Dzisiaj jest czwartek 19 kwietnia 2018, imieniny: Adolfa, Tymona, Pafnucego WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25933) SPORT FORUM FIRMY (5166) PRACA (82) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
19 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Kolizja na Trasie Bursztynowej. Zderzyły si ... (21)Konin również spotka się z żonkilami w rocznicę po ... (66)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościZatorze. Chodnik dla pieszych czy parking dla samo ...

Zatorze. Chodnik dla pieszych czy parking dla samochodów? 

Dodano: 10.01.2018 13:10

Człowiek czy samochód? Oto jest pytanie - zastanawia się mieszkaniec osiedla Zatorze w Koninie, który napisał do nas o sytuacji sprzed osiedlowego sklepu. 

W Koninie przy ul. Szymanowskiego, na wysokości bloku nr 2,obok pawilonów handlowych, od ponad 30 lat był chodnik z przeznaczeniem dla pieszych

– napisał mieszkaniec konińskiego Zatorza.

- W jednym z pawilonów powstał sklep i była potrzeba zbudowania miejsc postojowych. Dokonano przebudowy terenu obok sklepu i są... miejsca parkingowe na chodniku. Teraz piesi i niepełnosprawni mają omijać samochody przejściem (chodnikiem) obok sklepu. Zapomniano o jednym: drzwi sklepu otwierają się na zewnątrz i pieszy w każdej chwili może się zderzyć z niespodziewaną przeszkodą. Właścicielem gruntu, na którym są miejsca parkingowe, jest Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zatorze" w Koninie i podobno to rozwiązanie jest lepsze, z uwagi na bezpieczeństwo pieszych (?). Tak się wyraził prezes SM rozmawiając z na temat przeznaczenia chodnika pod parking samochodowy. Zastanawiam się, co jest ważniejsze: samochód czy człowiek?

  • Chodnik dla pieszych czy parking dla samochodów przed sklepem?
  • Chodnik dla pieszych czy parking dla samochodów przed sklepem?
  • Chodnik dla pieszych czy parking dla samochodów przed sklepem?
  • Chodnik dla pieszych czy parking dla samochodów przed sklepem?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:alert,   parkin,   chodnik,   piesi,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

Chcesz być powiadamiany o nowych komentarzach w tej dyskusji?

POPULARNE KOMENTARZE

A ja mam jedno pytanie do wszystkich. po co sa białe pasy pomalowane na parkingu..... mam wrażenie żeby stanąć i sie zmieścić miedzy jedna linia A druga_a co jest__ połowa ludzi jest ślepa albo mu szkoda paliwa jak by miał cofnąć i poprawić......i narzeka że nie ma miejsc parkingowych ....proszę ludzi o jedno jak sa linie parkujcie poprawnie !!!!!
Dodano: 10.01.2018 15:16    Przez: ~dorota
Jak dla mnie nie ma problemu. Dziad się nudzi i pisze alerty zamiast obejść sobie te zabarkowane samochody jakby korona ze łba miała mu spaść od tego. Krettyn z niego
Dodano: 10.01.2018 13:49    Przez: ~reghyh56
W ogóle co to za temat? Tam jest żabka,parking na parę samochodów,po drugiej stronie jest chodnik co to za problem isc z drugiej strony? A tak samochody stały na ulicy blokując nieco przejazd,niestety ale z miejscami parkingowymi zawsze jest problem,a auta w powietrzu się przecież nie zawiesi.
Dodano: 10.01.2018 15:16    Przez: ~Ha
Bez przesady, przecież na ostatnim zdjęciu wyraźnie widać, że po drugiej stronie, obok bloku też jest chodnik.
Dodano: 10.01.2018 14:46    Przez: ~zzz
Brawo Dorota, myślę tak samo. Ludzie nie potrafią parkować, że o jeżdżeniu z przepisami nie wspomnę.
Dodano: 10.01.2018 15:51    Przez: ~FGK

