikami, często fizycznymi, innych dużych zakładów zamykanych kiedyś w Turku? Czy ktoś płacze nad losem pracowników zakładów produkcyjnych, którzy co dzień wracają styrani? Tydzień temu się dowiedziałeś, że elektrownię zamykają? Można było odkładać, inwestować w siebie, zakładać własne przedsiębiorstwo, przebranżowić się, znaleźć pracę w innej elektrowni, a ostatecznie wyemigrować. Witaj w pokomunistycznej Polsce! Bronek Ci powie: "znajdź pracę, weź kredyt" Jeszcze do niedawna były całe rodziny z pracującymi rodzicami, które nie miały co do garnka włożyć. Pewnie nadal takie są pomimo 500 . I nikt z nich się nie podpalał.
Dodano: 03.01.2018 23:40    Przez: ~Tureczek
Przemysłowy Konin ma przecież działające kopalnie i elektrownie, to skąd takie bezrobocie się pytam. Przecież to ponoć taki raj przemysłowy.
Dodano: 05.01.2018 12:17    Przez: ~koniec ery wegla palonego!!!
No to PO i N. może świętować kolejny sukces, który osiągnęli za swoich czasów, a skutek widoczny jest dzisiaj. "Pani Merkel zadanie wykonane"
Dodano: 02.01.2018 13:17    Przez: ~Zdrajcy
Nie. Narzekajcie przecież wybudowano tramwaj wodny
Dodano: 02.01.2018 13:21    Przez: ~Pałka
PiS mogl sie pistawic UE i odkrecic. Mial na to 2 lata.
Dodano: 02.01.2018 13:36    Przez: ~Pn
Do PN. Takie decyzje nie zapadają a ostatnią chwilę. To są umowy podpisane kilka lat temu na ogromne sumy i kary. Nie wszystko da się załatwić, zwłaszcza z takimi pseudo patriotami jak PO i N. które głosują za sankcjami dla Polski. Albo zdrajcy twierdzą, że są za ekologią a Niemcy budują przy naszej zachodniej granicy nowe elektrownie na węgiel nic o tym się nie mówi. Jak coś da się uratować to jeszcze ratują. Takie przykłady można przytaczać bez końca.
Dodano: 02.01.2018 13:45    Przez: ~Zdrajcy
A pył węglowy będzie sprowadzany z Niemiec. W sezonie grzewczym do 5 cystern na dobę. Bo w niemieckiej kotłowni należy palić dobrym niemieckim węglem, proekologicznym i proeuropejskim :)
Dodano: 02.01.2018 14:13    Przez: ~Y.A.C.
Wydaje się, że pomyliłeś witrynę, a to nie tutaj odbywa się festiwal najgłupszych komentarzy. Mam dobrą radę - wskocz na stronę Radyja lub podobnych jej patriotycznych klimatów i ogłoś ten swój komentarz jeszcze raz. Gwarantuję, że zdobędziesz aplauz publiki a może i któryś z guru "dobrej zmiany" wręczy Tobie order z buraka.
Dodano: 02.01.2018 15:03    Przez: ~Zdzich@
Do totalnej opozycji, nie podkładajcie nóg rządzącym, a efekty będą widoczne, pozwólcie im rządzić nie unikając rzeczowej krytyki i nie donoście na Polskę, bo uderzacie w nas Polaków, a ewentualne sankcje finansowe, które UE nałoży uderzą w każdego Polaka.
Dodano: 02.01.2018 15:56    Przez: ~Symp. PiS
Do Symp Pis - pissuary na razie obsadzili spolki panstwowe miernymi ale wiernymi Pisiewiczami, ktorzy znaja sie na obecnej robocie jak swinia ma gwiazdach. Chcesz przykladow?? Np pielegniarka w zarzadzie spolki energetycznej czy nauczyciel na stolku prezesa kopalni... żenada.
