Dzisiaj jest poniedziałek 16 lipca 2018, imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (25698) SPORT FORUM FIRMY (5194) PRACA (95) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 18oC
Jutropogoda
22 / 19oC
Pojutrzepogoda
23 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Intensywne opady deszczu z burzami oraz z porywistym wiatrem do 70 km/h

Polecamy:
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościKomendant z Sompolna zorganizował zbiórkę makulatu ...

Komendant z Sompolna zorganizował zbiórkę makulatury na rower

Dodano: 22.03.2018 13:39
Źródło: LM.pl

Mundurowi zbierali makulaturę, żeby kupić rower dla niepełnosprawnego chłopca. Inicjatorem akcji był komendant komisariatu w Sompolnie.

Podinspektor Dariusz Hamela w ubiegłym roku uczestniczył w uroczystości przekazania trójkołowych rowerów pięciorgu podopiecznym Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Marianowie.

- Podczas tej uroczystości okazało się, że jeden z naszych wychowanków była bardzo zawiedziony, że nie został obdarowany. To tak poruszyło pana Dariusza, że w styczniu zgłosił się do mnie z informacją, że przeprowadził zbiórkę makulatury – mówi Urszula Łącka, wiceprezes konińskiej fundacji „Otwarcie” i dyrektor OREW w Marianowie.

Komendant z Sompolna zmobilizował kolegów policjantów, a także strażników miejskich z Konina. W ciągu 14 miesięcy, mundurowym udało się zebrać aż 5 ton makulatury. A to pozwoliło na zakup trójkołowca dla Kamila. Taki rower kosztuje od 1700 do 2200 zł.

- Jesteśmy bardzo wdzięczni panu Dariuszowi, ale też wszystkim osobom, które włączyły się w zbiórkę – mówi Urszula Łącka.

Dziś policjant wspólnie z dyrekcją OREW oficjalnie przekazali chłopcu rower.

fot. KMP Konin

  • Komendant z Sompolna zorganizował zbiórkę makulatury na rower
  • Komendant z Sompolna zorganizował zbiórkę makulatury na rower
  • Komendant z Sompolna zorganizował zbiórkę makulatury na rower
  • Komendant z Sompolna zorganizował zbiórkę makulatury na rower
  • Komendant z Sompolna zorganizował zbiórkę makulatury na rower

 autor: Aleksandra Braciszewska - Benkahla

 e-mail: ab@firma.lm.pl

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

POPULARNE KOMENTARZE

Niby mała rzecz a jak cieszy.Duże podziękowania i wielkie brawa dla komendanta,oraz dla wszystkich,którzy dorzucili stare gazety.
Dodano: 22.03.2018 14:22    Przez: ~kris
Proponuję sprawdzić ~! takie przypadki już się zdarzały !!!!
Dodano: 23.03.2018 10:23    Przez: ~Fakt
Do- Edzia - co ty za głupoty piszesz ???? Aż nie chce się wierzyć ,że są ludzie z takimi poglądami !!!! Osobiście moje życie jest w te wydarzenia bardzo bogate !!!! Precz z zakłamaniem !!!!obłudą czy niewiedzą !!!
Dodano: 23.03.2018 09:00    Przez: ~Mundek
Jak wiem -sanpaulo - tak mówiło się o Sompolnie, Zmiany jakie zaszły w kraju,spowodowało to,że prawo jest nie przestrzegane przez ludzi za nie odpowiedzialne !! przykładów nieprzestrzegania prawa jest bardzo wiele!! Przepisy mówią o zbiórkach publicznych i dlatego pytam na forum czy formalności z tym związane dochowane ??? Jeżeli nie - to komendant złamał prawo, do przestrzegania którego został powołany, nieznajomość prawa nie zwalnia z odpowiedzialności !!!! Ciekawe jak zareagują przełożeni i prokurator ????? Jeżeli ma się miękkie serce to trzeba mieć twardą d.pę !!!
Dodano: 25.03.2018 13:25    Przez: ~Mundek
pewnie, policja zamiast lapac oprychow i zlodzieji , to bedzie sie zajmowala zbieraniem butelek , zlomu i innego dziasostwa, przyklad dla innych znakomity, mysle ze jak naczelny sie o tym dowie to peknie z zachwytu, chcialbym jeszcze dodac ze najpewniej robota nalezaca do policji zajma sie fundacje i stowarzyszenia odpowiedzialne za zbiorki i pomoc potrzebujacym, moze i dobrze , bo w Sompolnie poprawia sie wyniki wykrywalnosci przestepstw..
Dodano: 24.03.2018 07:35    Przez: ~pro publico bono