KOMENTARZE

kalekę trzaśnie się drzwiami,i niech leży....
Dodano: 10.01.2018 13:42    Przez: ~zx
W ogóle co to za temat? Tam jest żabka,parking na parę samochodów,po drugiej stronie jest chodnik co to za problem isc z drugiej strony? A tak samochody stały na ulicy blokując nieco przejazd,niestety ale z miejscami parkingowymi zawsze jest problem,a auta w powietrzu się przecież nie zawiesi.
Dodano: 10.01.2018 15:16    Przez: ~Ha
Ja tam na Trzech Króli szedłem w orszaku, to mi już nic nie grozi. No i jestem rozgrzeszony jakby to moja wina była. Człeczyna doskonała nie jest.
Dodano: 10.01.2018 16:22    Przez: ~sam_o_chód
Jak dla mnie nie ma problemu. Dziad się nudzi i pisze alerty zamiast obejść sobie te zabarkowane samochody jakby korona ze łba miała mu spaść od tego. Krettyn z niego
Dodano: 10.01.2018 13:49    Przez: ~reghyh56
No .
Dodano: 10.01.2018 14:11    Przez: ~Kornek
Jakby ci zlikwidowali ostatni kawałek chodnika, to też by cię poniosło! W tym miasteczku opłaci się wszystko gruzować... Odgruzowywać nie ma kto! I betonować wszystko co zielone i robić ułomy innym. Co za ludzie...
Dodano: 10.01.2018 14:36    Przez: ~bliźniak Kobrzyckiego
Ludzie zapomnieli że kiedyś w bloku trzech miało auto a teraz w mieszkaniu maja dwa auta idzie je parkować. Jak pieszy obejdzie auto to mu krzywda się nie stanie
Dodano: 10.01.2018 18:07    Przez: ~Gry
Bez przesady, przecież na ostatnim zdjęciu wyraźnie widać, że po drugiej stronie, obok bloku też jest chodnik.
Dodano: 10.01.2018 14:46    Przez: ~zzz
czy Ztr jest oznaczone znakiem strefa zamieszkania? jeżeli tak to pieszy ma pierwszeństwo i temat załatwiony po co ma pchać się chodnikiem na otwierane drzwi jak legalnie może bujać wora po ulicy
Dodano: 10.01.2018 14:48    Przez: ~ja.....
Nie jest oznaczone. Jest tylko strefa ograniczenia do 40 km/h, choć nie jestem pewien, czy na wszystkich wjazdach jest ten znak. Dla ciekawostki strefa zamieszkania jest przy Galerii nad Jeziorem. Tak, panowie kierowcy, pieszy ma tam pierwszeństwo, nawet na drogach przelotowych, a po drugie obowiązuje ograniczenie do 20 km/h.
Dodano: 11.01.2018 08:34    Przez: ~kierowca bombowca
Zatorze ma zawsze problem jak nie krzyż to parking to furtka do sralni do kundlów Typowa Pietrowa WIEŚ.ZE wsi jesteś na wieś wrócisz Amen
Dodano: 10.01.2018 14:51    Przez: ~brak słow
40 lat temu w tym miejscu pasly się krowy i im nie przeszkadzało czy parking, czy chodnik
Dodano: 10.01.2018 15:27    Przez: ~Ye
Jaki dylemat?market i tylko market, jeden obok drugiego,parking na 1000 aut,zabetonujmy Konin,mieszkańcy uciekną a włodarze będą zadowoleni:)!!!!!!!!
Dodano: 10.01.2018 14:54    Przez: ~stary wiarus
A ja mam jedno pytanie do wszystkich. po co sa białe pasy pomalowane na parkingu..... mam wrażenie żeby stanąć i sie zmieścić miedzy jedna linia A druga_a co jest__ połowa ludzi jest ślepa albo mu szkoda paliwa jak by miał cofnąć i poprawić......i narzeka że nie ma miejsc parkingowych ....proszę ludzi o jedno jak sa linie parkujcie poprawnie !!!!!
Dodano: 10.01.2018 15:16    Przez: ~dorota
Brawo Dorota, myślę tak samo. Ludzie nie potrafią parkować, że o jeżdżeniu z przepisami nie wspomnę.
Dodano: 10.01.2018 15:51    Przez: ~FGK
niestety macie racje. Jak patrze ma polskich kierowców to się zastanawiam czy skończyli jedną, czy dwie klasy podstawówki
Dodano: 10.01.2018 16:41    Przez: ~x
Taaa, inni polscy kierowcy sa zawsze winni, popelniaja bledy itd.... tyljo nie my. Kto jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem! No dawajcie durnowate Dorotki i jej podobni, lto pierwszy rzuci kamieniem we mnie?
Dodano: 10.01.2018 19:02    Przez: ~Pn
A co to za szpiegowskie zdjęcia? :) hehe
Dodano: 10.01.2018 16:00    Przez: ~Bond
według mnie jest gdzie chodzić. komuś się poprostu nudzi. a na temat parkowania w Koninie to można by było księgę napisać :-D
Dodano: 10.01.2018 16:12    Przez: ~kierowca
A ja WIDZĘ INNY PROBLEM. Zdjęcie nr 2. VW i Citroenik zaparkowane w drodze pożarowej. Niby VW nie stoi na kopercie ale powiedźcie, bo moja wyobraźnia niestety tego nie ogarnia, jeżli doszłoby do pożaru bloku, to jak potężny wóz bojowy straży pożarnej z drabiną przejedzie obok tego VW pod ścianę bloku i uratuje ludzi?Niestety jest to norma na Zatorzu jak i w całym Koniowie. Spółdzielnie moją to w d..., Straż Miejska ma to w d..., władze miasta moją to w d..., Straż Pożarna ma to w d ...., Policja ma to w d...., Prokuratura ma to w d..., chyba dlatego że prałat też ma to w d.... . Czy ktoś w Koninie musi zginąć w pożarze bloku czekając na pomoc, gdy straż będzie próbowała przecisnąć się pomiędzy samochodzikami pod blokami, aby wreszcie ktoś poważnie pochylił się nad tym problemem? Czy musi być trup i breaking news na tvn24.pl ? Wtedy na pewno wszyscy będą mądrzy, będzie wielkie śledztwo, milion komentarzy na LM, znajdzie się jakiś wi ...
Dodano: 10.01.2018 16:35    Przez: ~strażak SAM
Proponuje prosty test na szerokość dróg, uliczek osiedlowych czy innych ciągów komunikacyjnych. Niech straż weźmie największy wóz przejedzie się po Zatorzu. Tam gdzie się nie zmieści samochody niestety powinny zniknąć i zakaz parkowania.
Dodano: 10.01.2018 16:37    Przez: ~strażak SAM
Racja.Wiele jest takich niebezpiecznych miejsc w Koninie.Np.Hiacyntowa 1.Przepisy ppoź nijak się mają do rzeczywistości.
Dodano: 10.01.2018 21:59    Przez: ~zatroskana
1 z 2
12>>