Dodano: 03.01.2018 07:27    Przez: ~Pn
to teraz poleci elektrownia Pątnów i elektrownia Konin
Dodano: 02.01.2018 13:23    Przez: ~ZEPAK się sypie
ciekawe jak się teraz Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin bedzie nazywać jak Adamowa nie ma ????
Dodano: 02.01.2018 13:30    Przez: ~ZEPAK się sypie
Proste ZEPK.
Dodano: 02.01.2018 13:36    Przez: ~Pn
No się sypie jak PIS zablokował budowę nowej odkrywki. Bez węgla nie ma elektrowni.
Dodano: 02.01.2018 14:09    Przez: ~TT
W 2019 planowane wyłączenie 1 bloku w Pątnowie.Odkrywka Ościsłowo ma szansę bo ZEPAK zgodził sie pokryć koszty rekompensaty strat biologicznych.
Dodano: 02.01.2018 15:24    Przez: ~Lipka
lipka skad masz takie informacje skoro nawet zarzad nic oficjalnie nie oglosil ?
Dodano: 02.01.2018 19:58    Przez: ~pic na wode
:-(
Dodano: 02.01.2018 13:28    Przez: ~:-(
Pn ty weź idź do lekarza i naprawdę zacznij się leczyć.
Dodano: 02.01.2018 13:47    Przez: ~sowa i przyjaciele
Już za póżno, co najgorsze choroba jest w zaawansowanym stadium i drąży umysł, a na głupotę nie ma lekarstwa.
Dodano: 02.01.2018 16:09    Przez: ~Psychiatra
Prawda boli... wiem...
Dodano: 03.01.2018 07:28    Przez: ~Pn
upadek regionu...coraz gorzej...tylko markety się utrzymują i budują nowe...
Dodano: 02.01.2018 14:10    Przez: ~...
taaa markety sie utrzymuja ??? jak nie zmiany nazw to likwidacje marketow....
Dodano: 02.01.2018 19:59    Przez: ~szary koniec
No ile tych marketów zlikwidowano? Tesco - o niczym więcej nie słyszałem. Tyle że Tesco źle ciągło nie tylko w Koninie. W całej Polsce zamknięto 9 sklepów Tesco. A Tesco w Wielkiej Brytanii też słabo stoi. Poza tym, zamknęli Tesco w Koninie, a na Zatorzu budują Lidla, a słyszałem też plotki o Aldi. Co do zmiany nazw, to Konin nie ma tutaj nic do rzeczy, bo to wina sprzedaży całej sieci.
Dodano: 02.01.2018 22:18    Przez: ~aaa
Nie będą ludzie mieć kasy to wszystko upadnie
Dodano: 03.01.2018 22:00    Przez: ~Jjvg
elektrownie kupie,byle tanio...
Dodano: 02.01.2018 14:17    Przez: ~ala
na całym świecie zamykają te elektrownie anglia usa chiny
Dodano: 02.01.2018 14:30    Przez: ~tutu
a w niemczech buduja... i utrzynuja... zobaczcie ile gigawat pradu produkują na zachodzie, usa czy anglii z węgla a potem sie wypowiadajci
Dodano: 02.01.2018 20:00    Przez: ~krs
A gdzie związki zawodowe totalna cisza, a tyle ich było w,, Adamowie'' tak walczyli i nic nie wywalczyli,zakład zamknęli i wszystko,czas płynie dalej...
Dodano: 02.01.2018 14:38    Przez: ~Turkowianin
ano prezydent konina jes temu winien ze teraz tyle ludzi bez pracy zostaje... bo jak VW chcial sie budowac w koninie to za mało kasy było zeby sie nachapać na lewo...
Dodano: 02.01.2018 15:16    Przez: ~s
Wg pissuarow mamy bardzo niskie bezrobocie a ty o braku pracy piszesz... ?
Dodano: 03.01.2018 07:55    Przez: ~Pn
1 z 4
1234>>