Dzisiaj jest czwartek 13 sierpnia 2020, imieniny: Diany, Hipolita, Kasjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16920) SPORT FORUM FIRMY (5517) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 18oC
Jutropogoda
26 / 18oC
Pojutrzepogoda
25 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wirusowa Grupa Wsparcia odznaczona. Krzyże Zasługi ... (0)Sompolno. 20-latek rozbił auto podczas ucieczki pr ... (2)

Czyste powietrze. Co robi wojewoda wielkopolski w tym temacie?

Dodano: 20.03.2018 11:07

Wojewoda wielkopolski spotkał się z pełnomocnikiem premiera ds. programu „Czyste Powietrze”. 

Wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann spotkał się z Piotrem Woźnym, pełnomocnikiem prezesa Rady Ministrów do spraw programu „Czyste Powietrze”. Rozmawiali między innymi o poziomie zanieczyszczeń powietrza w wielkopolskich miastach. Z kolei WFOŚiGW przygotowuje projekty, w ramach których można starać się o dofinansowanie na termomodernizacji. - Jako administracja rządowa będziemy prowadzili szereg inicjatyw w zakresie ochrony powietrza między innymi poprzez działania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - komentuje Zbigniew Hoffmann.

Wojewoda zwraca uwagę na propozycje Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dotyczące pomocy finansowej w zakresie ochrony powietrza. - WFOŚiGW prowadzi nabór wniosków na przedsięwzięcia z zakresu modernizacji źródeł ciepła, montażu odnawialnych źródeł energii, termomodernizacji obiektów oraz budowy i modernizacji sieci ciepłowniczych, w ramach których wnioskodawcy mogą ubiegać się o niskooprocentowane pożyczki z możliwością umorzenia oraz o dotacje - dodaje Zbigniew Hoffmann.

Dla mieszkańców Wielkopolski w 2017 roku zostały przeprowadzone trzy nabory w ramach programów priorytetowych dla osób fizycznych na łączną kwotę alokacji 30 mln zł. Zakończony został także nabór na oświetlenie energooszczędne skierowany do klientów zarówno instytucjonalnych, jak i przedsiębiorców (samorządy, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, państwowe lub samorządowe zakłady opieki zdrowotnej), w ramach którego dofinansowaniem objętych jest 12 projektów na łączną kwotę blisko 19 mln zł.

W najbliższym czasie będzie można skorzystać z projektu kompleksowej termomodernizacji wraz ze zmianą systemów ogrzewania na bardziej efektywne ekologicznie i ekonomicznie, adresowany do osób fizycznych, który jest na etapie podpisania stosownych porozumień. Drugi ze wspólnych projektów - gmina samowystarczalna energetycznie, jest w fazie koncepcyjnej. Planowane zakończenie tego etapu to koniec kwietnia br. Głównym celem programu jest dywersyfikacja źródeł energii, z założeniem zwiększenia wykorzystania odnawialnych źródeł energii, które docelowo bilansowałyby potrzeby energetyczne gminy, mając równocześnie korzystny wpływ na lokalną gospodarkę.

