Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19456) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Golina Kolonia. Pożar traw rozprzestrzeniał się z powodu wiatru

Dodano: 7.04.2018 19:54

Około 2 hektarów traw i lasu paliło się dzisiaj w miejscowości Golina Kolonia. 

Informacja o zdarzeniu wpłynęła do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego PSP w Koninie dzisiaj po godz 15.00. Było to zgłoszenie o pożarze trawy na niewielkiej powierzchni. Tymczasem silny wiatr rozprzestrzenił pożar i w szybkim tempie spychał w stronę pobliskich zabudowań oraz młodego lasu i pojedynczych drzew. - Gdyby nie heroiczna walka mieszkańców pobliskich zabudowań, wszystko mogło skończyć się ogromnymi stratami materialnymi. Nowe budynki sąsiadowały bezpośrednio z drzewami które m.in dzięki ich wysiłkowi w początkowej fazie pożaru nie zostały objęte ogniem – relacjonują strażacy z OSP Golina, którzy uczestniczyli w akcji gaśniczej.

Z pożarem traw walczyły zastępy z JRG1 oraz OSP Golina i OSP Kawnice.

Fot. OSP Golina 

  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru
  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru
  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru
  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru
  • Golina Kolonia. Pożar trawa rozprzestrzenił się z powodu wiatru

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pożar traw,   OSP Golina,   straż pożarna Konin,  

POPULARNE KOMENTARZE

Uwaga ! Obowiązuje całkowity zakaz wypalenia trawy itp.I jest to czyn karalny
Dodano: 7.04.2018 21:35    Przez: ~Obywatel
Ludziska to są dziwne , kupują te slamsy w Golinie , nabijają kasę szemranym biznesom , wydają oszczędności życia lub biorą kredyty których normalnie by nie otrzymali na inne domy [ klika ] . Kupują domy w pobliżu lini energetycznych dużej mocy kiedy ludzie w innych rejonach Polski walczą z energetyką bo nie chcą mieć takich widoków przed domem lub narażać zdrowia.
Dodano: 8.04.2018 10:46    Przez: ~Goliniak
Jakie wypalanie ? To bylo celowe podpalenie. Po raz kolejny w tym miejscu. Dziwnym trafem kawałek dalej powstają osiedla domków itd, a działki maja iść na sprzedaż.
Dodano: 8.04.2018 08:01    Przez: ~on
To na pewno deweloper z Goliny szuka taniego miejsca pod budowę koszar i slamsów .
Dodano: 7.04.2018 22:51    Przez: ~Naiwny mieszkaniec koszar

KOMENTARZE

Uwaga ! Obowiązuje całkowity zakaz wypalenia trawy itp.I jest to czyn karalny
Dodano: 07.04.2018 21:35    Przez: ~Obywatel
to było podpalenie.. tradycyjnie.
Dodano: 07.04.2018 21:45    Przez: ~ON
I zapewne celowe dla zyskania atrakcyjnych działek .... takie wyczyszczenie terenu ..
Dodano: 07.04.2018 21:55    Przez: ~on
surowo ukarac i niech to bedzie przyklad dla innych ze za glupote trzeba placic
Dodano: 07.04.2018 22:03    Przez: ~anty
Melduje za w Kazimierzu Biskupim przy ulicy Dębowej na nowo podzielonych działkach koło dawnego baru BRODA zostały WYPALONE TRAWY czy ktoś zostanie pociągniety do odpowiedzialności???
Dodano: 07.04.2018 22:38    Przez: ~Obywatel
To na pewno deweloper z Goliny szuka taniego miejsca pod budowę koszar i slamsów .
Dodano: 07.04.2018 22:51    Przez: ~Naiwny mieszkaniec koszar
Sprawe wypalia traw w Kazimierzu Biskupim przy DĘBOWEJ zglosimy do dzielnicowego,wojta,radnych i do prokuratury.
Dodano: 08.04.2018 09:14    Przez: ~Kapitan ZBIK
za małe KARY za małe!!!!
Dodano: 08.04.2018 14:24    Przez: ~kol
Panie Wojcie Janie Sikorki zglaszam wypalanie traw w Kazimierzu Biskupim przy ulicy Dębowej na "nowych dzialkach".Bardzo prosze o interwencje w tej poważnej sprawie dotyczącej bezposredniego zagrozenia życia .
Dodano: 08.04.2018 17:07    Przez: ~Ormowiec
Slams to ty jesteś lamusie 😂
Dodano: 07.04.2018 23:38    Przez: ~Abcd
Ludzie nie myślą, był wiatr wysokie trawy w okolicy drzewo przy drzewie, a oni sobie na działkach wypalanie śmieci zrobili
Dodano: 08.04.2018 07:54    Przez: ~Ja
Jakie wypalanie ? To bylo celowe podpalenie. Po raz kolejny w tym miejscu. Dziwnym trafem kawałek dalej powstają osiedla domków itd, a działki maja iść na sprzedaż.
Dodano: 08.04.2018 08:01    Przez: ~on
Ludziska to są dziwne , kupują te slamsy w Golinie , nabijają kasę szemranym biznesom , wydają oszczędności życia lub biorą kredyty których normalnie by nie otrzymali na inne domy [ klika ] . Kupują domy w pobliżu lini energetycznych dużej mocy kiedy ludzie w innych rejonach Polski walczą z energetyką bo nie chcą mieć takich widoków przed domem lub narażać zdrowia.
Dodano: 08.04.2018 10:46    Przez: ~Goliniak
Dzieciaku ciebie to nawet na bude dla psa nie stać. Typowy Polak. A jeśli chodzi o gmine Golina to powstało tutaj najwięcej porządnych domow
Dodano: 08.04.2018 13:34    Przez: ~od
Tu paliło się poraz pierwszy! Mylisz chyba miejsca
Dodano: 08.04.2018 08:44    Przez: ~Ja
Dokładnie Osiedle deweloperskie jest zupełnie w innym miejscu
Dodano: 08.04.2018 08:45    Przez: ~Arek
i nie ostatni .....
Dodano: 08.04.2018 22:47    Przez: ~straszak...
Dlaczego nieodpowiedzialni ludzie podpalają i narażają na koszty ?
Dodano: 08.04.2018 11:42    Przez: ~Witek
Barany które wypalają powinny się zastanowić nad tym co robią
Dodano: 08.04.2018 15:23    Przez: ~Pomyśl nie boli
Strażacy z Goliny dostali nowy wóz, to i musieli go sprawdzić w boju ;)
Dodano: 08.04.2018 20:36    Przez: ~OSP
Przez rok został już sprawdzony kilkadziesiąt razy ;)
Dodano: 08.04.2018 23:13    Przez: ~:D
Oby jak najwięcej takich wozów i sprzętu dla OSP