Dzisiaj jest sobota 6 czerwca 2020, imieniny: Dominiki, Norberta, Laurentego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18528) SPORT FORUM FIRMY (5492) PRACA (25) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Byli najlepsi w Wielkopolsce, w CLJ nie zagrają. N ... (0)W Koninie żegnają Małoletniaka i długoletniego prz ... (0)

Konin. Mammobus przy sanepidzie. Warto skorzystać z badań

Dodano: 3.01.2018 10:58

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Koninie informuje, że organizuje po raz kolejny profilaktyczne badania mammograficzne.

Badania mammograficzne dla kobiet w wieku 50-69 lat, które w ciągu ostatnich dwóch lat nie korzystały z profilaktycznej mammografii opłacanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia są bezpłatne. Panie w wieku 35-49 lat będą mogły wykonać badania mammograficzne odpłatnie. Koszt badania wynosi 70 złotych. Badania odbędą się w dniu 9 stycznia 2018 r. od godziny 9.00 w mammobusie zainstalowanym na terenie Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Koninie ul. Staszica 16 (Stary Konin).

Rejestracja na badanie prowadzona jest pod numerami telefonów: 61 855 75 28; 61 851 30 77; 800 160 168. Przy rejestracji telefonicznej należy podać dane osobowe oraz numer PESEL . Przed wykonaniem badania należy okazać dowód osobisty oraz ważny dokument ubezpieczenia. Badania wykonywane są przez specjalistów z Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu. Uzyskane zdjęcia mammograficzne oceniane będą przez dwóch niezależnych lekarzy radiologów. Wyniki badań OPEN prześle na adres domowy pacjentki.

Badania profilaktyczne są ważną inwestycją we własne zdrowie i dlatego Panie objęte programem oraz zainteresowane wykonaniem badań mammograficznych mogą skorzystać z proponowanych badań.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:mammografia,   sanepid Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Jest udowodnione ze te badania przyczyniaja sie do zwiekszenia zahorowan na raka u kobiet a ponadto nie jest mozliwe zbadac piersi kobiety po 50 i jednoznacznie stwierdzic czy sa zmiany rakowe czy nie poniewaz tluszcz w piersi kobiety 50 ma wieksza gestosc jest starszy nie jest taki jak u 20 latki.Kazde takie badanie zwieksza ryzyko wystapienia raka o 1% jezeli jest robione regularnie co rok ryzyko zwieksza sie o 2% z kazdym badaniem i jeszcze za to placicie !!! Otworzcie oczy ludzie oni tymi busami produkuja nowych rakowcow !!
Dodano: 03.01.2018 12:01    Przez: ~Xsm
Mammograf nie wykaże raka nigdy. Czy się ma lat 20, czy 50. Pokaże jedynie, ze jest problem. A resztę potwierdzi biopsja. Nie wiem, po co piszesz i to dwa razy pod rząd, pod innym nickiem te same rzeczy, a nie do końca wiesz, gdzie w trawie piszczy.
Dodano: 03.01.2018 13:29    Przez: ~...
Bzdury piszesz
Dodano: 04.01.2018 13:16    Przez: ~aaa
Struktura tluszczu w piersi kobiety po 50 nie pozwala jednoznacznie okreslic czy sa zmiany rakowe czy ich nie ma.
Dodano: 03.01.2018 12:04    Przez: ~Www
Odpłatnie? to Pocałujcie się w cztery litery.
Dodano: 03.01.2018 22:35    Przez: ~Wkurzona
A jeśli chcę badania zrobić na zlecenie lekarza? Będzie odpłatnie? Nie musicie się zgłaszać. Podajcie tylko swój PESEL i numer ubezpieczenia. Prokuraturo czy nie widzisz?
Dodano: 03.01.2018 23:16    Przez: ~Chory

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.