Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościCo utrudnia znalezienie pracy?

Co utrudnia znalezienie pracy?

Materiał promocyjny

Dodano:
Co utrudnia znalezienie pracy?

Wiele osób poszukujących pracy wychodzi z założenia, że przyczynami ich niepowodzeń są przede wszystkim uwarunkowania rynkowe. Choć w przypadku niektórych zawodów i specjalizacji niski popyt na fachowców może wynikać z przyczyn gospodarczych, to w dużej mierze przeszkodą okazują się sami kandydaci. Oto przykłady zachowań, które mogą utrudniać znalezienie pracy.

Brak wiary we własne możliwości

Nastawienie i poczucie własnej wartości ma ogromny wpływ na codzienne funkcjonowanie i samopoczucie. Odciska też swoje piętno w czasie poszukiwań pracy. Dlaczego to tak istotne? Brak wiary w możliwości to najsilniejsza blokada. Po pierwsze, powoduje zamknięcie na pojawiające się okazje. Po drugie, przyczynia się do zmniejszenia aktywności w poszukiwaniach. Po trzecie, jest widoczne gołym okiem dla potencjalnego pracodawcy lub rekrutera. Kluczem powinno być więc przede wszystkim znalezienie swoich mocnych stron i rozpoczęcie działań, których skutkiem będzie ich jak najwyraźniejsze uwypuklenie – zarówno w dokumentach aplikacyjnych, jak i na rozmowach kwalifikacyjnych.

Nieefektywne poszukiwania pracy

W dobie nowoczesnych technologii głównym źródłem ofert pracy jest internet. Nie ma się co dziwić – większość pracodawców właśnie w sieci umieszcza informacje o wakatach. Warto jednak pamiętać, żeby nie ograniczać się tylko do jednej formy szukania. Aby przyniosło ono efekty, trzeba robić to regularnie, przy wykorzystaniu jak największej liczby dostępnych źródeł. Tylko w samym internecie jest ich co najmniej kilka. Do najpopularniejszych z pewnością należą wyszukiwarki pracy, w których codziennie pojawiają się informacje o nowych stanowiskach. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się też portale społecznościowe specjalizujące się w tej tematyce. Tworzoną tam sieć kontaktów zawodowych można wykorzystać do znalezienia informacji na temat wolnych etatów. Wiele firm, np. http://bridgestone-poznan.pl publikuje informacje o poszukiwaniach pracowników na własnych stronach internetowych, dlatego „prasówka” witryn przedsiębiorstw i zakładów pracy znajdujących się w okolicy to obowiązek każdego poszukującego pracy. Oprócz internetu pomocne mogą okazać się agencje pracy i doradztwa zawodowego, a także targi pracy, regularnie organizowane są w dużych miastach.

Błędy w CV

CV to wizytówka każdego poszukującego pracy. Aby jego wysłanie przyniosło zamierzony efekt, powinno być przygotowane dokładnie i starannie. W przeciwnym razie, zamiast zainteresować pracodawcę raczej go zniechęci. Jakie informacje powinny pojawić się w CV? Oprócz obowiązkowej klauzuli na temat przetwarzania danych oraz podstawowych informacji na temat wykształcenia nie może zabraknąć segmentu poświęconego doświadczeniu zawodowemu. Liczy się nie tylko nazwa stanowiska, ale także to, czym kandydat zajmował się w trakcie jego piastowanie. Ważne by CV nie było sztampowe i oparte na kalce wzoru z internetu – z takim dokumentem trudno wyróżnić się na tle innych aplikujących.

Co utrudnia znalezienie pracy?
Czytaj więcej na temat:praca, rekrutacja, pieniądze, bridgestone
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole