Dzisiaj jest sobota 16 listopada 2019, imieniny: Edmunda, Marii, Gertrudy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19117) SPORT FORUM FIRMY (5414) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 6oC
Jutropogoda
10 / 9oC
Pojutrzepogoda
11 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zielonym do góry. Jak uniknąć drastycznych podwyże ... (3)Konin. Sztuka nas szuka. Tym razem prace Tomasza O ... (3)

LM Extra. Smog – wróg naszych czasów. Jak z nim walczyć?

Dodano: 4.03.2018 12:30
Źródło: LM.pl

To co nas boli, denerwuje, wzrusza, albo cieszy. Poruszymy każdy temat i postaramy się przełożyć go na lokalne realia. Ruszamy z nowym cyklem – LM Extra.

LM Extra to wiosenna nowość na naszym portalu. W tym cyklu będziemy starali się mierzyć z trudnymi i intrygującymi tematami. Na pierwszy ogień wzięliśmy smog. To słowo paraliżuje, kiedy słyszymy doniesienia o przekroczonych stanach alarmowych i trującym dymie. Zobaczcie co to takiego i co można zrobić, żeby oddychać czystym powietrzem.

Materiały filmowe z cyklu LM Extra pojawiać się będą na portalu LM.pl w co drugą niedzielę. 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Kiedy to czytam to śmiech na sali. Zgoda, trzeba z tym walczyć. Ale kiedy jest ciepła wiosna a potem lato to na takich osiedlach jak Międzylesie czy Gosławoce MPEC Konin odcina dopływ ciepłej wody którą wykorzystuje się do podgrzania wody. I wtedy zaczyna się palenie w piecach na tych osiedlach. A zaķłac MPEC twierdzi że mają duże straty i im się nie opłaci dostarczanie nam ciepłej wody poza sezonem grzewczym. Tak to już trwa ponad 20 lat. Tak więc tym tematem niech zainteresują się władze czy ochrona środowiska.☠☠
Dodano: 4.03.2018 13:41    Przez: ~mieszkaniec.
W naszym regionie pojęcie Smogu nie powinno występować. Mamy dwie elektrownie, które generują taką ilość ciepłej wody po zamianie pary technologicznej, że nie potrzebna jest Geotermia. Zamiast wydawana pieniędzy na nie znane zagwarantować odbiorcom stałą niską cenę na kilkanaście lat. Instalacje cieplika mają takie osiedla domków jednorodzinnych jak Międzylesie, Niesłusz, Glinka część starego konina. To wielka nieudolność władz miasta, że przez tyle lat nie potrafiła wypracować programu umożliwiającego 100 % podłączenie odbiorców tych osiedli za gwarancję ceny.
Dodano: 4.03.2018 13:54    Przez: ~Kartagiusz
Wszędzie mówią smog, wymieniać kotły,będzie wsparcie na wymianę. Wymieniłem kocioł mialowy na ekologiczny pelletowy 5 klasy. Byłem w urzędzie pytać o dofinansowanie, niestety w Koninie brak wsparcia dla pelletowcow. Inne miasta np. Koło, Turek jest dofinansowanie a Konin zawsze kładzenie kłody pod nogi. Znam kilka osób które planują wymieniać stare kotły na na nowe pelletowe ale ze względów finansowych się wstrzymuja.
Dodano: 4.03.2018 13:45    Przez: ~Zmiana urzędników
Smog - czytaj lobbing, w latach powojennych świat opalał się tylko węglem lub drewnem. Dopiero wtedy był SMOG, dziś mamy dużo większą świadomość zagrożenia a jednocześnie nowe technologie ogrzewania. Jak to się przedkłada na ich wykorzystanie, cena oleju opałowego jest utrzymywana na poziomie nieopłacalności dla indywidualnego odbiorcy. Dostępność do gazu ziemnego ograniczona, instalacje zbiorników LPG w osiedlach mieszkaniowych nie do zastosowania. Może Państwo powinno ustalić inną cenę energii elektrycznej w okresie zimowym lub pakiet darmowych kWh - Energia PLUS ?
Dodano: 4.03.2018 13:37    Przez: ~Inowator
Smog to biznes tak samo jak globalne ocieplenie. Chodzi o to żeby ludzie przerzucili się na coś co w tej chwili nie ma za dużego zbytu. KASA KASA KASA
Dodano: 4.03.2018 14:24    Przez: ~Ernest von nogaj

KOMENTARZE

Pozamykac glebow architekcikow którzy zakłócili naturalne kanały wentylacyjne.2 Pozamykac zlodzieji propagandystów co chca krecic lody kiedy ludziom pozabieraja najtańsze paliwo i beda sobie dyktowali ceny jak chca .
Dodano: 04.03.2018 12:33    Przez: ~Kosa.
Smog to biznes tak samo jak globalne ocieplenie. Chodzi o to żeby ludzie przerzucili się na coś co w tej chwili nie ma za dużego zbytu. KASA KASA KASA
Dodano: 04.03.2018 14:24    Przez: ~Ernest von nogaj
Należy stworzyć plan obowiązkowych bezpłatnych podłączeń do cieplika miejskiego zsynchronizowany z obowiązkowymi wyburzeniami i przesiedleniem na zbrojone grunty z zasobów komunalnych.
Dodano: 04.03.2018 15:51    Przez: ~mi
Akurat ten miejski cieplik to nabijanie kasy dla mpec! . Słabo grzeją, że trzeba w swetrze chodzić , a liczą jak za zboże. Miałem wcześniej cieplik, ale zrezygnowałem i założyłem kocioł żeby nie marznąć. I nie dosyć że wychodzi mnie dużo taniej to po domu chodzę w spodenkach i koszulce na krótki rękaw.
Dodano: 04.03.2018 18:14    Przez: ~Do mi
Smog to jest ale w Azji. W chińskich miastach liczących po 30mln mieszkańców. W Polsce nie ma smogu. To wymysł lobbystow
Dodano: 05.03.2018 10:55    Przez: ~Krik
Ten smog polski jest związany z niską sprzedażą niemieckiego węgla!!!!!!!!
Dodano: 05.03.2018 10:57    Przez: ~A jaja jaja
Problem ptaków powraca na ul.Dworcowej i na Alejach. Siedzą paskudy na drzewach i walą kupy,że parasole by się przydały :-)
Dodano: 04.03.2018 12:41    Przez: ~XXX
Starsze kobiety na 3-im osiedlu dokarmiają regularnie ptaki, a one przez to dokarmianie panoszą się jak u siebie, kraczą i zasrywają. Dosyć, że psy to jeszcze ptaki.
Dodano: 04.03.2018 13:40    Przez: ~Widzę
Smog - czytaj lobbing, w latach powojennych świat opalał się tylko węglem lub drewnem. Dopiero wtedy był SMOG, dziś mamy dużo większą świadomość zagrożenia a jednocześnie nowe technologie ogrzewania. Jak to się przedkłada na ich wykorzystanie, cena oleju opałowego jest utrzymywana na poziomie nieopłacalności dla indywidualnego odbiorcy. Dostępność do gazu ziemnego ograniczona, instalacje zbiorników LPG w osiedlach mieszkaniowych nie do zastosowania. Może Państwo powinno ustalić inną cenę energii elektrycznej w okresie zimowym lub pakiet darmowych kWh - Energia PLUS ?
Dodano: 04.03.2018 13:37    Przez: ~Inowator
Wiecie ile zwyklych piecy sprzedałem w grudniu zanim weszły nowe przepisy. Wszystko poszło. Puste magazyny producent nie nadążal mi i Ch dostarczac
Dodano: 04.03.2018 14:27    Przez: ~Co5
No i to zrozumiałe. W zwykłym piecu (kotle) spalę wszystko łącznie z śmieciami i różnymi odpadkami. Ja taki mam i jestem zadowolony. Sąsiad wymienił meble, ja to pociąłem na drobne kawałki i wszystko spaliłem. Jeżeli ja mam 1200 zł emerytury za 33 lata pracy to czym mam palić ?
Dodano: 04.03.2018 20:07    Przez: ~emeryt
Widać, że LM popłynął razem z ogólnopolsikm trendem "informacji zastępczych". Tzw. SMOG jeszcze kilkanaście lat temu również istniał i to w wiele gorszym wydaniu. Nie było tak rygorystycznych norm emsji i imisji, każdy w piecach w swoich domach i firmach palił czym chciał i ile chciał, w samochodach brak było urządzeń ograniczających emisję spalin, a i w dużych zakładach, typu elektrownia czy ciepłownich spaliny oczyszczane były jedynie przez elektrofiltry. Dzisiaj mamy najnowsze technologie, filtry, normy, zakazy i nakazy a wszyscy mówią o SMOGU, zagrożenach, nie wychodzić na dwór itp.
Dodano: 05.03.2018 10:47    Przez: ~PN
Smog byl zawsze!!!! Ale ludzie o tym nie wiedzieli a dzisiaj sa urzadzenia do dokladnych pomiarów no i przede wszystkim aplikacja dzieki ktorej co godzine mozesz sprawdzać stan zanieczyszczenia. Teraz o tym wiemy bo sprawa jest naglosniona
Dodano: 05.03.2018 20:04    Przez: ~Tolek
Tolek tak jak ktoś napisał. Smog to biznes. Sam widzisz bo reklamuje jakąś aplikacje. Która nic nie daje w walce ze smogiem. Pomiar to nie wszystko. Gdzie walka
Dodano: 06.03.2018 09:34    Przez: ~A h
A h - co mam reklamowac? Darmowa aplikację na smartfona? Sam sobie sciagnij i zobacz ze dzisiaj w Koninie 176% normy a to daje swiadomosc ludziom czym oddychaja!
Dodano: 06.03.2018 12:04    Przez: ~Tolek
Kiedy to czytam to śmiech na sali. Zgoda, trzeba z tym walczyć. Ale kiedy jest ciepła wiosna a potem lato to na takich osiedlach jak Międzylesie czy Gosławoce MPEC Konin odcina dopływ ciepłej wody którą wykorzystuje się do podgrzania wody. I wtedy zaczyna się palenie w piecach na tych osiedlach. A zaķłac MPEC twierdzi że mają duże straty i im się nie opłaci dostarczanie nam ciepłej wody poza sezonem grzewczym. Tak to już trwa ponad 20 lat. Tak więc tym tematem niech zainteresują się władze czy ochrona środowiska.☠☠
Dodano: 04.03.2018 13:41    Przez: ~mieszkaniec.
USA i Chiny maja gdzieś globalne ocieplenie i smogi ważne że gospodarka się rozwija
Dodano: 04.03.2018 14:41    Przez: ~Amulet
Amulet to co piszesz to nieprawda! Nieprawda powtarzana wszedzie za korwinem i emu podobnymi. Usa mają bardziej restrykcyjne przepisy niz UE! Dzieki amerykanskim przepisom wpadl VW. A auta benzynowe beda musialy miec filtry GPF ale jak zwykle trzeba czytac a nie powtarzac wszystko co sie uslyszy
Dodano: 05.03.2018 20:00    Przez: ~Tolek
Tolek ponad połowa aut w USA to pikapy i SUV y. Myślisz że mają silniki jak w Europie 1.9tdi????
Dodano: 06.03.2018 09:33    Przez: ~Jvtd
Wszędzie mówią smog, wymieniać kotły,będzie wsparcie na wymianę. Wymieniłem kocioł mialowy na ekologiczny pelletowy 5 klasy. Byłem w urzędzie pytać o dofinansowanie, niestety w Koninie brak wsparcia dla pelletowcow. Inne miasta np. Koło, Turek jest dofinansowanie a Konin zawsze kładzenie kłody pod nogi. Znam kilka osób które planują wymieniać stare kotły na na nowe pelletowe ale ze względów finansowych się wstrzymuja.
Dodano: 04.03.2018 13:45    Przez: ~Zmiana urzędników
Gdybyś obejrzał materiał filmowy to byś się dowiedział, ze takie dofinansowanie jest od 2016 roku
Dodano: 04.03.2018 15:07    Przez: ~Poinfornowany
Ale nie dotyczy kotłów na pellet. Dla Twojej wiadomości byłem w urzędzie miejskim i Konin nie daje dofinansowania na kotły na pellet!!!