KOMENTARZE

Niby mała rzecz a jak cieszy.Duże podziękowania i wielkie brawa dla komendanta,oraz dla wszystkich,którzy dorzucili stare gazety.
Dodano: 22.03.2018 14:22    Przez: ~kris
Chciałoby się powiedzieć : "dziś takich już nie ma" a jednak znalazł się człowiek dobrego serca i to POLICJANT-szacunek dla Pana Dariusza-zdrowia życzę.
Dodano: 22.03.2018 20:57    Przez: ~kłodawiak
Jaka jest wykrywalność przestępstw w Sompolnie - duża czy mała ? Podziwiać komendanta ?? zawsze za ludzkie odruchy !!! Ciekawe czy też jest taki wobec przestępców? Ale według mnie- takimi czynami winni się zajmować czarni !!!
Dodano: 22.03.2018 14:55    Przez: ~M..k
Jak zorganizujesz taką akcje, jak wykażesz się czymś więcej niż takim beznadziejnym komentarzem to też dostaniesz łapki w górę. A na razie nie wygłupiaj się
Dodano: 22.03.2018 16:52    Przez: ~czytacz
Mundek jest człowiekiem, któremu Bóg dał życie, ale on w Niego nie wierzy, dopiero jak zachoruje lub ulegnie wypadkowi, to w Niego uwierzy, ale może być już za póżno.
Dodano: 22.03.2018 17:25    Przez: ~Edziu
Do- Edzia - co ty za głupoty piszesz ???? Aż nie chce się wierzyć ,że są ludzie z takimi poglądami !!!! Osobiście moje życie jest w te wydarzenia bardzo bogate !!!! Precz z zakłamaniem !!!!obłudą czy niewiedzą !!!
Dodano: 23.03.2018 09:00    Przez: ~Mundek
Mundek jesteś złym człowiekiem, za wszystko odpowiesz przed Bogiem, w którego oczywiście nie wierzysz.
Dodano: 23.03.2018 17:46    Przez: ~Wierzący
Policjant też człowiek, ma dobre serce, pomógł niepełnosprawnemu chłopakowi organizując zbiórkę makulatury, a za nią kupić rower. Oby takich ludzi było więcej.
Dodano: 22.03.2018 15:31    Przez: ~K-n
a wszyscy mowia na nich '' psy''...
Dodano: 24.03.2018 08:10    Przez: ~Janek od Szarika
mój kalendarz też tam jest :) a nawet dwa. Pozdrawiam organizatora zbiórki
Dodano: 22.03.2018 16:17    Przez: ~:)
Każdy który krytykuje szczytny cel i organizuje pomoc innym to cham i prostak
Dodano: 22.03.2018 17:33    Przez: ~OBYWATEL
Wszystko na pokaz robi pan komendant a swoich podwładnych mobbinguje i poniża. Policyjnym radiowozem wywozi makulaturę a jego przydupasy kopia u niego na działce po godzinach i dostaje wysokie premie za pracę u komendanta
Dodano: 22.03.2018 20:14    Przez: ~....
Proponuję sprawdzić ~! takie przypadki już się zdarzały !!!!
Dodano: 23.03.2018 10:23    Przez: ~Fakt
Pani pisząca znowu nie przeczytała, tego, co opublikowała:(
Dodano: 22.03.2018 20:45    Przez: ~hoh
A księdza nie było na poświęceniu. Tak policja stara się nadrobić zaufanie w społeczeństwie za utracony szacunek dla policji. Policja to instytucja powołana do innych celów niż zajmowanie się zbieraniem makulatury. To pani dyr. ośrodka powinna zająć się zbieraniem makulatury na rower dla podopiecznego a nie policjant. Policja jest od ścigania przestępców i złodziei. Niezłe przedstawienie !
Dodano: 22.03.2018 23:16    Przez: ~nie do wiary
Czy była zgoda przełożonego komendanta ? czy był powiadomiony Urząd Skarbowy i czy wyraził zgodę na zbiórkę ??? Czy zaakceptował rozliczenie ?
Dodano: 23.03.2018 09:03    Przez: ~M..k
Mundek atakuje komendanta za dobre serce, co za zły i agresywny lewak ?
Dodano: 23.03.2018 17:50    Przez: ~Wierzący
Super akcja. Polecam by wszyscy brali przykład z Pana Komendanta, zbierając "smieci" można pomóc innym. Akcja godna pochwały i naśladowania. Brawo!!!!
Dodano: 23.03.2018 11:41    Przez: ~PT
Brawo Darek więcej takich akcji !!!
Dodano: 23.03.2018 11:57    Przez: ~okey
1 z 3
123>>