Dzisiaj jest czwartek 22 sierpnia 2019, imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19527) SPORT FORUM FIRMY (5345) PRACA (66) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 16oC
Jutropogoda
22 / 16oC
Pojutrzepogoda
24 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W zeszłym roku omal nie spadły, w sobotę zagrają z ... (0)Dojazdy MZK do konińskich szkół na godzinę 08.00. ... (0)

Golina Kolonia. Pożar traw rozprzestrzeniał się z powodu wiatru

Dodano: 7.04.2018 19:54

Około 2 hektarów traw i lasu paliło się dzisiaj w miejscowości Golina Kolonia. 

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie dzisiaj po godz 15.00. Było to zgłoszenie o pożarze trawy na niewielkiej powierzchni. Tymczasem silny wiatr rozprzestrzenił pożar i w szybkim tempie spychał w stronę pobliskich zabudowań oraz młodego lasu i pojedynczych drzew. - Gdyby nie heroiczna walka mieszkańców pobliskich zabudowań, wszystko mogło skończyć się ogromnymi stratami materialnymi. Nowe budynki sąsiadowały bezpośrednio z drzewami które m.in dzięki ich wysiłkowi w początkowej fazie pożaru nie zostały objęte ogniem – relacjonują strażacy z OSP Golina, którzy uczestniczyli w akcji gaśniczej.

Z pożarem traw walczyły zastępy z JRG1 oraz OSP Golina i OSP Kawnice.

Fot. OSP Golina 

  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru
  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru
  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru
  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru
  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pożar traw,   OSP Golina,   straż pożarna Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Uwaga ! Obowiązuje całkowity zakaz wypalenia trawy itp.I jest to czyn karalny
Dodano: 7.04.2018 21:35    Przez: ~Obywatel
Ludziska to są dziwne , kupują te slamsy w Golinie , nabijają kasę szemranym biznesom , wydają oszczędności życia lub biorą kredyty których normalnie by nie otrzymali na inne domy [ klika ] . Kupują domy w pobliżu lini energetycznych dużej mocy kiedy ludzie w innych rejonach Polski walczą z energetyką bo nie chcą mieć takich widoków przed domem lub narażać zdrowia.
Dodano: 8.04.2018 10:46    Przez: ~Goliniak
Jakie wypalanie ? To bylo celowe podpalenie. Po raz kolejny w tym miejscu. Dziwnym trafem kawałek dalej powstają osiedla domków itd, a działki maja iść na sprzedaż.
Dodano: 8.04.2018 08:01    Przez: ~on
To na pewno deweloper z Goliny szuka taniego miejsca pod budowę koszar i slamsów .
Dodano: 7.04.2018 22:51    Przez: ~Naiwny mieszkaniec koszar

KOMENTARZE

Uwaga ! Obowiązuje całkowity zakaz wypalenia trawy itp.I jest to czyn karalny
Dodano: 07.04.2018 21:35    Przez: ~Obywatel
to było podpalenie.. tradycyjnie.
Dodano: 07.04.2018 21:45    Przez: ~ON
I zapewne celowe dla zyskania atrakcyjnych działek .... takie wyczyszczenie terenu ..
Dodano: 07.04.2018 21:55    Przez: ~on
surowo ukarac i niech to bedzie przyklad dla innych ze za glupote trzeba placic
Dodano: 07.04.2018 22:03    Przez: ~anty
Melduje za w Kazimierzu Biskupim przy ulicy Dębowej na nowo podzielonych działkach koło dawnego baru BRODA zostały WYPALONE TRAWY czy ktoś zostanie pociągniety do odpowiedzialności???
Dodano: 07.04.2018 22:38    Przez: ~Obywatel
To na pewno deweloper z Goliny szuka taniego miejsca pod budowę koszar i slamsów .
Dodano: 07.04.2018 22:51    Przez: ~Naiwny mieszkaniec koszar
Sprawe wypalia traw w Kazimierzu Biskupim przy DĘBOWEJ zglosimy do dzielnicowego,wojta,radnych i do prokuratury.
Dodano: 08.04.2018 09:14    Przez: ~Kapitan ZBIK
za małe KARY za małe!!!!
Dodano: 08.04.2018 14:24    Przez: ~kol
Panie Wojcie Janie Sikorki zglaszam wypalanie traw w Kazimierzu Biskupim przy ulicy Dębowej na "nowych dzialkach".Bardzo prosze o interwencje w tej poważnej sprawie dotyczącej bezposredniego zagrozenia życia .
Dodano: 08.04.2018 17:07    Przez: ~Ormowiec
Slams to ty jesteś lamusie 😂
Dodano: 07.04.2018 23:38    Przez: ~Abcd
Ludzie nie myślą, był wiatr wysokie trawy w okolicy drzewo przy drzewie, a oni sobie na działkach wypalanie śmieci zrobili
Dodano: 08.04.2018 07:54    Przez: ~Ja
Jakie wypalanie ? To bylo celowe podpalenie. Po raz kolejny w tym miejscu. Dziwnym trafem kawałek dalej powstają osiedla domków itd, a działki maja iść na sprzedaż.
Dodano: 08.04.2018 08:01    Przez: ~on
Ludziska to są dziwne , kupują te slamsy w Golinie , nabijają kasę szemranym biznesom , wydają oszczędności życia lub biorą kredyty których normalnie by nie otrzymali na inne domy [ klika ] . Kupują domy w pobliżu lini energetycznych dużej mocy kiedy ludzie w innych rejonach Polski walczą z energetyką bo nie chcą mieć takich widoków przed domem lub narażać zdrowia.
Dodano: 08.04.2018 10:46    Przez: ~Goliniak
Dzieciaku ciebie to nawet na bude dla psa nie stać. Typowy Polak. A jeśli chodzi o gmine Golina to powstało tutaj najwięcej porządnych domow
Dodano: 08.04.2018 13:34    Przez: ~od
Tu paliło się poraz pierwszy! Mylisz chyba miejsca
Dodano: 08.04.2018 08:44    Przez: ~Ja
Dokładnie Osiedle deweloperskie jest zupełnie w innym miejscu
Dodano: 08.04.2018 08:45    Przez: ~Arek
i nie ostatni .....
Dodano: 08.04.2018 22:47    Przez: ~straszak...
Dlaczego nieodpowiedzialni ludzie podpalają i narażają na koszty ?
Dodano: 08.04.2018 11:42    Przez: ~Witek
Barany które wypalają powinny się zastanowić nad tym co robią
Dodano: 08.04.2018 15:23    Przez: ~Pomyśl nie boli
Strażacy z Goliny dostali nowy wóz, to i musieli go sprawdzić w boju ;)
Dodano: 08.04.2018 20:36    Przez: ~OSP
Przez rok został już sprawdzony kilkadziesiąt razy ;)
Dodano: 08.04.2018 23:13    Przez: ~:D
Oby jak najwięcej takich wozów i sprzętu dla OSP