Dodano: 04.03.2018 18:16    Przez: ~Do nie poinformowano!!!
Dofinansowanie jest na podłączenie cieplika miejskiego, gaz ziemny lub propan butan, oraz na pompę ciepła. Więc nie mów że jest od 2016r i w filmiku o tym mówią bo nie masz racji.!!!
Dodano: 04.03.2018 18:25    Przez: ~Do nie poinformowanego
W naszym regionie pojęcie Smogu nie powinno występować. Mamy dwie elektrownie, które generują taką ilość ciepłej wody po zamianie pary technologicznej, że nie potrzebna jest Geotermia. Zamiast wydawana pieniędzy na nie znane zagwarantować odbiorcom stałą niską cenę na kilkanaście lat. Instalacje cieplika mają takie osiedla domków jednorodzinnych jak Międzylesie, Niesłusz, Glinka część starego konina. To wielka nieudolność władz miasta, że przez tyle lat nie potrafiła wypracować programu umożliwiającego 100 % podłączenie odbiorców tych osiedli za gwarancję ceny.
Dodano: 04.03.2018 13:54    Przez: ~Kartagiusz
Międzylesie na okres leni jest odcięte od ciepła . I wtedy pali się w piecach aby mieć ciepłą wodę.
Dodano: 04.03.2018 14:16    Przez: ~mieszkaniec
na terenie Konina jest cieplik i wszyscy powinni z tego korzystać. karać tych co palą w piecach ale najgorszym zagrożeniem są ci w pobliskich miejscowościach i tam budować ciepłownie względnie zezwolić na ogrzewanie gazowe i sprawa załatwiona
Dodano: 04.03.2018 14:06    Przez: ~piec
Masz rację. Ale przeczytaj co napisałem ,,mieszkaniec". O MPEC KONIN.
Dodano: 04.03.2018 14:11    Przez: ~mieszkaniec
Piec, cieplik jest bardzo drogi w utrzymaniu,rachunki za ogrzewanie przychodzą całkiem spore.
Dodano: 04.03.2018 20:09    Przez: ~Wolę palić w piecu
to sam sobie płać za ten drogi i c**jowy gaz
Dodano: 06.03.2018 23:23    Przez: ~antypiec
mieszkaniec przeprowadż się do Konina i problem z głowy bo tu ciepła woda jest cały rok
Dodano: 04.03.2018 14:36    Przez: ~koninianka
STRAŻ MIEJSKA NIECH RUSZY TYLKI I ZACZNIE COŚ WRESZCIE ROBIĆ TO NIE BĘDZIE SMOGU!!!!!!
Dodano: 04.03.2018 14:42    Przez: ~Konin,Golina,Slupca
Straż Miejska dzielnie walczy z właścicielami psów, które zasrywają miasto Konin, ciekaw jestem ile mandatów wystawiają rocznie nieodpowiedzialnym psiarkom ?
Dodano: 04.03.2018 15:56    Przez: ~Obywatel
Skontrolowac Serwisy Samochodowe czym ogrzewaja warsztaty.Zuzytym olejem silnikowym
Dodano: 05.03.2018 07:53    Przez: ~k
No i dobrze, że spalają ten zużyty olej, to jest właśnie nowoczesna utylizacja tego oleju. Spali się i już go niema. Lepiej, jakby go mieli zakopywać w ziemi
Dodano: 05.03.2018 20:16    Przez: ~ekolog terrorysta
Wszyscy idioci, którzy chcą żeby ludzie w domach mieli zimno powinni dla przykładu zaniechać posiadania i poruszania się samochodem, w tym autobusami. Chodząc pieszo się dotlenią. Dorożki też powinny wrócić.
Dodano: 04.03.2018 14:49    Przez: ~Artysta
Widziałeś "snoba" bez samochodu ? Do sklepu, do kościoła 500 m, ale oni pieszo nie pójdą, przecież mają samochody i trują nimi i brzuchy rosną.
Dodano: 04.03.2018 16:00    Przez: ~Pieszy
1 z 3
123>>