autor: Anna Pilarska

e-mail: a.pilarska@firma.lm.pl

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:wojewoda wielkopolski,   Zbigniew Hoffmann,   czyste powietrze,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Dzisiaj od rana całe konińskie niebo zapylone od chemicznych oprysków dokonywanych przez amerykańsko-syjonistycznych bandytów. Co w tym temacie, trucia ludzi?
Dodano: 20.03.2018 11:24    Przez: ~Artysta
Wróć się do podstawówki i poczytaj co to jest smuga kondensacyjna. Jak świat w XXI wieku w środku Europy może takich analfabetów nosić. To jak masz odpowiednią temperaturę, wilgotność i temp. spalin i samochód kopci to też ma instalację do chemitrails? Idiota...A Wojewoda da radę. Sezon grzewczy się kończy więc... normy dzięki Wojewodzie się podniosą.. Ach ta polityka...
Dodano: 20.03.2018 11:45    Przez: ~SD
Oczywiście Artysta Idiota. Wojewoda to ma dobrze kalendarz obcykany.. :)
Dodano: 20.03.2018 11:46    Przez: ~SD
SD nie musisz się cofać do podstawówki. Wystarczy jak oderwiesz nos od ziemi i popatrzysz w niebo, jak jest całe zapylone i słońce ledwo się przebija. Smog od tych samolotów jest gorszy niż z dym z palenisk domowych.
Dodano: 20.03.2018 12:02    Przez: ~Artysta
Ciekawe,bo raczej to czuś paleniska domowe a nie paliwo z samolotu. A wiem jak pachnie. Co do czystości powietrza,to zakazać wjazdu do miasta dieslom 15 letnim bez dpfa i będzie spokój .
Dodano: 20.03.2018 12:07    Przez: ~malarz akrobata
Odpowiadając Artyście@ to można by zalecić naukę, naukę i jeszcze raz naukę. Wiedza dobrze robi na ciało i rozum choć można podejrzewać, że z tym u Ciebie jest kruchuteńko.
Dodano: 20.03.2018 12:31    Przez: ~jaś
Województwo jest za małe by cokolwiek zrobić. Kraj może nie udzwignąć. To są LATA zaniedbań na szczeblu centralnym. Smog się kończy, bo idzie wiosna proste. Podstawą walki ze smogiem jest przyłącze do cieplika domków jednorodzinnych. Nie ma kto za to płacić. Może na szczeblu krajowym UE. Ale wątpię. Kraje UE mają z tym problem. A ty Artysta już nie troluj. Bo tylko sobie wstyd robisz.
Dodano: 20.03.2018 13:27    Przez: ~SD
Zamiast przyłączenia do cieplika, lepiej być niezależnym i mieć własne ogrzewanie. SD-eku czy pomyślałeś, że to kolejne uzależnianie ludzi prowadzące w dłuższym okresie do zniewolenia?
Dodano: 20.03.2018 13:53    Przez: ~Artysta
Artysta. Ty masz jakiś problem... samoloty ganiasz bo ci po niebie brudzą... a rozdrobnienie - co jest PODSTAWOWĄ przyczyną powstawania smogu - to nie widzisz.. Profesurze, fizyku. Ty na pewno nam zbudujesz wysokotemperaturowy piec plazmowy z puszki po karmie dla kota ALika, ale niestety do tego czasu potrzeba mnóstwo kasy i miejsca. Bo niestety to technologia przemysłowa nie dla domków jednorodzinnych. Chrzczony wodą ekogroszek, nie jest eko tylko dlatego że tak się napisze na opakowaniu. W plazmie palą się CZYSTO takie rzeczy jak np. węgiel. Więc nieprawdą jest że węgiel jest zły. Prawdą jest to że Polski nie stać bo PRZESPALIiśmy. Fajnie że Pan Wojewoda cokolwiek robi. Ale tak jak napisałem. Smog wraz zimą się kończy. Pan Wojewoda nie wybuduje takich spalarni - bo KRAJU nie stać a co dopiero województwa. Wszystko to tylko półśrodki, mniej lub bardziej polityczne. A ty Artysto... strzeż się rycerzy z pod herbu MPEC`u w niebieskich zbrojach... prz ...
Dodano: 20.03.2018 14:16    Przez: ~SD
Artysta, to filozof z kosmosu, on wierzy nadal w jakichś słowiańskich bożków, a swoje bajeczne wywody czerpie z wróżb z fusów.
Dodano: 20.03.2018 16:19    Przez: ~Wierzący
Wierzący, w swych żydowskich bożków, czyż swym szyderstwem nie dajesz świadectwa swej głupocie?
Dodano: 20.03.2018 18:42    Przez: ~Artysta
No i zaczęło się wypisywanie bzdur przez ekoterrorystów.Potrzeba Putina,on by wiedział jak z wami rozmawiać zmanipulowane tępaki.
Dodano: 20.03.2018 13:03    Przez: ~ajak
Fajnie by było gdyby torf poza obsługą szpadla poczytał coś o nowoczesnych technologiach produkcji energii elektrycznej. Także z węgla. Niestety ktoś się zatrzymał na poziomie instrukcji obsługi szpadla. Manipulacja. Państwo wolało pieniądze inwestować przez dziesięciolecia gdzie indziej niż w upgrade technologii spalania węgla. I teraz jak UE narzuca normy to się szpadlowych wysyła do "walki o honor węgla"... podpowiem. Niemcy budują ELEKTROWNIE WĘGLOWE. Tylko że w takich technologiach że naszym z wiejskiej się nie śni ile by ośmiorniczek zjadło / czy dotacji do Torunia by się załatwiło - w nieznośności od opcji.
Dodano: 20.03.2018 13:33    Przez: ~sd
Smog bardzo żle wpływa na nasze zdrowie, nadal ludzie palą śmieciami w piecach, takimi jak plastiki, gumy, stare meble nasiąknięte lakierami.
Dodano: 20.03.2018 16:12    Przez: ~K-n
W regionie koninskim nigdy nie bedzie czystego powietrza !
Dodano: 20.03.2018 17:31    Przez: ~Sandra
Ośmielam się zauważyć, że zwrot "w tym temacie" jest niepoprawny.
Dodano: 20.03.2018 22:29    Przez: ~ST
Co taki prosty pisior może zrobić, chyba tylko ogłosić modły o czyste powietrze. Pamiętacie jak w sejmie watahy kacze modliły się o deszcz ?
Dodano: 21.03.2018 07:07    Przez: ~Q
Przestańcie mamić ludzi tymi dofinansowaniami z FOŚ. To żadne realne dofinansowania. To są kredyty udzielane przez BOŚ na warunkach odbiegających od rynkowych. I co z tego, że część kredytu zostanie umorzona, skoro na wszystko muszą być faktury VAT (23% zamiast 8%) a dokumentów i formalności jakie trzeba wykonać jest ogrom - bo ich dopełnienie warunkuje przyznanie "dofinansowania" po wykonaniu inwestycji. Robiłem w ubiegłym roku podejście do takiego dofinansowania i w porę się wycofałem. Wyszło mi, że taniej (a w najgorszym wypadku w tej samej cenie) i prościej jest wykonać wszystko z własnych środków (gotówka, kredyt komercyjny). Przy ubieganiu się o dofinansowanie inwestycji w OZE o wartości 50 000 zł zyskałbym realnie 1 000 zł (po odjęciu kosztów projektów, opinii, dodatkowej dokumentacji, marży BOŚ i jego oprocentowania) - straconego czasu nie liczę. Korzystnie jest jedynie w gminach, które bezpośrednio pozyskały na ten cel środki unijn ...
Dodano: 21.03.2018 13:16    Przez: ~użytkownik OZE

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.